رفتن به مطلب

زمان عرضه پردازنده های Haswell-E و چیپست X99 مشخص شد

Recommended Posts

پرچم دار Core i7 جدید اینتل با اسم Haswell-E به همراه چیپست جدید این شرکت یعنی X99 به همراه مادبورد های سازگار، در 29 آگوست سال جاری عرضه میشوند. این سری جدید معرفی کننده رم های DDR4 نیز هستند.

aw0vki8l7joslqc5w4f.png

انتظار میرود که پردازنده، مادربورد و مموری های این شرکت در همین روز برای خرید عموم در دسترس قرار بگیرند.

پردازنده های Core i7 جدید به سه صورت به بازار عرضه خواهند شد، دو پردازنده 6 هسته ای و یک پردازنده 8 هسته ای.

beoif8jzeo5ugx5w7umn.jpg

قدرتمندترین آنها Core i7-5960X خواهد بود که دارای 8 هسته فیزیکی ، 16 هسته مجازی به همراه کش 20مگابایتی از نوع L3 و فرکانس پایه 3 گیگاهرتز خواهد بود. این پردازنده قیمتی 4 رقمی خواهد داشت!

بعد از ان پردازنده  Core i7-5930X با 6 هسته فیزیکی، 12 هسته مجازی به همراه کش 15 مگابایتی از نوع L3 و فرکانس پایه 3.5 گیگاهرتز خودنمایی میکند. قیمت این پردازنده چیزی بین 500 و 750 دلار خواهد بود.

مقرون به صرفه ترین پردازنده Core i7-5820K با 6 هسته فیزیکی خواهد بود. دیگر مشخصات این پردازنده هنوز مشخص نشده است. انتظار میرود که قیمت این پردازنده بین 350 و 450 دلار باشد.

mt9ouwlzu873cjc9mc1b.jpg

منبع : Techpowerup

مترجم : محمد نبی علیرضایی

ویرایش شده توسط silvermn
لینک به دیدگاه

اینتل دیگه بیجاره شد رفت!!!

ببینید توانش 140 وات هست یعنی از 8 هسته های amd هم که 125 وات بالاتره

در نتیجه یعنی حرارت در حد انفجار

خب مطمئن باشید حداقل ۲تا ۳ برابر پردازنده های amd قدرت دارند پس برق مصرفیشون خیلی بهتره.

درمورد حرارت هم کسی که انقدر پول داشته باشه یه واتر کولینگ ۳۰۰ تومنی میندازه سیستم منفجر نشه دیگه!

لینک به دیدگاه

سلام از تاپیکتون خیلی خیلی خوشم اومد . از شما تشکر میکنم.

در مورد حرارت cpu  هم باید بگم که اینتل تکنولوژی بالایی برای خنک کردن cpu هاش استفاده میکنه ( کاری که AMD هنوز که هنوره مشکل داره )

من فکر میکنم برای این CPU قدرتمند حتما فکر شده

لینک به دیدگاه

پرچم اینتل بالاس .منتظر بنچماکها خواهیم بود

لینک به دیدگاه

اینتل دیگه بیجاره شد رفت!!!

ببینید توانش 140 وات هست یعنی از 8 هسته های amd هم که 125 وات بالاتره

در نتیجه یعنی حرارت در حد انفجار

مصرف برق بیشتر فکر نکنم منجر به حرارت بشه! ولی بنچمارک هاش بیاد که فکر نکنم AMD حرفی واسه گفتن در مقابلش داشته باشه!

خب مطمئن باشید حداقل ۲تا ۳ برابر پردازنده های amd قدرت دارند پس برق مصرفیشون خیلی بهتره.

درمورد حرارت هم کسی که انقدر پول داشته باشه یه واتر کولینگ ۳۰۰ تومنی میندازه سیستم منفجر نشه دیگه!

البته وقتی پردازنده قیمتی بالای 4 میلیون داشته باشه حتما از یک خنک کننده خوب استفاده خواهد شد! @};-

سلام از تاپیکتون خیلی خیلی خوشم اومد . از شما تشکر میکنم.

در مورد حرارت cpu  هم باید بگم که اینتل تکنولوژی بالایی برای خنک کردن cpu هاش استفاده میکنه ( کاری که AMD هنوز که هنوره مشکل داره )

من فکر میکنم برای این CPU قدرتمند حتما فکر شده

خواهش میکنم، لطف دارین @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...