رفتن به مطلب

Recommended Posts

گیمر روی هر پلتفورمی بازی کند، یک گیمر است، چه روی دسکتاپ و لپتاپ، چه روی تبلت و موبایل، و چه با کنسول ها، هیچ چیز مانع از همدلی گیمر ها نمیشود. اما از آنجایی که ما طرفدار سخت افزار کامپیوتر نیز هستیم، انتشار خبری مبنی بر اینکه دنیای گیمینگ در احاطه ی کامل کامپیوتر هاست، باعث وجد و خوشحالی مضاعف برای ماست.

dgdiw6ywarn869bvpb89.jpeg

طبق خبر منتشر شده توسط مرکز تحقیقاتی Jon Peddie - JPR، ارزش بازار سخت افزار گیمینگ کامپیوتر بیش از دو برابر ارزش بازار سخت افزار کنسول هاست. مقیاس مرکز مطالعاتی JPR از سخت افزار گیمینگ شامل قطعات سخت افزاری مخصوص گیمینگ کامپیوتر های دسکتاپ، ارتقا ها برای گیمینگ، لپ تاپ های گیمینگ، و لوازم جانبی گیمینگ است. ارزش این بازار 21.5 میلیارد دلار است که بیش از دو برابر ارزش مالی بازار کنسولها به حساب می آید.

77zhee54t7cxt7hxnb0a.jpeg

در این ارتباط، تد پولاک، یکی از محققین ارشد این موسسه ی مطالعاتی اظهار داشته: "ما شاهد حرکت گیمرهای کنسول به سمت بازار گیم های موبایل هستیم. جریان مشابهی در حرکت به سمت بازی با سیستم های قابل حمل در برخی کاربران که کامپیوتر های ارزان قیمت دارند نیز مشاهده می شود. اما قویترین و اصلی ترین جریان قابل مشاهده، مقدار پولی است که به سمت خریداری قطعات حرفه ای گیمینگ کامپیوتر سرازیر می شود. در حقیقت بزرگترین و اصلی ترین بازاری که گیمرها آن را تغذیه می کنند، بازار قطعات کامپیوترها است. گیمرهای متعهد، صرفا" به مصرف یکسری عنواین گیم بسنده نمی کنند. گیمرهای متعهد اغلب کاربران حرفه ای کامپیوتر هستند که هزینه ای که برای قطعات انجام میدهند، نه صرفا" برای گیمینگ در بالاترین تنظیمات، بلکه برای انجام کارهای حرفه ای با کامپیوتر خود نیز استفاده می کنند. کارهایی همچون رندرینگ، وییرایش های ویدیویی، تولید محتوی و دیگر اعمالی که به حداکثر توان یک کامپیوتر نیاز دارند."

4t0h477dz0slz55ujpfw.jpeg

فارق از بحث مالی ارزش بازار گیمینگ کامپیوتر، در قیاس با کنسول، پلتفورم PC یک قدرت برتر است. یک کامپیوتر با پردازنده ای قوی، گرافیک حرفه ای، رمهای سریع، و یک SSD، به راحتی گرانترین کنسول ها را در زیر پای خود له میکند. در حالیکه جدیدترین کنسول ها هنوز مفتخر به ارائه ی تصاویر FHD 1080P هستند، کامپیوتر های High End بر سر سفره ی 4K نشسته اند.

منبع: MaximumPC

مترجم: آرمین ابیشی

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

بسیار ترجمه زیبا و روانی بود . بسیار ممنون .

بنده اصلا اهل کنسول نیستم ولی فک میکنم کنسول های جدید حتی در اجرای FHD 1080p هم مشکل ذارند.

لینک به دیدگاه

منم اشتباه و گول تبلیغات کنسول رو خوردم سیستم نازنینمو فروختم رفتم پی اس4 خریدم به 1ماه نکشید مثل... پشیمون شدم با کلی ضرر فروختم

واقعا یه کامپیوتر حتی با قدرت نچندان زیادم خیلی راحت کنسولارو با خاک یکسان میکند :clapping: :clapping: :clapping: :clapping:

لینک به دیدگاه

مرسی آرمین جان مطلب خوبی بود @};-

دراین که قدرت سخت افزاری کامپیوتر بیشتره که شکی در اون نیست علاوه براین با کامپیوتر نتها میشه باهاش بازی کرد بلکه میشه باهاش به کارهای مختلف پرداخت تویه کنسول بازی فقط شما می تونی بازی کنی البته امکان گشت زنی تو اینترنت هم در کنسول ها فراهم شده ولی دست وپا بسته وشما آزادی عملی که تو PC دارید تو کنسول ندارید

یه نکته دیگه هم قیمت بالا بازی های کنسول هستش که تو ایران صرفه خرید نداره شما میتونی همون بازی با قیمت خیلی پایین تری برای PC خریداری کنید به نظرمن هم خرید یه کامپیوتر بسیار به صرفه تر از خریدن یه کنسول بازیه.

لینک به دیدگاه

من آتاری و میکرو و سگا و ps1 داشتم ولی بعد اون pc خریدم دیگه سراغ کنسول نرفتم فقط و فقط رو سیستم و متناسب بودن قطعاتم به نسبت بازی های روز تمرکز کردم این شیوه بسیاری از دوستانه که آگاهانه نمیرن سمت کنسول که هم ضعیف تره هم کارایی محدود داره....من چند بار وقتی بازی هایی که رو سیستم داشتم رو میرفتم ps3 میدیدم اصلا یه جوری میشدم انگار گرافیک اومده بود سر low یا medium نسبت به کامپیوتر....کنسول سه سال میمونه ثابت در حالی که دنیای گرافیک و سی پی یو هر ماه بهتر و پیشرفته تر میشه...ممنون از مقاله زیباتون

لینک به دیدگاه

تنها خوبی کنسول ها بازی های انحصاری ای هستش که براشون ارائه میشه ، و دیگر هیچ ....

لینک به دیدگاه

دقیقا همینه وگرنه میدونن که هیچ برتری ندارن به pc یه بازی های انحصاری خیلی خوبی میذارن واسشون که ما رو وسوسه کنن.....بر شیطون لعنت :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با تشکر از آرمین

بارها گفتم انکار که این نسل اخر کنسول باشه-چون با یک محاسبه ساده ببنید 7 یا 8 سال دیگه اون قدر جهش pc بالا بوده که  اصلا نمی ارزه دیگه کنسول توای کرده جون فکر میکنم قدرت Pc چندین برابر بشه-مدیر انویدیا راست گفت که گیم ها رو pc  بوجود آمدند روی pc هم به تکامل میرسند -کنسول ها هم همانزور که ایشون گفتن شدند Pc های کوچک

لینک به دیدگاه

ممنون دوستان. این وسط اینم از تو نت یافتم جالب بود:

k3pr5mz0hqie9tnjyt.jpg

آخرین کنسولی که داشتم PS1 بود. خیلی ها هم کنسول دارن و هم PC دارن و هم تبلت و هم موبایل و روی همه بازی میکنند. خلاصه زندگی براشون بهشت گیمه. :D :D

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

من تا به حال راضی نشدم کنسول بخرم فرض کنید داری بازی اول شخصی مثل cod بازی می کنی با اسنایپ دشمن و هدف گرفتی خداوکیلی موس دست گرفتن بیشتر حال می ده یا با دسته بازی ؟

لینک به دیدگاه

من تا به حال راضی نشدم کنسول بخرم فرض کنید داری بازی اول شخصی مثل cod بازی می کنی با اسنایپ دشمن و هدف گرفتی خداوکیلی موس دست گرفتن بیشتر حال می ده یا با دسته بازی ؟

از اون طرف هم حساب کن وقتی کنسول داری جلوی تلویزیون بزرگ میشینی روی مبل و راحت لم میدی، و مامان هم برات خیار پوست میکنه با چایی میاره برات، اهل خونه تشویقت میکنن.

لینک به دیدگاه

عالی بود موهای تنم سیخ شد.

عاشقتم pc

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

از اون طرف هم حساب کن وقتی کنسول داری جلوی تلویزیون بزرگ میشینی روی مبل و راحت لم میدی، و مامان هم برات خیار پوست میکنه با چایی میاره برات، اهل خونه تشویقت میکنن.

بعد فکر کنید gta v بازی کنید :)

همه تشویق میکنن c'mon ! shake it man !

لینک به دیدگاه

بله اینم میتونه یه امتیاز برای یه کنسول بازی باشه

لینک به دیدگاه

حدود 17 18 ساله پیش اولین پی سی اومد تو خونمون از اون موقع تا الان پی سی گیمرم .تو هر نسل هم کنسولها رو داشتم

یادش به خیر یه زمانی x360 رو خریدم 350 تومن فقط باهاش   geow و halo بازی کردم بعدم فروختمش رفت اما دیگه ps3 نخریدم بعد از کپی خور شدنش گرونم  شده بود و حیفم میومد پول یه کارت گرافیک تپل مپلو بدم ps3 بخرم

فقط بعدها از کلوپ سر کوچه اونم فقط به خاطر tlu یه چند شب کرایش کردم بازی خوبی بوداما گرافیکش بدجوری برای منی که همه بازیهام رو fhd و با aa بالا بازی میکنم توی ذوق میزد.

تو این نسل هم دیگه کلا از خرید کنسول منصرف شدم تاالان که انحصاری درست و حسابی نداشتند اونهایی هم که قراره بییاد واسه من جذابیتی نداره(با کمال احترام به همه طرفدارها) سبک مورد علاقه من FPS و RTS هست که پی سی مادر این سبکهاست :) از طرفی ضعف سخت افزاری کنسولها همین اول نسلی خیلی دل سردم کرد

دیگه ،،،استیم هست ،موج عظیم عرضه بازیها روی پی سی به راه افتاده  الان  انحصاریهای TP کنسولی که قبلا فقط برا کنسولها بودند برای پی سی هم عرضه میشن  .پس برای من خرید کنسول اونم به خاطر چندتا انحصاری توجیهی نداره.انحصاریهای محبوبم هم فقط روی پی سی قابل دسترسیه از نطر تعداد و تنوع بازی هم که پی سی حرف اول و اخرو میزنه  :clapping: فقط چون به HALO علاقه مندم شاید یه زمانی XO خریدم 

با این سن علاقه ایی هم به بازی کردن وسط خونه اونم وقتی بیست نفر دارن نگاهم میکنن ندارم :D

سال به سال وضعیت پی سی گیمینگ داره بهتر و بهتر میشه

بد نیست یه بار دیگه گزارش Metacritic از عملکرد پلتفرم ها رو تو سال 2013 رو ببینیم که پی سی پیروز مطلق میدانه :clapping:

bmqsi1rx3sjnqq83rs8w.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب در عوض من بازی هایی مثل کمبت رو راحت میتونم تو کنسول بازی کنم !!!!

هرچیزی در جای خودش با ارزشه، مثل عدد صفر مونده کجا . کی ازش استفاده کنی !!!!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما یک کیس خوشکل مجلسی درست کن. با ماوس و کیبرد وایرلس و گیم پد وایرلس بذار بغل ال سی دی خونه به به

لینک به دیدگاه

موس و کیبورد و دسته دیگه ملاک نیست.چون هم برای پی سی میشه دسته خرید هم برا کنسول موس و کیبرد اومده.قدرت سخت افزار پی سی بیشتره ولی اون طرفم کنسول بازی های انحصاری داره.

لینک به دیدگاه

بازار گیمینگ جهان تحت تسلط مطلق کامپیوترها

ارزش بازار سخت افزار گیمینگ کامپیوتر بیش از دو برابر ارزش بازار سخت افزار کنسول هاست.

اره تو سخت افزار اره  دلیلشم اینه که رو پی سی اغلب بازیهای جدید نیاز به سخت افزار بالاتر دارن  و هی باید ارتقاع بدی (برا انایی که ارتقاع خیلی قوییی نمیدن)خیلی ها دوست داردن با ورد سخت افزار جدید باز  کیفیت بالاتری رو تجربه کنن(نرخ فریم بالاتری تو بازهای انلاین)

شاید تو سخت افزار بازار گمینگ برای پی سی گرمه!

ولی تو فروش خود گیم این طور نیست!!! امار فروش بازیها روی پلتفرمها رو ببینین  متوجه میشین !

مثلا نمونه خیلی اشناش که اغلب میدونیم بازی bo2 بود که حدود  11 میلیون نسخه تو هفته اولیه عرضه تو کنسول ها داشت در صورتی که رو پی سی حدود نیم میلیون بود(این همه تفاوت یعنی برتری مطلق کنسولها)

در کل خیلی بازی ها رو نیگا کنین فروششون تو کنسول نجومی بوده و قابل مقایسه با پی سی نیست!!

نسخه gta اخری برا پی سی هم که داره میاد امار فروش کنسولو که دیدیدن فروش رو پی سیش رو نیگا کنین ببینیم چی میکنه!!!

ویرایش شده توسط mehrxad
لینک به دیدگاه

شما تا حالا اسم فروش دیجیتالی به گوشت خورده  :-?

اون اماری که شما داری مربوط به فروش فیزیکی بازیهاست 

الان سالهاست بخش عظیمی از فروش بازیهای پی سی به صورت دیجیتالیه که توسط سایتهای مختلفی به فروش میرسند که امار دقیقی هم معمولا اعلام نمیکنن.یا حداقل همهشون با هم میزان فروش کلی رو اعلام نمیکنن که بشه امار کلی دقیقی بدست اورد.

وگرنه بازیسازها عاشق چشم و ابروی من نیستندکه بازیهاشون رو مفت و مجانی برای پی سی با کیفیت بالاتر بدن و بعدش ما پایرتشون کنیم.!!

به نظر شما فروش 6 میلیونی Skyrim اونم فقط در استیم یا فروش 5.5 میلیونی Cs go یا 5میلیونی Portal 2 که فروشی بیشتر از PS3 داشت یا حدود 6میلیونی CIV5 عدد کمیه مثلا نسخه بتای بازی Dayz و RUST تا همین چند ماه پیش هر کدوم نزدیک دومیلیون فروختندو.......!امار و رکوردهای نجومی فروش بازیهای شرکت معظم  بلیزارد بماند

اگه تمام سایتهای فروش دیجیتالی امار فروش نسخه پی سی بازیها رو اعلام میکردند که کنسولا کاسه کوزشونو باید جمع میکردند و در میرفتند  :D

در حال حاظر پی سی گیمرها به لطف وجود سایتهای توزیع محتوای دیجیتال مثل استیم یا اوریجین و UPLAY و .... از هر قشر دیگه ایی بیشتر بازی اریج میخرند به خصوص با وجود تخفیفهای ویژه فروش تابستانه ،پاییزی و ....که تو استیم هست میتونی کلی بازی رو مفت بخری

طبق گزارش متاکریتیک هم که پی سی  برترین پلتفرم از نظر تعداد کلیه بازی و تعداد بازی عالی  بامتای بالای 90 و بهترین پلتفرم از نظر تعداد بازی انحصاری با متای بالای 75 هست  

اینجا رو هم مطالعه کنید 

http://arstechnica.com/gaming/2014/04/introducing-steam-gauge-ars-reveals-steams-most-popular-games/

http://www.dsogaming.com/news/pc-games-have-surpassed-console-games-revenue-pc-platform-has-now-broader-audience/

http://www.pcr-online.biz/news/read/pc-games-have-surpassed-console-games-globally/033849

مطالب جالبی رو در مورد فروش بازیها در استیم و سود اوری بیشتر بازار پی سی گیمینگ نسبت به کنسولها ذکر کرده

یه اماری هم قبلا در مورد تعداد گیمر هایی که در حال انجام مولتی bf بودند منتشر شد بود که تعداد پی سی گیمرها بیشتر از هر پلتفرم دیگه ایی بودندحالا پیداش کردم منبعشو میگذارم

ویرایش شده توسط M.O.H
لینک به دیدگاه

pc قدرت خیلی زیادی داره ولی برای اجرای بازی با تمام تنظیمات گرافیکی پول بسیار زیادی هم لازم داره که هر گیمری نمی تونه سیستم گیم حرفه ای ببنده در صورتی که کنسول ها با قیمت بسیار مناسبتری  بازی ها رو اجرا میکنه و حداقل تا 5 سال خیال ادم راحت میکنه  بعلاوه که کنسول بازی های انحصاری داره که واسه pc نمیاد .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...