رفتن به مطلب

Recommended Posts

تابستان امسال تغییری خاصی را در سهمیه ویندوز ها از سیستم های کاربران شاهد نبودیم. طبق آخرین آمارها تابستان امسال رشد سهم ویندوز 7، و کاهش سهم ویندوز 8/8.1 و XP ادامه داشته است.

jztljzro5l56s3p6go.jpg

سهم دو ویندوز 8 و 8.1 از سیستم های دنیا در ماه May برابر 12.64، در ماه June برابر 12.54 و در ماه July برابر 12.48 درصد بوده که روند نزولی داشته است.

این در حالیست که طبق اطلاعات Net Applications سهم ویندوز 7 از سیستم های کامپیوتری در ماه May برابر 50.06، در ماه June برابر 50.55 و در ماه July برابر 51.22 درصد بوده که روندی صعودی داشته است.

این نشان از افزایش 2 درصدی اقبال به ویندوز سون مایکروسافت است. لازم به ذکر است در ماه April امسال پشتیبانی رسمی از ویندوز XP به پایان رسید و بسیاری را بر آن داشت که سیستم خود را به ویندوز های بالاتر ارتقا دهند.

با همه ی این اوصاف هنوز یک چهارم کامپیوتر های جهان از ویندوز XP استفاده می کنند و سهم این ویندوز برابر 24.82 درصد می باشد.

منبع: MaximumPC

مترجم: آرمین ابیشی

لینک به دیدگاه

سلام

خوب معلوم هست که 7 برتری داره من همه ویندوزها را امتحان کردم که در کل به این نتیجه رسیدم که 8 و 8.1 موارد و عیبهای زیادی دارن که باعث میشه توی بازاره جهانی ازشون استقبال نشه اگر این عیبها برطرف بشه 8.1 همه بازار را به دست میگیره

عیبشم این هست که از نرم افزارهای قدیمی و نه زیاد قدیمی مخصوصا بازیها پشتیبانی نمی کنه و همینتور نرم افزارهای دیگه (نقشه کشی) چیزهای که 7 انجام میده حالا قرار شده  Windows 9 هم امسال معرفی بشه

چه شود ؟!

لینک به دیدگاه

کلا کاربرهای ویندوز میچسبن به یه نسخه از ویندوز دیگه ول نمیکنن.یه زمان XP حالا هم 7

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با تشکر از آرمین

آقایان ویندوز 7 خیلی خوب بود درست چون بعد از یک ویندوز نه چندان محبوب .ویستا آمد-ولی 8.1 سیستم عامل  خیلی خوبیه-قطعا د  خیلی از زمینه ها برتری داره به سیستم های عامل قبلی نمیشه اینو انکار کرد-من همون میزان کارایی رو. که روی 7 داشتم الان دارم روی 8 تازه متننوع تر -سریع تر - کم باگ تر -کرش صفر- هنگ صفر- بوت عالی -اینترفیس قوی -نمیشه گفت چون مثلا کاربر استارت منو دوست عادت داشته حالا نیست بگیم بد به سیستم عامل؟نکان مثبت رو هم باید در نظر کرفت در کنار مننفی ها-همیشه مشکل هست -هیچ چیزی بدون مشکل نیست

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون آرمین خان ،

میشه گفت مایکروسافت برای ارائه ویندوز 8 عجله کرد ، چیزی که پر واضح هست میخواست سود بیشتری ببره که به ضررش تموم شد .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

زنده باد 7

منم 8.1 نصب کردم خیلی محدودیت داره مثل 7 نمیشه

8.1 فقط بدرد دستگاه های تاچ میخوره

الانم یک بازی دارم نمیدونم سویوهای بازی کچا میره منتظرم تموم بشه که دوباره 7 نصب کنم

لینک به دیدگاه

سلام

من 8.1 نصب کردم

واقعا ویندوز عالی و کم نقصی است، اما کاربران کلا در مقابل تغییر مقاوم هستند و به سختی سیستم عامل را تغییر می‌دهند.

لینک به دیدگاه

همیشه همین طوری هست من از موقعی که یادم میاد ویندوزها دوتا درمیان استقبال نشدن 98 استقبال شد ولی me. و2000 استقبال نشد xp استقبال شد ولی لاکهورن و ویستا استقبال نشد 7 استقبال شد ولی 8 و 8.1 استقبالی مثل دورهای قبلی ازشون نشد احتمالا این دوره گردشی 9 ازش استقبال بشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با تشکر از آرمین

آقایان ویندوز 7 خیلی خوب بود درست چون بعد از یک ویندوز نه چندان محبوب .ویستا آمد-ولی 8.1 سیستم عامل  خیلی خوبیه-قطعا د  خیلی از زمینه ها برتری داره به سیستم های عامل قبلی نمیشه اینو انکار کرد-من همون میزان کارایی رو. که روی 7 داشتم الان دارم روی 8 تازه متننوع تر -سریع تر - کم باگ تر -کرش صفر- هنگ صفر- بوت عالی -اینترفیس قوی -نمیشه گفت چون مثلا کاربر استارت منو دوست عادت داشته حالا نیست بگیم بد به سیستم عامل؟نکان مثبت رو هم باید در نظر کرفت در کنار مننفی ها-همیشه مشکل هست -هیچ چیزی بدون مشکل نیست

سلام

100% موافقم

من تنها مشکلی که دارم با این سیستم عامل اینکه :: برنامه ها رو کندتر از سیستم عامل 7 اجرا میکنه حداقل 3 ثانیه در نظر بگیرین :: حتی تو برخی از برنامه های محاسباتی سرعتش کمتر از وینودز 7 هستش و همین 2 علت باعث شده دیگه نرم سراغ این ویندوز :: چند تا هم ایمیل زدم همراه با فیلمی که از محیط اجرای برنامه ها داشتم و به مایکروسافت فرستادم ولی خبری نیست ازشون ::

لینک به دیدگاه

سلام

100% موافقم

من تنها مشکلی که دارم با این سیستم عامل اینکه :: برنامه ها رو کندتر از سیستم عامل 7 اجرا میکنه حداقل 3 ثانیه در نظر بگیرین :: حتی تو برخی از برنامه های محاسباتی سرعتش کمتر از وینودز 7 هستش و همین 2 علت باعث شده دیگه نرم سراغ این ویندوز :: چند تا هم ایمیل زدم همراه با فیلمی که از محیط اجرای برنامه ها داشتم و به مایکروسافت فرستادم ولی خبری نیست ازشون ::

شما اکه از ssd استفاده کنید سرعت اجرای برنامه ها در ویندوز 8.1 فوق العاده میشه.

بنده از روز اولی که 8 اومد دارم استفاده میکنم.

8 و 8.1 بسیار عالی هستند .

مخصوصا 8.1

ویرایش شده توسط Peyman_NP
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما اکه از ssd استفاده کنید سرعت اجرای برنامه ها در ویندوز 8.1 فوق العاده میشه.

بنده از روز اولی که 8 اومد دارم استفاده میکنم.

8 و 8.1 بسیار عالی هستند .

مخصوصا 8.1

اس اس دی که فرق داره بحثش/ سیستم عامل باید در شرایط نرمال جوابگو باشه / مثل اینکه میگی برو پراید رو بکن 1600 و یه بنزین سوپر هم بزن بهش ببین چه میکنه !!!!!

لینک به دیدگاه

اس اس دی که فرق داره بحثش/ سیستم عامل باید در شرایط نرمال جوابگو باشه / مثل اینکه میگی برو پراید رو بکن 1600 و یه بنزین سوپر هم بزن بهش ببین چه میکنه !!!!!

اينكه شرايط نرمال چيه قابل بحثه.

ممكنه بگيم اولين كامپيوترى كه ساخته شد بايد ببينيم سرعت ويندوز 8 روش چقدره (بر فرض اجرا شدن) و بعد قضاوت كنيم.

در كل سرعت بوت 8 از سرعت بوت 7 بيشتره، حتى اگر هر دوتا روى SSD باشند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اينكه شرايط نرمال چيه قابل بحثه.

ممكنه بگيم اولين كامپيوترى كه ساخته شد بايد ببينيم سرعت ويندوز 8 روش چقدره (بر فرض اجرا شدن) و بعد قضاوت كنيم.

در كل سرعت بوت 8 از سرعت بوت 7 بيشتره، حتى اگر هر دوتا روى SSD باشند.

من اصلاً بحث اس اس دی نمیکنم / شرایط نرمال هارد های معمولی تو بازار هست 7200 دور با 32 یا 64 بافر. تو اینا 8 یا 8.1 سرعت کم میاره برای اجرای برنامه ها نه در سرعت بوت شدن / توی پست قبلی هم گفتم سرعت بوت حرف نداره ولی در سرعت اجرای برنامه ها کم میاره

اتوکد از نسخه 2007 بگیر تا 2015

جی آی اس از 9.1 بگیر تا 10.3

گوگل ارث ( 6 به بالا کار کردم )

اتولند 2010 بگیر بیا بالا

ویژوال بیسک 6

3D مکس 2007 بگیر بیا بالا

آفیس 2003 - 2007 - 2010

اکثر بازی ها

Etabs- sap - safe از قدیمی ترین نسخه هاش  که 6.5 هست تا الانش )

ویروپلات از نسخه 5 بگیر بیا بالا

و .....

لینک به دیدگاه

درود

من که فکر می کنم نبودن منوی استارت تو دو ویندوز 8 و 8.1 باعث کاهش محبوبیت این دوتا از ویندوز شده خوب بود مایکروسافت یه ورژن از ویندوز 8.1 مخصوص کامپیوترهای دسکتاپ طراحی می کرد که منوی استارت داشته باشه چون محیط مدرن بیشتر بدرد صفحات لمسی می خوره.

لینک به دیدگاه

کلا کاربرهای ویندوز میچسبن به یه نسخه از ویندوز دیگه ول نمیکنن.یه زمان XP حالا هم 7

خیر دوست عزیز !!

کابرها به ویندوزی میچسبن که کمترین مشکلات و راحت ترین دسترسیها رو داشته باشه و سبک هم باشه!!

ویستا اومد خیلیها رفتن رو ویستا من خودم هم همین طور(کرکی هست دیگه ماهی یه ویندوز) ولی بعد از مدتی روبرو شدم با کلی ناسزگاریها ومشکلات و کندی!!

برگشت زدم رو xp

سون اومد ازxp رفتم رو سون دیدم عجب!!مشکلات کلا برطرف شده سازگاری عالی و سبک(خوب موندم رو سون)و حتی اورجینال خریدم!!

8 اومد همون اوایل اورجینال خریدم رفتم رو 8 بعد از مدتی که تازگی ویندوز برام جالب نبود دیدم باز مشکلات باز ناسازگاری (تو این وسط 7 اورجینال رو هم به یه اشنا که بم اعتماد داشت فروخته بودم!!

8.1 رو هم اون اوایل هم نصب کردم دیدم باز ناسزگاری داره!!(با بعضی نرم افزارها و یا با بعضی فی....)

الانم 8 اورجینال دارم ولی با ویندوز 7 کرکی کار میکنم!!!

با تشکر از آرمین

کم باگ تر نیست(اصلا در مقابل کم باگی 7 حرفی نداره)

با بعضی نرم افزارها مشکل داره.

همش یه استارت منو نیست !!

باید سازگاری خوبی داشته باشه و دسترسی راحتی به همچنین .

موافقم

مایکرو که فقط نباید دم ssd دارا رو ببینه!!

عمده کاربرا ssd ندارن.

مهم اینه تو هر شرایطی عموم کاربرا رو راضی نگه داره(عین ویندوز سون)

من سون رو سیستمی نصب کردم قدیمی که بهت زد شدم باورم نمیشد نصب شه (کاش از امتیازای سون عکس گرفته بودم)!!!

در کل همش ظاهر یا نو اوری نیست مایکر اول باید باگا رو رفع کنه بعد ویندوز بده بیرون!!

ویرایش شده توسط mehrxad
لینک به دیدگاه

چند درصد کسایی که اینجا پست دادن ویندوز7 رو اریجینال تجربه کردن ؟

ویندوز 7 اریجینال لذتی میده به شما که تا عمر دارین یادتون نره.

من الان رو 3 تا سیستم 7 اریجینال دارم.

نه کرش . نه باگ. نه عدم سازگاری. هیچ چی.

رو لپ تاپ و تبلتم هم 8.1 که فابریکی هست .

همیشه بعد هر بار استفاده سنگین و نصب برنامه میترسم که دفعه بعد بوت شدن سیستم بالا نیاد.

8 و 8.1 فقط و فقط به درد نوت بوک و تاچ میخورن.

لینک به دیدگاه

از وقتی ویندوز 8.1 با اخرین اپدیتش رو نصب کردم حتی فکر کردن به بازگشت به ویندوز 7 هم آزارم میده!

به نظر من از هر نظر بهتر از ویندوزهای قبلیه..

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیر دوست عزیز !!

کابرها به ویندوزی میچسبن که کمترین مشکلات و راحت ترین دسترسیها رو داشته باشه و سبک هم باشه!!

ویستا اومد خیلیها رفتن رو ویستا من خودم هم همین طور(کرکی هست دیگه ماهی یه ویندوز) ولی بعد از مدتی روبرو شدم با کلی ناسزگاریها ومشکلات و کندی!!

برگشت زدم رو xp

سون اومد ازxp رفتم رو سون دیدم عجب!!مشکلات کلا برطرف شده سازگاری عالی و سبک(خوب موندم رو سون)و حتی اورجینال خریدم!!

8 اومد همون اوایل اورجینال خریدم رفتم رو 8 بعد از مدتی که تازگی ویندوز برام جالب نبود دیدم باز مشکلات باز ناسازگاری (تو این وسط 7 اورجینال رو هم به یه اشنا که بم اعتماد داشت فروخته بودم!!

8.1 رو هم اون اوایل هم نصب کردم دیدم باز ناسزگاری داره!!(با بعضی نرم افزارها و یا با بعضی فی....)

الانم 8 اورجینال دارم ولی با ویندوز 7 کرکی کار میکنم!!!

کم باگ تر نیست(اصلا در مقابل کم باگی 7 حرفی نداره)

با بعضی نرم افزارها مشکل داره.

همش یه استارت منو نیست !!

باید سازگاری خوبی داشته باشه و دسترسی راحتی به همچنین .

موافقم

مایکرو که فقط نباید دم ssd دارا رو ببینه!!

عمده کاربرا ssd ندارن.

مهم اینه تو هر شرایطی عموم کاربرا رو راضی نگه داره(عین ویندوز سون)

من سون رو سیستمی نصب کردم قدیمی که بهت زد شدم باورم نمیشد نصب شه (کاش از امتیازای سون عکس گرفته بودم)!!!

در کل همش ظاهر یا نو اوری نیست مایکر اول باید باگا رو رفع کنه بعد ویندوز بده بیرون!!

درود

چه باگی؟میشه لیست بدید یا امار بدید  ممنون

همش استارت منو  است شرط میبندم!چون همه با سیستم عامل 8 و 8.1 برخورد احساسی میکنن!سازگاری فول داره دیگه چه سازگاری میخواید من بیش از 60 تا بازی قدیمی چندین سال پیش رو روش تست کردم برنا مه ها که مرتب اپدیت  میشن بدون مشکل-شما چه ایرادی جستید از 8.1 لیست کنید اینجا که همه بدونن ممنون

عزیز ویندوز مگر میشه بی دلیل سنگین بشه  یا بالا نیاد؟؟ من الان 7 ماهه دارم از 8.1 استفاده میکنم همون نسخه 7 ماه پیش هست کوچک ترین آثاری ازکندی توش دیده نمیشه -بحث علمی ارائه بدید--دسترسی بسیار عالی داره -همیشه بهترین سیستم عامل مایکروسافت آخریش بوده -چون این قانونه عرضه سیستم عامله-8.1 سیستم عامل قوی و بدون مشکله -اگر مرتب بروز رسانی بشه سیستم عامل روی دستش نخواهد بود- و اصلا سرعتش اجرایش توی همه برنامه ها و با 7 قابل مقایسه نیست چون هسته سیستم عامل طوری ایجاد شده که با پایین ترین منابع سخت ازفزاری کار کنه-درصورتی که سیستم های امروزی همه مجهز به قطعات خوب و بعضا فوق قوی هستند و همین توانایی های برجسته 8.1 رو نشون میده-

لینک به دیدگاه

همیشه علم در حاله پیشرفت هست پس 8.1 در حاله حاضر از همه نسخه ها بهتره

شاید نقطه ضعفهایی هم داشته باشه ولی من خیلی راضی هستم از عملکردش.... یکی از نقطه ضعفهاش این هست که وقتی روی Laptop ها نسب میشه موقعی که وارده فضای Windows میشه پرتهای USB کار نمیکنن و روی Desktop ها اطلاعات سخت افزاری را اشتباه نشون میده و حتی باعث افته سرعت سخت افزارها میشه

میری اینترنت میگه Flashplayer را Update کن وقتی میخوای Update کنی میگه با این نسخه سازگار نیست ادم قاتی میکنه :-? 

در کل گزشته از اینها خیلی با کلاس و مدرن هست .....اشتباه هم نکنید اینها همه نسخه های اصلاح شده ویندوز Vista هستن که انقلابی بود برای Microsoft و دنیای تکنولوژی نرم افزارها امیدوارم در نسخه 9 همه این ضعفها برطرف بشه

من عاشقه سیستم امنیتی 8.1 هستم که با Microsoft Account هست هر کی تجربش کرده نمیتونه فراموشش کنه

من ترجیح میدم هم 7 و هم 8.1 را بر روی 1 سیستم داشته باشم 7 نهایتش 6 ماه کار میکنه بعد قاتی میکنه

لینک به دیدگاه

چون پیچیده میشد جواب ها رو با رنگ قرمز زیر سوال هاتون گذاشتم.

درود

از من هم درود

چه باگی؟میشه لیست بدید یا امار بدید  ممنون

اگر معنی باگ رو مشکل یا اشکال در نظر بگیریم: اغلب مشکلات که من دیدم تجربه شخصی بوده و در حد لیست نیست (تا اونجایی که یادمه میگم)

مشکلاتی که من تجربه کردم  مشکل با پرو...فای... بود(که اولین نیاز اغلب اینترنتیها)

یا ویندوز 8 با درایو های مخصوص خودش باید نصب شه(جریان نصب درایو پک یا امثالهوم کمی ویندوز رو دچار اخطلال میکنه!!)

الان اغلب لپ تاپ های اسوس(ما قبل وین8 )  براشون درایو ویندوز 8 گذاشته نشده که اگر با ترفند هم درایو ها رو نصب کنی ویندوز دچار اخطلال میشه

برا یکی از دوستان ویندوز 8 رو لپ تاپ k45jc (فک کنم این مدل بود) نصب کردیم و چون سایت درایو برا لپ تاپ نذاشته بود با ترفندهای درایو ها رو روش نصب کردیم ولی لپ تاپ دچار اخطلال شده مخصوصا تو شبکش و کی بورد

8.1 هم رو پی سی  نصب کردم که تو رزولیشنش و طرز قرار گرفتن ایکنها کمی مشکل داشتم (البت اون اویل )

یا ناسازگاری ونصب نشدن روی سیستمهای قدیمی (که البت ویندوز 7 نه مشکلی تو درایو باشون داره نه اخطلالی درش ایجاد میشه)

اینا تجربیات من بود که منو با اینکه ویندوز اورجینال 8 دارم الان با 7 کرکی کار میکنم.(حالا اون امار دنیا رو نمیدونم واسه چی ویندوزی که از 8 گرون تر رو بیشتر میخرن و درصد رشد فروشش هم زیاد شده)

همش استارت منو  است شرط میبندم!

برا من مشکل استارت منو با نصب با یه سری دستور یا نرم افزار(اون اویل بود دقیق یادم نمیاد)حل شد !!روش تو ترفندستان بود (همون جایی که وینوز اورجینال 8 خریدم)

فک کنم هر کی هم عشق استارت منو باشه میتونه با نرم افزار شبیه ساز حلش کنه

چون همه با سیستم عامل 8 و 8.1 برخورد احساسی میکنن!سازگاری فول داره دیگه چه سازگاری میخواید من بیش از 60 تا بازی قدیمی چندین سال پیش رو روش تست کردم برنا مه ها که مرتب اپدیت  میشن بدون مشکل-

یکی دیگه از مشکلاتش که برا من مشکلی نبود ولی برا یه کابر حجمی تو ایران که دستکار ویندوز هم انجام نمیده همین استفاده زیادش از نت هست (اخه استورشو میبنده برا چی نرم افزار ابو هوا و اخبار و یه سری چیزای دیگه رو همیشه اپ میکنه)

شما چه ایرادی جستید از 8.1 لیست کنید اینجا که همه بدونن ممنون

خوب ایرادهای که من داشتم رو بالا گفتم

یه سری ایرادا هم که تو فروم سایتها دیدم:

برا برنامهایی هست که یا ورژن جدید نزدن(مثل بعضی از نرم افزارهای ایرانی )

یا نرم افزار هایی که کرک جدید براشون نیومده و ورژن قدیمیشون یافت میشه(البت خودم میدونم که کرک توجیح مناسبی اینجا نیست)

حالا برا ما کرک هست برا خارجیها هم شاید همون نرم افزار قدیمی رو خرید باشن و نخان جدید و سازگار با وین 8 رو بخرن

یا بعضی دوستان تو اتصال bridge مشکل دارن و هر چند وقت یک بار دی سی میشن که ظاهرا راهی هم برا حل مشکلش نیست

یا به روز رسانی بایوس در بعضی از سیستمها برا نصب ویندوز 8 (همه بایوس اپ نمیکنن)

عزیز ویندوز مگر میشه بی دلیل سنگین بشه  یا بالا نیاد؟؟

من از کندی نگفتم فقط یه جا "ارمین خان" گفتن تفاوت سرعت ویندوز 8 رو ssd مشخص میشه گفتم ssd ها عمومی نیستن

من الان 7 ماهه دارم از 8.1 استفاده میکنم همون نسخه 7 ماه پیش هست کوچک ترین آثاری ازکندی توش دیده نمیشه -

خوب من ویندوز 7 برا دوستان نصب میکنم این 7 ماه رو راحت پاس میکنه!!حتی به سال بیشتر هم داریم که هنوز ویندوز عوض نکرده(البت رو انتی ویروس اورجینال اونم کسپر خیلی تبلیغ میکنم و اونا هم قبول میکنن)

بحث علمی ارائه بدید-

متاسفانه گفتم نظر من تجربیات شخصی بود چون دیدیم امار فروش 7 هم با گرون تر بودنش رشد کرده گفتم پس اشتباه نمیکنم!!(یه جورایی جو گیری)

-دسترسی بسیار عالی داره -

دسترسی اسان نیست

چیدن تعداد زیاد ایکن یا شورت کات در نوار مترو باعث شلوغی و سردر گمی در پیدا کردن اونا میشه

دسترسی به شبکه(کمی تخصصی تر شده)

یا دسترسی برا خاموش کردن

یا بستن پنجرها(البت انگاری تو اپ دیتهای جدید حل شده که من تست نکردم)

همیشه بهترین سیستم عامل مایکروسافت آخریش بوده -

خوب تو ویستا این طور نبود

الان تو سون هم با این که گرون تره اغلب سون رو میپسندن

حتی عرضه نا موفق ویندوز 8 حکایت از مدیریت ضعیف استیو بالمر داشت که خیلی شیکو مجلسی هم استفا داد(البت اون جریان اواز خوندن و گریه هاش خیلی ضایع بود)

وقتی دیدن 8 موفق نبود گفتن 8.1 مجانی و در حد اپ دیت

الان زمزمهایی هست که 9 هم مجانی در اختیار کاربران باشه(این موفقیت نیست این یعنی اعتبار از دست رفته رو جبران کردن)

چون این قانونه عرضه سیستم عامله-

اره این قانون هست ولی رو کاغذ که در حد تئوری موند و در ویندوز ویستا و 8 نتوست این قانون به اثبات برسه و یه شکست برا مایکرو بود(که هر بار ویندوزاشو گرون تر میکرد)

الان از بعد 7 از گرونی رسید به ارزونی و نهایت مجانی(تو 9 فعلا در حد شایعه هست)

در صورتی که از xp به ویستا و سون رشد قیمت داشت

8.1سیستم عامل قوی و بدون مشکله -

برا گیم خیلی بهینه شده ولی همون طور که گفتم اشکالات داره

اگر مرتب بروز رسانی بشه سیستم عامل روی دستش نخواهد بود-

من نتم رایتله با این قیمت نجومی نت رایتل چه طور مرتب خودش و کلی برنامهای دیگه رو اپ کنم؟(البت برا مثال گفتم و راشو میدونم ولی اغلب کاربرا دستکاری ویندوز نمیکنن)

و اصلا سرعتش اجرایش توی همه برنامه ها و با 7 قابل مقایسه نیست

چقدر قابل مقایسه نیست؟من که تفاوت خیلی محسوس  تو اجرا ندیدم!!(سرعت هر دو تو لود نرم افزار و اجرا خوبه حالا 8 کمی بهتر)

چون هسته سیستم عامل طوری ایجاد شده که با پایین ترین منابع سخت ازفزاری کار کنه-

تو رم که این طور نیست(رم زیاد تری برا مصرف نسبت به 7 میخاد) فک کنم سرعت بالترش هم مال اینه که اغلب توابع و دستورهای اساسی رو رم بار گذاری میشه

درصورتی که سیستم های امروزی همه مجهز به قطعات خوب و بعضا فوق قوی هستند و همین توانایی های برجسته 8.1 رو نشون میده-

سیستم های امروزی قوی شدن ولی همه که امروزی نشده(هنوز طرف برا من 478 پین میاره با رم 256 و سی پی یو سلرن)برا مزاح بود :laughing: البت جدا هنوز میارن

الان نصب ویندوز 7 روی سیستم با رم sd هم امکان (البت حداقل 3 تا 256 )داره یا سیستم 478 با رم حداقل 1 گیگ و و سی پی یو 1.6 سلرن

ایا این امکان در ویندوز 8 هست؟

رضا خان همه رو عین خودتون فرض نکنید(چون تاپیکهاتونو دنبال میکنم میدونم سیستم خوبی هم دارید)

معلومه برا شما نباید مشکل ساز بوده باشه

ولی خوب طرف دیگر ماجرا مقداری مشکلات هست که من تا حدودیشو تجربه کردم (تا حدودیشم امار فروش  میگه)

اینم بگم اینا تخصصی نیست تجربیه منه که تو 8 تا مدتی بود و در 8.1 بسیار کوتاه بود(کلا سواتمون به تخصص قد نمیده)

ویرایش شده توسط mehrxad
لینک به دیدگاه

دوستان کمی ویرایش کردم (لطفا اگه براتون مهم بود از نو بخونید)

100 بار ویرایش کردم فک کنم باز مشکلات املایی و دستوری داره(په نه په نداره)

امان از بی سواتی :laughing: @};-

ویرایش شده توسط mehrxad
لینک به دیدگاه

من نتوستم با منو استارت کنار بیام مجبور شدم ویندوز 8 پاک کنم 

اما دوباره میخام نصبش کنم  :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چون پیچیده میشد جواب ها رو با رنگ قرمز زیر سوال هاتون گذاشتم.

اینم بگم اینا تخصصی نیست تجربیه منه که تو 8 تا مدتی بود و در 8.1 بسیار کوتاه بود(کلا سواتمون به تخصص قد نمیده)

درود

من روی بیش از 7 سیستم-3 عدد مال   خودم pc , notebook --و 4 عدد سیستم دوست و فامیل ویندوزد8.1 رو خودم به شخصه نصب کردم و الان هم مدیریت میکنم هیچ کدوم ار مشکلاتی که گفتید بنده ندیدم--من سیستم های خودم رو فقط نمیگفتم دوست خوب  که حالا قوی باشند یا ...-برای سیستم های خیلی پایین تر از این حرف ها هم دارم از 8.1 استفاده میکنم-نوت بوک برای مثال 1.1 گیگاهرتز ی با رم 2 گیگ داره مثل چی اجرا میکنه 8.1 رو و ذره ایی هم نه کندی داره نه تاخیر نه هنگ--سیستم قوی که بماند -لپ تاب  i7  که  هیچ -اون ایراد هایی که فرمودید خودتون هم گفتید 99 درصدش تجربه خودتون بوده-

ویندوز رو من سالی یکبار هم عوض نمیکنم-اگر اصول استفاده  از یک سیستم عامل رعایت بشه دو سال میتونه کار کنه میتونم براتون مدرک بزارم-اون مشکل نصب رو من اصلا ندیدم-

باگ گرفتن یا باگ داشتن یک چیزی هست که جوهره وجودی هر دستگاهی است که با سیستم عامل کار میکنه  و باید بروز رسانی بشه برای حل مشکل-میخواد تبلت باشه موبایل باشه- نوت بوک  و یا کنسول بازی -هر چیزی که سیستم عامل داره باید بروز رسانی بشه-حالا کسی دسترسی نداشته باشه به نت و بگه سیستم عامل من مشکل  داشت حل نشد دیگه این ایراد از کاربره و نمیشه گذاشت پای سیستم عامل-یکی از دوستان بنده از آنتی ویروس کسپراسکای استفاده میکرد 4 ماه بروزش نکرده بودویروس گرفت سیستمش  بعد گفت کسپر چیه!!!!!!!!بدرد نیمخوره!!! من از مایکروسافت سیکورتی اسنشال بروز آپدیا استفاده میکنم الان به مدت حدود 4 سال میشه -چه روی 7 چه روی 8 چه روی 8.1- حتی یکبار هم آلوده نشدن سیستم ها-ناگفته نماند که 24/7 به نت وصلن-

عملکرد بد سیستم عامل روی منابع خیلی محدود سخت افزاری و زیر حد مورد نیاز به کاربر مربوطه نه سیستم عامل -اگر کسی خواست روی سیستم 8 سال پیش نصب کنه مشکل درایور و پارتیشن و غیره و غیره داشت نمیشه گذاشت پای سیستم عامل-

موضوع بستن سایت ها و عدم دسترسی هم یک قضیه دیگره و باز هم ضعف سیستم عامل نیست هر چند در استور ها هم هیچی نیست که بیرونش گیر نیاد-انویدیا هم هیتلره میشه گفت نریم سمت استفاده اش؟؟

نرم افزار ایرانی ؟؟؟روی 8.1؟؟؟چه برنامه ایی ؟؟؟میلیارد ها نرم افزار خوب رایگان و پولی وجود داره حتما لنگ نسخه داخلی باشیم با هزارتا مشکل کپی رایت؟؟

اتقافا توی رم همینطوره -ویندوز 8.1 بدون کوچک ترین مشکلی با رم 2 گیگ با ویندوز 8.1 کار میکنه -گفتم نوت بوک خودم 2 گیگ هستش - در صورتی که در گذشته روی سیستم های عامل قبلی به این راحتی  اصلا نبوده و 7 رو رم پایین کارایی پایین تری از این نسخه ارائه میده--خوب من با رم 8 گیگ   و 16 گیگ روی pc  دارم باهش کار میکنم -بی نظیره-

با نصب آخرین آپدیت های ویندوز دسترسی بسیار آسان تر هم میشه ونوار ابزار میاد در مترو-app ها درون تسک بار کوچیک میشن -حرکت بین دو اینترفیس عالی انجام میشه-برای کاربر چند تا شورتکات ساختن نباید کار سختی باشه-ضمنا سرچ 8.1 واقعا سریعه و index عالی داره و به محظ جستجو app مورد نظر رو نشون میده-در اجرای برنامه ها و بازی های سنگین خیلی بهینه تر از فضای ازاد رم و توان cpu استفاده میکنه همون جایی که شما میگید من تفاوت ندیدم-

با بروز رسانی های هفتگی 8.1 بهترین تجربه سیستم عامل ویندوز تا الان برای من  بوده و فکر میکنم خیلی از کاربران هم همین نظر رو داشته باشند.

لینک به دیدگاه

:clapping:  :clapping:  :clapping:  

ایولا داری داش رضا 

جواب های که میدی کاملا قانع کننده هست 

چون منم از 8.1 استفاده میکنم تا حالا مشکلی ندیدم از ویندوز 

لینک به دیدگاه

اندراحوالات ویندوز 7 و 8.1 من هم تجربیات خودم رو بگم

من از بهمن ماه 92 تا تیر ماه 83 ویندوز 8.1 رو روی سیستم اصلیم داشتم. ویندوز 8 و 8.1 رو هم بیش از یک ساله روی سیستم دومم تجربه کردم. اما از اول مرداد 93 هر دو سیستم خودم رو به ویندوز 7 داوون گرید کردم.

به نظرم موارد مثبت و برتری هایی که ویندوز 8.1 داشت نسبت به ویندوز 7 اینها بود:

+ سرعت بوت بیشتر

+ هماهنگی و سازگاری بهتر با SSD

+ وجود امکانات بهتر خواب زمستانی

+ به نوعی مدیریت بهتر منابع سیستم عامل

+ پایداری خیلی خوب. (به جرات میتونم ادعا کنم اگر ویندوز 7 هر از چند گاهی نیاز به نصب مجدد داشت، ویندوز 8.1 از ثبات و پایداری فوق العاده ای بهره مند بود که اصلا" کاربر رو بی نیاز از نصب مجدد سیستم عامل میکرد.)

+ امنیت بیشتر و بهتر در مقابل ویروس ها و حملات اینترنتی

+ مدیریت گرافیکی بهتر DPI 

و اما ضعفها و موارد منفی ویندوز 8.1 که در نهایت پس از این مدت مرا مجاب کرد که Back to Basics به ویندوز 7 برگردم:

- وجود کنترل پنلهای مختلف و تنظیمات پراکنده باعث سردرگمی من شد. من نتوانستم بعد از یک سال کار با این سیستم عامل یاد بگیرم کدام تنظیم را از کجا باید پیدا کنم

- موازی کاری مثلا وجود اینترنت اکسپلورر و برخی تنظیم به صورت دوگانه

- عدم سازگاری با برخی نرم افزار های قدیمی

- سختی ورود به بخش Safe Mode در حد شکنجه های زندان آلکاتراز

- بخش شبکه ی کاملا" پیچیده و غیر کاربردی برای کاربران نا آشنا به شبکه

- عدم سازگاری پیکربندی اتصال به اینترنت برای برنامه های ویندوز با برخی برنامه هایی که ما ایرانی ها مجبور به استفاده از آن هستیم.

- گم و گور کردن عمدی بخش Back up و دشوار سازی و سخت کردن گرفتن Image از درایو ویندوز و مشکل کردن استفاده از آن (که در نهایت منجر به از دست رفتن 180 گیگابایت از عکس های من شد)

- عدم وجود منوی استارت

- ممنوعیت ثبت رکورد اوورکلاک در HWBOT با این ویندوز

- وجود آپیدت های گردن کلفت در حد گیگابایت

- وجود ورژن های اصلی و غیر اصلی این ویندوز و سردرگمی انتخاب

- عدم نصب Net-framework 3.5 به صورت پیشفرض (که بالاخره یه نرم افزاری نیاز داری که به این نیاز داره)

- عدم وجود فولدر Net-framework 3.5 در خیلی از image هایی که از Setup این ویندوز در اینترنت وجود دارد و ناچار بودن دانلود آن از اینترنت

- عدم سازگاری برخی کر*ک هایی که وجود دارند و ترس از نا امنی سیستم پس از استفاده از آنها

- عدم سازگاری درایور کارت شبکه و Bluetooth مادربرد خودم با این ویندوز (با وجود اینکه درایورش ارائه شده)

- سختی پیدا کردن برنامه ها در مترو و نیاز به اسکرول کردن مداوم (در مانیتور های کوچک مثل 19 یا 20 اینچی) و پیدا کردن مکعب مخصوص هر برنامه پس از تلاش های فراوان

- زدن میلیون ها بار کلیک در نقطه ای که یکروز خدا بیامرز منوی استارت وجود داشت و اعلان مایکروسافت که این منو به ویندوز 8.1 برنخواهد گشت

- خاموش بودن بسیار امکانات به صورت پیشفرض و مجبور کردن کاربر به عبور از برخی مراحل وقت گیر برای روشن کردن برخی قابلیت ها، مثلا" باید اکانت مایکروسافت داشته باشی تا برخی App ها یا تنظیم ها Enable بشن یا حتما" باید ویندوز اکتیو باشه تا تم ها رو عوض کنی!

در نهایت، این مشکلات، و عدم توجه مایکروسافت به آنها، باعث شد صبرم پس از یک سال لبریز شود و در نهایت عطای ویندوز 8.1 را به لقایش ببخشم.

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...