رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید سیستم گیمینگ تا 6.5 میلیون

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

میشه یه سیستم بابودجه 6.5 میلیون برای بازی معرفی کنید

فقط کیس

ممنون ^_^ :)

لینک به دیدگاه

سلام

میشه یه سیستم بابودجه 6.5 میلیون برای بازی معرفی کنید

فقط کیس

ممنون ^_^ :)

مادربورد : GIGABYTE Z97X-SOC Force قیمت 1009

پردازنده :  Intel® Core i7-4790 قیمت 1069

خنک کننده پردازنده : Zalman CNPS 14X قیمت 178

رم : Gskill TridentX 8GB 4GBx2 2400Mhz DDR3 قیمت 369

هارد دیسک : Seagate Barracuda 2TB SATA3 قیمت 275

دیسک جامد : Corsair Force GS 128GB SATA3 قیمت 375

کارت گرافیک : EVGA GTX 780 ACX SuperClock 3GB GDDR5 قیمت 2170

درایو نوری : Asus 24X DVD-RW قیمت 65

پاور : GREEN GP850B-OC قیمت 505

کیس : GREEN X7 قیمت 385

جمع حدود 6400 .

لینک به دیدگاه

اینم پیشنهاد من ...

البته یه 350 تومن گرون تر شد که میشه مثلا ssd رو حذف کرد و بعدا خرید و در این صورت بهتره بجای هارد وسترن دیجیتال  یه هارد Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm   خریداری بشه .   و کیس هم که کاملا سلیقه ای هست .

post-11938-0-39977700-1406114199_thumb.png

لینک به دیدگاه

تفاوت این مادربرد با مادربرد هایی با قیمت کمتر مثل ASRock FATAL1TY Z97 Killer و ... چیه

و ssd برای چی خوبه و تفاوتش با هارد های معمولی چیه

ویرایش شده توسط meelad
لینک به دیدگاه

تفاوت این مادربرد با مادربرد هایی با قیمت کمتر مثل ASRock FATAL1TY Z97 Killer و ... چیه

و ssd برای چی خوبه و تفاوتش با هارد های معمولی چیه

امکانات و کیفیت ساخت . این مادربورد کیفیت ساخت خیلی بالایی داره . سری ویژه اورکلاکه و امکانات بالایی تو اورکلاک داره . به طوری که حتی کسانی که مبتدی هستن میتونن خیلی راحت اورکلاک انجام بدن . البته اینکه برند معروفتری هم هست .

SSD سرعت خیلی زیادی داره . شما ویندوز رو تو چند ثانیه میتونی باهاش بالا بیاری . سرعت اجرای برنامه ها از روی اون خیلی بیشتره . کلا دنیای متفاوتی میده نسبت به هارد دیسک .

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون

بعد برای افزایش سرعت ویندوز .ویندوز باید روی اس اس دی نصب بشه دیگه درسته؟

و بازم ممنون

لینک به دیدگاه

سلام
دوست عزیز از اینجا شروع کن
http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=31116&hl=

مادربرد و CPU را بخر یه گرافیک خوب هم بخر و و.......

این میشه سیستم سری Z تازه نزدیک شده به این یعنی بالاترین CPU 1150 قادر نیست 3930K را تو بنچمارک شکست بده

درضمن این مادربردهای X79 ار پردازنده های 12 هسته ای هم پشتیبانی می کنن که دیگه به بودجت بستگی داره

انتخاب با خودت و میتونی منتظر بمونی تا X99 بیاد و ان را بخری ولی X بخر از همه بالاتر و بهتر هست

لینک به دیدگاه

مادربورد : GIGABYTE Z97X-SOC Force قیمت 1009

پردازنده :  Intel® Core i7-4790 قیمت 1069

خنک کننده پردازنده : Zalman CNPS 14X قیمت 178

رم : Gskill TridentX 8GB 4GBx2 2400Mhz DDR3 قیمت 369

هارد دیسک : Seagate Barracuda 2TB SATA3 قیمت 275

دیسک جامد : Corsair Force GS 128GB SATA3 قیمت 375

کارت گرافیک : EVGA GTX 780 ACX SuperClock 3GB GDDR5 قیمت 2170

درایو نوری : Asus 24X DVD-RW قیمت 65

پاور : GREEN GP850B-OC قیمت 505

کیس : GREEN X7 قیمت 385

جمع حدود 6400 .

خواستم نظر بدم ديدم اكثر موارد مد نظرمو ذكر كرديد و براي خلاصه كردن ميخوام يه تغيير كوچولو بدم اگه بي ادبي نميشه!

Cpu رو 4770k بگيره كه بتونه بعدا اوركنه و يا منتظر 4790k باشه!!

مادربرد مدنظرم ايسوز maximus سري Hero هستش ترجيحا VII و اگه نشد VI

اين نظر بنده بود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

دوست عزیز از اینجا شروع کن

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=31116&hl=

مادربرد و CPU را بخر یه گرافیک خوب هم بخر و و.......

این میشه سیستم سری Z تازه نزدیک شده به این یعنی بالاترین CPU 1150 قادر نیست 3930K را تو بنچمارک شکست بده

درضمن این مادربردهای X79 ار پردازنده های 12 هسته ای هم پشتیبانی می کنن که دیگه به بودجت بستگی داره

انتخاب با خودت و میتونی منتظر بمونی تا X99 بیاد و ان را بخری ولی X بخر از همه بالاتر و بهتر هست

ایشون سیستم رو برای گیم می خوان نه کار با نرم افزارها

در حال حاضر هیچ گیمی وجود نداره که از 6 هسته استفاده کنه

4770 حتی از 4930k هم در گیم فریم بالاتری میگیره

بنچمارکها رو ببینید خودتون

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز من همیشه پیگیر هستم بنچمارکها را هم دیدم ولی X79 هم مثل بقیه سیستمها برای هر کاری استفاده میشه و تا نیومدن X99 قویترین سیستم موجود در بازار هست

شاید 4790 یا 4770 1 یا 2 جا برتری دارن ولی در کل چی ؟ یادتون نره X79 Quad channel و مابقی  Dual Chanel هستن همین برای تشخیص دادن کافی هست

و این که X79 قادر هست کارت گرافیکهای بیشتری با حداکثر توانایی به کار ببره 2.5 برابر بیشتر از چیپست Z یعنی 40X PCI-E 3 و 16X PCI-E 3

در بازی همیشه گرافیک مهمتره ولی اگر بخوان سیستم بروز بخرن Z97 و 4770K بهترین گزینه هست AMD را هم فراموش کنه که بیراهه نره ;)

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز من همیشه پیگیر هستم بنچمارکها را هم دیدم ولی X79 هم مثل بقیه سیستمها برای هر کاری استفاده میشه و تا نیومدن X99 قویترین سیستم موجود در بازار هست

شاید 4790 یا 4770 1 یا 2 جا برتری دارن ولی در کل چی ؟ یادتون نره X79 Quad channel و مابقی  Dual Chanel هستن همین برای تشخیص دادن کافی هست

و این که X79 قادر هست کارت گرافیکهای بیشتری با حداکثر توانایی به کار ببره 2.5 برابر بیشتر از چیپست Z یعنی 40X PCI-E 3 و 16X PCI-E 3

در بازی همیشه گرافیک مهمتره ولی اگر بخوان سیستم بروز بخرن Z97 و 4770K بهترین گزینه هست AMD را هم فراموش کنه که بیراهه نره ;)

یه توضیحی در مورد 40X PCI-E 3 میدی ؟ من تا الان همچین چیزی ندیدم .

لینک به دیدگاه

خواستم نظر بدم ديدم اكثر موارد مد نظرمو ذكر كرديد و براي خلاصه كردن ميخوام يه تغيير كوچولو بدم اگه بي ادبي نميشه!

Cpu رو 4770k بگيره كه بتونه بعدا اوركنه و يا منتظر 4790k باشه!!

مادربرد مدنظرم ايسوز maximus سري Hero هستش ترجيحا VII و اگه نشد VI

اين نظر بنده بود

چون ایشون حرفی از اورکلاک نزدن و فکر هم نمیکنم قصد اورکلاک داشته باشن ، پردازنده به روزتر رو براشون انتخاب کردم .

مادربورد پیشنهادی شما هم خیلی خوبه . ولی من این بورد رو به دلیل امکانات بیشترش و تعداد اسلات های بیشتری که داره پیشنهاد دادم .

لینک به دیدگاه

Intel Core™ i7-4790 Haswell Processor : 1069

GIGABYTE Z97X-Gaming 3 LGA1150 Z97 Mainboard : 729

WD Caviar Green 2 TB SATA 64MB Buff : 275

Gskill TridentX 8GB 4GBx2 2400Mhz DDR3 : 369

EVGA GTX 780 Ti ACX SuperClock 3GB  : 2820

Corsair RM850 80Plus Gold Full Modular PSU : 645

تا اینجا بدون کیس : 5902

نمی دونم اور می کنی یا نه اگر اور می کنی بهتره 4790K بگیری که قیمتش 1200 هست 

600 می ماند برای کیس می تونی X9 بگیری یا با 760 یه کیس CORSAIR VENGEANCE C70 بگیری کیس کاملا شخصی هست 

من به شخصه خرید SSD رو برای سیستم های زیر 8 تومن پشنهاد نمی دهم

می تونید مادربرد رو گران تر بردارید ولی برای گیم نیاز نیست 

یه کولر معمولی هم برای CPU شاید بد نباشه سیستم رو زیباتر می کنه اختیاری هست اما اگر K بگیرید باید کولر بگیرید برای اور 

توی سیستم گیم به ترتیب مهم کارت گرافیک - CPU - رم -............. هست 

شما حتی با یه I5 قوی هم کارت راه می افته چون رندر نمی خوای بگیری نیازی به سوکت 2011 نیست برای گیم 

این فقط یه پیشنهاد هست  :x  @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز کارکرده مدنظرتون بود اطلاع بدید

لینک به دیدگاه

چون ایشون حرفی از اورکلاک نزدن و فکر هم نمیکنم قصد اورکلاک داشته باشن ، پردازنده به روزتر رو براشون انتخاب کردم .

مادربورد پیشنهادی شما هم خیلی خوبه . ولی من این بورد رو به دلیل امکانات بیشترش و تعداد اسلات های بیشتری که داره پیشنهاد دادم .

داداش ما كوچيك تر از اين حرفاييم كه بخوايم در مقابل شما اظهار نظر كنيم ولي

حتما لازم نيست اور كنه تا سري K داشته باشه كه:)

اختلاف قيمتشون هم زياد نيست !

سري سري كا بگيرن و اور هم نكنن مشكلي پيش نمياد ولي اگه دوسال. ديگه فيلشون ياد هندوستان كرد پشيمونيش نمياررزه و سودي نداره!!

لینک به دیدگاه

Intel Core™ i7-4790 Haswell Processor : 1069[/size]

GIGABYTE Z97X-Gaming 3 LGA1150 Z97 Mainboard : 729[/size]

WD Caviar Green 2 TB SATA 64MB Buff : 275[/size]

Gskill TridentX 8GB 4GBx2 2400Mhz DDR3 : 369[/size]

EVGA GTX 780 Ti ACX SuperClock 3GB  : 2820[/size]

Corsair RM850 80Plus Gold Full Modular PSU : 645[/size]

تا اینجا بدون کیس : 5902

نمی دونم اور می کنی یا نه اگر اور می کنی بهتره 4790K بگیری که قیمتش 1200 هست 

600 می ماند برای کیس می تونی X9 بگیری یا با 760 یه کیس CORSAIR VENGEANCE C70 بگیری کیس کاملا شخصی هست 

من به شخصه خرید SSD رو برای سیستم های زیر 8 تومن پشنهاد نمی دهم

می تونید مادربرد رو گران تر بردارید ولی برای گیم نیاز نیست 

یه کولر معمولی هم برای CPU شاید بد نباشه سیستم رو زیباتر می کنه اختیاری هست اما اگر K بگیرید باید کولر بگیرید برای اور 

توی سیستم گیم به ترتیب مهم کارت گرافیک - CPU - رم -............. هست 

شما حتی با یه I5 قوی هم کارت راه می افته چون رندر نمی خوای بگیری نیازی به سوکت 2011 نیست برای گیم 

این فقط یه پیشنهاد هست  :x  @};-

هنوز 4790K وارد نشده فكر كنم يه ماه ديگه بياد!

Cpu coolerگرفتن واسه i5 و i7 ربطي به اور كردن نداره چون اين سري پردازنده ها به ذات داغ ميكنن بايد يكي واسش گرفت ! حالا فرقش اينه كه چون اور ميكني داغتر ميشه cpu cooler قوي تري بايد داشت !

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگر سر در میاری این لینک را ببین
http://ark.intel.com/compare/80807,75123,77780,63697,77781

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگر سر در میاری این لینک را ببین

http://ark.intel.com/compare/80807,75123,77780,63697,77781

ممنون از لینکی که دادی . دقیقا همین اشتباه شماست . این به معنی PCI-E 40X نیست . اینجا میگه که پردازنده های 2011 که شما لیست کردی 40 لنز PCI-E رو پشتیبانی میکنن . یعنی شما میتونید کارتهای گرافیک رو در حالت های 16-16 ، 16-8-8 ، 16-8-8-8 استفاده کنید . ولی تو پردازنده های 1150 یا 1155 این لنزها 16 عدده که کارتهای گرافیک در حالت 8-8 ، 8-4-4 یا 16 خالی کار میکنن .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان اورکلاک  cpu خیلی نیاز هست؟؟؟؟

نه عزیز . بیشتر کاربرها اورکلاک نمیکنن . تعداد اونهایی که اورکلاک رو برای استفاده از توان بیشتر پردازنده انجام میدن زیاد نیست . خیلی به اورکلاک نیاز پیدا نمیکنید . مگر اینکه چند سال بگذره و سیستم شما دیگه کشش نداشته باشه با این فرکانس . اون موقع اورکلاک میکنید . البته تا اون موقع کلا سیستم رو عوض کردید .

لینک به دیدگاه

6.5میلیون میخوای بدی پا سیستم

دلدلش ملت پول دارن برا خرج کنن :دی

لینک به دیدگاه

ممنون از لینکی که دادی . دقیقا همین اشتباه شماست . این به معنی PCI-E 40X نیست . اینجا میگه که پردازنده های 2011 که شما لیست کردی 40 لنز PCI-E رو پشتیبانی میکنن . یعنی شما میتونید کارتهای گرافیک رو در حالت های 16-16 ، 16-8-8 ، 16-8-8-8 استفاده کنید . ولی تو پردازنده های 1150 یا 1155 این لنزها 16 عدده که کارتهای گرافیک در حالت 8-8 ، 8-4-4 یا 16 خالی کار میکنن  

منظور من هم همین هست پس X79  در حاله حاضر قویترین چیپست هست من اشتباه نکردم شاید منظورم را درست بیان نکردم اگر کسی یخواد سیستمی جمع کنه که 2 یا 3 کارت گرافیک داشته باشه بهترین گزینه X79 هستش

لینک به دیدگاه

سلام

میخوام چند تا نکته رو بگم بهت:

اولا الکی پولت رو صرف قطعاتی مثل مادربورد نکن.....مادربود یک قطعه تزیینی اگر میخوای برای گیم استفاده کنی در حال حاضر اگر یک رم 1866 CL9 16GB و یک 4770K بگیری تمام نیازت رو برطرف میکنه به نظر من هم به جای 780 دو تا 770 بگیر که از قوی ترین کارت گرافیک های دنیا هم بهتر کار میکنه.....یک سرچ تو اینترت بزن.....برای پاور هم مین ارزون تر بگیر به جاش پولش رو بذار رو پاور تا راحت بتونی SLI بذاری گرافیک ها رو

دوما به اون سرعت PCI-E هم زیاد کار نداشته باش تو نسل سوم سرعت نسبت به نسل دوم PCI-E دو برابر شده همون نسل دوم هم برای خیلی از گرافیک ها زیاد بود چه برسه به این نسل....اگر خواستی میتونی تو این نسل به راحتی 780ti رو هم به شکل x8-x8 به حالت SLI بزاری......تفاوتش خیلی کمه....در مورد این هم یک سرچ بزن تو اینترنت

اخرین نکته هم این که مهمترین قطعه برای بازی فقط و فقط و فقط و فقط گرافیکه!!!!!!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...