رفتن به مطلب

اینتل: بیش از 70% افزایش پرفورمنس با DirectX 12

VFSDF
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

55029797106510366799.jpg

اینتل: بیش از 70% افزایش پرفورمنس با API جدید DirectX 12 در سخت افزار مشابه

Under DirectX 11 the demo runs at just 19FPS - switching over to DirectX 12 that jumps up to 33FPS. That’s over 70% quicker on the exact same hardware, just operating with updated DirectX software

Intel show off DirectX 12 performance advantage | PC Gamer

DirectX 12 دنیای بزرگ PC GAMING دگرگون خواهد کرد.

ویرایش شده توسط VFSDF
لینک به دیدگاه

به نظر من این حرف ها بیشتر یسری تبلیغاته/DX12 مطمئنا تغییراتی به وجود میاره.

یادمه برا DX9 هم همچین حرفایی میزدن ولی من خودم بین DX8 و DX9 تفاوت آنچنانی ندیدم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کلاً زیاد نباید روی DX حساب باز کرد

من که فکر نمیکنم زیاد تغییری ایجاد بشه

لینک به دیدگاه

یادمه برا DX9 هم همچین حرفایی میزدن ولی من خودم بین DX8 و DX9 تفاوت آنچنانی ندیدم.

شماها چیزی درمورد برنامه نویسی سطح پایین low level میدونید ؟؟؟

dx12 اولین api که این نوع سطح پایین در اختیار سازنده بازی قرار میده مثل کنسولها .. dx9/dx10.dx11 داستانشون خیلی فرق میکرد مقایست کاملا اشتباس

فکر میکنی یه کنسول با سخت افزار ضعیف چطوری 10 سال دووم میاره ؟ بخاطر همین برنامه نویسیه سطح پایینه و بهینگی

حالا فکرشو کنید pc که محدودیت سخت افزاری نداره dx12 چه غولی خواهد شد

اول مطالعه و تحقیق کنید بعد پست بزنید

ویرایش شده توسط VFSDF
لینک به دیدگاه

dx12 اولین api که این نوع سطح پایین در اختیار سازنده بازی قرار میده مثل کنسولها .. dx9/dx10.dx11 داستانشون خیلی فرق میکرد مقایست کاملا اشتباس

فکر میکنی یه کنسول با سخت افزار ضعیف چطوری 10 سال دووم میاره ؟ بخاطر همین برنامه نویسیه سطح پایینه و بهینگی

بله٬شما درست میگید/شاید DX با عث بهینه سازی بشه ولی منظور من این بود که تغییرات گرافیکی زیادی دیده نمیشه.
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

من نمیدونم میشه لطفاً شفاف توضیح بدین @};-

لینک به دیدگاه

حالا اگه گیریم این اتفاق شدنیه روی کارتای dx 11 هم میشه یا فقط dx 12 میخواد؟

لینک به دیدگاه

حالا اگه گیریم این اتفاق شدنیه روی کارتای dx 11 هم میشه یا فقط dx 12 میخواد؟

یکسری تکنیک گرافیکی هستند که بله نیازمند کارت گرافیکهای dx12 هستند ولی dx12 انقلابی در صنعت گیم خواهد بود و خیلی فرق داره با dx11

بله انویدیا سری فرمی به بالا همه کارتها ساپورت میکنن . amd سری 7000 به بالا

توجه کنید این dx فقط روی کارت گرافیک تاثیر نداره cpu و کارایی اون در بازی وحشتناک افزایش میده . در این خبر هم اینتل داره به صراحت عنوان میکنه

سلام

من نمیدونم میشه لطفاً شفاف توضیح بدین @};-

خیلی ساده توضیح میدم

dx11 متشکل بود از تکنیکهای زیادی که در راس انها و مهمترینشون در نسل قبل "تسلیشن" قرار داشت

dx12 ضمن اینکه همه این تکنیکها دارا میباشد تکنیکهای دیگری هم بهش اضافه شده .

اما این اصل ماجرا نیست .... کمپانی amd وقتی اومد api mantle رو نمایی کرد که به سازنده بازی (مثل کنسولها) اجازه دسترسی سطح پایین low level سخت افزارو میده

یعنی سازنده میتونه از قطره های اخر قدرت سیستم در mantle استفاده کنه

ماکروسافت هم با هماهنگی انویدیا و اینتل dx12 عرضه میکنه برای مقابله با mantle amd .که ما pc gamer ها هم میتونیم مثل کنسول گیمرها از قطره های اخر قدرت سخت افزارمون هم استفاده کنیم

برای مثال شما یه سیستم داری که الان داری از 30% قدرتش استفاده میکنی چون dx11 محدودیت خروجی داره با امدن dx12 تا 70% سیستم شما افزایش پرفورمنس خواهد داشت

این یعنی انقلاب در صنعت pc gaming  ..

dx12 در واقع افزایش پرفورمنس به همرا خواهد داشت

موفق باشید

ویرایش شده توسط VFSDF
لینک به دیدگاه

فرقی بکنه یا نکنه مهم نیس دیگه بازیایی که واسه pc میان خیلی کم شدن و دارن میشن :(

نمایشگاه گیمزکام رو دیدین؟ حتی مایکرو هم دیگه به ما pc ّازا اهمیت نمیده و بازی هاشو انحصاری واسه قوطی حلبی خودش می زنه -_-

لینک به دیدگاه

موج منفی ندین.pc همیشه سر تر بوده و هست.به نظرم انویدیا باید دست به کار بشه سه 4 تا انحصاری توپ بده بیرون تا کنسولیا بشینن افسوس بخورن.

لینک به دیدگاه

یکسری تکنیک گرافیکی هستند که بله نیازمند کارت گرافیکهای dx12 هستند ولی dx12 انقلابی در صنعت گیم خواهد بود و خیلی فرق داره با dx11

وحید جان تکنیک های جدید گرافیکی dx12 کارت جدید میخوان درست ولی هیچ کدوم از کارتای فعلی انویدیا از dx12 پشتیبانی نمیکنند { از خود پشتیبانی انویدیا پرسیدم و بهم گفتند هیچ کدوم از کارت ها حتی سری gtx 700از dx12 پشتیبانی نمیکنند ! } ولی کارتای amd در سری r7 و r9 از DX12 ساپورت میکنند !! بالاخره dx12 طرح تکمیلی و کار امد تر mantle هست و همین طور xbox1 هم تراشه گرافیکی GCN کمپانی AMD رو داره از dx12 پشتیبانی میکنه

موج منفی ندین.pc همیشه سر تر بوده و هست.به نظرم انویدیا باید دست به کار بشه سه 4 تا انحصاری توپ بده بیرون تا کنسولیا بشینن افسوس بخورن.

انودیا انحصاری بده ؟ توضیح میدین

جنگ های صلیبی و star cetizen و.... انحصاری پی سی اند

فقط یه انحصاری لست او غاز سونی سر و صدا کرد

ویرایش شده توسط iMPACT
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

توجه کنید این dx فقط روی کارت گرافیک تاثیر نداره cpu و کارایی اون در بازی وحشتناک افزایش میده . در این خبر هم اینتل داره به صراحت عنوان میکنه

خیلی ساده توضیح میدم

dx11 متشکل بود از تکنیکهای زیادی که در راس انها و مهمترینشون در نسل قبل "تسلیشن" قرار داشت

dx12 ضمن اینکه همه این تکنیکها دارا میباشد تکنیکهای دیگری هم بهش اضافه شده .

اما این اصل ماجرا نیست .... کمپانی amd وقتی اومد api mantle رو نمایی کرد که به سازنده بازی (مثل کنسولها) اجازه دسترسی سطح پایین low level سخت افزارو میده

یعنی سازنده میتونه از قطره های اخر قدرت سیستم در mantle استفاده کنه

ماکروسافت هم با هماهنگی انویدیا و اینتل dx12 عرضه میکنه برای مقابله با mantle amd .که ما pc gamer ها هم میتونیم مثل کنسول گیمرها از قطره های اخر قدرت سخت افزارمون هم استفاده کنیم

برای مثال شما یه سیستم داری که الان داری از 30% قدرتش استفاده میکنی چون dx11 محدودیت خروجی داره با امدن dx12 تا 70% سیستم شما افزایش پرفورمنس خواهد داشت

این یعنی انقلاب در صنعت pc gaming  ..

dx12 در واقع افزایش پرفورمنس به همرا خواهد داشت

موفق باشید

@};- @};-

یعنی میشه گفت تفاوت اصلی به نظرم در dx11 با سایرین همون تسایشن بودش و حالا هم باید DX12 یه همچین چیزی داشته باشه. ولی اینم باید در نظر گرفت که توی بنچمارکها این تسلیشن خیلی زیاد به نسبت بازی ها خودش رو نشون میداد در افزایش گرافیک و افت فریم ، هرچند در بازی ها من تفاوت زیادی در کیفیت ندیدم ولی به شدت افت فریم رو دیدم. اگه این DX12 بنا باشه اینجوری پیش بره که واویلا میشه باز و به گفته دوستمون تفاوت آنچنانی نخواهد داشت !!!!

:clapping: :clapping: :clapping:  موافقم باید 2-3 تا انحصاری برا PC بدن بیرون تا پابرجا باشه ،( هرچند هست ولی قدیمی هستش )

لینک به دیدگاه

وحید جان تکنیک های جدید گرافیکی dx12 کارت جدید میخوان درست ولی هیچ کدوم از کارتای فعلی انویدیا از dx12 پشتیبانی نمیکنند { از خود پشتیبانی انویدیا پرسیدم و بهم گفتند هیچ کدوم از کارت ها حتی سری gtx 700از dx12 پشتیبانی نمیکنند ! } ولی کارتای amd در سری r7 و r9 از DX12 ساپورت میکنند !! بالاخره dx12 طرح تکمیلی و کار امد تر mantle هست و همین طور xbox1 هم تراشه گرافیکی GCN کمپانی AMD رو داره از dx12 پشتیبانی میکنه

توضیح که نمیخواد.همون طور که میونید هم x01 و هم ps4 از تراشه amd استفاده میکنن حالا این وسط انویدیا برا اینکه سرش بی کلاه نمونه بگن ما فلان بازی رو ساختیم فقط و فقط رو کارتای خودمون اجرا میشه.والسلام.البته اگه یه جوری بشه که با کرک و ... نشه رو گرافیکایamd اجرا بشه که عالی میشه.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیزم .. در مورد یکسری موارد که اضافه شده درسته کارتهای dx12 ساپورت میخواد و من هم همینو عرض کردم

اما مهم ترین ویزگی dx12 که اجازه دسترسی به low level میده تمامی کارتهای انویدیا سری فرمی به بالا ساپورت میکنن

خود انویدیا هم اینو اعلام کرده بود سرچ کنی لینکش هست

اصل مطلب هم همون برنامه نویسی low level هست که انقلابیست برا خودش

اما نکته مهم تر

چون اکثر بازیها اول برای کنسولها طراحی میشن نسل قبل چون کنسول dx11 ساپورت نبود تعداد بازیهای dx11 کم بود

ولی این نسل چون xbox one خودش dx12 ساپورته پس اکثر بازیها بر همین مبنا برای pc هم بهینه میشن و شاهد تعداد زیادی بازی dx12 در اینده خواهیم بود.

دوستان عزیزم توجه کنید dx12 تفاوت بصری انچنانی نخواهد داشت اما دقت کنید افزایش پرفورمنس در dx12 غوغا میکنه . که بنظرم این خیلی مهم تره

ویرایش شده توسط VFSDF
لینک به دیدگاه

فرقی بکنه یا نکنه مهم نیس دیگه بازیایی که واسه pc میان خیلی کم شدن و دارن میشن :(

نمایشگاه گیمزکام رو دیدین؟ حتی مایکرو هم دیگه به ما pc ّازا اهمیت نمیده و بازی هاشو انحصاری واسه قوطی حلبی خودش می زنه -_-

خوب در مورد چیزی که اطلاع نداری بهتر نظر ندی دوست عزیزم

همین چند روز پیش ryse برای pc هم تایید شد  دیروز هم کوجیما متال گیر سولید تایید کرد .

نکنه توقع داری بازی انحصاری کنسول بیاد برا pc .. اینجوری باشه دیگه کدوم دیوانه ایی میره قوطی کنسول بخره ؟؟ lol  :laughing:

ضمن اینکه شاهکارهای انحصاری pc مثل sc و coh و........ بازی دیگه ایندی و....... هستند dota 2 و...... اینقدر زیاده که نمیشه در یک تاپیک عنوانش کرد

کلا پرچم PC بالاس :)

ویرایش شده توسط VFSDF
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستانی که فکر می کنید شدنی نیست باید بگم که واقعا شدنی هست !

بخصوص وقتی اینتل اعلام بکنه !

فقط به تفاوت کارایی 290X بهمراه FX8350 با DX و منتل بندازید همه چیز مشخص هست :

Thief-High.png

لینک به دیدگاه

دوست عزیزم .. در مورد یکسری موارد که اضافه شده درسته کارتهای dx12 ساپورت میخواد و من هم همینو عرض کردم

اما مهم ترین ویزگی dx12 که دستری به low level هست تمامی کارتهای انویدیا سری فرمی به بالا ساپورت میکنن

خود انویدیا هم اینو اعلام کرده بود سرچ کنی لینکش هست

اصل مطلب هم همون برنامه نویسی low level هست که انقلابیست برا خودش

اما نکته مهم تر

چون اکثر بازیها اول برای کنسولها طراحی میشن نسل قبل چون کنسول dx11 ساپورت نبود تعداد بازیهای dx11 کم بود

ولی این نسل چون xbox one خودش dx12 ساپورته پس اکثر بازیها بر همین مبنا برای pc هم بهینه میشن و شاهد تعداد زیادی بازی dx12 در اینده خواهیم بود.

دوستان عزیزم توجه کنید dx12 تفاوت بصری انچنانی نخواهد داشت اما دقت کنید افزایش پرفورمنس در dx12 غوغا میکنه . که بنظرم این خیلی مهم تره

امیدوارم بازی ها بهینه تر برای پی سی ارائه بشن و DX12 واقعا پی سی رو به یک کسنول بازی فضایی تبدیل کنه !

این قدر هم نیاز به تعویض سخت افزار نباشه چون واقعا ناراحت کننده هست

--

من خودم از پشتیبانی انویدیا پرسیدم و بهم گفتن کارتای فعلی ما DX12 رو پشتیبانی نمیکنند !

البته وقتی تازه DX12 معرفی شد صحبت هایی زده شد ولی دقیق مشخص نیست چی بشه !

توضیح که نمیخواد.همون طور که میونید هم x01 و هم ps4 از تراشه amd استفاده میکنن حالا این وسط انویدیا برا اینکه سرش بی کلاه نمونه بگن ما فلان بازی رو ساختیم فقط و فقط رو کارتای خودمون اجرا میشه.والسلام.البته اگه یه جوری بشه که با کرک و ... نشه رو گرافیکایamd اجرا بشه که عالی میشه.

:|

مگه انویدیا استودیو ساخت بازی هست ! اگر منظورتون از طرف شرکا مثل یوبیسافت هست

چنین چیزی احتمالش خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی کمه

اگر چنین روزی باید که غیر ممکنه ، باید کنسول گرفت !! چون اون طرف هم AMD شرکای گیم بیشتری نسبت به انودیا داره اونا بیشتر بازی ها رو انحصاری خودشون میکردن !  و اون طرف هم انویدیا 

دنیای پی سی گیمینگ به فنا میرفت !!

که بازم میگیم غیر ممکنه چنین اتفاقی

لینک به دیدگاه

مگه سونی و مایکرو استودیو ساخت بازی هستند؟ برا خودشون از وقتی کنسول دادن بیرون سر پا کرده.یعنی انویدیا نمیتونه همچین کاری بکنه؟

بعدشم چه ربطه داره یعنی الان چون انویدیا انحصاری نمیده amd هم نمیده؟

لینک به دیدگاه

مگه سونی و مایکرو استودیو ساخت بازی هستند؟ برا خودشون از وقتی کنسول دادن بیرون سر پا کرده.یعنی انویدیا نمیتونه همچین کاری بکنه؟

بعدشم چه ربطه داره یعنی الان چون انویدیا انحصاری نمیده amd هم نمیده؟

نه نمیتونه ، تا وقتی API مشترک دارن خیر ، API مال مایکروسافت هست ، فقط تو بازی هایی که توسط شرکای هر کدوم ساخته میشه با کارت های اون شرکت بهتر عمل میکنه و از تکنیک های گرافیکی اون شرکت کامل استفاده میکنه و فریم بشتری میده

ناتی داگ فکر میکنم مال سونی باشه یا شریک هستند 

در مورد سوال دوم هم گرافیک نسل هشت کنسول مال AMD هست و همین طور استودیو های گیمی که با AMD همکاری میکنند بیشتر هستند اگر قرار باشه انحصارگری بکنند AMD پیروز میدان هست بدون شک.

انحصار گری گیم بین AMD و NVIDIA غیر ممکنه دوست من ، این بحث جواب ندارد !

ویرایش شده توسط iMPACT
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

chat_agent.png Abrar: Hi, my name is Abrar. How may I help you?

Ata Hassanzadeh: hi Abrar

Ata Hassanzadeh: hw is today ?

Communication with the Oracle RightNow CX Cloud Service Chat service has been lost.  Please wait while attempts are made to restore the connection.

Disconnection in 240 seconds.

Connection resumed.

chat_enduser_message.png Ata Hassanzadeh: I have a qs about DX12. I have a GTX 780Ti. Will this Full support DX12 ???

Communication with the Oracle RightNow CX Cloud Service Chat service has been lost.  Please wait while attempts are made to restore the connection.

Connection resumed.

Connection resumed.

chat_agent.png Abrar: let me check that for you

chat_enduser_message.png Ata Hassanzadeh: ok

chat_agent.png Abrar: you can refer this link for complete information : chat_hyperlink.png http://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/3196/~/fermi-and-kepler-directx-api-support

Connection resumed.

Ata Hassanzadeh: thts DX11 ,mam!!!

Connection resumed.

chat_agent.png Abrar: NVIDIA will match Microsoft OS support for DX12. Over 70% of gaming PCs are now DX11 based. NVIDIA will support the DX12 API on all the DX11-class GPUs it has shipped; these belong to the Fermi, Kepler and Maxwell architectural families - See more at: chat_hyperlink.png http://blogs.nvidia.com/blog/2014/03/20/directx-12/#sthash.l6Zwhmy8.dpuf

chat_alert.png Communication with the Oracle RightNow CX Cloud Service Chat service has been lost.  Please wait while attempts are made to restore the connection.

chat_alert.png Connection resumed.

chat_enduser_message.png Ata Hassanzadeh: means FULL Functions SUPPORT ??? or just SUPPORT BASE Function ON DX11 GPU's????

Connection resumed.

Connection resumed.

chat_agent.png Abrar: it should be full functions but as it is not yet released, it is not confirmed, you can sign up to the newsletter to get detailed updates

chat_enduser_message.png Ata Hassanzadeh: TnX AbRaR :D

chat_alert.png Communication with the Oracle RightNow CX Cloud Service Chat service has been lost.  Please wait while attempts are made to restore the connection.

Connection resumed.

Ata Hassanzadeh: hve a nice day

chat_enduser_message.png Ata Hassanzadeh: bbye

Connection resumed.

chat_agent.png Abrar: bye :) I'll let you know in case I have any updates on this

Ata Hassanzadeh: wow. tnx *10000000000000000000000000000

Connection resumed.

همونطور که مشاهده میکنین یه حرفی گفتن و میزنن و وقتی دقیق و شفاف جواب ازشون می خوایین میگن ::

it should be full functions but as it is not yet released, it is not confirmed, you can sign up to the newsletter to get detailed updates

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

این پشتیبانای شرکتای انویدیا آدمایی هستند مثل من وش ما و فقط به اخباری که سایت میده بیرون اگاه هستند.اون مهندسای اصلی از همه چیز خبر دارن.

لینک به دیدگاه

بله من ادرس پشتیبانی هم از خود شما گرفتم ولی به بنده پاسخ قطعی دادن خیر !

لینک به دیدگاه

یه بحثی میگم شاید بی ربط باشه ولی سواد این پشتیبانا رو بهتر معین میکنه.

من دیروز رفتم با پشتیبانی ایسوز چت کردم.

گفتم گرافیک من تو بازی های خیلی سنگین مثل کرایسیس 3 دماش تا 77 78 میره آیا نرمال هست.؟ مدلشم 770

فک میکنین چی جوابم رو داد.

گفت دور فن ها به طور پیش فرض روی 40 درصد تنظیم شده  میتونین از نرم افزار tweak استفاده کنین و افزایشش بدین ومن تعجب کردم.یعنی این بشر خبر نداره که دور فن ها اتومات هست و با افزایش دما بیشتر میشه.آخرم رفتم دمای برندای مختلف رو چک کردم فهمیدم دمای نرمالی هست و همه این جورین

ویرایش شده توسط *ghost*
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این پشتیبانای شرکتای انویدیا آدمایی هستند مثل من وش ما و فقط به اخباری که سایت میده بیرون اگاه هستند.اون مهندسای اصلی از همه چیز خبر دارن.

بله من ادرس پشتیبانی هم از خود شما گرفتم ولی به بنده پاسخ قطعی دادن خیر !

وقتی یه خورده اینور اونور سوال میکنی جوابی که میدن 2 پهلو میشه یعنی همون should be که در حالتی که آینده اجباری با شدت ضعیف باشه این بکار میره !!!! :laughing: :laughing: :laughing:

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

یه پست بر علیه amd دار ها دادیم همشون بدشون اومده تا حالا 2 تا منفی کردن تو پاچمون خدا به خیر کنه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...