رفتن به مطلب

صداقت - حلقه گمشده در زنجیره معاملات

m!dn!ght
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام به همه دوستان عزیزم

راستش خیلی وقت بود که دلم می خواست این مطلب رو بنویسم

حتما شما هم با تاپیک های زیادی برخورد داشتید که فروشنده علت فروش رو "نیاز شدید مالی" اعلام کرده، یا فروشندگانی که هر چند روز از طرف اقوام در خارج از کشور هدیه دریافت می کنن ولی پسند نمی کنن برای فروش قرار میدن...شخصی رو میبینی که 15 میلیون هزینه کرده و سیستم بسته بعد کالای 200 هزارتومانی رو به دلیل "نیاز شدید مالی" برای فروش قرار داده بعد همون شخص میره در تاپیک فروش iphone 5s پیشنهاد خرید فوری میده

از اونطرف یک شخصی میاد با کلی خواهش و تمنا که کالای شمارو برای یک آدم فقیر می خوام شما هم تو این کار خیر شریک باش و... کالارو با قیمت پایین از شما می خره و چند روز بعد می بینی تاپیک فروشش رو با قیمت بالاتر می زنه !

و البته این مسائل محدود به خرید و فروش های اینترنتی نیست در سطح بازار هم به همین صورته

واقعا داشتن صداقت اینقدر سخته؟ چرا در معاملات صداقت کم رنگ شده؟ نظر شما چیه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

در مورد مطلب اول فکر میکنم دلیلش اینه که اگر کسی از کالایی که خریده خوشش نیاد و راستش رو هم بگه که به این دلیل از این کالا خوشم نیومده و میخوام بفروشمش خیلی ها روی همون نکته منفی دست میگذارن و به اصطلاح تو سر جنس میزنن تا ارزون بخرنش. به نظر من نیازی نداره هر کس که تاپیک فروش میزنه دلیلش رو اعلام بکنه. اینطوری دیگه نیازی به دروغ گفتن نیست.

در مورد مطلب دوم که خیلی بد تره و بد ذاتی طرف رو میرسونه نظر خاصی ندارم و فقط متاسفم

لینک به دیدگاه

دیگه فک کنم این چیزا عادی شده.

حداقل واسه من که اینجوریه.به همین خاطر هست که سعی میکنم اکثر معامله هارو حضوری انجام بدم که هم خودم و هم طرف تا حدودی حس اعتماد داشته باشیم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

در مورد مطلب اول فکر میکنم دلیلش اینه که اگر کسی از کالایی که خریده خوشش نیاد و راستش رو هم بگه که به این دلیل از این کالا خوشم نیومده و میخوام بفروشمش خیلی ها روی همون نکته منفی دست میگذارن و به اصطلاح تو سر جنس میزنن تا ارزون بخرنش. به نظر من نیازی نداره هر کس که تاپیک فروش میزنه دلیلش رو اعلام بکنه. اینطوری دیگه نیازی به دروغ گفتن نیست.

در مورد مطلب دوم که خیلی بد تره و بد ذاتی طرف رو میرسونه نظر خاصی ندارم و فقط متاسفم

دقیقا همینطوره منم فکر می کنم اصلی ترین دلیل رواج اینجور دروغ ها فعالیت دلال هاست تا یک مورد مناسب! پیدا می کنن می پرسن علت فروش؟!

اما اینکه مثلا من از فلان چیز خوشم نیومد می خوام بفروشم، یا اصلا خوشم هم اومد اما از یه چیز دیگه ایی بیشتر خوشم اومده می خوام اونو بخرم

پس میشه نتیجه گرفت که خریدارها هم در این قضیه دخیل هستن

دیگه فک کنم این چیزا عادی شده.

حداقل واسه من که اینجوریه.به همین خاطر هست که سعی میکنم اکثر معامله هارو حضوری انجام بدم که هم خودم و هم طرف تا حدودی حس اعتماد داشته باشیم.

موضوع که خود معامله نیست، چه حضوری چه غیر حضوری

سوالم در مورد صداقت در معامله هست، همون حضوری هم طرف انواع و اقسام دلایل رو به دروغ ذکر می کنه که واقعا نیازی نیست

شخصا برای خودم اصلا مهم نیست که فروشنده ایی به چه دلیل کالایی رو می فروشه، هر موقع هم دیدم که زیاد از حد داره در مورد حاشیه ها معامله صحبت می کنه از معامله انصراف دادم!

لینک به دیدگاه

مشکل، مشکل فرهنگی هستش عزیز،

خراب کردن فرهنگ مردم 1 شب زمان می بره، ساختنش سالهای سال زمان می بره.

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان عزیزم

راستش خیلی وقت بود که دلم می خواست این مطلب رو بنویسم

حتما شما هم با تاپیک های زیادی برخورد داشتید که فروشنده علت فروش رو "نیاز شدید مالی" اعلام کرده، یا فروشندگانی که هر چند روز از طرف اقوام در خارج از کشور هدیه دریافت می کنن ولی پسند نمی کنن برای فروش قرار میدن...شخصی رو میبینی که 15 میلیون هزینه کرده و سیستم بسته بعد کالای 200 هزارتومانی رو به دلیل "نیاز شدید مالی" برای فروش قرار داده بعد همون شخص میره در تاپیک فروش iphone 5s پیشنهاد خرید فوری میده

از اونطرف یک شخصی میاد با کلی خواهش و تمنا که کالای شمارو برای یک آدم فقیر می خوام شما هم تو این کار خیر شریک باش و... کالارو با قیمت پایین از شما می خره و چند روز بعد می بینی تاپیک فروشش رو با قیمت بالاتر می زنه !

و البته این مسائل محدود به خرید و فروش های اینترنتی نیست در سطح بازار هم به همین صورته

واقعا داشتن صداقت اینقدر سخته؟ چرا در معاملات صداقت کم رنگ شده؟ نظر شما چیه؟

درود

به مسئله بسیار خوبی اشاره کردی که واقعا تبدیل  به معضل شده نه تنها در لیون بلکه در جامعه ما. زیاد هم باهاش برخورد داشتم واقعا آدم روحش ازرده میشه.یه نمونش رو توی دوتا خصوصی واست ارسال کردم.بنظر من علتش اینه ماها تصور میکنیم با صداقت کارها پیش نمیره.شاید گاهی به ظاهر گاهی با دروغ کارمون راه افتاده اما اثرات منفیش همیشه میمونه واون روح انسانی وبزرگ انسانیت ذره ذره کوچیک میشه.ما انتظار داریم طرف به شخصیتمون احترام بذاره کوچکترین دروغ یا تناقض تو حرفاش باشه زمین وزمان رو به هم میرسونیم اما واسه دیگرانه.خودمون اشکالی نداره گاها دروغ بگیم.

لینک به دیدگاه

درود

واقعا منم نمیدونم برای چی اینطور شده؟ تو سر مال زدن هم خیلی رواج پیدا کرده

لینک به دیدگاه

بیگ لایک

توضیح از این بهتر نمیشه پیدا کرد @};-

لینک به دیدگاه

بیگ لایک

توضیح از این بهتر نمیشه پیدا کرد @};-

البته من و شما و ایشون و همه و همه جزء این ملت هستیم.

بهتره که اجازه ندیم که فرهنگمون خراب بشه که متاسفانه این اجازه رو دادیم  :(

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهترین جواب برای سوال "علت فروش؟" -----> نیاز به فروش  :D

البته یک ایراد کوچیک دیدم یونس جان در این زمینه :

" کالای 200 هزارتومانی رو به دلیل "نیاز شدید مالی" برای فروش قرار داده بعد همون شخص میره در تاپیک فروش iphone 5s پیشنهاد خرید فوری میده"

من هم گهگاه نوشتم علت فروش نیاز مالی که در واقع نیاز مالی برای خرید پردازنده یا قطعه بعدی برای تست بوده که فکر نمیکنم عدم صداقت بوده باشه حتی اگه همزمان در تاپیک یه نفر دیگه پیشنهاد قیمت فوری داده باشم  :-?

برای یه نفر نیاز مالی یعنی نیاز به پول واسه خرج دوا دکتر.. واسه یه نفر تبدیل قطعه به پول اون هم در زمانهایی که قطعه ارزون میشه و جدیدش داره میاد و واسه یه نفر هم نیاز مالی یعنی جور کردن پول برای خرید یک آیفون... این قضیه وقتی صداقتش زیر سوال میره که طرف بگه فروش به علت نیاز مالی واسه آزادی زندانی بدهکار! اما بعدش با اون پول بره فرحزاد قلیون بکشه یا کارت گرافیک بخره :دی

+ یک مسئله جدا از این بحث اما مربوط به صداقت

من شخصا" وقتی در تاپیک فروشم کسی ازم میپرسه "قطعه که مشکلی نداره؟" دیوانه میشم و با سر میخوام برم تو دیوار چون قطعه 2 میلیون تومنی رو نمیدم دست تعمیرکار و میندازمش تو سطل آشغال اما دوستانی هستن اینقدر قطعه مشکل دار میفروشن که دید مردم به همه بد میشه...

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

" کالای 200 هزارتومانی رو به دلیل "نیاز شدید مالی" برای فروش قرار داده بعد همون شخص میره در تاپیک فروش iphone 5s پیشنهاد خرید فوری میده"

من هم گهگاه نوشتم علت فروش نیاز مالی که در واقع نیاز مالی برای خرید پردازنده یا قطعه بعدی برای تست بوده که فکر نمیکنم عدم صداقت بوده باشه حتی اگه همزمان در تاپیک یه نفر دیگه پیشنهاد قیمت فوری داده باشم  :-?

برای یه نفر نیاز مالی یعنی نیاز به پول واسه خرج دوا دکتر.. واسه یه نفر تبدیل قطعه به پول اون هم در زمانهایی که قطعه ارزون میشه و جدیدش داره میاد و واسه یه نفر هم نیاز مالی یعنی جور کردن پول برای خرید یک آیفون... این قضیه وقتی صداقتش زیر سوال میره که طرف بگه فروش به علت نیاز مالی واسه آزادی زندانی بدهکار! اما بعدش با اون پول بره فرحزاد قلیون بکشه یا کارت گرافیک بخره :دی

من شخصا" وقتی در تاپیک فروشم کسی ازم میپرسه "قطعه که مشکلی نداره؟" دیوانه میشم و با سر میخوام برم تو دیوار چون قطعه 2 میلیون تومنی رو نمیدم دست تعمیرکار و میندازمش تو سطل آشغال اما دوستانی هستن اینقدر قطعه مشکل دار میفروشن که دید مردم به همه بد میشه...

درود خدمت فرجام عزیز

شما هم ازمنظر جالب و اما خوش بینانه ای به این مطلب نگاه کردین.البته منظور یونس جان چیز دیگه ای بود.که واقعا زیاد دیده میشه.وگرنه شما رو همه میشناسن و قبول دارن تو فروم.خود من به شخصه اگه بگین فلان کالارو شرکتش یه دونه زده برامن باور میکنم.دی

چند روزه پیش دوستی ازمن کالایی میخواست قیمتش درحدود 500 بود به ایشون تاپیک فروش دیگه ای هم نشون دادم  که قیمتش همینه .ایشون خواهش والتماس که 400 و 420 که ندارم ونامزدم.منم گفتم امکان پذیر نیست.بعد ازچندروز استاد تاپیک ایجاد کرده خرید فلان کالا تا قیمت تا(چندصدهزار) بالاتر از 400 :wacko: :wacko: :wacko:

این رو چجور تحلیل وتوجیه میکنید؟

درمورد قسمت دوم صحبتاتون اگه بره فرحزاد 2سیب بزنه مشکلی نداره =)) =)) =))

لینک به دیدگاه

من مشکلی تو اینجور معامله ای نمیبینم اگر توش کلاه برداری و دزدی نباشه چون خریدارو فروشنده هرطور شده باهم بالا پایین می کنن و راضی میشن.(دیگه بعد از معامله عادلانه هرکاری دلش خواست با کالاش بکنه به من چه)مشکل من با اینه که کلاه برداری صورت بگیره که شما پولو رو به طرف بدیو و همه ی چیزارو باهاش تا کنی ولی طرف به عهد خودش عمل نکنه و پولتو بکشه بالا.همین چند روز پیش این بلا سر من اومد که انشالله ازش نخوره و 1000برابرشو ضرر کنه به خدا اینجور پولا خوردن نداره من نمی دونم چرا بعضی ها راحت این کارارو می کنن.(یعنی بی وجدانی و حق برادر مسلمون رو خوردن اونم توی این اوضاع سخت و فجیح مالی)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دقیقا منظور من همینه فرجام جان یه وقتایی ضرورت برای همه پیش میاد همیشه نشونه عدم صداقت نیست، ولی جدیدا عادت شده! طرف توی همه تاپیکهای فروشش نوشته فروش به دلیل بد بختی! دارم 2/3 سال می افتم زندان! بعد توی یه تاپیک دیگه می خواد لپ تاپ بخره!

من با حرف بهمن جان موافقم به نظر من اصلا اگر دلیل گفته نشه خیلی بهتره تا اینکه بخوایم ننه من غریبم بازی در بیاره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...