رفتن به مطلب

نیازمند کمک برای خرید کولر CPU (سایز و ظاهر بسیار مهم)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان خسته نباشید. بنده یک عدد پردازنده ی AMD Phenom II X4 965 دارم که الان کولر (بهتره بگم جاروبرقی) خودش روش هست و متأسفانه با تولید نویز بسیار بالا و چرخیدن فن با سرعت 7000 دور در دقیقه نمی تونه پردازنده رو خنک نگه داره و دمای حالت بیکاریش موقع روشن کردن کامپیوتر 46 درجه!!! میشه و ساعاتی بعد به 52 هم میرسه (دقت کنید فقط !!!Idle). منم تصمیم گرفتم که کولر رو عوض کنم و یه کولر کم صدا و خب خنک تر بگیرم.

میخوام ببینم کولری هست که شرایطش به این صورت باشه:

- سایزش خیلی بزرگ نباشه و فضای رم های بلند مثل Corsair Dominator GT رو اشغال نکنه چون 2 تا از اسلات های رم سمت راست مادربرد خراب شدن 2تای نزدیک CPU سالمن الان.

-تمش ترجیهاً رنگ های نقره ای، سیاه و قرمز داشته باشه. قرمز نداشت هم زیاد مهم نیست ولی رنگ هایی مثل آبی اصلاً نداشته باشه چون کل فضای کیس سیاه و قرمزه.

-قیمتش از 100،000 تومن بالا تر نباشه. ولی اگه مورد خوبی تا 150،000 تومن هم بود بگید شاید ارزشش رو داشت.

اگه واتر کولینک هم با قیمت خیلی پایین بود قبوله. مثل واتر کولر های استوک AMD که روی یه سری از FX-8150 هاش بودن.

ممنون از همگی بابت خوندن متن :)

لینک به دیدگاه

یه کولر نو دارم . به کارت میاد ؟  

termaltake Nic F3

دوست عزیز ممنون ولی من تاپیک خرید نزدم هنوز فقط درخواست راهنمایی کردم  :D . با این حال پ.خ شد.

لینک به دیدگاه

داداش منم یه بخاری 5000000000000000000 وات دارم که تو امضام هست و مثه ماله شما AMD هستش.

اگه فن امضای من رو حتی دست دو گیر آوردی که عالیه.

و یه راهنمایی دیگه هم اینکه اگه فقط مشکلت نویزه که خب صاحب اختیاری و اگه فقط نویز نیست بهت پیشنهاد میکنم که حتما ولتاژ پردازندت رو تا جایی که سیستم کرش نکنه(بلو اسکرین یا حالا هرگونه کرش) بیار پایین و تست پایداری بگیر.

با تشکر.

لینک به دیدگاه

داداش منم یه بخاری 5000000000000000000 وات دارم که تو امضام هست و مثه ماله شما AMD هستش.

اگه فن امضای من رو حتی دست دو گیر آوردی که عالیه.

و یه راهنمایی دیگه هم اینکه اگه فقط مشکلت نویزه که خب صاحب اختیاری و اگه فقط نویز نیست بهت پیشنهاد میکنم که حتما ولتاژ پردازندت رو تا جایی که سیستم کرش نکنه(بلو اسکرین یا حالا هرگونه کرش) بیار پایین و تست پایداری بگیر.

با تشکر.

ممنون دوست عزیز. یه چند تا سوال داشتم راجع بهش.

1. میشه فنش رو عوض کرد؟ میخوام فن قرمز بندازم روش!

2. فضای رم هارو اشغال نمی کنه؟ حتی 1 اسلات؟

3. به چه قیمتی میشه تهیش کرد؟ (حدودی)

ویرایش شده توسط I am Sprattyyy
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یک cooler master V8 تهیه کنید . 

هم زیباست و هم کارایی قابل قبولی برای پردازنده شما داره. علاوه بر این کنترلر دورفن هم داره. 

لینک به دیدگاه

یک cooler master V8 تهیه کنید . 

هم زیباست و هم کارایی قابل قبولی برای پردازنده شما داره. علاوه بر این کنترلر دورفن هم داره. 

بله شما درست می فرمایید ولی فکر نمیکنم قیمتش اون قدری باشه که من بتونم تهیش کنم!

لینک به دیدگاه

درود

Thermalright Truesprit حدود 120 تومن یکی از بیترین کولر ها نسبت به هزینه هست ! چون علاوه بر پرفورمنس خوب، ابعاد کوچیکی هم داره که مزاحمتی برای رم های شانه بلند ایجاد نمیکنه . البته لازم به ذکره با هر کولری چه 100 تومنی چه 300 تومنی باید از خمیر خوب و همچنین اعمال درست استفاده کنید تا بازدهی خوبی بده . من الان با کولر بوفاله که تقریباً ضعیف ترین کولر ممکن هست و خمیر TX4 دمای پردازنده 2500k رو فرکانس 3800 رو زیره 60 درجه نگر داشتم.

ترواسپرایت + خمیر cf3 که فکر کنم موجود باشه روهم چیزی حدود 150 تومن در میاد.

http://lioncomputer.ir/product/228/Thermalright+True+Spirit+120/

http://lioncomputer.ir/product/3447/ThermalRight+True+Spirit+120M+BW+CPU+FAN/

http://lioncomputer.ir/product/3142/ThermalRight+Chill+Factor+III++Thermal+paste/

ضمن اینکه میتونید از فن دوم بر روی ترواسپرایت استفاده کنید و یا فن خودش رو با یه فن 2500 دور خوب مثل کوگار تعویض کنید.

ویرایش شده توسط vandelin
لینک به دیدگاه

به نظر من این رو بگیر : http://lioncomputer.ir/product/3447/ThermalRight+True+Spirit+120M+BW+CPU+FAN/

هم کیفیتش خوبه ، هم قیمتش و هم رنگش با شرایطی که گفتی میخوره .

لینک به دیدگاه

ممنون بابت اظهار نظر همه ی دوستان :) . ایشالا تا آخر برج تصمیم گیری میکنم. باز هم منتظر راهنمایی های دوستان هستیم!

ویرایش شده توسط I am Sprattyyy
لینک به دیدگاه

یه کولر نو دارم . به کارت میاد ؟  

termaltake Nic F3

چه قیمتی مد نظرتونه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...