رفتن به مطلب

کمکم کنید همه رم دیتکت نمیشه

Recommended Posts

آقا یه سوال دارم 

چرا از وقتی که من سیستممو یه بار کلا باز کردم و تمیزش کردم حالا هر چی تلاش میکنم رمهام رو که 3*2 گیگ یعنی 6 گیگ هست رو 4 گیگ شناسایی میکنه مادربورد.دیگه خسته شدم از بس جای سوکتهارو عوض کردم و با ولتاژها ور رفتم توی سی پی یو زد ولی میزانه رم رو 6 نشون میده ولی تو بایوس 4!!!

سیستمم هم اینه:

مادربورد:rampage iii extrime

cpu:intel i7 1366 960

ram:6 gb (3*2)cosire

ممنون میشم کمکم کنید خیلی گیرم...

لینک به دیدگاه

عزیز شاید از ویندوز باشه ویندوزت 32 بیت هست یا 64 بیت؟

نه عزیز من میگم تو بایوس هم 4 دیتکت میشه اصلا شما ویندوزرو فرض کن نصب نیست

در ضمن ویندوز 64 بیتی هست...

لینک به دیدگاه

در ضمن رمهامو  به صورت تک تک که تست میکنم سالمن

یه تریپل چنل دیگه ماله اونیکی سیستمم رو هم روی مینبورد تست کردم با زم 4 میشناسه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

شاید شما بجای اینکه سیستم رو تمیز کنی بدتر کثیفش کردی  :D  با مسواک سوکت رم رو تمیز کن امکان داره اشغال لاش گیر کردی باشه و نزاره پین ها ارتباط برقرار کنن

بایوس رو ریست کن

تونستی اپدیت هم بکن

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

سلام

شاید شما بجای اینکه سیستم رو تمیز کنی بدتر کثیفش کردی  :D  با مسواک سوکت رم رو تمیز کن امکان داره اشغال لاش گیر کردی باشه و نزاره پین ها ارتباط برقرار کنن

بایوس رو ریست کن

تونستی اپدیت هم بکن

آخه 6 تا سوکته و من فقط دارم از 3 تا ش استفاده میکنم همه سوکتهای دیگرو هم تست کردم ولی بازم فرقی نکرد یعنی همه سوکتها توشون آشغال گیر کرده!

تو سایتهای خارجی خیلی گشتم مثله اینکه این مشکل رو سوکتهای 1366 دارن ولی اکثرا راه حلشون ور رفتن با باس ولتاژ و فرکانس رم بود که من هرچی با اینا ور رفتم هیچ فرقی نکرده دیگه کلافم کرده

ریست که 100 بار کردم بایوس رو آپدیت هم به آخرین ورژن قبلا کردم

لینک به دیدگاه

به احتمال 99% بخاطر چیدمان رمهاتون هستش. شما از پایین رمهاتون رو جا بزنید بصورت یک در میان انشاالله مشکل حل میشه .در حالت تریپل باید نحوه قراردادن رمها رعایت بشه وگر نه رم شناسایی نمیشه.

لینک به دیدگاه

به احتمال 99% بخاطر چیدمان رمهاتون هستش. شما از پایین رمهاتون رو جا بزنید بصورت یک در میان انشاالله مشکل حل میشه .در حالت تریپل باید نحوه قراردادن رمها رعایت بشه وگر نه رم شناسایی نمیشه.

خودمم به همين شك دارم ولي اخه هرجوري شما بگي من رمهامو چيدم

كلا ٦ تا سوكته رمه كه به صورته يكي درميون قرمز و مشكي هست كه من داخل قرمزها كه قرارشون ميدم ٤ ميشناسه مشكي هم به همين شكل و حتي به ترتيب

فقط منظورتونو از اينكه گفتين از پايين جا بزنم رم هارو نفهميدم

Sent from my iPhone 5s

لینک به دیدگاه

آخه 6 تا سوکته و من فقط دارم از 3 تا ش استفاده میکنم همه سوکتهای دیگرو هم تست کردم ولی بازم فرقی نکرد یعنی همه سوکتها توشون آشغال گیر کرده!

تو سایتهای خارجی خیلی گشتم مثله اینکه این مشکل رو سوکتهای 1366 دارن ولی اکثرا راه حلشون ور رفتن با باس ولتاژ و فرکانس رم بود که من هرچی با اینا ور رفتم هیچ فرقی نکرده دیگه کلافم کرده

ریست که 100 بار کردم بایوس رو آپدیت هم به آخرین ورژن قبلا کردم

به احتمال 99% بخاطر چیدمان رمهاتون هستش. شما از پایین رمهاتون رو جا بزنید بصورت یک در میان انشاالله مشکل حل میشه .در حالت تریپل باید نحوه قراردادن رمها رعایت بشه وگر نه رم شناسایی نمیشه. شما از رمها رو فقط تو اسلاتهای قرمز بچین و با مشکی ها کار نداشته باش. اگه باز مشکل حل نشد از اسلات بالایی که سمت سی پی یو هست شروع کن به در آوردن رمها و فقط رمها رو توی دوتای پایینی قرار بده و تست کن ببین کدوم رم شناسایی نمیشه

لینک به دیدگاه

خودمم به همين شك دارم ولي اخه هرجوري شما بگي من رمهامو چيدم

كلا ٦ تا سوكته رمه كه به صورته يكي درميون قرمز و مشكي هست كه من داخل قرمزها كه قرارشون ميدم ٤ ميشناسه مشكي هم به همين شكل و حتي به ترتيب

فقط منظورتونو از اينكه گفتين از پايين جا بزنم رم هارو نفهميدم

Sent from my iPhone 5s

اولویت کارکردن اسلات رمها از اسلات پایینی هست به بالا از پایین تر به سمت اسلاتی که نزدیک سی پی یو هست تست کن

لینک به دیدگاه

تصویر از cpu-z هم قرار بدید ببینید کدوم ماژول ایراد داره.

لینک به دیدگاه

تصویر از cpu-z هم قرار بدید ببینید کدوم ماژول ایراد داره.

تصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویر

جالب اينجاست كه الان كه تست كردم متوجه شدم فقط او دوتا اسلات اول كار ميكنن و رم هارو وقتي در بقيه به صورت تكي هم وقتي قرار ميدم سيستم بوت نميشه

ممكنه اسلاتهام ايراد پيدا كرده باشه؟

پس چرا تو سي پي يو زد ٦ نشون ميده؟!

Sent from my iPhone 5s

لینک به دیدگاه

عزیزم عجول نباش، انشالله بچه ها کمکتون می کنند حل می شه.

زیف سوکت سالمه؟ پین های سوکت CPU کج نشده که؟ شما CPU رو باز کردید؟ بایوس رو آپدیت کردید؟ آیا بایوس فعلیتون از XMP ورژن 1.2 پشتیبانی می کنه؟

امکان لوزکانکشن مادربرد توی بخش رم ها هم هستش.

لینک به دیدگاه

عزیزم عجول نباش، انشالله بچه ها کمکتون می کنند حل می شه.

زیف سوکت سالمه؟ پین های سوکت CPU کج نشده که؟ شما CPU رو باز کردید؟ بایوس رو آپدیت کردید؟ آیا بایوس فعلیتون از XMP ورژن 1.2 پشتیبانی می کنه؟

امکان لوزکانکشن مادربرد توی بخش رم ها هم هستش.

وااااااای الان که گفتین سیستمو خاموش کردم سی پی یو رو باز کردم دیدم چند تا از پینهای سی پی یو روی مادربورد رو دیدم کج شده حالا باید چیکار کنم؟!!میشه کاریش کرد؟

بایوسم از xmb پشتیبانی میکنه و بایوس رو هم آپدیت کردم

ویرایش شده توسط stamstam
لینک به دیدگاه

خونسرد باش، طوری نیست.

یک عکس با کیفیت از سوکت و پین هایی که کج شده بگیر اینجا بگذار. از زوایای مختلف هم می تونی عکس بگیری. اگر عمق فاجعه کم باشه، که هست ، راه حل داره ...

اوه اوه چقدر هم خمیر سلیکون زدی !!! سر فرصت اول با یک دستمال کاغذی بشین خمیر سلیکون ها رو پاک کن تا خمیر روی مادربرد و داخل سوکت نره. بعد کیس رو به حالت افقی در بیار، بعدش پردازنده باز کن. به هیچ وجه وقتی کیس در حالت ایستاده هستش، CPU رو باز نکن. ببین اگر توی سوکت خمیر رفته بگو روش تمیز کردنش رو بچه ها بگن. @};-

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

خونسرد باش، طوری نیست.

یک عکس با کیفیت از سوکت و پین هایی که کج شده بگیر اینجا بگذار. از زوایای مختلف هم می تونی عکس بگیری. اگر عمق فاجعه کم باشه، که هست ، راه حل داره ...

اوه اوه چقدر هم خمیر سلیکون زدی !!! سر فرصت اول با یک دستمال کاغذی بشین خمیر سلیکون ها رو پاک کن تا خمیر روی مادربرد و داخل سوکت نره. بعد کیس رو به حالت افقی در بیار، بعدش پردازنده باز کن. به هیچ وجه وقتی کیس در حالت ایستاده هستش، CPU رو باز نکن. ببین اگر توی سوکت خمیر رفته بگو روش تمیز کردنش رو بچه ها بگن. @};-

تصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویر

نه خوشبختانه سيليكن نرفته داخل الان كمش ميكنم

Sent from my iPhone 5s

لینک به دیدگاه

ساکن تهران هستید؟

به نظر من درست کردن این کار شما نیست و بایستی فردی که قبلاً این کار رو کرده براتون ردیفش کنه.

درست شدنی هست، زیاد نگران نباش.

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

ساکن تهران هستید؟

به نظر من درست کردن این کار شما نیست و بایستی فردی که قبلاً این کار رو کرده براتون ردیفش کنه.

درست شدنی هست، زیاد نگران نباش.

دوست عزيز مطمعنم اگر كمك شما نبود نميشد

رفتم يه ذره بين خريدم و با يك سوزنه نازك با حوصله زياد و با فلاش موبايل صافشون كردم البته تا اونجا كه چشمام جواب داد روشن كردم دوتا اسلاته بغليش هم درست شد و الان ٤ اسلاته سالم دارم و همه رمهام ديكت شدن اما هنوز اون دوتاي اخري كار نميكنن و در نتيجه رمهام به صورته دوال داره كار ميكنه حالا دو دلم كه دوباره بازش كنم يكم باهاش ور برم يا همينطوري ٨ گيگ رم به صورته دوال استفاده كنم؟

بازم واقعا از وقتي امروز براي من گذاشتين و از دانشتون به من قرض دادين سپاسگذارم

Sent from my iPhone 5s

ویرایش شده توسط stamstam
لینک به دیدگاه

دوست عزيز مطمعنم اگر كمك شما نبود نميشد

رفتم يه ذره بين خريدم و با يك سوزنه نازك با حوصله زياد و با فلاش موبايل صافشون كردم البته تا اونجا كه چشمام جواب داد روشن كردم دوتا اسلاته بغليش هم درست شد و الان ٤ اسلاته سالم دارم و همه رمهام ديكت شدن اما هنوز اون دوتاي اخري كار نميكنن و در نتيجه رمهام به صورته دوال داره كار ميكنه حالا دو دلم كه دوباره بازش كنم يكم باهاش ور برم يا همينطوري ٨ گيگ رم به صورته دوال استفاده كنم؟

بازم واقعا از وقتي امروز براي من گذاشتين و از دانشتون به من قرض دادين سپاسگذارم

Sent from my iPhone 5s

خواهش می کنم عزیز، اصولاً فلسفه انجمن گفتگو همین هستش که مشکلات عزیزان بر طرف بشه.

این کار خیلی حساسه، دست نباید بلرزه و فشار بیش از حد هم باعث می شه پین بشکنه. حالا که شرایطش بهتر شده یک کاره دیگه هم هستش که ممکن وضعیت رو بهتره بکنه. 4 گوشه سوکت پردازنده 4 تا پیچ ستاره ای هستش، اگر پیچ گوشتی ستاره ای دارید ، اون 4 تا پیچ رو تا حد امکان سفت کنید. بعدش که کولر رو خواستید ببندید، پیچ های کولر رو هم تا جایی که می تونید با فشار ببندید، روی مادربرد فشار نیارید، فقط پیچ ها رو سفت ببندید. ممکن تا حدی کمک بکنه.

اگر با این داستان حل نشد، بایستی مجدد باز کنید و با دقت زیاد سعی کنید همه پین ها هم ارتفاع و هم سطح بشن. اگر احساس کردید ممکن پین بشکنه فشار نیارید.

هزینه تعویض سوکت 1366 هم فکر کنم 3 سال پیش 70 تومن بود که الان بایستی 140 تومن شده باشه :D برای تعویضش بایستی تشریف ببرید گارانتی سازگار ارقام. فقط اونجا برید چون اونها فقط "بی جی ای" ماشین اینفرارد دارند. بقیه تعمیرکارها بی جی ای هوای گرم دارند که پدر برد رو درمیاره.

انشالله که درست می شه @};-

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من این تاپیک را دیدم و این سوال برام پیش اومد....

با چی تمیز کردی که این بلا سرش اومده ؟؟؟؟؟؟؟؟

من 100 بار سوکت CPU  را تمیز کردم ولی تا امروز نتونستم درک کنم چرا باید سوکت CPU پینهاش کج بشه !!!!!!

تنها چیزی که شک دارم این هستش که با پارچه تمیز کردی اونم پارچه ای که پرز داره یا ابر یا پنبه :-?

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من این تاپیک را دیدم و این سوال برام پیش اومد....

با چی تمیز کردی که این بلا سرش اومده ؟؟؟؟؟؟؟؟

من 100 بار سوکت CPU را تمیز کردم ولی تا امروز نتونستم درک کنم چرا باید سوکت CPU پینهاش کج بشه !!!!!!

تنها چیزی که شک دارم این هستش که با پارچه تمیز کردی اونم پارچه ای که پرز داره یا ابر یا پنبه :-?

ببخشيد نبودم

دوست عزيز البته بخاطره تميز كردن اين بلا سرش نيومد بلكه وقتي ميخواستم سي پي يو رو بزارم سره جاش از دستم ليز خورد افتاد روي سوكت اينجوري شد يه چيزي هم كه هست خيلي سوكتهاي ١٣٦٦ نرم و شكننده هستند ولي خب بي احتياطي كردم به هر حال...

حالا انشاالله اخره ماه ميبرمش سازگار برام سوكت رو همونطور كه دوستمون گفت عوض كنن چون الان فعلا باهاش پروژه دارم

ممنون از همه دوستاي فهيم و با علم ايران زمين

Sent from my iPhone 5s

لینک به دیدگاه

من مخلستم داداش

پس از دستت افتاده ؟ عجب !

من گفتم با پارچه تمیزش کردی به پرزش گیر کرده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...