رفتن به مطلب

مشکل با گرافیک evga gtx 460 fpb 1gb

pedram_shirdel
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان سلام
من سرکار بودم الان داداشم تماس گرفتم داشته رو سیستم فیلم میدیده یهو مشکل پیدا کرده
ارور داده که display driver از حالت detect بیرون اومده و بعدش دوباره درست شد و دوباره چند دقیقه بعد این اتفاق افتاد اما این بار همون طور موند تمام صفحه خطوط سبز رنگ به صورت خط تیره های ریز ایجاد شده و با reset هم درست نمیشه
ویندوز 8.1 و xp رو باهم دارم
برای xp بلافاصه بعد از ورود restart میشه
برای 8.1 هم که بالا میاد وقتی gpu-z رو میزنه فقط اسم کارت رو مینویسه و هیچ اطلاعات دیگه از clock و shader و bandwidth و ... نیست و حتی دما..
فقط با نرم افزار aida64 تونسته دمای کارت رو ببینه که روی 36 بوده
تمام قطعات رو دوباره باز و بسته کرد همینه

دوباره همون فیلم رو گذاشت دما از 38 بیشتر نمیشه

یک کارت 9600 قدیمی هم داشتم اون رو زدن میگه اینطوری نمیشه دیگه

کارت گرافیک EVGA Gtx 460 FPB 1gb
پاور Green GP-635B US

کارت هیچ وقت اور نشده و 2 سال میشه دارمش
پاور هم 10 ماه از گارانتیش مونده

مشکل از چی میتونه باشه دوستان ؟
حالم گرفته شده اساسی

لینک به دیدگاه

درود،

GPU کارتتون به احتمال بسیار زیاد قلع سرد شده.

راه کار: تعمیر سخت افزاری

تعمیر سخت افزاری به روش هیت دادن : روش غیر اصولی و موقت که اصولاً برای سری 400 انویدیا جواب نمی ده. هزینه حدودی: 20 تا 30 تومن

تعمیر سخت افزاری به روش ریبال : توی این روش، توسط بی جی ای ماشین GPU رو بر می دارن، زیرش رو تر و تمیز می کنند، شابلن می گذارن (اگر تعمیرکار شابلن 460 رو داشته باشه)، بال ها(یا همون توپ های قلع) رو روی برد می گذارن، با بی جی ای ماشین حرارت می دن تا GPU بر گرده سر جاش. هزینه حدودی: 80 تا 100 تومن

موفق و پیروز باشید @};-

لینک به دیدگاه

درود،

GPU کارتتون به احتمال بسیار زیاد قلع سرد شده.

راه کار: تعمیر سخت افزاری

تعمیر سخت افزاری به روش هیت دادن : روش غیر اصولی و موقت که اصولاً برای سری 400 انویدیا جواب نمی ده. هزینه حدودی: 20 تا 30 تومن

تعمیر سخت افزاری به روش ریبال : توی این روش، توسط بی جی ای ماشین GPU رو بر می دارن، زیرش رو تر و تمیز می کنند، شابلن می گذارن (اگر تعمیرکار شابلن 460 رو داشته باشه)، بال ها(یا همون توپ های قلع) رو روی برد می گذارن، با بی جی ای ماشین حرارت می دن تا GPU بر گرده سر جاش. هزینه حدودی: 80 تا 100 تومن

موفق و پیروز باشید @};-

جایی رو سراغ دارید برای این کار ؟

میتونن گارانتی کنن که درست میشه ؟ چند وقت ممکنه کار کنه ؟

من این مشکل مزخرف رو سر کنسول 360 هم داشتم و خیلی اذیتم کرد بار ها Gpu اش رو ریبال کردن هر برا 70 تومان و 5 ماه 5 ماه خراب میشد

من قصدم خرید 760 بود اما فعلا نه با این وضع نمیدونم باید چه کنم

سلام

اگه ریست نمیشه درایور رو حذف/نصب کن.لمسش کن ببین دما چطوره؟

درایور رو انیستال کردن و نصب دوباره

تاثیری نداشت

الان تل کردن گفتن هود کارت رو باز کردن خمیرش کاملا خشک شده رفته

این اواخر نسبت به پارسال چند درجه ای گرمتر شده بود موقع بازی

و یک مساله این که تو 90 درصد بازی ها با اینکه فریم عالی بین 52 تا 60 میگیرفتم اما gpu load اش ثابت 99 شده بود

لینک به دیدگاه

جایی رو سراغ دارید برای این کار ؟

میتونن گارانتی کنن که درست میشه ؟ چند وقت ممکنه کار کنه ؟

من این مشکل مزخرف رو سر کنسول 360 هم داشتم و خیلی اذیتم کرد بار ها Gpu اش رو ریبال کردن هر برا 70 تومان و 5 ماه 5 ماه خراب میشد

من قصدم خرید 760 بود اما فعلا نه با این وضع نمیدونم باید چه کنم

درایور رو انیستال کردن و نصب دوباره

تاثیری نداشت

الان تل کردن گفتن هود کارت رو باز کردن خمیرش کاملا خشک شده رفته

این اواخر نسبت به پارسال چند درجه ای گرمتر شده بود موقع بازی

و یک مساله این که تو 90 درصد بازی ها با اینکه فریم عالی بین 52 تا 60 میگیرفتم اما gpu load اش ثابت 99 شده بود

سلام

جايي که مي برديد ريبال نمي کردند و فقط فلکس ميزدند و هيتر مي گرفتند ، اگر ريبال به صورت صحيح و با دستگاه BGA MACHINE انجام بشه  معمولا مشکل حل ميشه و حداقل در شرايط دمايي بالا بايد دو سال کار کنه ....... 99 درصد تعميرگاه هاي کامپيوتر ، لپ تاپ و .... از هيتر استفاده مي کنند و BGA MACHINE ندارند ، اونايي هم که از هيتر استفاده مي کنند معمولا زحمت ريبال کردن به خودشون نميدند و يک هيتر مي گيرند و تحويل مشتري ميدند .....

اين فيلم ريبال کردن با دستگاه هست :

http://www.4shared.com/rar/zICpeGB5ce/Reballing_GPU.html

لینک به دیدگاه

سلام

جايي که مي برديد ريبال نمي کردند و فقط فلکس ميزدند و هيتر مي گرفتند ، اگر ريبال به صورت صحيح و با دستگاه BGA MACHINE انجام بشه  معمولا مشکل حل ميشه و حداقل در شرايط دمايي بالا بايد دو سال کار کنه ....... 99 درصد تعميرگاه هاي کامپيوتر ، لپ تاپ و .... از هيتر استفاده مي کنند و BGA MACHINE ندارند ، اونايي هم که از هيتر استفاده مي کنند معمولا زحمت ريبال کردن به خودشون نميدند و يک هيتر مي گيرند و تحويل مشتري ميدند .....

اين فيلم ريبال کردن با دستگاه هست :

http://www.4shared.com/rar/zICpeGB5ce/Reballing_GPU.html

|شما جیی رو سراغ دارید که درست انجام بدن ؟

با این تفاسیر فکر کنم خیلی خیلی هزینش بالاتر میشه درسته ؟

لینک به دیدگاه

|شما جیی رو سراغ دارید که درست انجام بدن ؟

با این تفاسیر فکر کنم خیلی خیلی هزینش بالاتر میشه درسته ؟

سلام

با دستگاه اگر انجام بگيره هزينش حدود 100 هزار تومن هست به صورت متوسط ، البته به ارزش دستگاه هم بستگي داره مثلا ريبال کردن يک گرافيک 300 هزار توماني با ريبال کردن يک چيپ گرافيک مربوط به يک لپ تاپ سه ميليوني معمولا هزينه هاش فرق ميکنه و دستگاه هايي که قيمت بيشتري دارند تعميرکار هزينه بيشتري ميگيره ......

شما کجا تشريف داريد بگيد تا اگر از دوستان کسي بود بفرستم بريد خدمتشون .......

لینک به دیدگاه

سلام

با دستگاه اگر انجام بگيره هزينش حدود 100 هزار تومن هست به صورت متوسط ، البته به ارزش دستگاه هم بستگي داره مثلا ريبال کردن يک گرافيک 300 هزار توماني با ريبال کردن يک چيپ گرافيک مربوط به يک لپ تاپ سه ميليوني معمولا هزينه هاش فرق ميکنه و دستگاه هايي که قيمت بيشتري دارند تعميرکار هزينه بيشتري ميگيره ......

شما کجا تشريف داريد بگيد تا اگر از دوستان کسي بود بفرستم بريد خدمتشون .......

من مازندارن هستم شهر آمل اینجا که مطمنم کسی سر در نمیاره

به نظرتون درستش کنم و بفروشم یا همینطوری بدم بره ؟

الان بخوام یک کارتی که در حد همین جواب بده بهم بگیرم چی باید بخرم ؟

سری 560ti که دیگه نیست تو بازار درسته ؟

لینک به دیدگاه

سلام این مشکل میتونه مرتبط با کنده شدن اس ام دی هایه خیلی ریز رو گرافیکت باشه جلو نور با ذره بین قشنگ نیگاش کن احتمالش هست یه اس ام دی پرونده باشه

لینک به دیدگاه

ب نظر من تعمیرش کنید و بفروشید. ب خاطر اینکه وقتی کارت ب هیت خوردن احتیاج پیدا میکنه دیگه نمیشه روش حساب کرد ممکن هست یک روز کار کنه ممکن هم هست 2 ماه.  460 گیگا داشتم همینطوری بود هیت میخورد 2 ماه کار میکرد دباره تصویرش مثل کارت شما میشد. کارت 560ti هم در بازار موجوده اما میتونید از کارت بروزتر 650ti رو تهیه کنید

ویرایش شده توسط ALCATRAZ
لینک به دیدگاه

سلام

مازندران کسي رو نميشناسم ، اما اگر خواسته باشيد براتون سوال مي کنم .

سلام این مشکل میتونه مرتبط با کنده شدن اس ام دی هایه خیلی ریز رو گرافیکت باشه جلو نور با ذره بین قشنگ نیگاش کن احتمالش هست یه اس ام دی پرونده باشه

نخود و کشمش نيست که خود به خود کنده بشه ، اگر کارت باز باشه و ضربه شديدي بخوره ممکن هست قطعه SMD از روي مدار کنده بشه ، اما خود به خود به هيچ عنوان کنده نميشه / يا حق

لینک به دیدگاه

دوستان از کجا میتونم متوجه بشم چرا اینطور شد کارتم ؟
منظورم اینه ممکنه Psu باعث اینطوری شدنش شده باشه ؟
جون تو این 3 سال اصلا نه اور کردمه بودش نه دستکاری نه ضربه نه چیزی

البته حدودا 2 ماهی میشد Gpu load کارتم به طرز عجیبی بالا رفته بود
یعنی تو 70 درصد بازی های نصب شده تو سیستم وقتی بازی شروع میشد Gpu load ام روی 99 درصد بود اما دما همش دورو بره 62 بود
حتی بازی هایی که مثلا 1 سال قبل بازی کرده بودم و اون زمان 64 تا 70 درصد بودن لودشون الان که نصب میکردم 99 شده بودن

البته بازی هایی مثل scourge outbreak و yaiyba ninja gaiden z و walking dead و wolf among us و castle vania 2 و ... هم نصبن الان که 65 تا 70 هست load اشون با فریم 60
اما بعضی بازی هایدیگه مثل sniper elite 3 و dread out و ... همش رو 99 هست

الان میخوام یک کارت دیگه بخرم میترسم بازم اینطور بشه کارت جدید

کارت رو با همین قیمت چند می ارزه بدم بره ؟

ویرایش شده توسط pedram_shirdel
لینک به دیدگاه

دوستان کارت رو فروختم با همون وضعش

اما سوالی که برام هست اینه که چی باعث شد اینطور بشه ؟

چون میخوام یک کارت دیگه ( با احتمال زیاد یک 750 TI ) بخرم میترسم بازم همین بلا سرش بیاد

من مدل پاورم Green GP-635B-US هست که 10 ماه از گارانتیش مونده هنوز

به نظرتون این شاتی که میزارم طبیعیه ؟

این الان با کارت 9600 GT هست البته قبلا با اون GTX 460 هم همینطور بود تو این سه چهار ماه و مشکلی نه تو فریم بود نه خود ویندوز

59545108676242365202.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام  و عرض تسلیت بمناسبت شهادت مظلومانه حضرت علی (ع) سرور مردان حقیقی عالم  و قبولی عبادات  و روزه داری دوستان 

درمورد مشکل کارت گرافیک دوستمان بقیه دوستان نظراتی داشتند که استفاده کردیم و پیرو نظرات این عزیزان بنظر میاد این مشکل بیشتر در کارت گرافیک های قوی که برق 6 پین یا 8 پین میخورند و  مصرف و حرارت بالایی دارن بیشتر پیش میاید و 90 درصد این ایراد همان قضیه لحیم سردی چیپ کارت میباشد ولی علت این لحیم سردی و اینکه لحیم سردی چیست  لحیم سردی  بیشتر به شکسته شدن قلع واسط چیپ با مدار اصلی است ویا قلع مردگی که باعث میشود رسانای ضعیف گردد و این ایراد خود را بصورت شطرنجی شدن و بهم ریختگی تصویر خودشو نشون بده 

وعلتهای اصلی این موضوع حرارات بالای چیپ- ضربه که خود دوربالای فن میتونه یه علت این ضربه باشه و مروز زمان واستفاده زیاد وتحت فشار بودن کارت 

علاجشم همانطور که دوستان فرمودند ریبال کردن که خوب  ابزار  مناسب خودشو میخواد وهم مهارت والبته هزینه بره و راه های دیگه چندان قابل اطمینان نیست ومجددا ایراد برمیگرده 

شما اگر کارتی که مصرفش و حرارتش پایین باشه خرید کنید  خیلی کمتر این مشکل براش پیش میاد ولی  اصولا کارت هم ضعیفتر خواهد بود البته ظاهرا هرچی جلوتر میرویم کارتهایی با مصرف وحرارت پایین و بازده بالا درحال تولید هستند شاید نمونش همین کارت gtx750  باشه 

ولی خودم به شخصه هنوز درمورد کارتهایی کوچک بدون نیاز به برق جدا کم مصرف وحرارت ،  ذهنیت خوبی ندارم واحساس میکنم هنوزم ضعیف هستند!

به هرحال بودجه مدنظرتون رو باید ببیند چقدره وباتوجه به اون بهترین  انتخاب رو بشه کرد. . 

ببخشید اطلاعاتی کمی رو پیرو نظرات خوب بقیه   گفتم باز دوستان نظر بدهند استفاده میکنیم

ویرایش شده توسط ferdosi
لینک به دیدگاه

چون میخوام یک کارت دیگه ( با احتمال زیاد یک 750 TI ) بخرم میترسم بازم همین بلا سرش بیاد

این الان با کارت 9600 GT هست البته قبلا با اون GTX 460 هم همینطور بود تو این سه چهار ماه و مشکلی نه تو فریم بود نه خود ویندوز

59545108676242365202.jpg

سلام

ولتاژ ها مشکل دارند 12 ولت که براي کارت هم استفاده ميشه الان هشت ولت هست ، البته بايد ولتاژها با يک مولتي متر چک بشه که بشه دقيق گفت که اشکال از پاور هست يا نه ، اما اگر قبلا با نرم افزار ولتاژ درست بوده و الان اشکال داره صد در صد پاور خراب هست و به احتمال زياد خازن هاي خروجي تغذيه پاور از بين رفتند و بايد تعويض کنيد / يا حق

لینک به دیدگاه

59545108676242365202.jpg

درود،

خیر پاور مشکلی ندارد.

1) نرم افزارهای نمایش ولتاژ شاخه های پاور هیچ کدوم درست کار نمی کنند. دلیلش هم اینه که ولتاژهای پاور شما بعد از ورود به مادربرد از 3 ، 4 تا رگلاتور رد می شن و بعد از اون این ولتاژهای سنس می شن. آپدیت های مختلف بایوس مادربرد هم می تونه توی نمایش و کالیبره کردن این سنسورها تاثیر بگذاره. به شکل کلی هیچ نرم افزار نمایش ولتاژ پاوری به درستی عمل نمی کنه.

2) پاور شما -5 ولت نداره که توی این برنامه میزانش رو -1.529 نمایش داده... این هم یک دلیل دیگه که برنامه ها درست کار نمی کنند

3) هیچ مادربردی وجود نداره که بتونه با 8.816 ولت برای شاخه 12 ولت کار کنه !!!

4) پاور شما پروتکشن UVP یا Under Voltage Protection رو داره که اگر ولتاژ از استاندارد + و - 5% معیار یعنی (11.4 کمتر بشه یا از 12.6 بیشتر بشه) پاور پروتکت می کنه و سیستم اتوماتیک خاموش می شه و تا زمانی که برق پشت پاور رو قطع و وصل نکنید پاور ادامه کار نمی ده.

@};-

قلع سرد شدن گرافیک اصولاً هیچ ربطی به پاور نداره و تنها شرایط محیطی مثل کیس و کولینگ، نحوه استفاده روزانه، تکون خوردن و جابجا کردن زمانی که سیستم روشنه، برند کارت گرافیک و درصد سرب قلع زیر GPU و کولینگ کارت گرافیک بر می گرده.

لینک به دیدگاه

درود،

خیر پاور مشکلی ندارد.

1) نرم افزارهای نمایش ولتاژ شاخه های پاور هیچ کدوم درست کار نمی کنند. دلیلش هم اینه که ولتاژهای پاور شما بعد از ورود به مادربرد از 3 ، 4 تا رگلاتور رد می شن و بعد از اون این ولتاژهای سنس می شن. آپدیت های مختلف بایوس مادربرد هم می تونه توی نمایش و کالیبره کردن این سنسورها تاثیر بگذاره. به شکل کلی هیچ نرم افزار نمایش ولتاژ پاوری به درستی عمل نمی کنه.

2) پاور شما -5 ولت نداره که توی این برنامه میزانش رو -1.529 نمایش داده... این هم یک دلیل دیگه که برنامه ها درست کار نمی کنند

3) هیچ مادربردی وجود نداره که بتونه با 8.816 ولت برای شاخه 12 ولت کار کنه !!!

4) پاور شما پروتکشن UVP یا Under Voltage Protection رو داره که اگر ولتاژ از استاندارد + و - 5% معیار یعنی (11.4 کمتر بشه یا از 12.6 بیشتر بشه) پاور پروتکت می کنه و سیستم اتوماتیک خاموش می شه و تا زمانی که برق پشت پاور رو قطع و وصل نکنید پاور ادامه کار نمی ده.

@};-

قلع سرد شدن گرافیک اصولاً هیچ ربطی به پاور نداره و تنها شرایط محیطی مثل کیس و کولینگ، نحوه استفاده روزانه، تکون خوردن و جابجا کردن زمانی که سیستم روشنه، برند کارت گرافیک و درصد سرب قلع زیر GPU و کولینگ کارت گرافیک بر می گرده.

سلام

در سيستم هاي سويچينگ ، اگر خازن هاي خروجي خراب باشه سنسورها نميتونند به درستي ولتاژها رو بخونند حتي اگر با مولتي متر تست کنيد ميبينيد که ولتاژ از حد معمول کمتر نشون داده ميشه اما اگر همين ولتاژ 12 ولت خراب به يک لامپ 12 ولتي متصل بشه  خواهيد ديد که لامپ به صورت کامل روشن ميشه انگار يک ولتاژ 12 ولت سالم و کامل بهش متصل شده ، حتي ممکن هست با خرابي خازن ها همون ولتاژ 12 ولت با مولتي متر نمايش داده بشه اما به دليل تناوبي که ولتاژ به دليل خرابي خازن ها داره بعضي قسمت ها دچار مشکل بشه ، تنها راه هم تست خروجي ها بوسيله اسکوپ هست تا مشخص بشه ولتاژ نوسان يا ريپل يا نويز داره يا نه ......

ضمنا اطلاعي از نرم افزارها ندارم فقط تجربيات شخصيم در مورد پاور بود

ولتاژ منفي پنج ولت هم همون سيم سفيد هست که توي همه پاورها وجود داره ...... يا حق

post-9550-0-54726200-1405857193_thumb.gif

لینک به دیدگاه

سلام

در محل کارم دو تا سيستم دارم باهمديگه هم فرق دارند با AIDA64 تست کردم ولتاژ ها رو درست نشون ميده :

post-9550-0-50889200-1405860294_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

دوستان جالبه که فقط با Aida این مشکل هست

یعنی تو خود BIOS مینبورد که میرم ولتاژ ها درست هستن

نرم افزار Asus pc probe خود Mb هم که نصب کردم تو ویندوز درست نشون میده

نرم افزار HW Monitor هم درست نشون میده

فقط aida اینطوریه

yeexsgw1o5gnkvnb4gp7.jpg

ویرایش شده توسط pedram_shirdel
لینک به دیدگاه

سلام

در سيستم هاي سويچينگ ، اگر خازن هاي خروجي خراب باشه سنسورها نميتونند به درستي ولتاژها رو بخونند حتي اگر با مولتي متر تست کنيد ميبينيد که ولتاژ از حد معمول کمتر نشون داده ميشه اما اگر همين ولتاژ 12 ولت خراب به يک لامپ 12 ولتي متصل بشه  خواهيد ديد که لامپ به صورت کامل روشن ميشه انگار يک ولتاژ 12 ولت سالم و کامل بهش متصل شده ، حتي ممکن هست با خرابي خازن ها همون ولتاژ 12 ولت با مولتي متر نمايش داده بشه اما به دليل تناوبي که ولتاژ به دليل خرابي خازن ها داره بعضي قسمت ها دچار مشکل بشه ، تنها راه هم تست خروجي ها بوسيله اسکوپ هست تا مشخص بشه ولتاژ نوسان يا ريپل يا نويز داره يا نه ......

ضمنا اطلاعي از نرم افزارها ندارم فقط تجربيات شخصيم در مورد پاور بود

ولتاژ منفي پنج ولت هم همون سيم سفيد هست که توي همه پاورها وجود داره ...... يا حق

attachicon.gif24-pin-atx-pinout.gif

درود،

اگر خازن ها سالم هم باشند باز هم ولتاژهایی که نرم افزار نمایش می ده درست نیستش. بحث الان سر درستی نمایش میزان ولتاژ توسط نرم افزاره، نه میزان نویز و ریپل و اندازه گیری توسط مولتی متر!!! بله قاعدتاً اگر بخواهید میزان نویز و ریپل رو اندازه گیری کنید که ببینید در بازه استاندارد هست یا خیر بایستی از اسکوپ استفاده بفرمایید و بهترین روش اندازه گیری ولتاژ هم توسط مولتی متر از سر سیم ها هستش. تستی هم که شما انجام دادید، و شاتش هست، درسته که ولتاژهای داخل بازه استاندارد هستند ولی این دلیل درستی نیستش که این ولتاژها ولتاژهای واقعی هستند و نرم افزار داره درست کار می کنه!!!

در رابطه با ولتاژ شاخه -5 ولت هم بایستی عرض کنم از استاندارد (فکر کنم ATX Ver2.0) به این ور ولتاژ -5 ولت از روی همه پاورهای استاندارد حذف شد(همونطور که فرمودید سیم سفید رنگ) که جاش هم روی سوکت 24 پین پاور خالی هستش. الان 99% پاورهای استاندارد بازار ولتاژ -5 رو ندارند. پاور این دوست عزیزمون هم که سری US هستش این شاخه -5 رو نداره.

موفق و پیروز باشید. 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...