رفتن به مطلب

این مادربرد برای گرافیک r9 280x

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان و اساتید گرامی

بنده یه گرافیک asus r9 280x 3gb ddr5  خریداری کردم که به مادربردم نمیخوره حالا این مادربرد برای این گرافیک خوبه؟و با هم مچ میشن؟

بازم ممنون از راهنماییتون

اگر مادربردی هم مدنظر دارید پیشنهاد بدین فقط cpu 1155 بخوره باز هم ممنون

ویرایش شده توسط power_off
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان و اساتید گرامی

بنده یه گرافیک asus r9 280x 3gb ddr5 خریداری کردم که به مادربردم نمیخوره حالا این مادربرد برای این گرافیک خوبه؟و با هم مچ میشن؟

بازم ممنون از راهنماییتون

اگر مادربردی هم مدنظر دارید پیشنهاد بدین فقط cpu 1155 بخوره باز هم ممنون

یکی از بهترین مین های 1155 رو خریدی دوست من

گرافیکت هم خیلی خوبه مبارکه

لینک به دیدگاه

مادر برد فعلیتون چیه ؟

سلام asus p8h61 هستش ساپورت میکنه این گرافیک رو؟

لینک به دیدگاه

یکی از بهترین مین های 1155 رو خریدی دوست من

گرافیکت هم خیلی خوبه مبارکه

ممنون از محبتتون بزرگوار هنوز مین رو نخریدم ولی گرافیک رو خریدم میخواستم بدونم این مین این گرافیک رو ساپورت میکنه؟و پاور 785 گرین کافیه برای این مین و گرافیک؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز خودم داشتم تو اینترنت جستجو میکردم راجب مادربرد h61 که ایا کارت هایی مثل 780ti و غیره رو ساپورت میکنن یانه چون این نوع مادربردها دارای منبع تغذیه 4 پینی هستند برخلاف مادربردهای دیگه که 8پینی هستند چیز به خصوصی پیدا نکردم ولی با اپدیت بایوس مادربردتون حتما کارت 280 رو ساپورت میکنه 

نکته اینجاست که از تمام قدرت کارت گرافیک اسستفاده میکنه یا گلوگاه ایجاد میکنه  

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز خودم داشتم تو اینترنت جستجو میکردم راجب مادربرد h61 که ایا کارت هایی مثل 780ti و غیره رو ساپورت میکنن یانه چون این نوع مادربردها دارای منبع تغذیه 4 پینی هستند برخلاف مادربردهای دیگه که 8پینی هستند چیز به خصوصی پیدا نکردم ولی با اپدیت بایوس مادربردتون حتما کارت 280 رو ساپورت میکنه 

نکته اینجاست که از تمام قدرت کارت گرافیک اسستفاده میکنه یا گلوگاه ایجاد میکنه  

بله منم دقیقا سوالات شما رو دارم میخوام بدونم مادربرد از تمام قدرت کارت استفاده میکنه یا خیر

لینک به دیدگاه

سیپیو چی هست عزیز مهم سیپیو هست که گلوگاه نشه وگرنه برا مین که فرقی نمی کنه.

پاور جوابگو هست فعلا.

لینک به دیدگاه

سیپیو چی هست عزیز مهم سیپیو هست که گلوگاه نشه وگرنه برا مین که فرقی نمی کنه.

پاور جوابگو هست فعلا.

cpu i7 2600s هستش

لینک به دیدگاه

cpu i7 2600s هستش

آره عزیز جواب گو هست احتیاج به ارتقا مین و سیپیو نیست فقط اگه رم سیستم 4 هست به 8 ارتقا بدین برای بازیهای روز و نسل بعدی.

ولی عزیز چون سیپو از سری کم مصرف و ضریب بسته هست .برای گرافیکهای  290 و290x و 780 و780ti به بعد سیستمو باید ارتقا بدین.این سیستم برای گرافیکهای 770 و 280x جواب گو هست.

ویرایش شده توسط !l@
لینک به دیدگاه

درود

شما این کارت رو روی هر مینی که PCI ex-16x داشته باشه میتونی بندازی !

چندتا نکته هست :

1. اون 4 پیم و 8 پین که می فرمایید متعلق به تغذیه پردازنده هست، هیچ ربطی به گرافیک نداره . هر چند یک سری بورد ها یه سوکت تغذیه هم کنار اسلات pciex دارن که خب بیشتر برای چینش های چندتایی گرافیک لازم هست .

2. بحثی هست به اسم ایجاد گلوگاه . یعنی یکی قطعه قطعه دیگه رو محدود کنه . مثلاً شما یه گرافیک قوی داری و یه پردازنده پنتیوم . بدون شک پرفورمنس و فریم دهی کارت شما جداکثر توان کارت نخواهد بود . ولی این مساله هم نیست که نشه از کارت استفاده کرد یا مشکلی وجود داشته باشه !

3. دقیقاً به بازی بستگی داره، یه پردازنده i3 از 90 درصد بازی بر میاد و هیچ فرقی با یه i7 در رزولوشن 1080 نخواهد داشت ! به عبارتی وقتی شما بازی در رزولوشن FHD ران میکنید فرق یه i3 و یه i7 شاید به 10 فریم هم نرسه ! ولی تعداد بسیرا کمی بازی ها هستن که خب به پردازنده قوی تری احتیاج دارند، مثل بازی های آنلاین یا گیم های حساس به پردازنده .

4. پاور 785 سلام تقریباً از پس هر گرافیکی بر میاد !

5. بیشتر پردازنده و رمتون مهم هست، با توجه به گرافیک به حداقل 4 گیگ رم باس 1600 و یه پردازنده i5-2400 یا بالاتر نیاز دارید و کافی هست .

لینک به دیدگاه

آره عزیز جواب گو هست احتیاج به ارتقا مین و سیپیو نیست فقط اگه رم سیستم 4 هست به 8 ارتقا بدین برای بازیهای روز و نسل بعدی.

ولی عزیز چون سیپو از سری کم مصرف و ضریب بسته هست .برای گرافیکهای  290 و290x و 780 و780ti به بعد سیستمو باید ارتقا بدین.این سیستم برای گرافیکهای 770 و 280x جواب گو هست.

پس گرافیک رو روی همین مین asus p8h61 بندازم ولی در عوض رم رو ارتقا بدم درسته؟

لینک به دیدگاه

درود

شما این کارت رو روی هر مینی که PCI ex-16x داشته باشه میتونی بندازی !

چندتا نکته هست :

1. اون 4 پیم و 8 پین که می فرمایید متعلق به تغذیه پردازنده هست، هیچ ربطی به گرافیک نداره . هر چند یک سری بورد ها یه سوکت تغذیه هم کنار اسلات pciex دارن که خب بیشتر برای چینش های چندتایی گرافیک لازم هست .

2. بحثی هست به اسم ایجاد گلوگاه . یعنی یکی قطعه قطعه دیگه رو محدود کنه . مثلاً شما یه گرافیک قوی داری و یه پردازنده پنتیوم . بدون شک پرفورمنس و فریم دهی کارت شما جداکثر توان کارت نخواهد بود . ولی این مساله هم نیست که نشه از کارت استفاده کرد یا مشکلی وجود داشته باشه !

3. دقیقاً به بازی بستگی داره، یه پردازنده i3 از 90 درصد بازی بر میاد و هیچ فرقی با یه i7 در رزولوشن 1080 نخواهد داشت ! به عبارتی وقتی شما بازی در رزولوشن FHD ران میکنید فرق یه i3 و یه i7 شاید به 10 فریم هم نرسه ! ولی تعداد بسیرا کمی بازی ها هستن که خب به پردازنده قوی تری احتیاج دارند، مثل بازی های آنلاین یا گیم های حساس به پردازنده .

4. پاور 785 سلام تقریباً از پس هر گرافیکی بر میاد !

5. بیشتر پردازنده و رمتون مهم هست، با توجه به گرافیک به حداقل 4 گیگ رم باس 1600 و یه پردازنده i5-2400 یا بالاتر نیاز دارید و کافی هست .

با سپاس فراوان از پاسخگویی شما پس فعلا همین مین asus p8h61 خوبه؟و فقط رم رو به 8 ارتقا بدم؟

لینک به دیدگاه

پس گرافیک رو روی همین مین asus p8h61 بندازم ولی در عوض رم رو ارتقا بدم درسته؟

بله دوست گلم

لینک به دیدگاه

رم خب قیمتی نداره ولی مهمه که اگه رمی اضافه میکنید با رم قبلیتون یکی باشه دقیقاً، یا حداقل مشخصات (ولتاژ،باس، تایمینگ) یکسانی داشته باشن. این ارقام تو مشخصات رم ها درج میشن معمولاً .

اگر هم باس رم فعلیتون 1333 هست بیشنهاد میکنم بفروشید و دوتا رم 1600 چهار گیگ خوب بگیرید.

در ضمن از اونجایی که این کارت ها کمی دمای بالایی دارن، بهتره کیستون تهویه مناسبی هم داشته باشه، البته دمای این کارت ها طبیعی هست و مشکلی براشون ایجاد نمیکنه، ولی دمای پایینتر یعنی عمر مفید بیشتر !

ویرایش شده توسط vandelin
لینک به دیدگاه

رم خب قیمتی نداره ولی مهمه که اگه رمی اضافه میکنید با رم قبلیتون یکی باشه دقیقاً، یا حداقل مشخصات (ولتاژ،باس، تایمینگ) یکسانی داشته باشن. این ارقام تو مشخصات رم ها درج میشن معمولاً .

اگر هم باس رم فعلیتون 1333 هست بیشنهاد میکنم بفروشید و دوتا رم 1600 چهار گیگ خوب بگیرید.

در ضمن از اونجایی که این کارت ها کمی دمای بالایی دارن، بهتره کیستون تهویه مناسبی هم داشته باشه، البته دمای این کارت ها طبیعی هست و مشکلی براشون ایجاد نمیکنه، ولی دمای پایینتر یعنی عمر مفید بیشتر !

دوست گلم کلا دو تا رم 4 همشکل و هم باس براش میگیرم و در مورد تهویه هم چشم تهویه رو مناسب درست می کنم بازم ممنون از پاسخگویی خوبتون

لینک به دیدگاه

دوست عزیز رو با توجه به تجربتون میفرمایید که سی پی یو 2600sبرای گرافیکهای 290 و290x و 780 و780ti جوابگو هست ؟

یا منبعی در اختیار دارید ؟

ویرایش شده توسط Peyman_NP
لینک به دیدگاه

دوست عزیز در نظر داشته باشید ک برد کنونی pci express x16. 2.0 هست. اما کارت مورد نظرpci express x16. 3.0   

ب خاطر پهنای  باند بالای کارت ک توسط رابط pci نسخه قدیمیتر محدود میشه  اندکی از کارایی خودشو نشون نخواهد داد

ویرایش شده توسط ALCATRAZ
لینک به دیدگاه

دوست عزیز در نظر داشته باشید ک برد کنونی pci express x16. 2.0 هست. اما کارت مورد نظرpci express x16. 3.0   

ب خاطر پهنای  باند بالای کارت ک توسط رابط pci نسخه قدیمیتر محدود میشه  اندکی از کارایی خودشو نشون نخواهد داد

metro_2033_1920_1200.gif    arkhamcity_1920_1200.gif     

alanwake_1920_1200.gif    bf3_1920_1200.gif

فرق خاصی ندارند شاید 1 درصد

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

......................

ویرایش شده توسط mamal.commander
لینک به دیدگاه

شما یه گرافیک عالی داری اونوقت یه برد ضعیف داری جواب گو نیست و خیلی به مادربرد فشار میاد من یه asus p8h61 usb  دارم گرافیک gtx650 ti boost که خیلی هم قدرتمند نیست میندازم سرش اصلا نمیاد بالا حتی تصویر هم نمیده قطعا بهتره برد قوی برای این گرافیک داشته باشین در مورد pci 3 ویا pci2 زیاد مهم نیس در بهترین حالت فقط 7 درصد تاثیر داره 

من یک 780 با مادربورد ارزاک h81 برای دوستم جم کردم تا حالا هیچ مشکلی نداشتن قیمت خرید مادربورد دست دو 140 هزارتومان 

لینک به دیدگاه

شما یه گرافیک عالی داری اونوقت یه برد ضعیف داری جواب گو نیست و قطعا گلوگاه ایجاد میشه و خیلی به مادربرد فشار میاد من یه asus p8h61 usb  دارم گرافیک gtx650 ti boost که خیلی هم قدرتمند نیست میندازم سرش اصلا نمیاد بالا حتی تصویر هم نمیده قطعا بهتره مادربرد قوی برای این گرافیک داشته باشین در مورد pci 3 ویا pci2 زیاد مهم نیس در بهترین حالت فقط 7 درصد تاثیر داره بودجتون چه قدره برای مادربرد؟مدل سی پی یوتون چیه؟

دوست عزیز آخه رو چه حسابی میگید به مادربرد فشار میاد ؟

اینجور حرفا اصلا پایه علمی نداره .

و اینکه خیلی ها کارت 650 رو با مین h61 دارن استفاده میکنن .

اما در پاسخ به سوال استارتر عزیز

دوست عزیز چیپ z77 از h81 خیلی قدرتمندتره.

مزایای زیادی داره که البته خیلی هاشو ممکنه شما استفاده نکنید .

به نظر بنده از همین مین بردی که دارید استفاده کنید اگر کاهش پرفورمانس به طور محسوسی پایین بود که بعید میدونم اون موقع به فکر تعویض مادربرد باشید.

اما اگر از زیبایی z77 sabertouth خوشتون اومده یا اورکلاک میکنید یا رم با باس بالا دارید و یا از نظر مالی مشکلی ندارید z77 رو تهیه کنید .

برای گیم این میتبورد کار شما رو راه میندازه/

ویرایش شده توسط Peyman_NP
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...