رفتن به مطلب

5YEARS OLD VGA VS NEXT GEN CONSOLE ( قدرت PC )

Recommended Posts

با سلام 

دیروز در کانال linus tech tips ودیویی منتشر شد که قدرت کنسول های NEXT GEN رو با PC مقایسه کرده بود حالا می خوام براتون اینجا نتایج رو قرار بدهم امیدوارم اذت ببرید 

دوستان تکیه بدهید و راحت و اماده ی یک مقاله ی با کیفیت در 792P باشید  :crying:  :puke:  PFFFFFFFFFFFF

ما می خواییم نشون بدیم که چقدر این کنسول های NEXT GEN  :-j از PC ضعیف تر هست پس با استفاده از سیستم بنچمارک تست های انجام خواهیم داد و نشان خواهیم داد که چه مقدار قدرت از کارت باید گرفت که به قدرت یک کنسول برسیم توی بازی WATCH DOGS  و مقایسه کنیم که کنسول چه مقدار قدرت نیاز دارد تا به تجربه ی بازی در PC نزدیک بشه که استاندارد  1080P و 60 FPS می باشد در حالت MIN البته 

post-14499-0-34160100-1405420380_thumb.jpg

ما می دانیم که سییستم ما اورکیل هست ( خیلی قوی ) ولی تمام این ها برای برداشتن باتل نک ( گلوگاه ) از روی سیستم هست و قابل مقایسه با کنسول نیست و فقط برای برداشتن گلوگاه از روی سیستم هست و برای تنظیم قدرت سیستم از GPU CORE CLOCK استفاده می کنیم که یک موضوع و حقیقت بسیار مهم برای گیمینگ هست و با از بین بردن این گلوگاه سعی می کنیم که تست رو تا حد ممکن منصفانه اجرا بکنیم 

اما خب چه جور می خواهیم با فرکانس روی هسته بازی کنیم خب جواب فقط کارت گرافیک GTX 480 می باشد علت انتخاب هم این کارت چیزی نیست جز قابلیت OVER CLOCK  و DOWN CLOCK بالای این کارت 

post-14499-0-56157200-1405420496_thumb.jpg

post-14499-0-82000300-1405420535_thumb.jpg

چیز جالبی که وجود داره XBOX ONE / PS4 از لحاظ سخت افزاری بسیار نزدیک تر به PC هست نسبت به جنریشن های قبلی اما باز هم تفاوت هایی وجود دارد 

post-14499-0-73422100-1405420579_thumb.jpg

اما در تنظیمات تست ما کاری به power consumption نداریم و تمام تنظیمات رو روی HIGH می باشد چیزی که تیم سازنده بازی تایید داشته اند نسبت به فرم و رزولوشن و دوباره ما فقط بر روی کلاک چی پی یو تمرکز کرده ایم 

کمترین کلاک اسپید که توانسیم از 480 بگیریم 405 بود

post-14499-0-48508600-1405421058_thumb.jpg

که کمک می کرد بازی در 792P و 32 تا 33 فرم اجرا شود 

ما حتی نتوانستیم با این کارت قدیمی 5 ساله انقدر DOWN CLOCK کنیم تا  به فرم 30 برسیم  بله این ( PC MASTER RACE PROBLEMS ) تنها مشکل PC هست

تا همین جا همه چیز نشان می دهد که این کنسول های واقعا  =))

ما اگر فشار رو کمی بیشتر کنیم روی این گرافیک 5 ساله 

می تونیم  1080P و 30 FPS بگیریم 

post-14499-0-08430400-1405421388_thumb.jpg

اما 60 فرم و 1080P کاملا اعدادی متفاوتی هست و کارت بدبخت ما قادر به اجرا این تنظیمات نبود 

اما در 792P با کور کلاک 875 توانسیم 60 فرم بگیریم 

post-14499-0-10958200-1405421397_thumb.jpg

پس بله ubisoft همه چیز فرم و رزولوشن هست همچنین کلاک اسپید 

خوب پس این NEXT GEN CONSOLES حتی به یه قدمی PC هم نزدیک نیستن وقتی که این رزولوشن های  2K , 4K در این اطراف هست  =))

خوب دوستان بیشتر از این نمی شه این 2 رو زیر فشار برد فقط می خواستیم ببینیم چه مقدار کلاک اسپید و قدرت نیاز بود برای 480 تا به یک کنسول نزدیک بشود 

و همچنین بایدگفت که کنسول ها در چه مرز خطی هستن چون از 792P به 1080P فقط 40 درصد قدرت بیشتر نیاز هست اما برای رفتن به 60 FPS بیشتر از 2 برابر قدرت نیاز هست و این خبر بدی هست برای گیمر ها کنسول هست که فکر می کردند می تونن 1080P / 60FPS و یک بازی زیبای رندر شده با این تنظیمات بگیرن به خاطر این که حتی نزدیک هم نیست 

اما خبر های خوبی هم هست با ورود directx 12 ممکن هست  به گیمر های کنسول کمک کند اما با نگاه کردن به قدرتی که نیاز دارن به ما PC باز ها برسن پس شاید کمی بیشتر از directx 12 نیاز باشه 

post-14499-0-10117600-1405422284_thumb.jpg

امید وارم لذت برده باشید  @};-  :x

ترجمه : علی داداش نژاد 

منبع YOUTUBE

ویرایش شده توسط alidadashnejad
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون علی جان بابت مقاله ی بسیار خوب . 

خب معلومه پرچم PC بالاست :D

لینک به دیدگاه

علی جان عالی بود فقط یکم بعضی جاها جمله بندی مشکل داشت.

خسته نباشی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یک تاپیکی زده بودم که با با بودجه 550 دلار هم میشه PC بست  و از کنسول جلودزد خودم هم یادم رفته اسمش-در اونجا هم گیم اسپات دو تاسیستم بسته بود عالی راحت توسنته بودن 80 درصد بازیها رو اجراکنن-فقط با 550 دلار-خیلی از دوستان توی فروم باورشون نمیشد تا عکس و لینک ویدئو و ....گذاشتم!

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

یک تاپیکی زده بودم که با با بودجه 550 دلار هم میشه PC بست  و از کنسول جلودزد خودم هم یادم رفته اسمش-در اونجا هم گیم اسپات دو تاسیستم بسته بود عالی راحت توسنته بودن 80 درصد بازیها رو اجراکنن-فقط با 550 دلار-خیلی از دوستان توی فروم باورشون نمیشد تا عکس و لینک ویدئو و ....گذاشتم!

لینک مقاله رو میدید من چقدر گشتم تو فروم های دیگه دنبال این نگو اینجا بوده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در اینکه قدرت یک pc معمولی هم چندین برابر کنسول هاست شکی وجود نداره
ولی خوب حمایتی که سونی و مایکرو از کنسول هاشون می کنن باعث شده که pc دست و پاش بسته بشه

یک سری از بهترین بازی های دوران زندگیم انحصاری کنسول ها هستن مثلا سری Uncharted سری God Of War عناوین بی نظیری مثل Red Dead Redemption و The Last Of Us سری HALO

گرند توریسمو ها فورزها! و...

با خودم خیلی بیشتر از pc لذت می برم ولی واقعیت اینه که محدود شدیم به خاطر کنسول ها

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

لینک مقاله رو میدید من چقدر گشتم تو فروم های دیگه دنبال این نگو اینجا بوده

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=28510&hl=

موفق باشید

لینک به دیدگاه

علی جان عالی بود فقط یکم بعضی جاها جمله بندی مشکل داشت.

خسته نباشی.

والا چون زیر نویس و نوشته نبود کمی در ترجه می حرف ها ئ جمله بندی گیج می شدم باید بیشتر ترجمه انجام بدهم تا قوی تر شوم 

دقیقا وقتی که کارت که 5 سال از عمرش گذشته به راحتی از این کنسول ها قوی تر هست پس دیگه همه چیز معلوم هست 

در اینکه قدرت یک pc معمولی هم چندین برابر کنسول هاست شکی وجود نداره

ولی خوب حمایتی که سونی و مایکرو از کنسول هاشون می کنن باعث شده که pc دست و پاش بسته بشه

یک سری از بهترین بازی های دوران زندگیم انحصاری کنسول ها هستن مثلا سری Uncharted سری God Of War عناوین بی نظیری مثل Red Dead Redemption و The Last Of Us سری HALO

گرند توریسمو ها فورزها! و...

با خودم خیلی بیشتر از pc لذت می برم ولی واقعیت اینه که محدود شدیم به خاطر کنسول ها

این هم از مشکلات ما هست به خاطر این کنسول ها محدود شده ایم 

و من فقط چشمم به بازی half life 3 که تایید شده فقط امیدوارم انحصاری باشه 

از تمامی دوستان ممنونم  :x

لینک به دیدگاه

نکته جالب اون سیستمهای 550 دلاری که میتونستند بازیها رو بهتر از کنسولها اجرا کنند این بود که قیمت OS رو هم 100 دلار حساب کرده بودند :laughing: 

لینک به دیدگاه

اولین و اخرین اپ شاید برای کسی جالب بود  :D

لینک به دیدگاه

یه سوال تو ذهن من هست... علت این برتری که از قبل هم میشد پیش بینیش کرد، چه چیزی هست؟

1) اینکه سخت افزار AMD اون قابلیت ها رو مثل سخت افزار nVidia نداشته؟ (با توجه به اینکه GPUـی PS3 از nVidia بوده و تونسته با قدرت زیادی بازی اجرا کنه).

2) واسط(همون API) توی این نسل خوب ظاهر نشده؟ (با توجه به این سخت افزار فکر میکنم از DirectX هم ضعیفتر هست)

3) قدرتمند و بروز شدن سریع GPUـهای کامپیوتر؟

4) یا هنوز باید فرصت داد تا موتورهای بازی بتونن از حداکثر قدرت سخت افزار کنسولها استفاده کنن؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه سوال تو ذهن من هست... علت این برتری که از قبل هم میشد پیش بینیش کرد، چه چیزی هست؟

1) اینکه سخت افزار AMD اون قابلیت ها رو مثل سخت افزار nVidia نداشته؟ (با توجه به اینکه GPUـی PS3 از nVidia بوده و تونسته با قدرت زیادی بازی اجرا کنه).

2) واسط(همون API) توی این نسل خوب ظاهر نشده؟ (با توجه به این سخت افزار فکر میکنم از DirectX هم ضعیفتر هست)

3) قدرتمند و بروز شدن سریع GPUـهای کامپیوتر؟

4) یا هنوز باید فرصت داد تا موتورهای بازی بتونن از حداکثر قدرت سخت افزار کنسولها استفاده کنن؟

ربطی به سخت افزار کنسول ها نداره

نسل قبل هم pc از ps3 کاملا برتر بود ( کلا از کنسول ها برتر بود)

این نسل هم هنوز اول کار هستیم بازی که cross gen نباشه انگشت شماره

این 2014 تموم بشه بازی سازها دست از سر کنسول های نسل قبل بردارن می تونیم انتظار بازی هایی با کیفیت خیلی بیشتر داشته باشیم، اما بازم pc قطعا برتری خودش رو در زمینه قدرت حفظ خواهد کرد

کنسول ها فقط با بازی های انحصاری می تونن جلوی pc قد علم کنن

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

مسخره ترین بحث قیاس یه PC با اون عظمت با یه کنسول 2 کیلوییه!!!! *dry#

از همون اول کنسول ها ضعیف تر از PC ها بودن الانم هیچ فرقی نکرده ولی من یه سوال دارم الان با یه کارت گرافیک 200 یا 300 دلاری میشه تا 5 یا 6 سال دیگه بازی ها رو خوب اجرا کرد؟؟؟نه واقعا میشه؟؟؟

فکر نکنم هیچ کسی از قدرت برتر PC جلوی کنسول ها جز عده ای متعصب شکی داشته باشه!ولی بحث اینجاست عمر یک کنسول تا یک دهه میره و در ضمن بازی های فعلی به هیچ عنوان روی این نسل بهینه نشدن و باید منتظر گرافیک خیلی بهتر باشیم!گرافیک GTA V رو شما با GTA IV روی کنسول ها انصافا میتونی قیاس کنی ؟؟؟ در حالی که کنسول از لحاظ سخت افزاری هیچ تفاوتی نکرده!و از همه مهمتر بازی های انحصاری هست که عملا PC بازها از آن ها بی بهره اند!ولی به شخصه در اینکه PC از کنسول برتر هست شک ندارم !

لینک به دیدگاه

کنسولها که جلوی PC HIGH END پشمم نیستن . 980GTX معظم بیاد همشون باید فرار کنن

پرچم PC بالاس :x @};- @};- @};- :x

لینک به دیدگاه

این سیستم در مقایسه با کنسول ها کجا قرار میگیره؟

i5 2500

2*4 1333

asus 770 gtx

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...