رفتن به مطلب

کندی سرعت اینترنت عامل افزایش مصرف برق

life24
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام عزیزان
چند هفته هست که در رسانه شنیده میشه مصرف برق در ایران رکورد زده و مصرف بالاتر از متوسط جهانی هست و .... .
بنده در رشته برق وارد نیستم و از اتلاف انرژی در شبکه برق بی خبرم و دوستان که وارد هستند لطفا نظر دهند
اما اگر واقعا به فکر کاهش مصرف برق باشیم،یکی از علت های کندی اینترنت هست. شما در اطراف خودتون بسیاری از افراد مشاهده کردید . یک سیتسم را تا صبح روشن میگذارند تا چند مگ یا گیگ فایل بتوانند از اینترنت دانلود کنند. خوب این علاوه بر اتلاف وقت ،اتلاف انرژی باعث فرسودگی قطعات دستگاه و ...  خواهد شد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام عزیزان

چند هفته هست که در رسانه شنیده میشه مصرف برق در ایران رکورد زده و مصرف بالاتر از متوسط جهانی هست و .... .

بنده در رشته برق وارد نیستم و از اتلاف انرژی در شبکه برق بی خبرم و دوستان که وارد هستند لطفا نظر دهند

اما اگر واقعا به فکر کاهش مصرف برق باشیم،یکی از علت های کندی اینترنت هست. شما در اطراف خودتون بسیاری از افراد مشاهده کردید . یک سیتسم را تا صبح روشن میگذارند تا چند مگ یا گیگ فایل بتوانند از اینترنت دانلود کنند. خوب این علاوه بر اتلاف وقت ،اتلاف انرژی باعث فرسودگی قطعات دستگاه و ...  خواهد شد.

جالبه !

تاحالا از این بعد به این قضیه نگاه نکرده بودم!

شاید تعداد زیادی کامپیوتر روشن باشه ولی مصرف کامپیوتر در حالت دانلود خیلی کم هست ! اونم ساعاتی هست که اصلا پیک مصرف محسوب نمیشه !

دلیل مصرف بالا کولرهای گازی هست که تعدادشون به طرز وحشتناکی داره زیاد میشه ! الان من هرکی رو اطراف خودمون می بینم کولر گازی گذاشته ! حالا به هر قیمت و هر کیفیتی که شده ! طرف رفته بانه مدلی رو خریده که سه سال هست دیگه تو بازار نیست و مصرفش هم خیلی بالاتر از مدلهای روز هست ! اکثرشون بالای 2000 وات مصرف دارند ! میشه معادل بیش از 50 لامپ کم مصرف متوسط !

البته تو خیلی از شهرها از جمله قم خودمون با غیر از کولر گازی نمیشه حریف گرما شد ! میدونید آفتاب 60 درجه یعنی چی ؟ تو چند روز گذشته در سایه و محیط بیرون دما بیش از 45 بوده !

عصرها هم ولتاژ بحدی کم میشه(حدود 180 ولت) که کمپرسور از کار میافته و فقط فن کار می کنه که اون هم اگر کار نکنه بهتره !

لینک به دیدگاه

جالبه !

تاحالا از این بعد به این قضیه نگاه نکرده بودم!

شاید تعداد زیادی کامپیوتر روشن باشه ولی مصرف کامپیوتر در حالت دانلود خیلی کم هست ! اونم ساعاتی هست که اصلا پیک مصرف محسوب نمیشه !

دلیل مصرف بالا کولرهای گازی هست که تعدادشون به طرز وحشتناکی داره زیاد میشه ! الان من هرکی رو اطراف خودمون می بینم کولر گازی گذاشته ! حالا به هر قیمت و هر کیفیتی که شده ! طرف رفته بانه مدلی رو خریده که سه سال هست دیگه تو بازار نیست و مصرفش هم خیلی بالاتر از مدلهای روز هست ! اکثرشون بالای 2000 وات مصرف دارند ! میشه معادل بیش از 50 لامپ کم مصرف متوسط !

البته تو خیلی از شهرها از جمله قم خودمون با غیر از کولر گازی نمیشه حریف گرما شد ! میدونید آفتاب 60 درجه یعنی چی ؟ تو چند روز گذشته در سایه و محیط بیرون دما بیش از 45 بوده !

عصرها هم ولتاژ بحدی کم میشه(حدود 180 ولت) که کمپرسور از کار میافته و فقط فن کار می کنه که اون هم اگر کار نکنه بهتره !

سلام دوست عزیز

بله ، من هم قبول دارم.بلاخره برای گرما دیگه راه و چاره ای نیست و باید کولر رو استفاده کرد.هر چند کولر آبی هم مصرف آبی زیادی داره. پس باید روی استاندارد های مصرفی و واردات اون سخت گیری بشه. نه به قول شما اونی که مال سه سال پیش هست و پر مصرف.

تعویض تلویزیون ها و یخچال ها و وسایل خانگی با وسایل جدید و کم مصرف.

البته افزایش مصرف برق همیشه روند صعودی داره. آیا در زمان بچگی من این همه وسایل برقی بود؟ الان موبایل و تبلت و لپ تاپ و کامپیوتر و ... . که همگی با برق انرژی خودشون رو تامین میکنند.

ویرایش شده توسط life24
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست عزیز

بله ، من هم قبول دارم.بلاخره برای گرما دیگه راه و چاره ای نیست و باید کولر رو استفاده کرد.هر چند کولر آبی هم مصرف آبی زیادی داره. پس باید روی استاندارد های مصرفی و واردات اون سخت گیری بشه. نه به قول شما اونی که مال سه سال پیش هست و پر مصرف.

تعویض تلویزیون ها و یخچال ها و وسایل خانگی با وسایل جدید و کم مصرف.

البته افزایش مصرف برق همیشه روند صعودی داره. آیا در زمان بچگی من این همه وسایل برقی بود؟ الان موبایل و تبلت و لپ تاپ و کامپیوتر و ... . که همگی با برق انرژی خودشون رو تامین میکنند.

درود

میدونید این مشکل برق همه جانبه هست !

چند تا مثال میارم !

-وسایلی که نام بردید همگی مصرف فوق العاده کمی دارند !

فکر می کنم عمده مصرف کامپیوتر تو کشور ما وب گردی باشه ! لود پردازنده و گرافیک تقریبا تو حداقل هست و معمولا کارتهای گرافیکی زیر 20 وات و پردازنده هم همین حدود و کمتر استفاده داره !

-نمیدونم در مورد استاندارد های یورو EU چیزی میدونید یا خیر !

تو این استاندارد اگر اشتباه نکنم میزان مصرف وسایل برقی در حالت آماده به کار باید زیر 3 وات باشه !

- برید نمایندگی های سامسونگ و ال جی ببینید هنوز دارند پلاسما میفروشن ! درحالی که 3-4 سال هست فروش پلاسما در منطقه یورو ممنوع شده !

بخاطر مصرف بالا !

شما به تیر برق های خیابون دقت کنید هنوز از لامپهای گازی استفاده می کنند !درسته اکثرشون ترانس دارند که باعث کاهش مصرفشون میشه ولی باز هم مصرف بالایی دارند !

بعضا می بینید هوا روشنه در طول روز و یا قبل از غروب آفتاب چراغ های معابر روشن هست !

-خودمون رو میگم !

از یخچال فریزر مجزا استفاده می کنیم که یکیش 500 وات و یکیش 800 وات مصرف داره ! حدود 10 سال هم هست که کار کرده و عمر مفیدش تقریبا به پایان رسیده ! چرا تعویض نمی کنیم !

سطح درآمد بگونه ای نیست که بتونیم هم از پس هزینه های روتین زندگی بربیایم و هم 4 میلیون تومان هزینه کنیم برای یخچالی که برچسب انرژی ++A هست !

همه به روز بودن و خرید وسیله کم مصرف و جدید رو دوست دارن !

حالا یه نمونه حمایت و فرهنگ رو براتون مثال میزنم از برزیل که ببینید اینجا چرا مردم خرید نمی کنند(کشوری رو مثال میزنم که این چندوقته خیلی سر زبونها بوده و اروپایی هم نیست که بگیم با اروپا مقایسه نکردیم) :

اول اینکه تورمشون حدود 6 درصد هست !(نقش دولت در کنترل تورم)

این همه از بالا بودن هزینه ها در برزیل در جام جهانی تو رسانه هامون گفتند !

یکی از اقوام اونجا در حال تحصیل هست و داره 1800 رآل در ماه حقوق می گیره و به پول ما میشه حدود 2.8 میلیون تومان ! دانشگاههای ما فقط پول می گیرند !(نقش دولت در حمایت از تحصیل)

چند وقت پیش با ایشون که صحبت می کردم می گفت با همین حقوق خیلی راحت و بدون نیاز به اینکه جایی کار کنه میتونه زندگی کنه !(تازه یه سگ هم داره که فکر کنم هزینه هاش از انسان بیشتر هست!)

می گفت خونه ها فقط اجاره دارند و چیزی شبیه پول پیش وجود نداره !

همه چیز رو میشه از دم قسط خرید اونم بدون بهره ! کلا بهره تعطیل ! ظاهرا از این نظر اونها از ما مسلمون تر هستند !اونوقت شرایط خودمون رو تو ایران ببین ! 

اگر حساب بانک ملت دارید همین الان تو پورتال حساب الکترونیکی وارد بشید ! تو سربرگ تسهیلات براتون حساب می کنه که اگر یه وام برای فروش اقساطی دریافت کنید چقدر بهره میگیره ازتون(نرخشون 17درصد هست) ! 10 میلیون در طول 3 سال رو 3 میلیون تومان ناقابل میگیره !اصلا هم اسمش ربا یا بهره نیست و بهش میگن نرخ تسهیلات !

ما اینجا همون موسسه ای رو داریم که هر روز تبلیغش رو از رسانه می بینید که داره میگه در قرآن اومده خدا ربا خوار و گیرنده و حتی ناظر و نویسنده اون رو به یک اندازه عقوبت می کنه !

اونوقت وام میده با نرخ 35 درصد !

ببینید در مورد ربا چی گفته شده :

http://islamic.mebank.ir/Link/ViewHTMLPage?linkid=a5908ff5-030d-45b4-9bf2-7c210e060fad

خوب با شرایط بالا و بر فرض اینکه بتونید وام هم بگیرید شما تمایلی به خرید جدید دارید !؟

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...