رفتن به مطلب

خراب کردن بایوس

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام
دوستان در حال آپدیت بایوس از طریق ویندوز بودم که سیستم ری استارت شد و دیگه بالا نیومد! به ناچار سیستم رو دستی ری استارت کردم اما باز هم مانیتور روشن نمیشد با نگه داشتن دکمه سیستم رو خاموش کردم و....

الان بایوس خراب شده و سیستم بعد از روشن کردن به صورت پی یا پی با زمان تقریبی 1 ثانیه خاموش و روشن میشه!
از طریق کلید مینیاتوری پست کیس CL cmos زدم اما تاثیر نداشت!
کی میتونه کاری کنه کارمون به گارانتی نکشه؟

http://www.msi.com/support/mb/X79AGD...ml#down-manual

[/color][/left]
لیست سخت افزار :

ویرایش شده توسط h.davoudi
لینک به دیدگاه

اگه مین برد دوال بایوس باشه که مشکلی نیست از بایوس دوم بوت میکنی

اگر بایوس خراب بشه و به اصتلاح بسوزه چاره ای جز تعمییر نداره ؟

چطور این اتفاق پیش اومد خیلی عجیبه.

دوال بایوس هست و روی بایوس دوم بدونه مشکل Run میشه.

اما میخوام این بایوس خراب رو درست کنم ، آدم که زاپاس ماشین شو بی خیال نمیشه

-

اصلا آپدیت بایوس از ویندوز کار اشتباهی بود ؛ و نباید این کار رو میکردم

سیستم پیغام ری استارت شدن داد و ری استار شد اما دیگه مانیتور تصویر نداد منم مجبور شدن خاموش کنم که بایوس خراب شد

حالا دلیل برگشت نکردنش چی بوده  رو نمیدونم! اما لان مهم درست کردن این خرابیه

لینک به دیدگاه

درست میشه ولی باس اون قطعه عوض بشه نمی دونم اسمش چیه و چی صداش میزنن ولی چیپ بایوس یه چیز سخت افزاریه و تا تعویض نشه درست بشو نیست.

من خودم تا حالا هرچی بایوس اپ کردم از ویندوز بوده.مخصوصا ام اس ای که ابزار خیلی حرفه ای برا فلش بایوس داره.

من احتمال میدم عجولانه ریست کردید درسته که تصویر نداده حتما زیاد طول میکشه.در کل فک نکنم با نرم افزار مشکل بایوس حل بشه.

یه سوال داشتم شما قبلا بایوس رو اپدیت کرده بودین یا نه ؟ مثلا ورژن رو یهو افزایش دادین یا پلکان ی بوده.>؟

دقیقا وقتی خودش پیغام داد و ری استارت شد و تصویر نداد 2 الی 3 ساعت بهش زمان دادم اما نیومد که نیومد!

در ضمن اصلا آپدیت نکرده بودم و از آپدیت ورژن 10 به 12 بود.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز مشکل خاصی نیست فقط کافی است سیستم رو خاموش کرده و باطری مادبرد و برق پاور یعنی اون 24 پین رو دربیاری به مدت 10 دقیقه و بعد دوباره همه چی رو وصل کنی و این بار روی بایوس اول همونی که خراب شده بوت کنی با این کار بایوس درست میشه 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز مشکل خاصی نیست فقط کافی است سیستم رو خاموش کرده و باطری مادبرد و برق پاور یعنی اون 24 پین رو دربیاری به مدت 10 دقیقه و بعد دوباره همه چی رو وصل کنی و این بار روی بایوس اول همونی که خراب شده بوت کنی با این کار بایوس درست میشه 

باتری رو بیرون آوردم و چند ساعتی برق رو هم قطع کردم اما مشکل حل نشده بود

البته 24 پین رو جدا نکرده بودم

لینک به دیدگاه

باتری رو بیرون آوردم و چند ساعتی برق رو هم قطع کردم اما مشکل حل نشده بود

البته 24 پین رو جدا نکرده بودم

همون کاری که گفتم رو مو به مو انجام بده انشالله نتیجه میگیری این کار باعث میشه بایوست به حالت دیفالت دربیاد

لینک به دیدگاه

همون کاری که گفتم رو مو به مو انجام بده انشالله نتیجه میگیری این کار باعث میشه بایوست به حالت دیفالت دربیاد

باتری رو درآوردم و کابل رو هم قطع کردم 15  دقیقه صبر کردم و بعد باتری رو جازدم و همچنین کابل رو ( چون جای دست کم بود 2تا از ماژول های رم رو هم برداشتم)

اما تاثیری نداشت و باز هم همون مشکل پی یا پی روشن و خاموش شدن وجود داره با یک بار فشردن کلید مینیاتوری cl cmos پشت کیس ( قیست پورت ها ) سیستم دیگه خاموش و روشن نمیشه اما اگر دوباره روشنش کنم باز همون آش و همون کاسه!

لینک به دیدگاه

با نمایندگی ماتریس تماس گرفتید ؟

مطمئنا اونا بهتر میتونند کمکتون کنند .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

باتری رو درآوردم و کابل رو هم قطع کردم 15  دقیقه صبر کردم و بعد باتری رو جازدم و همچنین کابل رو ( چون جای دست کم بود 2تا از ماژول های رم رو هم برداشتم)

اما تاثیری نداشت و باز هم همون مشکل پی یا پی روشن و خاموش شدن وجود داره با یک بار فشردن کلید مینیاتوری cl cmos پشت کیس ( قیست پورت ها ) سیستم دیگه خاموش و روشن نمیشه اما اگر دوباره روشنش کنم باز همون آش و همون کاسه!

درود

یه شات از داخل بایوس , قسمت آپدیت بایوس بزارید .

اونجا یه گزینه هست که میتونی از داخل بایوس ورژن چیپ 2 را روی چیپ 1 و بلعکس کپی کنی . ;)

لینک به دیدگاه

با نمایندگی ماتریس تماس گرفتید ؟

مطمئنا اونا بهتر میتونند کمکتون کنند .

تو این تعطیلات؟

با خوده ماتریس تماس گرفتم کسی نبود جواب بده!

تو این تعطیلات این خرابی خوب میره رو اعصاب...

لینک به دیدگاه

درود

یه شات از داخل بایوس , قسمت آپدیت بایوس بزارید .

اونجا یه گزینه هست که میتونی از داخل بایوس ورژن چیپ 2 را روی چیپ 1 و بلعکس کپی کنی . ;)

اگر همچین گزینه ای بود که خوب میشد اما متاسفانه نداره!

http://8pic.ir/images/6n3issk27d0j6fht0nop.jpg

البته قبل از آپدیت بایوس ( بعنی همون بایوسی که الان خرابه) هم همچیم گزینه ای نبود اصلا

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر همچین گزینه ای بود که خوب میشد اما متاسفانه نداره!

http://8pic.ir/images/6n3issk27d0j6fht0nop.jpg

البته قبل از آپدیت بایوس ( بعنی همون بایوسی که الان خرابه) هم همچیم گزینه ای نبود اصلا

واقعا" عجیبه !!!  معمولا" مولتی بایوس ها باید همچین گزینه ای داشته باشن . :-?

لینک به دیدگاه

واقعا" عجیبه !!!  معمولا" مولتی بایوس ها باید همچین گزینه ای داشته باشن . :-?

شانس قشنگ منه...

چجوری میشه بایوس خراب رو به حالت پیشفرض برگردوند!/؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

با بایوس دوم وارد ستاپ شو و همونجا سویچ کن رویه بایوس اولت(کلید بایوس رویه مین رو از رویه حالت B بیار رویه حالت A (البنه درصورتی که مادربردت MSI هست ) وبعد از رویه فلش بایوس رو اپدیت کن و تمام

من خودم مادربردم Z77 MPOWER هست بایوس اولش خراب شد و هر کاری میکردم سیستم بوت نمیشد

فایل بایوس رو رویه یک فلش کپی کردم و از طریق بایوس دوم وارد ستاپ مادربرد شدم و همونطوری که سیستم روشن بود کلید سویچ بایوس رویه مین رو از حالت B که بایوس دوم هست بردم رویه حالت A که بایوس خراب بود و با همون بایوس خراب دوباره اپدیت کردم درست شد

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز من هم این مشکل را داشتم و خیلی چیزا یاد گرفتم

میدونی چرا این اتفاق افتاده ؟ تصورشم سخت هستش چون پاورت ضعیف بوده یا ضعف داشته

برای ریست کردن بایوس لازم نیست سیستم را از برق بکشی از کلید پشت پاور هم میتونی قطع کنی

با یک شیع فلزی  jumper pin های CLR CMOS را به مدت 5 تا 7 ثانیه به هم اتصال بده شاید تو ریستارت بعدی درست بشه

یکی از دوستان هم به مورد بسیار خوبی اشاره کرد که از طریق Flash Memory بایوس را Update کنی

اگه نشد ببر گارانتی مشکلی پیش نمییاد با Programmer درستش میکنن

ویرایش شده توسط Royal
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز من هم این مشکل را داشتم و خیلی چیزا یاد گرفتم

میدونی چرا این اتفاق افتاده ؟ تصورشم سخت هستش چون پاورت ضعیف بوده یا ضعف داشته

برای ریست کردن بایوس لازم نیست سیستم را از برق بکشی از کلید پشت پاور هم میتونی قطع کنی

با یک شیع فلزی  jumper pin های CLR CMOS را به مدت 5 تا 7 ثانیه به هم اتصال بده شاید تو ریستارت بعدی درست بشه

یکی از دوستان هم به مورد بسیار خوبی اشاره کرد که از طریق Flash Memory بایوس را Update کنی

اگه نشد ببر گارانتی مشکلی پیش نمییاد با Programmer درستش میکنن

ببخشید که سخت افزارم رو کامل معرفی نکردم اشتباه از من بوده...

مسئله ضعیف بودن پاور اصلا مطرح نیست چون پاور بیشتر از حد نیازه :

لیست سخت افزار :

(msi - X79A-GD45 (8D

Intel® Core™ i7-3820

(corsair vengeance 4GB DDR3 2133MHz (4x4GB

msi - N660Ti PE 2GD5/OC

green - GP850B-OC

در مورد CLR CMOS با استفاده از جامپر مربوطه که توی صفحه 36 دفترچه میین هست باید بگم :

خودش جامپری نداشت از رو سیستم قدیمی یه جامپر برداشتم زدم تو همون پایه های JBAT1 که تو صفحه 36 توضیح داده شده ( تا وقتی جامبر بود سیستم روشن نمی شد! ) بعد که برداشتم باز همون آش و همون کاسه....

این رو هم اضافه کنم که تا اونجایی که دستگیرم شد اون جامپر دقیقا کار برداشتن باتری رو انجام میده.

این مین کلا بدونه باتری روشن نمیشه!

و اگر باتری رو برداریم چراغ دکمه روشن و خاموش فیزیکی که روی مین داره خاموش میشه!

این دقیقا همون اتفاقی که وقتی اون جامپر مربوطه رو وصل میکنی می افته و اسم خوده جامپر هم که داره میگه که مربوط به باتریه و همچنین توی دفترچه این جامپر با این اسم رو CLR CMOS معرفی کرده.

لینک به دیدگاه

درود

با بایوس دوم وارد ستاپ شو و همونجا سویچ کن رویه بایوس اولت(کلید بایوس رویه مین رو از رویه حالت B بیار رویه حالت A (البنه درصورتی که مادربردت MSI هست ) وبعد از رویه فلش بایوس رو اپدیت کن و تمام

من خودم مادربردم Z77 MPOWER هست بایوس اولش خراب شد و هر کاری میکردم سیستم بوت نمیشد

فایل بایوس رو رویه یک فلش کپی کردم و از طریق بایوس دوم وارد ستاپ مادربرد شدم و همونطوری که سیستم روشن بود کلید سویچ بایوس رویه مین رو از حالت B که بایوس دوم هست بردم رویه حالت A که بایوس خراب بود و با همون بایوس خراب دوباره اپدیت کردم درست شد

ایده جالبیه اما همون اندازه هم خطرناک به نظر میرسه....

واقعا وقتی سیستم روشن هست عوض کردن سویچ بایوس مشکلی ایجاد نمیکنه؟

لینک به دیدگاه

https://forum-en.msi.com/index.php?topic=168124.0

این سایت را نگاه کن

یارو همین مشکل را  داشته و درستش کرده

میگه بایوس را بریز داخل فلش بعد از طریق بایوس 2 برو داخل ویندوز و دوباره عملیات را با نرم افزاره MSI HQ انجام بده و بعد از ریستارت بایوس را بدون خاموش کردن سیستم هنگام Boot شدن از B به A برگردون

لینک به دیدگاه

https://forum-en.msi.com/index.php?topic=168124.0

این سایت را نگاه کن

یارو همین مشکل را  داشته و درستش کرده

میگه بایوس را بریز داخل فلش بعد از طریق بایوس 2 برو داخل ویندوز و دوباره عملیات را با نرم افزاره MSI HQ انجام بده و بعد از ریستارت بایوس را بدون خاموش کردن سیستم هنگام Boot شدن از B به A برگردون

انگلیسیم چندان خوب نیست

من نگران نوشته صفحه 37 دفترچه مین هستم :

http://www.msi.com/support/mb/X79AGD45_8D.html#down-manual

Important

Do not use the BIOS switch when system is booting up.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

برادر شما اگر مادربردت msi هست هیچ راهی غیر از راهی که گفتم نداری 

این چیزی هست که من خودم عملا انجام دادم و به نتیجه رسیدم اگر مادربردت ایسوز هست یه سرچ بزن داخل سایت اورکلاگینگزهیروز یه مطلب اموزشی برای ریکاوری مادربردهای ایسوز داره

لینک به دیدگاه

درود

برادر شما اگر مادربردت msi هست هیچ راهی غیر از راهی که گفتم نداری 

این چیزی هست که من خودم عملا انجام دادم و به نتیجه رسیدم اگر مادربردت ایسوز هست یه سرچ بزن داخل سایت اورکلاگینگزهیروز یه مطلب اموزشی برای ریکاوری مادربردهای ایسوز داره

من که مدل و لینک قطعات رو گذاشتم

برد Msi هست

(msi - X79A-GD45 (8D

Intel® Core™ i7-3820

(corsair vengeance 4GB DDR3 2133MHz (4x4GB

msi - N660Ti PE 2GD5/OC

green - GP850B-OC

لینک به دیدگاه

برادر همون کاری که اون دوست گرامی گفت میتونی انجام بدی و مشکلی هم نداره , روی بایوس دوم بوت کن برو ستاپ بایوس و سوییچ کن رو بایوس اولی و بایوس رو فلش بزن

هم کارت گرافیک هم مادر برد دوال بایوس میشه با بوت روی بایوس سالم و بالا اومدن سیستم و سوییچ روی بایوس خراب بایوس رو اپدیت کرد. گرافیک رو اقلا من 20-30 بار انجام دادم

لینک به دیدگاه

درست میشه ولی باس اون قطعه عوض بشه نمی دونم اسمش چیه و چی صداش میزنن ولی چیپ بایوس یه چیز سخت افزاریه و تا تعویض نشه درست بشو نیست.

من خودم تا حالا هرچی بایوس اپ کردم از ویندوز بوده.مخصوصا ام اس ای که ابزار خیلی حرفه ای برا فلش بایوس داره.

من احتمال میدم عجولانه ریست کردید درسته که تصویر نداده حتما زیاد طول میکشه.در کل فک نکنم با نرم افزار مشکل بایوس حل بشه.

یه سوال داشتم شما قبلا بایوس رو اپدیت کرده بودین یا نه ؟ مثلا ورژن رو یهو افزایش دادین یا پلکان ی بوده.>؟

سلام

دوست عزيز وقتي از مطلبي اطلاعي نداري بهتر چيزي در اين مورد ننويسي ، کدوم قطعه بايد عوض بشه و براي چي بايد تعويض بشه ؟

اصولا وقتي بايوس به صورت ناقص آپديت بشه اطلاعاتي که درونش هست به مشکل ميخوره و سيستم بوت نميشه اما هيچ قطعه اي آسيب نمي بينه و فقط اطلاعات داخل بايوس به هم ميريزه .... مثل اين ميمونه که شما ويندوزت خراب باشه يکي بياد بگه بايد هاردتو عوض کني ، خوب بايد هاردتو عوض کني !

حالا اون باتري مادربرد يکخورده منطقي هست اما اون کابل 24 پين ديگه چيه ؟ يک دليل علمي بيار که در آوردن اون کابل 24 پين باعث ريست شدن بايوس ميشه ؟!!! خوب برق سيستم که قطع باشه يعني کابل 24 پين قطع شده ، پس دليلي براي قطع کردن اون کابل نميمونه ، فقط ميمونه باتري و CLR Cmos که انجام شده و نتيجه نداده .....

درود

کاملترين پاسخ رو شما داديد که اگر نهايتا با اينکار هم درست نشد بايد همون آي سي که اطلاعاتش از بين رفته از برد جدا بشه و با پروگرامر برنامه ريزي بشه و کار تمام هست / يا حق

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...