رفتن به مطلب

غیرقابل بازیابی کردن هارد

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان عزیز.

آیا راهی وجود داره که یک هارد رو غیرقابل بازیابی کرد؟

یعنی کاری کرد که دیگه نشه اطلاعاتش رو بازیابی کرد؟

اگه هست لطفا راهنمایی کنید.

باتشکر.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهترین راه نابودی فیزیکی هارد و ریز ریز کردن ان است.

اگر میخواهید بفروشید هارد رو که باید از نر م افزار های نابود کننده اطلاعات(Wipe)  و به وسیله امن ترین الگوریتم ها و تکرار 5 (repeat) استفاده کنید. که برای پاکسازی یک ترابایت اطلاعات حدود یک هفته ای طول میکشه.

امن ترین اگوریتم،اگوریتم Gutmann باPass   35  و تکرار 5 برای هر فایل هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست گرامی ،

شما یکبار هارد رو فرمت سطح پایین نمایید دیگه اطلاعاتش قابل به برگرداندن نیست .

برنامه های زیادی برای این کار وجود داره ، مثلا : HDD Low Level Format Tool

لینک به دیدگاه

بهترین راه نابودی فیزیکی هارد و ریز ریز کردن ان است.

اگر میخواهید بفروشید هارد رو که باید از نر م افزار های نابود کننده اطلاعات(Wipe) و به وسیله امن ترین الگوریتم ها و تکرار 5 (repeat) استفاده کنید. که برای پاکسازی یک ترابایت اطلاعات حدود یک هفته ای طول میکشه.

امن ترین اگوریتم،اگوریتم Gutmann باPass 35 و تکرار 5 برای هر فایل هست.

خخخخ

راه اول رو خودم بلد بودم!

ولی نفهمیدم چی گفتید بعدش!:D

Sent from my HTC Desire C using Tapatalk 2

لینک به دیدگاه

درود دوست گرامی ،

شما یکبار هارد رو فرمت سطح پایین نمایید دیگه اطلاعاتش قابل به برگرداندن نیست .

برنامه های زیادی برای این کار وجود داره ، مثلا : HDD Low Level Format Tool

ممنون.

من خودم چندین بار این اصطلاح رو شنیدم و حتی چند بار فلشم رو که خراب شده بود فرمت سطح پایین کردم ولی نمیدونم دقیقا چیکار میکنه٬میشه توضیح بدید چیه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منم نرم افزر HDD Low Level Format  رو توصیه میکنم

بعدش

اگه فییلم و عکس داشتی بریز  و پاکش کن

خودم به شخصه یه سری عکس و والپر دارم 2-3 بار میریزم و پاک میکنم خیلی کمک میکنه

قرار به بازیابی هم باشه همین 2-3 ترا بایت بازیابی میشه

لینک به دیدگاه

منم نرم افزر HDD Low Level Format  رو توصیه میکنم

بعدش

اگه فییلم و عکس داشتی بریز  و پاکش کن

خودم به شخصه یه سری عکس و والپر دارم 2-3 بار میریزم و پاک میکنم خیلی کمک میکنه

قرار به بازیابی هم باشه همین 2-3 ترا بایت بازیابی میشه

ممنون.

نگرفتم چی گفتید!

لینک به دیدگاه

درود

داداش خیلی سادس . هارد وقتی اطلاعاتو پاک میکنید قابل بازیابی هستن . ولی وقتی اطلاعات دیگه ای روش بریزید جای اطلاعاته پاک شده و هارد رو پر کنید و بعد پاک کنید . خب اطلاعاتی که قابل بازیابیه دیگه اون اطلاعات قدیمی نیست و آخرین اطلاعاته . کاری که این برنامه ها میکنن هم همینه . میان اطلاعات موقتی حجیم کپی میکنن تو هاردتون و جای اطلاعات قبلیو میگیره حالا چند متد داره یکی مثلا 10 بار پر و خالی میکنه یکی 5 بار که زمانشون فرق میکنه یا مثلا سایز فایلهاشون فرق میکنه .

برا اینکار ساده ترین راه اینه که برنامه ی HD Tune Pro رو از سایت زیر دانلود کنید و برید قسمت Erase و استارت رو بزنید که هر چهار روشو داره با توجه به زمانی که دارید میتونید روش موردن نظرو اعمال کنید .

لینک دانلود نرم افزار :

http://soft98.ir/software/optimization/2620-HD-Tune.html

ویرایش شده توسط MAGNUM
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون.

من خودم چندین بار این اصطلاح رو شنیدم و حتی چند بار فلشم رو که خراب شده بود فرمت سطح پایین کردم ولی نمیدونم دقیقا چیکار میکنه٬میشه توضیح بدید چیه؟

خواهش میکنم .

تمام دستگاه های ذخیره سازی بلاخره اطلاعات رو به صورت بیت های منطقی و به صورت فیزیکی ذخیره میکننده ، حالا هارد دیسک ها به صورت مغناطیسی روی دیسک .

اما بازیابی اطلاعات ربطی به اینکه چطور اطلاعات ذخیره میشوند نداره به این ربط داره که وقتی شما فایلی رو حذف میکنید فایل شما کامل حذف نمیشه بلکه مشخصات محل ذخیره سازی اون از File Allocation Table  پاک میشه .

حالا چرا کامل پاک نمیشه ؟

اگر سیستم عامل بخواهد فایل رو به طور کامل پاک کند هارد دیسک دقیقا به اندازه کپی کردن فایل با همون اندازه مشغول خواهد بود این در حالی هست که اگه فایل فقط از جدول تخصیص پاک بشه این عملیات زمان کمی رو خواهد گرفت .

به همین دلیل هست که عملیات حذف خیلی سریع صورت میگیره ،  فضایی که فایل اشغال کرده به عنوان فضای آزاد در نظر گرفته خواهد شد که با نوشتن اطلاعات جدید باز نویسی خواهد شد در این میان یکبار عملیات نوشتن روی هارد دیسک هم کمتر میشه ( چون اگه بخواد فایل رو کامل پاک کنه باید جاشو یکبار با 0 منطقی پرکنه که خودش یک عملیات نوشتن محسوب میشه ) که میتونه باعث افزایش طول عمر درایو بشه .

وقتی شما درایو رو فرمت سطح پایین میکنید تمام فضای پارتیشن با صفر منطقی پر میشه و هیچ رد و نشونی از اطلاعات باقی نمیمونه .

لینک به دیدگاه

ممنون.

خواهش میکنم .

تمام دستگاه های ذخیره سازی بلاخره اطلاعات رو به صورت بیت های منطقی و به صورت فیزیکی ذخیره میکننده ، حالا هارد دیسک ها به صورت مغناطیسی روی دیسک .

اما بازیابی اطلاعات ربطی به اینکه چطور اطلاعات ذخیره میشوند نداره به این ربط داره که وقتی شما فایلی رو حذف میکنید فایل شما کامل حذف نمیشه بلکه مشخصات محل ذخیره سازی اون از File Allocation Table پاک میشه .

حالا چرا کامل پاک نمیشه ؟

اگر سیستم عامل بخواهد فایل رو به طور کامل پاک کند هارد دیسک دقیقا به اندازه کپی کردن فایل با همون اندازه مشغول خواهد بود این در حالی هست که اگه فایل فقط از جدول تخصیص پاک بشه این عملیات زمان کمی رو خواهد گرفت .

به همین دلیل هست که عملیات حذف خیلی سریع صورت میگیره ، فضایی که فایل اشغال کرده به عنوان فضای آزاد در نظر گرفته خواهد شد که با نوشتن اطلاعات جدید باز نویسی خواهد شد در این میان یکبار عملیات نوشتن روی هارد دیسک هم کمتر میشه ( چون اگه بخواد فایل رو کامل پاک کنه باید جاشو یکبار با 0 منطقی پرکنه که خودش یک عملیات نوشتن محسوب میشه ) که میتونه باعث افزایش طول عمر درایو بشه .

وقتی شما درایو رو فرمت سطح پایین میکنید تمام فضای پارتیشن با صفر منطقی پر میشه و هیچ رد و نشونی از اطلاعات باقی نمیمونه .

دمتون گرم/کارتون درسته.

چون من میخوام هاردم رو بفروشم و اطلاعاتی روش دارم که دوست ندارم دوباره ریکاوری بشه.

پس با فرمت سطح پایین ۱۰۰٪پاک میشه دیگه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دمتون گرم/کارتون درسته.

چون من میخوام هاردم رو بفروشم و اطلاعاتی روش دارم که دوست ندارم دوباره ریکاوری بشه.

یکی از درایو هاتون رو باهاش فرمت کنید و با یک برنامه دیکاوری تست کنید .

لینک به دیدگاه

دمتون گرم/کارتون درسته.

یکی از درایو هاتون رو باهاش فرمت کنید و با یک برنامه دیکاوری تست کنید .

من بدون اینکار هم نمی تونم با برنامه ی ریکاوری کاری کنم!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من بدون اینکار هم نمی تونم با برنامه ی ریکاوری کاری کنم!

یعنی چی ؟

اگه منظورتون اینکه با برنامه ریکاور تست کردید چیزی بر نگردونده ، با Active@ File Recovery چک کنید .

لینک به دیدگاه

• 5 هفته بعد...

سلام فرمت معمولی هم  اگر quick نباشه غیر قابل بازیابی هست

نه داداش با برنامه ريكاورى مى شه برگردوند ولى low level format نمى شه برگردوند
لینک به دیدگاه

سلام  ممنون

اگه ممکنه اسم برنامه ریکاوری رو بگید که بتونه هارد فرمت شده به صورت غیر کویک رو ریکاوری کنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...