رفتن به مطلب

آیا raid دوتا ssd مشکلی داره ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام سروران گرامی ...

دوستان قصد خرید دوتا Samsung 840 evo 120 دارم و میخوام در حالت raid 0 از این دو استفاده کنم ...حالا سوالم اینه که آیا رید دو تا ssd مشکل خاصی بوجود میاره ...منظورم هنگ یا مشکلات این مدلی هست چون میخوام روی اینا ویندوز نصب کنم و روی ssd فعلیم

(Samsung 840 120 )هم بازی نصب کنم ... آیا چیپست مادربورد فعلیم یعنی z77 از پس رید و trim دو تا هارد ssd بر میاد ...ممنون میشم تجربیات خودتون رو در میان بزارید .  راستی یه سوال دیگه چقدر سرعت بوت ویندوز تو حالت raid نسبت به حالت تک ssd فرق خواهد کرد ؟

ویرایش شده توسط omid.gh
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست عزیز 

شما وقتی بخاین دو تا SSD رو به حالت RIDE 0 کنین مجبور به پاک کردن تمام اطلاعات اس اس دی فعلیتون میشین و خواه یا ناخواه این اطلاعات حذف میشن . 

در مورد سوال بعدی باید خدمتتون عرض کنم که سرعت RIDE دو تا اس اس دی نسبت به یه اس اس دی حدودا دو برابر میشه . 

خیر در رید کردن مشکلاتی بوجود نمیاد و فقط تنها مشکلی که هست اگر یک اس اس دی شما در موقعی خدایی نکرده خراب بشه تمام اطلاعات پاک میشه . 

ویرایش شده توسط Zalman1313
لینک به دیدگاه

خوب پس مشکلی نداره ... چون قراره روی ssd ها فقط ویندوز نصب بشه و روی ssd فعلیم هم فقط ویندوز هست پس مشکلی از لحاظ اطلاعات نیست ... من فقط نگرانیم از پایین اومدن سرعت بوت ویندوز هست چون یه جا خونده بودم که تو سرعت بوت کاهش ایجاد میکنه ...نمیدونم شاید اشتباه نوشته بود .!!!

لینک به دیدگاه

خوب پس مشکلی نداره ... چون قراره روی ssd ها فقط ویندوز نصب بشه و روی ssd فعلیم هم فقط ویندوز هست پس مشکلی از لحاظ اطلاعات نیست ... من فقط نگرانیم از پایین اومدن سرعت بوت ویندوز هست چون یه جا خونده بودم که تو سرعت بوت کاهش ایجاد میکنه ...نمیدونم شاید اشتباه نوشته بود .!!!

بله بوت کند تر میشه.

RAID 0 SSD

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

بله بوت کند تر میشه.

RAID 0 SSD

ممنون از پاسختون ...گفتم یجا خونده بودما ...  :-?  :)

ویرایش شده توسط omid.gh
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...