رفتن به مطلب

تفاوت بین هاردهای سرور و هارد های سری black وسترن

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت اساتید

سوال بنده این هست که سری هارد های سرور از لحاظ سرعت با سری هارد های معمولی تفاوت داره و یا این که امکانات خاصی داره که فقط بدرد سرور میخوره؟

بنده یک هارد سرور مثال میزنم که شما اون رو با هارد های معمولی مقایسه کنید

لینک هارد سرور اچ پی http://h30094.www3.hp.com/product.aspx?cache=676708653&culture=en-US&sku=3981977

مرسی

لینک به دیدگاه

برادر چرا سختش میکنی عزیز. اگر سرور دارین هارد سرور تهیه کنید.

اگر کامپیوتر خانگی یا اداری دارین، هارد بلک بهترین هارد موجود وسترن دیجیتاله.

لینک به دیدگاه

برادر چرا سختش میکنی عزیز. اگر سرور دارین هارد سرور تهیه کنید.

اگر کامپیوتر خانگی یا اداری دارین، هارد بلک بهترین هارد موجود وسترن دیجیتاله.

جناب ارمین شرمنده اینو میگم ولی مثله اینکه شما سوال رو اشتباه متوجه شدین ؟

ایشون نگفت کدوم بهتره من بخرم !!

ایشون گفت تفاوتشون چیه ؟     شاید سوال براش پیش اومده و میخواد اطلاعاتش زیاد بشه @};-

لینک به دیدگاه

سلام خدمت اساتید

سوال بنده این هست که سری هارد های سرور از لحاظ سرعت با سری هارد های معمولی تفاوت داره و یا این که امکانات خاصی داره که فقط بدرد سرور میخوره؟

لینک هارد سرور اچ پی http://h30094.www3.hp.com/product.aspx?cache=676708653&culture=en-US&sku=3981977

مرسی

درود

معمولا هارد های سرور سرعتشون بیشتر هست

عمر مفید بیشتری دارن

قابلیت Raid کردن اونها برای سرور هم بیشتره و کمتر به مشکل میخوره توی Raid

لینک به دیدگاه

خیلی از دوستان تشک میکنم و همچنین از آقا آرمین

راستیاتش یه هارد سرور دم دست هست که هر موقع بخوام میتونم بگیرم و پولش هم برام مهم نیست.همون هاردیه که لینکش رو گذاشتم

خوب اگه هارد سرور سرعتش بالاتر هست بهتره دیگه.صرف نظر از ظرفیت هارد

توی مشخصات هارد زده 10k rpm که فکر میکنم مربوط به سرعت چرخش دیسکت باشه پس سرعتش بالاتر میشه دیگه

میشه در مورد raid هم توضیح بدید

مرسی

لینک به دیدگاه

راستیاتش یه هارد سرور دم دست هست که هر موقع بخوام میتونم بگیرم و پولش هم برام مهم نیست.همون هاردیه که لینکش رو گذاشتم

توی مشخصات هارد زده 10k rpm که فکر میکنم مربوط به سرعت چرخش دیسکت باشه پس سرعتش بالاتر میشه دیگه

مرسی

هارد سرور اتصال SAS داره.

درحالیکه اغلب سیستم های خانگی پورت SATA دارند و پورت SAS ندارند. اگر از لحاظ سازگاری پورت SAS سیستم شما مشکلی نداره - یعنی پورت SAS داره، پس خوبه مشکلی نیست.

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

خوب یقینا که مادربرد بنده چنین قابلیتی رو نداره.و فکر نمیکنم بجز چند مادبرد چنین در گاهی رو داشته باشند.

سوال بنده این جاست که اصلا چنین هاردی رو میشه بصورت ساتا 6g/s استفاده کرد؟یعنی با همون درگاه sata

سوال دیگه این که آیا کارت دیگه ای نیست که مثلا تبدیلی باشه تا به مادربرد قابلیت پورت sas رو هم بده مثل قدیما که مادربرد ها پورت usb3 نداشتند و با خرید یک کارت usb3 که درگاه پی سی آی داشت میشد مشکل رو حل کرد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

تاپیک زیر رو ببینیدبعد بپرسید درخدمتم:

نکاتی طلایی درباره هارد دیسک های وسترن دیجیتالWD

لینک به دیدگاه

سلام

تاپیک زیر رو ببینیدبعد بپرسید درخدمتم:

نکاتی طلایی درباره هارد دیسک های وسترن دیجیتالWD

مرسی دوست عزیز

این تایپیک رو دیده بودم.خیلی مفید هست ولی منظور بنده چیز دیگریست

لینک به دیدگاه

خوب یقینا که مادربرد بنده چنین قابلیتی رو نداره.و فکر نمیکنم بجز چند مادبرد چنین در گاهی رو داشته باشند.

سوال بنده این جاست که اصلا چنین هاردی رو میشه بصورت ساتا 6g/s استفاده کرد؟یعنی با همون درگاه sata

سوال دیگه این که آیا کارت دیگه ای نیست که مثلا تبدیلی باشه تا به مادربرد قابلیت پورت sas رو هم بده مثل قدیما که مادربرد ها پورت usb3 نداشتند و با خرید یک کارت usb3 که درگاه پی سی آی داشت میشد مشکل رو حل کرد

علی جان

گرما و صدای تولید شده توسط هارد سرور رو هم در نظر داشته باشید. گاهی سرو صدای همون هارد وسترن بلک رو هم به راحتی نمیشه تحمل کرد. چه برسه به هارد سرور که "کنترل نویز" هیچ اهمیتی برای تولید کننده اش نداشته.

واقعا" واجبه این همه سختی به خودتون بدین، نویز، قیمت، نداشتن پورت، گرفتن تبدیل، این همه دردسر فقط واسه بر فرض 5 تا 10 درصد پرفورمنس بیشتر؟

یه SSD بخرین 10 برابر سرعت بیشتری رو تجربه میکنید. با همون پورت ساتا.

لینک به دیدگاه

سلام خدمت اساتید

مرسی

هاردهای سرور توان و کارایی و پایداری و سرعت بالاتری نسبت به هاردهای مکانیکی معمولی دارن ولی کنار این مزیتا قیمتشون هم گرون تره!!

از دو درگاه هم بهره میبرن قدیمیها از scsi وجدیدها از درگاه sas که درگاه SAS بروز شده درگاه اسکازی هست(البت از لحاظ ساختاری تفاوت زیادی داره و بیشتر شبیه درگاه ستا هست)

برای هر دو درگاه هم کنترلر هست که به سیستمهای خونگی بخورن!!

مرسی

شما میتونید با تهیه کارت کنترولر sas اون رو به سیستم خونگی متصل کنید(البت اگه کنترولرش گیر بیاد)

ولی!!!!!اگه دنبال سرعت هستی چرا این همه درد سر؟

یه دون هارد ssd بگیر لذت سرعت رو تجربه کن(البت ssd رو باید بالا 128 تهیه کنی که 64 اون اصولا حالگیری به تمام معناس)

رید کردن هارد هم یعنی ترکیب چندین هارد برای اهداف خاص و چندین روش هم داره (یکی برا سرعت یکی برا امنیت یکی  ....)

هر شیوه همه مزیت و معایبی داره!

برا کاربر خونگی معمولا رید 0.1 استفاده میشه که باعث افزایش چند برابری سرعت میشه (بسته به تعدا هارد ها داره)

ولی من خودم رید هارد میکانیکی رو تجربه کردم که هم هنگ زیادی تو سیستم داشت و هم افزایش سرعتش خیلی جالب نبود!

ولی ظاهرا برای هاردهای SSD رید گزینه جالبی هست(من سعادت استفاده و تستشو نداشتم)

ویرایش شده توسط mehrxad
لینک به دیدگاه

گرما و صدای تولید شده توسط هارد سرور رو هم در نظر داشته باشید. ............. "کنترل نویز" هیچ اهمیتی برای تولید کننده اش نداشته.

ارمین جان اینا هاردها برای سرور ساخته میشه و سرور هم میره تو رک که اونم اتاق مخصوص داره که همش قرار نیست کسی به صورت مداوم تو اتاق باشه که صداش ازارش بده(حالا بماند که سرورهای کوچک هم داریم)که اونا هم وقتی میرن تو رک زیاد صداشون به گوش نمیاد!!(البت  سرورهایی هم شبیه کیس خونگی هستن که شاید برای هارد اونا تمهیداتی در نظر گرفته شده!!)

شما یه لحظه برو به لینک زیر و صدای تولید شده از این مرکز کلود رو گوش کن(شاید برا همینه "کنترل نویز" هیچ اهمیتی برای تولید کننده اش نداشته!!!)

http://www.kotaku.co.uk/2014/05/05/internet-sounds-like

ویرایش شده توسط mehrxad
لینک به دیدگاه

ارمین جان اینا هاردها برای سرور ساخته میشه و سرور هم میره تو رک که اونم اتاق مخصوص داره که همش قرار نیست کسی به صورت مداوم تو اتاق باشه که صداش ازارش بده(حالا بماند که سرورهای کوچک هم داریم)که اونا هم وقتی میرن تو رک زیاد صداشون به گوش نمیاد!!(البت  سرورهایی هم شبیه کیس خونگی هستن که شاید برای هارد اونا تمهیداتی در نظر گرفته شده!!)

شما یه لحظه برو به لینک زیر و صدای تولید شده از این مرکز کلود رو گوش کن(شاید برا همینه "کنترل نویز" هیچ اهمیتی برای تولید کننده اش نداشته!!!)

http://www.kotaku.co.uk/2014/05/05/internet-sounds-like

بله عزيز، ميدونم.

والا به نظر من، فارق از هر دليلى كه بياريم، صاحب تاپيك مصّر به استفاده از هارد سروره. بنابراين دوستانى كه ميتونن همراهيشون كنند بايد بيان و راهنمايى كنند. من كه ديگه كنار ميرم.

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

علی جان

گرما و صدای تولید شده توسط هارد سرور رو هم در نظر داشته باشید. گاهی سرو صدای همون هارد وسترن بلک رو هم به راحتی نمیشه تحمل کرد. چه برسه به هارد سرور که "کنترل نویز" هیچ اهمیتی برای تولید کننده اش نداشته.

واقعا" واجبه این همه سختی به خودتون بدین، نویز، قیمت، نداشتن پورت، گرفتن تبدیل، این همه دردسر فقط واسه بر فرض 5 تا 10 درصد پرفورمنس بیشتر؟

یه SSD بخرین 10 برابر سرعت بیشتری رو تجربه میکنید. با همون پورت ساتا.

این نکته رو به حرف آرمین جان اضافه میکنم

اگه برای سرعت بیشتر رفتی سراغ هارد سرور بهتره بدونی با 310 دلار(قیمت هارد) میشه یک ssd 512 خرید که سرعتش خیلی از هارد sas بیشتره

لینک به دیدگاه

هاردهای SAS

3 مدل داره

7200 دور

10 هزار دور که به 10k معروفند

15 هزار دور که به 15 k معروفند

کلا سرعت و نوع عملکرد هارد با هارد 7200 دور معمولی  نقریبا 2 برابره

هاردهای sas با توجه به نوع آلیاژی که دارند بسیار مقاوم تر از هارد های معمولی هستند و معمولا صداشون اون قدری نیست که هارد مثلا WD Black داره

مخصوصا تو اتاق سرور صدای هارد لای به لای صدای فن و کولر محو هستش .

جدیدا سرعت هاردهای SSD خوب از SAS ها بیشتر شده و برای همین تقریبا هارهای SAS با ظرفیت کمتر خواهان کمتری دارند و در صورت موجود بودن بودجه به سمت SSD می روند.

البته هاردهای SSD فعلا گرون هستند .

اما در مورد هارد SAS ؛ نیاز به ROMB کنترلر برای یکسری مادربردها و برای سری دیگه کنترلر جدا نیازه که خود این کنترلر ها اینجا از  400 تومن شروع می شه تا بالا .

بستگی به تعداد پورت کارت و حافظه و باطری کنترلر داره ؛

اما در مجموع برای دستیابی به سرعت بالا SSD پیشنهاد می شه .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...