رفتن به مطلب

کیس مود به سبک ائودی آر8

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به دوستان عزیزم و زحمت کشان لیون
چند وقتی بود به سرم زده بود یه چیزی بسازم قیافه ی کیسم رو عوض کنم ولی هم وقت نداشتم و هم اعصاب
تا اینکه خوردیم به این تعطیلات و منم یه طرحی توی ذهنم بود پیاده کردمش دیگه :x
از اونجایی که عاشق دوتا ماشین تو دنیا هستم یکی لامبوره یکی ائودی r8 پس شروع کردم به تبدیل کردن ظاهر کیسم به این ماشین
mrorpvt4i2eufsz50sgc_thumb.jpg

شروع کردم به کندن قاب روی جلوی کیس
l7onp6wf176gf3rdffls_thumb.jpg

بعد رفتم سراغ نرم افزار کورل (Corel) یه عکس ماشین رو گذاشتم و خیلی با دقت طراحیش کردم
بعد نوبت رسید به مدارهایی که لازم بود طراحی کنم خوب یک مقداری از الکترونیک سردرمیارم 4عدد آی سی 7805 و 7806 و دو عدد 7809 رو با یک فیبر مدار طراحی کردم و ساختم. این IC ها برای رگوله کردن ولتاژ هست و ولتاژ ثابت خروجی هم همون دو رقم اخر اعدادشه
fqc9oqvjuq5c6epjrlu_thumb.jpg

خوب دوعدد ردیف LED لازم بود برای زیر چراغهای اصلی و ولتاژ 3ولت با امپر بالا که با همون مدار از یکی از IC ها تامینش کردم و یک سری LED رنگی
حالا نوبت رسید به پیاده کردن طرح
رفتم به یه مغازه برش لیزر و طرح رو دادم بهش
اونم پلکسی رو گذاشت زیر لیزر و شروع کرد به برش
منم چون ندید بدید بودم ازش فیلم گرفتم البته پسره رفیقم بود والا روم نمیشد فیلم بگیرم
فیلمو هرکی دوست داشت بگه بزارم .کیفیتش هم بالاست .-" فیلم لیزر برش و حک بعضی قسمتها"-
(چون فیلم HD هست و حجمش 111 مگ هست)

وقتی لیزر تمام شد قطعه ها رو اوردم خونه و با چسب داغ تفنگی شروع کردم چسبوندن
ba8l6bjr9vzuyp5b42b_thumb.jpg

و بعد از چسب کاری یه نمای جلویی ائودی ساخته شد خداییش شرکتش باید بیاد منو استخدام کنه
yhwxvnwuqh183si87fh_thumb.jpg

کابل های داخل رو از پشت عبور دادم و تا حد امکان سرو سامان دادم البته خیلی کار سختیه مخصوصا وقتی که قراره 20-30تا سیم دیگه هم بهش اضافه بشه
hra6cdz35z6wpe5g13n_thumb.jpg

توی طراحیم درب کیس رو هم طراحی کرده بودم که روش یه برش طرح اژدها طرح زدم که در قالب دایره ی 20اینچی بود برای یه فن 20 اینچ
1zm60w0cbfcc6x30pyh5_thumb.jpg

برای یه فن 20 اینچ هم چون پیدا نکردم یه پد زیر لبتاب داشتم که فن 20اینچ داشت و شیشه ای بود و لازمش نداشتم رفتم و مغزی فن رو عوض کردم چون برقش usb بود و همونطور که میدونید 5 ولته و مغزی 12 ولت انداختم بهش
oekosjxvujax56uocnfb_thumb.jpg

fbthlxq2ztt6o9bo9ua_thumb.jpg

برای LED های زیر چراغ اصلی یه ردیف سفید 1وات درست کردم که نور شاخی داره و چسبوندم در محل مورد نظرم و بعد متصل کردم به مداری که عکسشو میبینید
rqn7lj9n5f3c9knjaarc_thumb.jpg

t1g154orvy29rhmusdol_thumb.jpg

مدار رو توی کیس جاساز کزدم و 2عدد فن 12 اینچ 1امپر خیلی قوی پشت جلوپنجره های کیس قرار دادم و یک ردیف LED مولتی کالر قسمت جلویی درب کیس و یک 3وات سبز و یک 3وات ابی و یک 3وات قرمز در نمای کیس
و LCD رو در قسمت مخصوص خودش قرار دادم و 4عدد ال ای دی 3وات سفید برای چراغ های جلو و مه شکن ها
یک مدار کوچیک کنترل فن هم برای کنترل صدای کیس بر روی فن ها قرار دادم
حالا موند کنترل کردن اونها. 5عدد کلید خلبانی البته یه اسم دیگه ای داره که یادم نمیاد خریدم و مدار اصلی رو با کلیدها هماهنگ کردم. به این صورت که تمام سیم های منفی هر کدوم از قسمت ها به یه کلید میاد و فقط با کلید لاین منفی مدار رو قطع و وصل مینکم.
کیس باید برای زیبا شدن افقی میشد که شاید منتقد های زیادی داشته باشه ولی خوب اینم یه جورشه دیگه
نتیجه:
uuytj4bfzzfl8otsp86b_thumb.jpg

p2wol0ivvzo7rbhy17y_thumb.jpg

bj4lfvom199bmy7s949_thumb.jpg

oqqrsik3geduecec6j32_thumb.jpg

IMG_20140717_003433.jpg

IMG_20140717_003358.jpg

IMG_20140717_003213.jpg

IMG_20140717_003549.jpg

IMG_20140717_201824.jpg

تصاویر جدید: با کانفیگ جدید

ue1rzsuxbujc17b8wnh_thumb.jpgztb2iwmw9kaxmb5iqio_thumb.jpgnhtudwssbhvr8nr2w0la_thumb.jpgb1ajwd8pvwnq6mo2kxut_thumb.jpg8d64bhba2259gew61bfr_thumb.jpgtqjdzqc82km2o4zvyunk_thumb.jpg

سخت افزار جدید بکار رفته: ویرایش شد:
CPU 4770K
MAIN MSI H81M P33
VGA GIGABYTE GTX 970 G1 3X Windforce
RAM CORSARE XM3 8+4GB =12GB 2000MHZ 9C
H.D.D 1TR GREEN WB
POWER 600W AHP
کل هزینه ها:
120.000 هزینه پلکسی و برش لیزر
45.000 کیس پرفکت
35.000  24عدد led سفید 1وات+8عدد سفید 3وات+قرمز ابی و سبز
5.000 -5عدد کلید
5.000 فیبر مدار + 4عدد ای سی رگولاتور
32.000 مدار کنترل فن+2عدد فن 12ولت 1امپر دور بالا هرکدام 15.000تومن مفته خدایی
5.000 کلید میکرو سوئیچ +مقاومت 10اهم و 50 اهم و 100اهم و 47اهم اجری (کلا شده 250 تومن. بابا لامصب از کیس ... که خیلی هم ساده اس و قیمت 800.000 تومانه که بهتره.....)
884p11m0ubao2r5xnldi_thumb.jpg
در آخر دوستان عزیز امیدوار مفید بوده باشه
صرفا این پست جهت اطلاع بود و خوب دوست دارم دیگران هم ببینن و استفاده کنن و نظر بدن و چه انتقاد چه پیشنهاد و چه تمجید فرقی نمیکنه همش منو خوشحال میکنه و دلگرم

ویرایش شده توسط .king.commander
لینک به دیدگاه

• ارسال 65
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

عالیییییی بود ... :clapping:

واقعاً لذت بردم... آفرین به این همه خلاقیت. واقعاً بعضی وقت ها بچه های این فروم کارهایی می کنند که آدم اینجوری می شه :-?

بنده دیدم مد کردن کیس چقدر سخت و زمان گیر و هزینه بر هستش و واقعاً این کار عشق می خواد که شما به خوبی این کار رو پیاده کردید @};-

فقط من یک نکته دیدم و اون هم اینه که اگر بتونید اون پایه های کیس رو در بیارید و یا اینکه یک تیکه دیگه پلکسی گلاس برای کف کیس ببرید و نمای کنار کیس رو تصحیح بکنید نورعلی نور می شه. @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ایول به خلاقیتت. نعمتی هستش که خدا بهت داده و قدرش رو بدون و به حد اعلای خودش برسون تا شکوفا بشه

لینک به دیدگاه

خیلی حال کردم، دمت گرم ...

مدیر نمونه درست فرمودند نمای کف کیس اگه اصلاح بشه قشنگ تر و کامل میشه.

لینک به دیدگاه

واقعا عالی بود

بخاطر این همه خلاقیت بهتون تبریک میگم

خیلی زیبا شده :clapping:

لینک به دیدگاه

بسيار زيبا و حرفه اى. گاهى آدم اين سايت هاى خارجى رو ميبينه فكر ميكنه چقدر مودينگ دور از دسترسه اما دوستان در ايران با اين همه محدوديت قطعات و لوازم مودينگ به اين زيبايي كار ميكنند واقعا" اميدوار كننده است.

بسيار كيس زيبايى ساختين دوست خوبم.  @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اولین طرح ساختار شکن ایرانی بود که دارم می بینم .

واقعا عالی  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-

خسته نباشی هم خودت هم جیبت  :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عالی و بی نظیر بود.. امیدوارم کف کیس رو هم درست کنی و عکسش رو بذاری.. ممنون از این همه پشتکار و خلاقیت

لینک به دیدگاه

بسیار عالی و زیبا شده واقعا خسته نباشید فقط یه انتقاد کوچولو کاش تمامی عکسهارو تو خود سایت اپ میکردین تا بتونم با جزییات کامل ببینم.

ویرایش شده توسط !l@
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ای کاش نهادی سازمانی چیزی بود که از خلاقیت بچه های این مرز و بوم حمایت میکرد. افسوس و صد افسوس

لینک به دیدگاه

دوست عزیز خیلی جالب بود بسیار خلاقانه هستش

لینک به دیدگاه

ممنونم از همتون باورتون نمیشه که شاید بخاطر اعتماد بنفس کم باشه ولی روم نمیشد ارائه بدمش چون انصافا طرح های قشنگی از بچه های لیون قبلا دیدیم بازم تشکر

عالیییییی بود ... :clapping:

واقعاً لذت بردم... آفرین به این همه خلاقیت. واقعاً بعضی وقت ها بچه های این فروم کارهایی می کنند که آدم اینجوری می شه :-?

بنده دیدم مد کردن کیس چقدر سخت و زمان گیر و هزینه بر هستش و واقعاً این کار عشق می خواد که شما به خوبی این کار رو پیاده کردید @};-

فقط من یک نکته دیدم و اون هم اینه که اگر بتونید اون پایه های کیس رو در بیارید و یا اینکه یک تیکه دیگه پلکسی گلاس برای کف کیس ببرید و نمای کنار کیس رو تصحیح بکنید نورعلی نور می شه. @};-

حتما حتما.توی فکر بودم کف رو یه کار خاصی باهاش انجام بدم که خیلی زیباتر بشه دنبال یه طرح خوب هستم

بسیار عالی و زیبا شده واقعا خسته نباشید فقط یه انتقاد کوچولو کاش تمامی عکسهارو تو خود سایت اپ میکردین تا بتونم با جزییات کامل ببینم.

بله انتقال پیدا کرد به سرور سایت

ویرایش شده توسط COMMANDER king.s
لینک به دیدگاه

من فک کنم قطعات تو کیس پارتی گرفتن اینقدر رنگیه 

لینک به دیدگاه

دوست خوبم چرا روتون نشه ارائه بدید بسیار ایده جذابی بود @};- @};- @};-

من که خیلی لذت بردم

لینک به دیدگاه

دوست خوبم چرا روتون نشه ارائه بدید بسیار ایده جذابی بود @};- @};- @};-

من که خیلی لذت بردم

داداش گلم ممنونم ازت

.قابلی ندار بفرمایید تقدیم کنمش @};- @};- @};- :x

ویرایش شده توسط COMMANDER king.s
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خسته نباشی ، خیلی خوب شده :x

فقط نورش زیاده و البته زیادی رنگارنگ ، اگه فقط از دوتا رنگ با حجم کمتر استفاده کنید فکر میکنم خوشگلتر باشه و چشم رو هم اذیت نکنه . چون میدونم به احتمال زیاد بعد از یه مدت همه اون LED هارو خاموش میکنی :)  .

اون فن هم اگه وسط میفتاد بهتر بودش و البته از نوع مرقوب میزاشتی . و در آخر اون کف کیس درست بشه دیگه حله ^_^ . ( اون پایه ها رو میبینم به یاده بازی های والیبال توی آزادی میفتم که فقط پایه های اون اسپیکر ها تو چشم بود  :D  )

در مجموع :clapping:  :clapping:  :clapping:

ویرایش شده توسط Mahyar_Curious
لینک به دیدگاه

داداش گلم ممنونم ازت

.قابلی ندار بفرمایید تقدیم کنمش @};- @};- @};- :x

شما لطف دارید دوست عزیز

لینک به دیدگاه

سلام

خیلی زیبا و خاصه، خسته نباشی. @};-

خلاقیتتت تو حلقمممممممممممممممممممم :دی

ویرایش شده توسط NaeemSameti
لینک به دیدگاه

خسته نباشی ، خیلی خوب شده :x

فقط نورش زیاده و البته زیادی رنگارنگ ، اگه فقط از دوتا رنگ با حجم کمتر استفاده کنید فکر میکنم خوشگلتر باشه و چشم رو هم اذیت نکنه . چون میدونم به احتمال زیاد بعد از یه مدت همه اون LED هارو خاموش میکنی :)  .

اون فن هم اگه وسط میفتاد بهتر بودش و البته از نوع مرقوب میزاشتی . و در آخر اون کف کیس درست بشه دیگه حله ^_^ . ( اون پایه ها رو میبینم به یاده بازی های والیبال توی آزادی میفتم که فقط پایه های اون اسپیکر ها تو چشم بود  :D  )

در مجموع :clapping:  :clapping:  :clapping:

لطف داری مهیار جان شما استاد مایی .البته نورها با کلید ها خاموش میشه و میتونم به این صورت کنترلش کنم

اون فن رو میخواستم وسط بزارم ولی نگاه کردم دیدم یه چهار دیواری شده که از پشت مکش فن پشت، از بالا مکش فن پاور و سمت پایین هم کارت گرافیکه از زیر هم مکش فن cpu. اینجوری اگه یه فن هم از درب کیس مکش کنه مطمئنا خلا ایجاد میکنه و راندمان کم میشد

و همچنین بیشترین دما رو در قسمت کارت گرافیک داشتم .به همین دلیل پایین گذاشتم که خیلی به دمای کارت کمک میکنه و تمام دمای کارت رو که قبلا پخش میشد داخل کیس میکشه بیرون

کف کیس هم بله حتما به زودی یه فکری با کمک شما دوستان براش میکنم. @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

خیلی زیبا شده من عاشق کیس هایی هستم که کلا تغییر شکل بدن خیلی حال کردم با کارتون 

درباره ی پیام خصوصی هم فکر کنید

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز عالی بود لذت بردم @};- :clapping:

فقط اسمبل داخل کیسو رو یه دستی به سر روش بکش که دید بهتری پیدا کنه.

توی یه تعطیلی 2 روزه اینو درست کردی تعطیلات عید چی درست میکنی ؟؟ :D

آفرین

لینک به دیدگاه

سلام

خیلی زیبا و خاصه، خسته نباشی. @};-

خلاقیتتت تو حلقمممممممممممممممممممم :دی

لطف داری اقا نعیم عزیز

خیلی زیبا شده من عاشق کیس هایی هستم که کلا تغییر شکل بدن خیلی حال کردم با کارتون 

درباره ی پیام خصوصی هم فکر کنید

پیشنهاد خوبی بود باعث شد یه فکر جالب تر بزنه به سرم برای قسمت زیر کیس

تنها چیزی که میتونم بگم " احسنت "  :clapping:

ممنون @};- @};-

درود

دوست عزیز عالی بود لذت بردم @};- :clapping:

فقط اسمبل داخل کیسو رو یه دستی به سر روش بکش که دید بهتری پیدا کنه.

توی یه تعطیلی 2 روزه اینو درست کردی تعطیلات عید چی درست میکنی ؟؟ :D

آفرین

مهدی جان لطف داری دلگرمی های شما باعث میشه تا بچه ها همیشه کارهای بیشتری انجام بدن

واقیعت سخت ترین کار همین دست به سرو روش کشیدن بوده تا حالا :D

لینک به دیدگاه

طرح پراید میزاشتی :D  250 مممییلییاررد ریاله رفتی ایودی 80هزار دلاری اوردی؟ ^_^

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...