رفتن به مطلب

استفاده از حداکثر قدرت کارت گرافیک رفرنس R9 290

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام  از اونجایی بعضی دوستان راجب گرمای این کارت و مصرف برق این کارت و نحوه خنک نگه داشتن کارت سوال داشتن لازم دیدم پستی را برای این موضوع اختصاص بدم

اول اینکه قدرت کارت 290 با کارت 780 مدل رفرنسش یکی است و تا حدود چند درصدی قوی تر است - در مورد مصرف کارت 290 باید عرض کنم که در حالت فول لود 300 وات مصرف دارد که برای همچین کارتی با توجه به سیستم خودتون حداقل پاور 600 وات است 

یعنی با داشتن یک عدد هارد و یک عدد دیوی دی رایتر و سی پی یو کم مصرف اینتل میتوان با پاور 600 وات از این کارت استفاده کرد که بنده پیشنهاد حداقل پاور 650 وات رو میدم البته با مراجعه به سایت گرین میتوانید مصرف پاور سیستم رو بدست بیارید 

و نکته منفی راجب این کارت این است که اگر دور فن رو auto باشد به مشکل دانگرید برمیخورید یعنی کلاک کارت 290 که در حالت فول لود به 947 میرسد به کمتر از 700هم میرسد اگر دور فن auto باشد چون دما کارت در حالت دور فن auto به بالای 95 درجه میرسد 

پس برای حل این مشکل باید با استفاده از نرم افزار trixx  دور فن را به صورت افزایشی زیاد کرد یعنی اگر کارت دماش از 60 بالاتر رفت دور فن حداقل روی 63 درصد باشد که در تصویر زیر کاملا گویا است در این حالت دمای کارت در بدترین حالت و فول لود بالاتر از 89 نمیرود

بازم اگه سوالی بود در خدمت دوستان هستم

post-11960-0-71957000-1405514458_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

خیلی عالی

منظورتون از پردازنده ی کم مصرف کدوم پردازنده ها هستند؟haswell refresh?

لینک به دیدگاه

خیلی عالی

منظورتون از پردازنده ی کم مصرف کدوم پردازنده ها هستند؟haswell refresh?

بله کلا سوکت 1150 مثل 4670 4770 و غیره 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

توی سایت سافایر نسخه جدید بایوس  این کارت رو دیدم  ممنون میشم نحوه آپدیت بایوس رو توضحیح بدید

لینک به دیدگاه

با خود درایور کارت گرافیک Amd Radeon میشه دور فن کم و زیاد کرد

لینک به دیدگاه

با خود درایور کارت گرافیک Amd Radeon میشه دور فن کم و زیاد کرد

تو خود درایو کارت گرافیک فقط گزینه حداکثر تنظیم دور فن رو داره مثلا تا 47 درصد نهایتا دور فن کارکنه ولی با نرم افزار trixx میتونی برای دور فن پروفایل درست کنی 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

توی سایت سافایر نسخه جدید بایوس  این کارت رو دیدم  ممنون میشم نحوه آپدیت بایوس رو توضحیح بدید

دوست عزیز این اپدیت فقط برای بالا بردن دور فن از 40 درصد به 47 درصد است وبه غیر از این کاربرد دیگری ندارد من توصیه نمیکنم اپدیت کنی به جاش میتونی با نرم افزار trixx دور فن رو کم و یا زیاد کنی که این جوری خطر فلش کردن بایوس کارت گرافیکم نداری

لینک به دیدگاه

تو خود درایو کارت گرافیک فقط گزینه حداکثر تنظیم دور فن رو داره مثلا تا 47 درصد نهایتا دور فن کارکنه ولی با نرم افزار trixx میتونی برای دور فن پروفایل درست کنی 

من که هر چقدر بخوام می تونم تغییر بدم 

ویرایش شده توسط parsa_45
لینک به دیدگاه

من که هر چقدر بخوام می تونم تغییر بدم 

تغییر میشه داد بله روی هر درصدی که خواستی ولی نمیشه براش پروفایل تعریف کرد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این کارتها فقط ویرایش بایوس میخوان :دی

هم ولتاژ لود!

هم TDP.

هم پروفایل فن.

دمای محیط هم خیلی موثر هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این کارتها فقط ویرایش بایوس میخوان :دی

هم ولتاژ لود!

هم TDP.

هم پروفایل فن.

دمای محیط هم خیلی موثر هست.

معین جان اون طور که من تجربه کردم ولتاژ لود جای چندانی برای کاهش نداره! اگر Asic کارت بالا باشه حد اکثر میشه 50 میلی ولت ولتاژ رو کاهش داد که مقدار کمی در کاهش دما تاثیر داره.

بر خلاف 780 که به راحتی میشه حتی تا 200 میلی ولت هم ولتاژ لود رو کاهش داد! با 780 ایسوس DCUII تجربه کردم میشه با ولتاژ 0.95 ولت هم باهاش کلاک 1000 رو کاملا استیبل ست کرد! که نتیجش کاهش مصرف به حدود 150 وات به جای 220 وات و کاهش دما به زیر 60 درجه بدون کاهش فریم دهی کارت هستش!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...