رفتن به مطلب

مشکل موج دار بودن تصویر با کارت گرافیک جدید!

ArashMiniStar
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان من یه کارت 7850 ایسوز دست 2 از یکی از بچه های پرشین تولز گرفتم ظاهرا همه چیش درسته ولی انگار وقتی گرافیک تو لود میره مثلا تو بازی ! بیارمش بیرون به یه صفحه یه رنگ نگاه کنم موج های زیادی میبینم تند تند رد میشن! تو بازی هم هستپ کلا اینی که میگم مال وقتیه که تو لود میره اورکلاک هم نیست بعد این کارت pci e 3 ساپورته ولی مین من 2 هست.امکانش هست اشکال از این باشه؟ مشکل حاد نیست ولی قشنگ میبینم موجا رو.کارت دیگم 6750 همچین مشکلی اصلن نداره.تو تنظیمات بایوس مینم هم pci e frequency نیست اصلن.مینم giga p61a-d3 هست. تو رو خدا کمک کنید موندم کارت مشکل داره یا جای دیگه هست! درایور و بایوس اینا همه جدیدترینش نصبه. خیلی خیلی سپاسگذارم

لینک به دیدگاه

سلام 

من هروقت گرافیک عوض میکنم ویندوزمم عوض میکنم چون بعضی وقتها مشکل ساز میشه . بهتره اول با کارت گرافیک جدیدتون یه وین عوض کنی . بعد ورژن کاتالیستی که نصب کردی کدوم ورژن هستش ؟ این که مینتون پی سی آی 2 هست هیچ مشکلی نداره ولی اگر ورژن 3 بود کارایی بیشتری داشت . دمای کارت هم تو فول لود یه نگاه بندازید ببینید تا چه درجه ای بالا میره . همراه کارتتون باید یه سی دی درایور باشه میتونید با اونم یه تست بگیرید . بعضی کارتها مثل 7790 با کاتالیست های بالاتر یه مقدار مشکل نشون دادن به خاطر همین میگم یه تست از همون درایور همراه کارتتون هم داشته باشید 

این کارارو انجام بدید ببینید نتیجه چی هست 

لینک به دیدگاه

سلام

من هروقت گرافیک عوض میکنم ویندوزمم عوض میکنم چون بعضی وقتها مشکل ساز میشه . بهتره اول با کارت گرافیک جدیدتون یه وین عوض کنی . بعد ورژن کاتالیستی که نصب کردی کدوم ورژن هستش ؟ این که مینتون پی سی آی 2 هست هیچ مشکلی نداره ولی اگر ورژن 3 بود کارایی بیشتری داشت . دمای کارت هم تو فول لود یه نگاه بندازید ببینید تا چه درجه ای بالا میره . همراه کارتتون باید یه سی دی درایور باشه میتونید با اونم یه تست بگیرید . بعضی کارتها مثل 7790 با کاتالیست های بالاتر یه مقدار مشکل نشون دادن به خاطر همین میگم یه تست از همون درایور همراه کارتتون هم داشته باشید

این کارارو انجام بدید ببینید نتیجه چی هست

باشه تست میکنم درایورم جدیدترین بتا هست

ویندوزم 8.1

دما معقوله مشکل از اون نیس

الان حین بازی یه اسکرین شات گرفتم بعد بازی رو اوردم پایین اسکرین شات رو past کردم تو paint دیدم موج داشت بازی رو بستم موجش رفت! یعنی در حالت لود این موجا پدید میان جوری که تو اسکرین شات هم ثبت نمیشن!

مانیتور و کابلم اخه درسته با گرافیک 6750 دیگم هیچ مشکلی نداره تازه با تبدیل دیگه هم تست کردم البته مانیتورم vga هست.به تلویزیون کامپیوترو زدم با پورت hdmi ظاهرا مشکلی نداره!! هر چی نگا کردم موج ندیدم که ندیدم!

با این تفاسیر گیر از چیه

Sent from my XPERIA Z1 - THE BEST OF SONY

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگر با تی وی و خروجی hdmi این مشکل رو نداری خوب احتمال خیلی زیاد مشکل از vga میتونه باشه حالا یا کابل هستش یا خروجی و یا ورودیش . شما از طرف کیس با یه تبدیل dvi استفاده کن و یه تست بگیر شاید مشکل از vga کارت گرافیک باشه 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگر با تی وی و خروجی hdmi این مشکل رو نداری خوب احتمال خیلی زیاد مشکل از vga میتونه باشه حالا یا کابل هستش یا خروجی و یا ورودیش . شما از طرف کیس با یه تبدیل dvi استفاده کن و یه تست بگیر شاید مشکل از vga کارت گرافیک باشه

داداش نگاه کن کارت من که vga نداره

با همین تبدیل dvi که برا 6750 استفاده میکردم و کابل مانیتور با اون درسته ولی اینی که خریدم به مشکل موج خورده.الان چی میفرمایید؟

پ.ن: کابل مانیتور و تبدبل مشکل نداره

گرافیک vga نداره dvi داره که باید از تبدیل استفاده بشه

لینک به دیدگاه

با این تفاسیر یعنی گیر از کارته گرافیکه خروجی dvi?

اخه جالبیش اینجاس که موج فقط تو لود گرافیک دیده میشه اونم خروجی dvi تبدیل شده به vga!!

این وسط یه چیزی ایراد داره که از قلم افتاده

ویرایش شده توسط ArashMiniStar
لینک به دیدگاه

شما اگر با خروجی hdmi مشکل نداری یعنی مشکل از خروجی میتونه باشه دیگه . رو حساب حرف خودتون که میگید کابل و تبدیل مشکلی نداره فقط میمونه خروجی dvi که احتمال داره از این باشه . اگر کابل dvi به hdmi هم داری با تی وی یه تست بگیر تا خیالت راحت بشه . 

لینک به دیدگاه

شما اگر با خروجی hdmi مشکل نداری یعنی مشکل از خروجی میتونه باشه دیگه . رو حساب حرف خودتون که میگید کابل و تبدیل مشکلی نداره فقط میمونه خروجی dvi که احتمال داره از این باشه . اگر کابل dvi به hdmi هم داری با تی وی یه تست بگیر تا خیالت راحت بشه .

اونو ندارم متاسفانه

خوب نگاه کنید پس چرا تو load اونم با vga اینطوری میشه؟ اگه مشکل خروجیه چرا فقط load هنگام بازی؟ چرا idle نه؟

لینک به دیدگاه

اونو ندارم متاسفانه

خوب نگاه کنید پس چرا تو load اونم با vga اینطوری میشه؟ اگه مشکل خروجیه چرا فقط load هنگام بازی؟ چرا idle نه؟

راستش این سوال شما واسه منم جالب شده بفهمم مشکل چیه واقعا . شما با تی وی مشکل نداری یعنی مشکل نداشتن خود گرافیک و خروجی hdmi ولی با مانیتور مشکل داری و اینجوری که خودتون میگید هم از کابل و تبدیل خیالتون راحته و هم مانیتور پس تنها چیزی که میمونه همون خروجی dvi هستش حالا چرا تو لود این مشکل پیش میاد یه مقدار پیچیده میشه  :-?

بزارید دوستان دیگه هم بیان و نظر بدن ببینیم چی میشه . انشاء الله که مشکل خاصی نیست عزیز به دلت بد راه نده

بدترین حالت ممکن سردی لحیم شدن gpu هستش که با موج دار شدن  راه راه شدن و شطرنجی شدن تصویر خودشو نشون میده که شما با خروجی hdmi وقتی مشکلی نداری پس به هیچ وجه نمیتونه باشه که بدترین حالت ممکن هستش پس به نظرم مشکل خیلی خاص نیست عزیز 

لینک به دیدگاه

اونو ندارم متاسفانه

راستش این سوال شما واسه منم جالب شده بفهمم مشکل چیه واقعا . شما با تی وی مشکل نداری یعنی مشکل نداشتن خود گرافیک و خروجی hdmi ولی با مانیتور مشکل داری و اینجوری که خودتون میگید هم از کابل و تبدیل خیالتون راحته و هم مانیتور پس تنها چیزی که میمونه همون خروجی dvi هستش حالا چرا تو لود این مشکل پیش میاد یه مقدار پیچیده میشه :-?

بزارید دوستان دیگه هم بیان و نظر بدن ببینیم چی میشه . انشاء الله که مشکل خاصی نیست عزیز به دلت بد راه نده

بدترین حالت ممکن سردی لحیم شدن gpu هستش که با موج دار شدن راه راه شدن و شطرنجی شدن تصویر خودشو نشون میده که شما با خروجی hdmi وقتی مشکلی نداری پس به هیچ وجه نمیتونه باشه که بدترین حالت ممکن هستش پس به نظرم مشکل خیلی خاص نیست عزیز

ممنوم داداش

والا برا خودمم عجیبه که فقط تو لود اینطوریه اونم vga.

نگاه کنید مهلت تست گرفتم نصف پولش مونده که باید بدم میخوام ببینم اگه مشکل داره پس بفرستم چون چرا باید موقع بازی موج تحمل کنم 550 تومنم پول بدم پاش! ولی با 6750 200 تومنیم همچین مشکلی ندارم اصلن و ابدا

لینک به دیدگاه

بله دقیقا واسه کارت 7770 یکی از رفقای ما هم همین اتفاق افتاده بود

هر راهی که شما فکر کنی ما انجام دادیم که بفهمیم چرا کارت وقتی زیر لود میره تصویر دارای اعوجاج میشه چند بارم با گارانتی تماس گرفتیم که جواب درستی بهمون ندادند اصلا نمیدونستند مشکل چیه

نمایشگراین دوست ما فقط دارای وروردی vga بود( ازاون lcd  های نسبتا قدیمی) وبا استفاده از تبدیل dvi به vga کارتو به نمایشگر متصل کرده بود

یه روز کیس رو اورد خونه ما و ما هم طبق معمول همیشه کارت رو با hdmi به مانیتورم وصل کردم که در کمال ناباوری هیچ گونه اعوجاج در تصویردر حین بازی وجود نداشت

نکته جالب اینجاست که وقتی کیسمو بردم خونشون کارتمو(انویدیا) با همون تبدیل dvi به vga  وصل کردیم به مانیتورش ، تصویر هیچ گونه اعوجاجی نداشت!!!

اول ما می گفتیم خب اشکال  ممکنه یا از مانیتور باشه یا از اون تبدیله

بعد از امتحان رو کیس من نه مشکل از مانیتور بود و نه از تبدیل و نه از کارت گرافیکش!!!

حالا اگه شما تونستی بفهمی مقصر کجاست به ماهم بگو

ویرایش شده توسط M.O.H
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزيز مشكل شما مثل من هست منم كارت گرافيكم رو عوض كردم ازجي تي اس ٢٥٠به٧٨٥٠ سافاير همين مشكل موج دار بودن رو داره شما كارتو با يك سيستم ديگه اگر ميتوني چك كن ببين باز هم اين جوريه اگر بود از گرافيك بعضي از دوستان به من گفتن احتمالا قلع مردگي هستش .مال من تو بازي يك نوع پر پر سفيدي داره همون مثل موج وقتي كارت كمي گرم ميشه بيشتر خودشو نشون ميده مال شما هم اين طوري ميشه؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزيز مشكل شما مثل من هست منم كارت گرافيكم رو عوض كردم ازجي تي اس ٢٥٠به٧٨٥٠ سافاير همين مشكل موج دار بودن رو داره شما كارتو با يك سيستم ديگه اگر ميتوني چك كن ببين باز هم اين جوريه اگر بود از گرافيك بعضي از دوستان به من گفتن احتمالا قلع مردگي هستش .مال من تو بازي يك نوع پر پر سفيدي داره همون مثل موج وقتي كارت كمي گرم ميشه بيشتر خودشو نشون ميده مال شما هم اين طوري ميشه؟

مال من تو لود میشه اونم vga

برای شما در هر حالت مشکل داره یا فقط vga? چون برای من با hdmi درسته با مانیتور vga تو لود مشکل داره

ویرایش شده توسط ArashMiniStar
لینک به دیدگاه

با كابل اچ دي رو تي وي مشكل ديده نميشه ولي با كابل وي جي اي چرا تابلو ميشه تو بازي خوب ديده ميشه ولي در حالت يبكاري نه . شما كارت رو كي خريدي هنوز مهلت تست داري ؟ منم كار كرده خريدم .

ویرایش شده توسط mahdise7en
لینک به دیدگاه

با كابل اچ دي رو تي وي مشكل ديده نميشه ولي با كابل وي جي اي چرا تابلو ميشه تو بازي خوب ديده ميشه ولي در حالت يبكاري نه . شما كارت رو كي خريدي هنوز مهلت تست داري ؟ منم كار كرده خريدم .

داداش چه جالب منم کارکرده خریدم مشکلم عین شماست مهلت تست داره هنوز نصف پول طرف مونده

در حالت لود اونم با مانیتورvga مشکل دارم دقیقا با hdmi تلویزیون درسته! موج هست موج لامصب خط سفیدی نیست نمیدونم این چیه بخدا مغزم نمیکشه اینجا جمع بندیشو نوشتم

http://forum.persiantools.com/threads/%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%88-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%DB%8C%D9%87-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%A8%D8%A7-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF%D9%87-%D8%B4%D8%AF%D9%87.596679/

لینک به دیدگاه

من كه هر موقع بازي مي كنم سردرد ميگيرم به نظرم به درد سرش نمي ارزه به كسي هم نميتونم بفروشم واسه من كه درد سر شده

لینک به دیدگاه

من كه هر موقع بازي مي كنم سردرد ميگيرم به نظرم به درد سرش نمي ارزه به كسي هم نميتونم بفروشم واسه من كه درد سر شده

الان یعنی شما میگی من پس بفرستمش؟ چون هر کار میکنم حل نمیشه ولی با hdmi درسته که فعلا به دردم نمیخوره مگه مانیتورمو عوض کنم

لینک به دیدگاه

دوست عزيز تجربه من ديكه نميزاره همچين اشتباهي كنم همچين مشكلي دوباره برام پيش بياد به هيچ وجه نمي خرم ديگه بقيه شو خودتون مي دونيد صاحب اول واخر اين كارتي كه من خريدم خودم هستم من دوست ندارم كسي سرم كلاه بذاره پس منم نميتونم سر كسي رو كلاه بذارم و اين كارت رو به كس ديگه ي غالب كنم اين نا مرديه اشتباه من اين بود كه مشكل رو موقع تست نميدونست چيه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست من مشکل از کارت گرافیک نیست

اصولا مانیتورهای VGA دیگه با نسل جدید کارتهای گرافیک هماهنگ نیستن

وصل کردن با تبدیل کار درست و اصولی نیست

توی سایت های خارجی مختلف هم برگردید خیلی افرادی که کارت جدید خریدن ولی مانیتور قدیمی دارن با این مشکل روبرو شدن

ربطی هم به انویدیا یا amd بودن نداره برای هر 2 پیش میاد ( کلا ربطی به کارت گرافیک نداره مشکل از عدم هماهنگی کارت های جدید با vga هست

این چند نمونه:

http://www.dslreports.com/forum/r27846555-Monitor-Wavy-Line-Problem

http://www.tomshardware.com/forum/343678-33-waves-screen

http://www.techspot.com/community/topics/subtle-horizontal-lines-waves-on-monitor.181651/
http://www.sevenforums.com/hardware-devices/227994-wavy-lines-moving-monitor.html

لینک به دیدگاه

دوست من مشکل از کارت گرافیک نیست

اصولا مانیتورهای VGA دیگه با نسل جدید کارتهای گرافیک هماهنگ نیستن

وصل کردن با تبدیل کار درست و اصولی نیست

توی سایت های خارجی مختلف هم برگردید خیلی افرادی که کارت جدید خریدن ولی مانیتور قدیمی دارن با این مشکل روبرو شدن

ربطی هم به انویدیا یا amd بودن نداره برای هر 2 پیش میاد ( کلا ربطی به کارت گرافیک نداره مشکل از عدم هماهنگی کارت های جدید با vga هست

این چند نمونه:

http://www.dslreports.com/forum/r27846555-Monitor-Wavy-Line-Problem

http://www.tomshardware.com/forum/343678-33-waves-screen

http://www.techspot.com/community/topics/subtle-horizontal-lines-waves-on-monitor.181651/

http://www.sevenforums.com/hardware-devices/227994-wavy-lines-moving-monitor.html

خدا كنه هميني كه شما ميگي باشه وگرنه كه سر من كلا رفته من كارت رو گارانتي فرستادم شايد تا چند روز ديگه خبري بشه.اخه لامصب تو بازي بد جور اعصاب خورد كن ميشه سرم درد كرفته از. اين كارت
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خدا كنه هميني كه شما ميگي باشه وگرنه كه سر من كلا رفته من كارت رو گارانتي فرستادم شايد تا چند روز ديگه خبري بشه.اخه لامصب تو بازي بد جور اعصاب خورد كن ميشه سرم درد كرفته از. اين كارت

عزیز گارانتی کاری نمی تونه انجام بده چون کلا کارت شما مشکلی نداره

مشکل اینه که ورودی VGA بسیار قدیمیه و دیگه در کارت های جدید پشتیبانی نمی شه، اگر قرار بود بشه که مستقیم خروجی vga می ذاشتن براش که نیاز به تبدیل نباشه

شما هر کارت رده متوسط به بالای دیگه ام بگیری تا وقتی که با مانیتور vga وصلش کنی همین مشکل رو خواهی داشت

ویرایش شده توسط m!dn!ght
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام  این عید بزرگ رو هم خدمت دوستان عزیز تبریک عرض میکنم

یعنی بیشتر  مانیتورهای ال ای دی و حتی سوپر ال ای دی که فقط ورودی vga دارند همین مشکل دوستمون را خواهند داشت؟!

ویرایش شده توسط ferdosi
لینک به دیدگاه

ضمن سلام و تبريك عيد سعيد فطر

استارتر عزيز من با نظر آقاي فردوسي موافقم و براي نمونه مانيتور زير كه جديد هم هست فقط ورودي vga داره پس فكر كنم مشكل از پورت نيست چون من اين مانيتور رو با گرافيك هاي جديد هم تست كردم و مشكلي نداشت

http://lioncomputer.ir/product/3050/LG+20EN32S+LED+Monitor/

موفق باشيد

لینک به دیدگاه

ضمن سلام و تبريك عيد سعيد فطر

استارتر عزيز من با نظر آقاي فردوسي موافقم و براي نمونه مانيتور زير كه جديد هم هست فقط ورودي vga داره پس فكر كنم مشكل از پورت نيست چون من اين مانيتور رو با گرافيك هاي جديد هم تست كردم و مشكلي نداشت

http://lioncomputer.ir/product/3050/LG+20EN32S+LED+Monitor/

موفق باشيد

سلام يك سوال داشتم شما با چه كارتي تست كرديد؟
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...