رفتن به مطلب

Recommended Posts

درود

من روی بیش از 7 سیستم-3 عدد مال   خودم pc , notebook --و 4 عدد سیستم دوست و فامیل ویندوزد8.1 رو خودم به شخصه نصب کردم و الان هم مدیریت میکنم هیچ کدوم ار مشکلاتی که گفتید بنده ندیدم--من سیستم های خودم رو فقط نمیگفتم دوست خوب  که حالا قوی باشند یا ...-برای سیستم های خیلی پایین تر از این حرف ها هم دارم از 8.1 استفاده میکنم-نوت بوک برای مثال 1.1 گیگاهرتز ی با رم 2 گیگ داره مثل چی اجرا میکنه 8.1 رو و ذره ایی هم نه کندی داره نه تاخیر نه هنگ--سیستم قوی که بماند -لپ تاب  i7  که  هیچ -اون ایراد هایی که فرمودید خودتون هم گفتید 99 درصدش تجربه خودتون بوده-

ویندوز رو من سالی یکبار هم عوض نمیکنم-اگر اصول استفاده  از یک سیستم عامل رعایت بشه دو سال میتونه کار کنه میتونم براتون مدرک بزارم-اون مشکل نصب رو من اصلا ندیدم-

باگ گرفتن یا باگ داشتن یک چیزی هست که جوهره وجودی هر دستگاهی است که با سیستم عامل کار میکنه  و باید بروز رسانی بشه برای حل مشکل-میخواد تبلت باشه موبایل باشه- نوت بوک  و یا کنسول بازی -هر چیزی که سیستم عامل داره باید بروز رسانی بشه-حالا کسی دسترسی نداشته باشه به نت و بگه سیستم عامل من مشکل  داشت حل نشد دیگه این ایراد از کاربره و نمیشه گذاشت پای سیستم عامل-یکی از دوستان بنده از آنتی ویروس کسپراسکای استفاده میکرد 4 ماه بروزش نکرده بودویروس گرفت سیستمش  بعد گفت کسپر چیه!!!!!!!!بدرد نیمخوره!!! من از مایکروسافت سیکورتی اسنشال بروز آپدیا استفاده میکنم الان به مدت حدود 4 سال میشه -چه روی 7 چه روی 8 چه روی 8.1- حتی یکبار هم آلوده نشدن سیستم ها-ناگفته نماند که 24/7 به نت وصلن-

عملکرد بد سیستم عامل روی منابع خیلی محدود سخت افزاری و زیر حد مورد نیاز به کاربر مربوطه نه سیستم عامل -اگر کسی خواست روی سیستم 8 سال پیش نصب کنه مشکل درایور و پارتیشن و غیره و غیره داشت نمیشه گذاشت پای سیستم عامل-

موضوع بستن سایت ها و عدم دسترسی هم یک قضیه دیگره و باز هم ضعف سیستم عامل نیست هر چند در استور ها هم هیچی نیست که بیرونش گیر نیاد-انویدیا هم هیتلره میشه گفت نریم سمت استفاده اش؟؟

نرم افزار ایرانی ؟؟؟روی 8.1؟؟؟چه برنامه ایی ؟؟؟میلیارد ها نرم افزار خوب رایگان و پولی وجود داره حتما لنگ نسخه داخلی باشیم با هزارتا مشکل کپی رایت؟؟

اتقافا توی رم همینطوره -ویندوز 8.1 بدون کوچک ترین مشکلی با رم 2 گیگ با ویندوز 8.1 کار میکنه -گفتم نوت بوک خودم 2 گیگ هستش - در صورتی که در گذشته روی سیستم های عامل قبلی به این راحتی  اصلا نبوده و 7 رو رم پایین کارایی پایین تری از این نسخه ارائه میده--خوب من با رم 8 گیگ   و 16 گیگ روی pc  دارم باهش کار میکنم -بی نظیره-

با نصب آخرین آپدیت های ویندوز دسترسی بسیار آسان تر هم میشه ونوار ابزار میاد در مترو-app ها درون تسک بار کوچیک میشن -حرکت بین دو اینترفیس عالی انجام میشه-برای کاربر چند تا شورتکات ساختن نباید کار سختی باشه-ضمنا سرچ 8.1 واقعا سریعه و index عالی داره و به محظ جستجو app مورد نظر رو نشون میده-در اجرای برنامه ها و بازی های سنگین خیلی بهینه تر از فضای ازاد رم و توان cpu استفاده میکنه همون جایی که شما میگید من تفاوت ندیدم-

با بروز رسانی های هفتگی 8.1 بهترین تجربه سیستم عامل ویندوز تا الان برای من  بوده و فکر میکنم خیلی از کاربران هم همین نظر رو داشته باشند.

کاملا میپذیرم خوب و منطقی گفتید(ویندوز 8 برا همه مشکل ساز نیست)

بسته به قطعات داره.اغلب برا کسانی خوبه که بروز هستن و حرفه ای

اون لپ تاپ 1.1 گیگا هرتزی شما هم حتما سری جدیده (سری  کم مصرف)وگرنه لپ تاپ های 1.1 گیگا هرتزی قدیمی اصولا رم 1 گیگ هم به زور میدیدن تا چه برسه به 2

در کل نواقصش محدود به افرادی میشه که به دلایلی مجبورن با سیتم یا نرم افزار قدیمیشون بسازن(در مورد برنامه های ایرانی هم تو قسمت دوم مشکلات اشاره کردم ! که تو سایتها دیدم مشکلاتی هست جزو تجربیات من نبوده )

که 7 این محدودیتها رو نداره

من کماکان رو 7 میمونم و با امدن 9 اونم تست میکنم اگه مشکلات پا برجا بود بازم 7 بهترین انتخواب منه(عقیده و سلیقه های همه هم محترمه من جمله شما و شکی در انتخوابشون نیست)

ویرایش شده توسط mehrxad
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برو 8.1 -هم خودت هم آرمین اامروز کوچ کنید که فردا دیره -!!!واحد تبلیغات مایکروسافت @};- @};- :clapping:

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

اندراحوالات ویندوز 7 و 8.1 من هم تجربیات خودم رو بگم

من از بهمن ماه 92 تا تیر ماه 83 ویندوز 8.1 رو روی سیستم اصلیم داشتم. ویندوز 8 و 8.1 رو هم بیش از یک ساله روی سیستم دومم تجربه کردم. اما از اول مرداد 93 هر دو سیستم خودم رو به ویندوز 7 داوون گرید کردم.

به نظرم موارد مثبت و برتری هایی که ویندوز 8.1 داشت نسبت به ویندوز 7 اینها بود:

+ سرعت بوت بیشتر

+ هماهنگی و سازگاری بهتر با SSD

+ وجود امکانات بهتر خواب زمستانی

+ به نوعی مدیریت بهتر منابع سیستم عامل

+ پایداری خیلی خوب. (به جرات میتونم ادعا کنم اگر ویندوز 7 هر از چند گاهی نیاز به نصب مجدد داشت، ویندوز 8.1 از ثبات و پایداری فوق العاده ای بهره مند بود که اصلا" کاربر رو بی نیاز از نصب مجدد سیستم عامل میکرد.)

+ امنیت بیشتر و بهتر در مقابل ویروس ها و حملات اینترنتی

+ مدیریت گرافیکی بهتر DPI 

و اما ضعفها و موارد منفی ویندوز 8.1 که در نهایت پس از این مدت مرا مجاب کرد که Back to Basics به ویندوز 7 برگردم:

- وجود کنترل پنلهای مختلف و تنظیمات پراکنده باعث سردرگمی من شد. من نتوانستم بعد از یک سال کار با این سیستم عامل یاد بگیرم کدام تنظیم را از کجا باید پیدا کنم

- موازی کاری مثلا وجود اینترنت اکسپلورر و برخی تنظیم به صورت دوگانه

- عدم سازگاری با برخی نرم افزار های قدیمی

- سختی ورود به بخش Safe Mode در حد شکنجه های زندان آلکاتراز

- بخش شبکه ی کاملا" پیچیده و غیر کاربردی برای کاربران نا آشنا به شبکه

- عدم سازگاری پیکربندی اتصال به اینترنت برای برنامه های ویندوز با برخی برنامه هایی که ما ایرانی ها مجبور به استفاده از آن هستیم.

- گم و گور کردن عمدی بخش Back up و دشوار سازی و سخت کردن گرفتن Image از درایو ویندوز و مشکل کردن استفاده از آن (که در نهایت منجر به از دست رفتن 180 گیگابایت از عکس های من شد)

- عدم وجود منوی استارت

- ممنوعیت ثبت رکورد اوورکلاک در HWBOT با این ویندوز

- وجود آپیدت های گردن کلفت در حد گیگابایت

- وجود ورژن های اصلی و غیر اصلی این ویندوز و سردرگمی انتخاب

- عدم نصب Net-framework 3.5 به صورت پیشفرض (که بالاخره یه نرم افزاری نیاز داری که به این نیاز داره)

- عدم وجود فولدر Net-framework 3.5 در خیلی از image هایی که از Setup این ویندوز در اینترنت وجود دارد و ناچار بودن دانلود آن از اینترنت

- عدم سازگاری برخی کر*ک هایی که وجود دارند و ترس از نا امنی سیستم پس از استفاده از آنها

- عدم سازگاری درایور کارت شبکه و Bluetooth مادربرد خودم با این ویندوز (با وجود اینکه درایورش ارائه شده)

- سختی پیدا کردن برنامه ها در مترو و نیاز به اسکرول کردن مداوم (در مانیتور های کوچک مثل 19 یا 20 اینچی) و پیدا کردن مکعب مخصوص هر برنامه پس از تلاش های فراوان

- زدن میلیون ها بار کلیک در نقطه ای که یکروز خدا بیامرز منوی استارت وجود داشت و اعلان مایکروسافت که این منو به ویندوز 8.1 برنخواهد گشت

- خاموش بودن بسیار امکانات به صورت پیشفرض و مجبور کردن کاربر به عبور از برخی مراحل وقت گیر برای روشن کردن برخی قابلیت ها، مثلا" باید اکانت مایکروسافت داشته باشی تا برخی App ها یا تنظیم ها Enable بشن یا حتما" باید ویندوز اکتیو باشه تا تم ها رو عوض کنی!

در نهایت، این مشکلات، و عدم توجه مایکروسافت به آنها، باعث شد صبرم پس از یک سال لبریز شود و در نهایت عطای ویندوز 8.1 را به لقایش ببخشم.

خوب خیلی جالب بودم برام که 2 تا از اساتید لیون که سیستمهای خوبی هم دارن هر کدوم دید متفاوتی به 8 و 7 دارن!!

و خیلی جالب تر این بود که چند تا از مشکلاتی که منو ازار میداد شما رو هم ازار داده(مشکلات شبکه ومشکلات درایو و سخت کردن دسترسیها)

پس معملوم میشه همه با این سیاست مایکرو نتونستن کنار بیان(فقط استیو بالمر زمیمنه خداحافظی رو برا خوش جور کرد)

به نظر من ماندگاری در سادگیست (الان تو اغلب چیزها مدرن یا موفق رو اوردن به سادگی و دور از پیچیدگی بودن)

و اینکه یه سری عادتهای کار بر رو به کل دگرگون نکنن(خیلی جالب بود=زدن میلیون ها بار کلیک در نقطه ای که یکروز خدا بیامرز منوی استارت وجود داشت) :laughing:

ویرایش شده توسط mehrxad
لینک به دیدگاه

برو 8.1 -هم خودت هم آرمین اامروز کوچ کنید که فردا دیره -!!!واحد تبلیغات مایکروسافت @};- @};- :clapping:

دروغ چرا با تغیراتی که گفتید اعمال شده قصد کردم یه بار دیگه وین 8.1 رونصب کنم(من همیشه راحت بودن رو در ویندوز دوست دارم شاید دیدم این بار عوض شه)

فقط باید نسخه به روزو بگیرم که با این نت نمیتونم تمام بروز رسانی ها رو داشته باشم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از سافت 98 بگیر نسخه بروز دارن آپدیت های هر ماه رو هست

لینک به دیدگاه

رضا جان، یک سال کشیدم فعلا" بسه برام. هنوز اون صحنه ای رو که درایو F خودم رو خالی کردم برای Back up ویندوز و ویندوز 8.1 بهم گفت میخوای "این درایو" رو برات فرمت کنم تا Image ویندوز در این درایو ذخیره بشه، من بهش گفتم آره،، نگو مقصود ویندوز از "این درایو" کل هارد دیسک یک ترابایتی من بوده و مفهومی که من دریافت کردم از "این درایو" همون "پارتیشن یا درایو F" بود که بهش نشون دادم برای ذخیره ی Back up استفاده کنه و ظرف کمتر از 1 دقیقه کل هارد 1 ترابایتی منو دیلیت کرد تا یک پارتیشن 30 گیگی بسازه برای ذخیره ی 10 مگابایت فایل بوت!

به قول گفتنی مرنجان دلم را که این مرغ وحشی ز بامی که برخواست مشکل نشیند. ما رفتیم برای ویندوز 9.

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ای داد !دقت میکردی!اقا از برنامه های دیگر استفاده کن برای بک آپ-جرا با ویندوز!من از پاراگان هارد دیسک مننجر استفاده میکنم-بهرحال موفق باشی

لینک به دیدگاه

یه پیشبینی، طبق آمار نیمی از کامپیوتر های جهان یعنی 50 درصد ویندوز 7 دارند. و 25 درصد هم ویندوز XP

ویندوز Xp در سال 2001 ارائه شد یعنی بعد از 12 سال هنوز 25 درصد کامپیوتر های جهان چسبیدن به این ویندوز.

ویندوز 7 هم در سال 2009 ارائه شد یعنی ظرف 5 سال 50 درصد کامپیوتر های جهان چسبیدن به این ویندوز.

XP یک نمونه ی موفق بود، 7 هم یک نمونه ی موفق بود. که حالا که ویندوز 7 جا پای XP گذاشته، و XP دیگه رسما" تعطیل شده باید اون 25 درصد مال XP کم بشه و به سهم ویندوز 7 افزوده بشه و این یعنی حداقل، حداقل میشه پیشبینی کرد که راحت تا 7 سال دیگه هم ویندوز 7 برترین و پر استفاده ترین ویندوز جهان باقی میمونه، فارق از اینکه مایکروسافت چه تغییراتی در ویندوز 8.1 بده یا چه ویندوزی به عنوان ویندوز 9 ارائه کنه.

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

من چون بازی می کنم وین 8 به دردم نمی خوره چون خیلی از بازی ها روش اجراء نمی شن اما در کل از لحاظ سرعت خود وین و بوت 8 خیلی بهتره

لینک به دیدگاه

یه پیشبینی، طبق آمار نیمی از کامپیوتر های جهان یعنی 50 درصد ویندوز 7 دارند. و 25 درصد هم ویندوز XP

ویندوز Xp در سال 2001 ارائه شد یعنی بعد از 12 سال هنوز 25 درصد کامپیوتر های جهان چسبیدن به این ویندوز.

ویندوز 7 هم در سال 2009 ارائه شد یعنی ظرف 5 سال 50 درصد کامپیوتر های جهان چسبیدن به این ویندوز.

XP یک نمونه ی موفق بود، 7 هم یک نمونه ی موفق بود. که حالا که ویندوز 7 جا پای XP گذاشته، و XP دیگه رسما" تعطیل شده باید اون 25 درصد مال XP کم بشه و به سهم ویندوز 7 افزوده بشه و این یعنی حداقل، حداقل میشه پیشبینی کرد که راحت تا 7 سال دیگه هم ویندوز 7 برترین و پر استفاده ترین ویندوز جهان باقی میمونه، فارق از اینکه مایکروسافت چه تغییراتی در ویندوز 8.1 بده یا چه ویندوزی به عنوان ویندوز 9 ارائه کنه.

کاملاً قبولت دارم آرمین جان

البته برای کارهای گرافیکی و کار با مخصوصاً نرم افزار فتوشاپ من xp انتخاب می کنم

لینک به دیدگاه

من چون بازی می کنم وین 8 به دردم نمی خوره چون خیلی از بازی ها روش اجراء نمی شن اما در کل از لحاظ سرعت خود وین و بوت 8 خیلی بهتره

تا حالا بازی نبوده که نتونم روی win 8 اجراش کنم

میشه یه چندتا از این خیلی بازیهایی که روش اجرا نمیشه رو نام ببری :-?

ویرایش شده توسط M.O.H
لینک به دیدگاه

وقتی عمو بیلی رفت همه چی خراب شد :D

ولی شاید طبق سنت 2 تا در میون 9 خوب از آب دربیاد

ویندوز 8 اصلا هم ویندوز خوبی نیست به نظرم مزخرف

اوناییهم که میگن بقیه مقاومت میکنن اشتباه چون من نصب کردم کارم کردم و رضایتمو جلب نکرد چون بیش از حد سر خود چون سازوکارش مشخص نیست مثل 7 که البته طول میکشه سوراخ سنبش دست آدم بیاد کند تره

فقط خوشگل تره اونم ارزونی خودش :)

لینک به دیدگاه

مایکروسافت هم اعلام کرده که پشتیبانی از مسیر اصلی از ویندوز 7 در ژانویه 2015 (زمستان امسال) به پایان می رسه ولی بسیاری به اشتباه فکر کردند که این ویندوز به پایان عمر خودش رسیده اما این اشتباه به دلیل نام گذاری مبهم مایکروسافت هست.(Mainstream Support) به این معنیه که ویژگی جدید به این ویندوز اضافه نمیشه برای مثال ویندوز هفت DirectX 12 رو دریافت نمی کنه اما وارد پشتیبانی تمدید شده میشه به این ترتیب همچنان وصله های امنیتی رو اين ویندوز دریافت خواهد کرد - پشتیبانی از ویندوز7 تا 14 ژانویه 2020 ادامه پيدا خواهد کرد.

ویرایش شده توسط alireza_6345
لینک به دیدگاه

Max Payne 3

اگه میتونید اینو رو وین 8.1 اجرا کنید بدون اون 2 گیگ آپدیت راک استار :D

لینک به دیدگاه

Max Payne 3

من میگم چرا اجرا نمیشه :|

Sent from my XPERIA Z1 - THE BEST OF SONY

لینک به دیدگاه

Max Payne 3

من میگم چرا اجرا نمیشه :|

Sent from my XPERIA Z1 - THE BEST OF SONY

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...