رفتن به مطلب

مشکل با سیستم(سریع کمک کنید لطفا کامپیوترم رو هواست)

MohamadCm
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سیستم روشن رو هیچ وقت زیر سرویس نبرید

احتمال زیاد اتصالی یا به پاور آسیب زده یا به مدار کنترل کننده پردازنده و رم

لینک به دیدگاه

• ارسال 51
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دوست عزیز فرمودین تصویر نمیاد؟

سیستم رو روشن کنید اجازه بدید ویندوز کامل بالا بیاد(از صدای خوشامد گویی ویندوز استفاده کنید)

اگر این موقع تصویر اومد احتمال زیاد مشکل از کارت گرافیکه اگرم نیومد مشکل از مین بورده که در هر دو صورت باید سیستم رو به تعمیر کاری چیزی نشون بدید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منم احتمال میدم یا ۲۴ پین پاور آسیب دیده یا چیپ جنوبی مین

لینک به دیدگاه

سلام 

تو اینجور مواقع پیشنهاد من به این شکل هستش که تمام قطعات رو از رو مین و کیس باز کنید و روی میز یه تست کامل ازشون بگیرید . تمام کابل ها رو جدا کنید . کابل های پاور و غیره رو و دوباره روی میز سرهم کنید انشاء الله که مشکل حل بشه . تو خیلی مواقع که واسه من مشکل تصویر نداشتن پیش میومد این کارو میکردم و جواب هم ازش گرفتم . حالا نمیدونم بابت اتصال چیزی بوده یا خیر ولی بد نیست این کارو هم انجام بدید 

راستی وقتی همه قطعات رو سوا کردید باطری مین رو هم دربیارید و اگر بلدید cmos هم ریست کنید یه چند لحظه تحمل کنید بعد دوباره سر هم کنید . انشاء الله که چیزی نیست 

لینک به دیدگاه

راستی خود پاور رو کاملا چک کنید یه وقت مشکلی براش پیش نیومده باشه . مثل آب کردن و یا اتصالی . 

لینک به دیدگاه

منم احتمال میدم یا ۲۴ پین پاور آسیب دیده یا چیپ جنوبی مین

مشکل از پاور نیست چون با یه پاور دیگه تست کردم.

Sent from my HTC Desire C using Tapatalk 2

لینک به دیدگاه

سلام

تو اینجور مواقع پیشنهاد من به این شکل هستش که تمام قطعات رو از رو مین و کیس باز کنید و روی میز یه تست کامل ازشون بگیرید . تمام کابل ها رو جدا کنید . کابل های پاور و غیره رو و دوباره روی میز سرهم کنید انشاء الله که مشکل حل بشه . تو خیلی مواقع که واسه من مشکل تصویر نداشتن پیش میومد این کارو میکردم و جواب هم ازش گرفتم . حالا نمیدونم بابت اتصال چیزی بوده یا خیر ولی بد نیست این کارو هم انجام بدید

راستی وقتی همه قطعات رو سوا کردید باطری مین رو هم دربیارید و اگر بلدید cmos هم ریست کنید یه چند لحظه تحمل کنید بعد دوباره سر هم کنید . انشاء الله که چیزی نیست

این کار رو میکنم فقط یه سوال:

وقتی مین به کیس وصل نیست سیستم رو ججوری روشن کنم.

لینک به دیدگاه

سوکتی که کابل کلید پاور کیس بهش میخوره پیدا کن . 2 تا پین که مال سوئیچ پاور هست رو پیدا کن . با یک وسیله فلزی مثل پیچ گوشتی اون 2 تا رو به هم اتصال بده . دقت کن که اشتباه نکنی .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این کار رو میکنم فقط یه سوال:

وقتی مین به کیس وصل نیست سیستم رو ججوری روشن کنم.

با اجازه اقا بابک

همون قسمتی که سیمهای کلید پاور کیس رو مین برد وصل میشه رو به وسیله فاز متر به هم اتصال بدی سیستم خارج کیس روشن میشه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز فرمودین تصویر نمیاد؟

سیستم رو روشن کنید اجازه بدید ویندوز کامل بالا بیاد(از صدای خوشامد گویی ویندوز استفاده کنید)

اگر این موقع تصویر اومد احتمال زیاد مشکل از کارت گرافیکه اگرم نیومد مشکل از مین بورده که در هر دو صورت باید سیستم رو به تعمیر کاری چیزی نشون بدید

این رو امتحان کنید

لینک به دیدگاه

دوستان نفهمیدم چجوری روشن کنم.ساده تر توضیح بدید.

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

عزیز کابلی که از کلید پاور کیس به مادربورد وصل میشه رو میدونی به کجا میخوره ؟ یک سوکت هست که تعدادی پین داره . یک جفت از اون پینها کنارش نوشته PW_SW یا Power Sw یا همچین چیزی  . این جفت پین باید به هم اتصال پیدا کنن . با یک وسیله فلزی مثل پیچ گوشتی یا فازمتر میتونی این کار رو انجام بدی.  یک لحطه اتصال کافیه .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز تو این تصاویر میتونی کامل ببینی اون سوکت هایی که روی مادربردت وصل هستن یکیش power sw  هست که با این کار داری که روی مادربرد به 2 تا پین وصل شده . اون 2 تا پین رو باید با یه پیچ گوشتی به هم اتصال بدی که عمل استارت زدن کامپیوتر اتفاق بیوفته 

به این لینک هم میتونی یه سر بزنی 

http://www.elmefarda.com/%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D9%BE%D8%A7%D9%88%D8%B1/

post-7866-0-66156000-1406978124_thumb.jpg

post-7866-0-12689600-1406978139_thumb.jpg

ویرایش شده توسط babak_11
لینک به دیدگاه

پیشنهاد من اینه که کیس رو ببری پیش خدمات کامپیوتری محلتون.

تک تک قطعات رو تست می کنه و بهت میگه مشکل از کجاست. خلاص!

لینک به دیدگاه

دوست عزیز تو این تصاویر میتونی کامل ببینی اون سوکت هایی که روی مادربردت وصل هستن یکیش power sw هست که با این کار داری که روی مادربرد به 2 تا پین وصل شده . اون 2 تا پین رو باید با یه پیچ گوشتی به هم اتصال بدی که عمل استارت زدن کامپیوتر اتفاق بیوفته

به این لینک هم میتونی یه سر بزنی

http://www.elmefarda.com/%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D9%BE%D8%A7%D9%88%D8%B1/

بابت راهنمایی ممنون.نتیجه ای نداشت.

با توجه به تست هایی که گرفتم احتمال ۹۰٪ مشکل از مین بورد هستش.

خودم میخواستم مین بخرم.حال سفارش میدم فردا بیارن.

فقط یه سوال میدونید تعمیر کار خوب و ارزون کجا میتونم پیدا کنم؟

لینک به دیدگاه

عزیز شما ساکن کجا هستید ؟ 

مشخصات سیستمت چی هست ؟ 

لینک به دیدگاه

عزیز شما ساکن کجا هستید ؟

مشخصات سیستمت چی هست ؟

من تهرانم.

M.B:P5G41aT-M LX

Power:600W cooler master

CPU:e5300

VGA:560TI

Hard:500gig seagate

لینک به دیدگاه

دوستان کسی تعمیر کار خوب تو تهران نمیشناسه؟

لینک به دیدگاه

دوباره سلام 

شما که تهرانی . بهترین جا واسه شما بازار ایران پایین تر از میدان ولیعصر هستش طبقه زیر زمین تا دلت بخواد تعمیر کار هستش ولی این که کدوم کارشون درست تره رو نمیدونم 

یه چیز دیگه اینه که شما که مینت مشکل پیدا کرده دوباره خرید سوکت 775 خیلی جالب نیست و بهتره سی پی یو رو هم عوض کنید و یه ارتقاع کوچولو بهش بدید . همون هزینه ای که میخواید بکنید میشه مین 1155 خرید و یه سی پی یوی دست دوم 1155 که کارایی خیلی بیشتری بهتون میده . باز خودتون هر جور راحتید 

البته اگر رمتون هم ddr3 هست حتما این کارو بکنید 

لینک به دیدگاه

دوباره سلام

شما که تهرانی . بهترین جا واسه شما بازار ایران پایین تر از میدان ولیعصر هستش طبقه زیر زمین تا دلت بخواد تعمیر کار هستش ولی این که کدوم کارشون درست تره رو نمیدونم

یه چیز دیگه اینه که شما که مینت مشکل پیدا کرده دوباره خرید سوکت 775 خیلی جالب نیست و بهتره سی پی یو رو هم عوض کنید و یه ارتقاع کوچولو بهش بدید . همون هزینه ای که میخواید بکنید میشه مین 1155 خرید و یه سی پی یوی دست دوم 1155 که کارایی خیلی بیشتری بهتون میده . باز خودتون هر جور راحتید

البته اگر رمتون هم ddr3 هست حتما این کارو بکنید

ممنون از راهنماییتون.

اول اینکه پاساژ ایران من کلا یک بار تو عمرم رفتم ولی به قدری از وضعیت قیمت ها و دزد بازار بودن اونجا(خصوصا زیر زمینش)بدم اومد که نگو.

دوم اینکه خودم قبل این اتفاق قصد ارتقا داشتم و هنوز هم دارم ولی خب میخوام با ۳۰-۴۰ تومن این مادربورد رو ردیف کنم و بفروشمش که یه پولی بیاد دستم.چون اگه به قطعات نگاه کنید می بینید بعضی هارو مثل گرافیک و پاور ارتقا دادم و بعضی رو هنوز نه.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این مین رو دیگه روش هزینه نکنید بهتره !‌ شما اگه رو پیکان توربوشارژ هم بزاری بازم پیکانه ! این مین هم هرچی هزینش کنی بازم قدیمیه کما اینکه تعمیری + دست دو !‌ فک نکنم همون قدی که خرجش میکنی ازت بخرن 

خودتو الکی هم الاف نکن همین طوری بفروشش سیستم رو کلا ارتقا بده 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این مین رو دیگه روش هزینه نکنید بهتره !‌ شما اگه رو پیکان توربوشارژ هم بزاری بازم پیکانه ! این مین هم هرچی هزینش کنی بازم قدیمیه کما اینکه تعمیری + دست دو !‌ فک نکنم همون قدی که خرجش میکنی ازت بخرن

خودتو الکی هم الاف نکن همین طوری بفروشش سیستم رو کلا ارتقا بده

دوست عزیز خرابیش تا اونجایی که من احتمال میدم یکی دوتا خازنه.در کل من آشنا دارم برام مجانی یا نهایت با ۱۰ تومن درست میکنه.قبل اینکه خراب شه ۱۶۰ مشتری داشت حالا من میدم ۱۲۰ که کلا میشه ۵۰ تومن ضرر ولی اگه بخوام همینجوری بفروشم نهایت ۶۰ تومن میخرن که میشه ۱۰۰ تومن ضرر!

لینک به دیدگاه

داداش با اون روش پاور روشن شد؟

حالا شما چرا سیستم روشن فن عوض کردی؟ اگه پاور روشن میشه احتمالا مین اسیب دیده.

Sent from my XPERIA Z1 - THE BEST OF SONY

لینک به دیدگاه

داداش با اون روش پاور روشن شد؟

حالا شما چرا سیستم روشن فن عوض کردی؟ اگه پاور روشن میشه احتمالا مین اسیب دیده.

Sent from my XPERIA Z1 - THE BEST OF SONY

دوست عزیز پاور روشن میشه.کلا سیستم روشن میشه و کارت گرافیک و رم ها هم شناسایی میشن و فن ها (بجز فن پشت کیس) همه کار میکنن.

من فن رو وقتی خامگش بود عوض کردم ولی سیستم رو روشن کردم ببینم کار میکنه یا نه که اینجوری شد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...