رفتن به مطلب

مشکل SSD!

Union J
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

8گیگ 2400!

ضمنا شما از ssd خودتون با hard disk sentinel یه شات میزارین ؟ 

با 8 گیگ رم کار خاصی نمیشه کرد. وگرنه میگفتم Page File رو بردارین.

SSD خودم به صورت RAID 0 بسته شده، اطلاعاتی در مورد میزان Write رو به این شکل گزارش نمیکنه.

post-10228-0-00119300-1407090240_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

چه جالب، الان بنده هم SSD دارم، 8 گیگ هم رم دارم، از طرفی Page File رو Disable کردم، فعالش کنم بنظرتون دوباره؟، تفاوتش محسوسه؟

لینک به دیدگاه

8گیگ 2400!

ضمنا شما از ssd خودتون با hard disk sentinel یه شات میزارین ؟

SSD خودم به صورت RAID 0 بسته شده، اطلاعاتی در مورد میزان Write رو به این شکل گزارش نمیکنه.

post-10228-0-00119300-1407090240_thumb.jpg

خب pagefile رو بذارن روی هارد دیسک بهتر نیست؟

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

چیکار کنم ؟!

4 ترابایت آخه دیوانه کننده ست وقتی من هیچ کاری نکردم باهاش!

به لحظه شما تامل کنید 4 ترابایت یعنی 4 هزار گیگ!

اصلا چنین چیزی امکان نداره اونم رو سیستم من !
یعنی 4 هزار گیگ دیتا ریخته شده روی این ssd ؟

غیرممکن و غیر قابل باوره حتی اگر این نرم افزار چنین عددی رو نشون بده!

من باید صبح تا شب دیتا بریزم روی این و ...تا شاید نصف این بشه کاری من حتی 1 میلیاردمشو نکردم!

اگر هم چنین چیزی باشه ناشی از کار من نبوده و حتما چیز دیگه ای باعث این موضوع شده و همچنان داره میشه!

ویرایش شده توسط Union J
لینک به دیدگاه

از نظر من این استفاده بهینه نیست، چون استهلاک یک قطعه مکانیکی( هارددیسک)خیلی بیشتر از یک قطعه غیر مکانیکی( ssd) هست

اگر قرار باشه همه چیز رو به هارددیسک منتقل کنیم عملا جلوی کارایی ssd رو گرفتیم  وقتی یک برنامه بخواد لود بشه که مثلا کش هاش روی هارد دیسک باشه اما خود برنامه روی ssd باعث میشه زمان لود طولانی بشه درصورتی که ما از ssd استفاده می کنیم تا سرعت بهتری داشته بشیم

هارد های جدید میکانیکی رو نمیدونم(یعنی هنوز اونقده عمرشونو ندیدم) ولی استهلاک هارد های قدیمی مکانیکی خیلی کمتر از ssd هست!!

الا هارد 40 مکستور هست مثل شیر داره کار میکنه(زیادم از اون سرعتی ریدو رایت داغونش کم نشده :laughing: )فک کنم بالا 10 سال عمر دارن

البت هارد های ساتا حدود 4 تا 6 سال کار کردم تست زدم زیاد  افت سرعتی نداشتن!(من علاقه شدید به ریدو رایت هارد دارم)

هارد های مانیکی تو رایت زیاد اطلاعات افت کارایی ندارن ولی ssd ها تو رایت زیاد افت کارایی دارن(هارد ssd 64 من روز اول رایت ترتیبیش 83 بود الان شده 70 )

روز اول هم ویندوز سون 7.8 میداد الان بش 7.7 میده!!زمان تاخیرشم بیشتر شده!!

تاز چقدرمن رعایت میکنم(دانلود منیجر تو درایو دیگریست Page File رو همیشه مقدار پیش فرضشو کم میکنم(قبلان غیر فعال میکردم) بازی اصلا تو ssd نصب نمیکنم فقط افیس و انتی ویرروس و چند برنامه جزیی توش نصب میکنم  باقی برنامه ها در درایو دیگریست)

این جریان ssd داستان عجیبی داره!!

وقتی هجم ssd کم باشه هم سرعتش اون سرعتی نیست که تبلیغ میکنن هم نمیتونی زیاد چیزی روش بریزی(باید مقداری از فظای ssd خالی باشه)

مال من اغلب 30 گیگش خالی هست یعنی نصف فضا رو عملا استفاده نمیکنم!!(البت کمی زیادی دست بالا گرفتم)

به اين راحتى نميشه حكم به Disable كردن Page File داد افشين جان. اگر حداقل 16 يا 32 گيگ رم رو سيستم داشته باشه ميشه اين كار رو كرد.

attachicon.gifCapture444.JPG

من زمانی هم که رم کامپیوترم 8 گیگ بود همیشه غیر فعالش میکرم بازی هم میکرم مشکلی پیش نمیومد(البت نه بازیهای که بالا 4 گیگ رم میخاستن)

الان من با 4 گیگ رم هم پیش فرضو  کم میکنم (حدود 2 گیگ میزارم)با 4 گیگ که غیر فعالش میکرم گاها تو بازی ارور کمبود رم میداد و میپرید بیرون (بعضی وقتا هم ریست میشد)

رم ایشون 8 باشه Page File فایل ایشونم 8 گیگ ساخته میشه(برا من به اندازه رم ساخته میشه )

فک کنم اندکی هم کمش کنه هم بد نباشه؟!

ویرایش شده توسط mehrxad
لینک به دیدگاه

خب pagefile رو بذارن روی هارد دیسک بهتر نیست؟

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

اگه رو هارد دیسک باشه اگه سیستم نیازش به رم اضافه شد چون خوندن از رو هارد دیسک خیلی کنده سیتم هم دچار کندی میشه(به نظر من کمش کنه بهتره)

لینک به دیدگاه

اینا تا 80 ترا endurance دارن !

http://ssdendurancetest.com/ssd-endurance-test-report/Samsung-840-EVO-120

مشکلی نیست ولی می خوام بفهمم چرا این مقدار رو نشون میده وقتی 4000 گیگ روش رایت نشده!
می دونم می خواین بگین باید بینی چیکار کردی ولی من کاری نمی کنم بازی رو مموری + ویندوز + بقیه هم روی هارد !
دانلود هم داشتم مثلا xplane 10  رو دانلود کردم 60 گیگ بگیم 60 گیگ temp بوده که واقعا بوده و .... اما این ارقام نمی تونه 4000 گیگ رو بسازه!

ویرایش شده توسط Union J
لینک به دیدگاه

دوستان ببینید این عدد دوباره زیاد شد!

4.32!

من کلا دیروز 150 مگ دانلود کردم که همون طور که می بینید 4.31 شد 4.32!

هیچ چیز هم نصب نکردم!

داره هر چیزی رو 100000000 برار می کنه !

واسه اینه که میگم من زیاد دانلود یا رایت نمی کنم اما این داره اینجوری نشون میده!
اینجوری ssd خیلی زود نابود میشه!

اینجام یه چیزایی هست و بیشتر کسایی که این مشکل رو دارن همه شون سامسونگ دارن!

http://www.tomshardware.com/answers/id-1913903/unusually-high-amount-ssd-writes.html

post-16027-0-62943800-1407119563_thumb.png

ویرایش شده توسط Union J
لینک به دیدگاه

دوستان ببینید این عدد دوباره زیاد شد!

4.32!

من کلا دیروز 150 مگ دانلود کردم که همون طور که می بینید 4.31 شد 4.32!

هیچ چیز هم نصب نکردم!

داره هر چیزی رو 100000000 برار می کنه !

واسه اینه که میگم من زیاد دانلود یا رایت نمی کنم اما این داره اینجوری نشون میده!

اینجوری ssd خیلی زود نابود میشه!

اینجام یه چیزایی هست و بیشتر کسایی که این مشکل رو دارن همه شون سامسونگ دارن!

http://www.tomshardware.com/answers/id-1913903/unusually-high-amount-ssd-writes.html

دوست خوبم

برو داخل تب Disk Performance اونجا لحظه به لحظه ي Current Write Rate روى درايو رو نشون ميده.

براى سيستم من هر دو سه ثانيه، بين 5 تا 12 كيلوبايته. كه احتمالا" لاگ ويندوز و ضد ويروس و ايندكس و اين حرفهاست.

ببين اونجا چقدر در هر لحظه Write دارى؟

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

الان دارم با نرم افزار ssdready تست می کنم ببینم چقدر در روز رایت میشه روش!

full version هم نیست بتونم ببینم چیا باعث این همه رایت شدن ولی بازم ا هیچی بهتره!

تموم شد میزارم شات مورد نظر شما رو!

فعلا این شات از این برنامه ssdready !

ویرایش : گذاشتم!

post-16027-0-58740800-1407138884_thumb.png

post-16027-0-66386500-1407139113_thumb.png

ویرایش شده توسط Union J
لینک به دیدگاه

لطفا اگه کسی samsung evo داره یه شات با hard disk sentinel بزاره!
می خوام ببینم برای شما هم همین طوره !
چون اکثرا تو forum های خارجی همه کسایی که evo دارن همین مشکل رو دارن!

لینک به دیدگاه

الان که فولدر Temp رو که مربوط به IDM هست رو بردم روی هارد دیسک یعنی دیگه دانلودهام روی ssd دخیره نمیشه کلی ازwrite rate کم شد !

قبلا موقع دانلود با 1 مگ هم write rate داشت الان شد در حد چند کیلوبایت!

یه قسمتی از مشکل حل شد !
اما مگه idm چقدر مقصره چجوری اون 4 ترا درست شده نمی دونم هنوز!

لینک به دیدگاه

• 4 سال بعد...

سلام خسته نباشید من یه هارد ssd گرفتم Samsung evo plus 970 500 m2 وقتی وصلش میکنم ssd رو میشناسه ولی هارد قبلیم که HDD هست رو دیگه نمیشناسه حتی تو  BIOS هم نمیشناسه و زمانی که هارد SSِD رو برمیدارم هارد HDD رو میشناسه و کار میکنه ! درایو ویندوز رو از HDD فرمت کردم و بعد SSD رو وصل کردم بازم HDD رو نشناخت.
لطفا کمکم کنید که مشکل از کجاست ممنون
مدل برد Gigabyte Z170x-gaming 3

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، A13 گفته است :

سلام خسته نباشید من یه هارد ssd گرفتم Samsung evo plus 970 500 m2 وقتی وصلش میکنم ssd رو میشناسه ولی هارد قبلیم که HDD هست رو دیگه نمیشناسه حتی تو  BIOS هم نمیشناسه و زمانی که هارد SSِD رو برمیدارم هارد HDD رو میشناسه و کار میکنه ! درایو ویندوز رو از HDD فرمت کردم و بعد SSD رو وصل کردم بازم HDD رو نشناخت.
لطفا کمکم کنید که مشکل از کجاست ممنون
مدل برد Gigabyte Z170x-gaming 3

دوست عزیز کجا نمیشناسه توی ویندوز یا توی بایوس؟

لینک به دیدگاه

هارد SSD رو هم تو  ویندوز و هم  بایوس میشناسه ولی هارد HDD رو هیچ جا نمیشناسه و وقتی هارد SSD رو برمیدارم HDD رو میشناسه  ! 

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، A13 گفته است :

هارد SSD رو هم تو  ویندوز و هم  بایوس میشناسه ولی هارد HDD رو هیچ جا نمیشناسه و وقتی هارد SSD رو برمیدارم HDD رو میشناسه  ! 

درود

دو تا از ساتاها از مسیر مشترک با یکی از m.2 ها استفاده می‌کنند. جای کابل ساتا را از روی مادربورد عوض کنید. اگر نتیجه نداد درایو جامد m.2 را روی درگاه پایینی(پشت کارت گرافیک) بنصبید.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...