رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید سیستم گیمینگ

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت شما دوستان عزیز
من میخوام یک سیستم مخصوص گیم برای دوستم جمع کنم تاکید میکنم فقط گیم برای خودم خوبه اما میخوام بهترین پیشنهاد رو به رفیقم بکنم به کمک شماها احتیاج دارم
کارت گرافیک که منتظره سریه 800 انویدا رو مد نظر قرار دارم که مطمئنم شماها هم موافقید
اما ماردبرد رو دقیقا نمیدونم انقدر مادربرد زیاد داریم که آدم گیج میشه اما مادربردی رو میخواد (میخوام) که فقط مخصوص گیم باشه نمیخوام چیزهای اظافه که رطی به گیم نداره داشته باشه که بابت قیمت مادربرد الکی بره بالا پیشنهاد شما چیه؟
خودم مادربرد MAXIMUS VII HERO NEW و GA-Z97X-Gaming 5 مد نظر دارم ممکنه پیشنهاد شما متفاوت باشه اما نظر شماها خیلی برام مهمه

و اما cpu اینجا یه پردازنده ای میخوام که قیمت حول و حوش 1 تومن داشته باشه خودم بیشتر 4770k 3.5 رو مد نظر دارم همینطور 4790k 4.0 هم بهش اظافه کنین نظرتون چیه صبر کنه تا سنل جدید پردازنده ها بیاد؟ چون ممکنه از نظر قیمت به شدت سنگین باشه

و اما مانیتور که خودم هم میخوام و به بین دو راهی گیر کردم ips یا tn ؟ چون برای گیم میخوام برخی ها میگن tn رو بردار چون زمان پاسخگوییش عالیه اما ips زمان پاسخ گویی بیشتری داره و همینطور گرونتره اما جدیده و کیفیت رنگی و زاویه دید بهتری داره اما نمیدونم کدومش رو بردارم برخی ها میگن ips خوب نیست و برخی ها هم میگن در بازی خیلی تفاوت ایجاد نمیشه به طور کلی نظر شماها جواب مطمئن رو به من میرسونه

دوستان میمونه بنده کیس که نمیدونم چی بردارم میخوام قیمت مناسب و از همه مهمتر خنک کننده ی عالی ای داشته باشه برای خودم خیلی جالب نیست تو این قسمت هم کمک کنین

مرسی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود و خوشامدگویی بابت عضویتتون دراین سایت 

خب مسئله اصلی قبل از هر خریدی اول نوع کاربردتونو معین کنید که شما معین فرمودین که برای گیم و بازی میخواین و مورد اصلی دومم بودجه ای هست

که شما اختصاص دادین به این سیستم که هنوز نفرمودین ؟ به هر حال یه راهنمایی خیلی کوچیک میکنم :

قبل از اینکه بفرمایین بودجه اختصاص یاقته چقدر هست به دو نکته توجه کنید که وقتی در اینجا تایپیک راهنمایی میزنین دیگه با این کاری نداشته باشین که

فلانی چی میگه این چی میگه و فلانی نظرش چیه ! چون دوستان و اساتیدی که اینجا به شما راهنمایی خواهند کرد همه به کوچکترین و ریزترین مسائل دقت میکنن تا 

بهترین و به صرفه ترین و با ارزشترین راهنمایی هارو بکنن / پس خاطرتون جمع باشه که به بهترین وجه ممکن راهنمایی و کمک خواهید شد 

مورد دوم گرافیک سری 800 هست که خیلی طول میکشه تا معرفی و فروشش اغاز بشه و پاشو تو بازار داخلی بزاره و بازم طول میکشه تا جاشو سفت کرده و 

قیمتش ارزش خرید رو داشته باشه .

در مورد مادربرد هم باید بگم هر دو مدلی که انتخاب کردین بسیار عالی و مختص گیمینگ هستند و البته قدرتمند / من خودم گیگارو انتخاب میکنم چون خودم از بردهای

گیگا استفاده میکنم ولی ایسوس به نظرم طرفدارای بیشتری داشته باشه که کمی کار انتخاب رو سخت میکنه ولی در کل ایسوس بهتره به نظر بنده

( در این جا مهم سلیقه خودتون هست در شرایطی که هر دو مادربرد از هر نظر یکی باشن )

در مورد cpu هم بنده 4790k رو پیشنهاد میکنم که جدیدتره .

مانیتور به نظرم پنل tn بهتر باشه برای گیمینگ ولی خب در کل اگر میخواین به صدای دلتونم گوش بدین همون ips رو خریداری بفرمایین چون از نظر پاسخدهی انچنان 

تفاوتی احساس نمیشه البته اگر زیاد حساس نباشین .

در مورد کیس هم از x4 تازه وارد گرفته تا x7 یا کیس فول تاور x9  / به نسبت سلیقه و بودجتون و قطعاتی که استفاه خواهید کرد یکی رو انتخاب کنید 

در مورد نکته مهم که تو حرفهای شما زیاد دیدم قضیه " صبر کردن برای نسل جدید " هست که شما هیچ وقت نمیتونید با تکنولوژی قدم بردارید و همیشه شما یک پله 

عقب خواهید بود چون شما هر قطعه ای که بخواین بگیرین چند ماه دیگش قطعه ای جدید و تکنولوژی جدیدی رو خواهد شد و شما همچنان در انتظار خرید نسل جدید خواهید ماند !!

در مورد کولر و پاور و هارد و از همه مهمتر اس اس دی و موس و کیبرد چیزی ندیدم که اگر نیاز به راهنمایی دارین اول ماکزیموم بودجه رو مشخص کنین تا بنده حقیر یا اساتید محترم به خوبی راهنماییتون کنن

لینک به دیدگاه

ممنون بابت پاسخ گویی

موس و کیبرد و هارد و رم دارم نیازی نیست

برای مادربرد حول و حوش 800 الی 900 تومن میتونم خرج کنم راستی Gaming 3 از نظر گیمری چه تفاوتی با MAXIMUS VII HERO NEW و GA-Z97X-Gaming 5 داره؟ اگه از نظر گیمری تفاوتی نداره بگین تا خیلی خرج نکنم

برای cpu هم 1 تومن

برای گرافیک هم  1.500 راستی بنده خیلی عجله ندارم همانطور که در بالا گفتم  سیستمی میخواد برای گیم و سریه 800 یا توجه به به روز بودن ا تمامیه قابلیت های DX 12 بهره مند خواهد بود سریه 700 dx 12 رو پشتیبانی میکنه اما نه از تمامی ویژگی های  dx 12

برای مانیتور هم هنوزم دو دلم tn یا ips هی کاش مقایسه ای با کلیپ برای این مورد بود تا همه شک و تردید ها رو برطرف میکرد راستی ips از نظر کیفیت فاصله زیادی با tn داره یا فاصله کمه؟ به طور کلی برای مانیتور میتونم 1 تومن خرج کنم

کیس یکی از اون پیشنهاداتی که شما دادین رو انتخاب میکنم

راستی با این سیستم چه پاوری مناسبه؟0

مرسی

لینک به دیدگاه

ممنون بابت پاسخ گویی

موس و کیبرد و هارد و رم دارم نیازی نیست

برای مادربرد حول و حوش 800 الی 900 تومن میتونم خرج کنم راستی Gaming 3 از نظر گیمری چه تفاوتی با MAXIMUS VII HERO NEW و GA-Z97X-Gaming 5 داره؟ اگه از نظر گیمری تفاوتی نداره بگین تا خیلی خرج نکنم

برای cpu هم 1 تومن

برای گرافیک هم  1.500 راستی بنده خیلی عجله ندارم همانطور که در بالا گفتم  سیستمی میخواد برای گیم و سریه 800 یا توجه به به روز بودن ا تمامیه قابلیت های DX 12 بهره مند خواهد بود سریه 700 dx 12 رو پشتیبانی میکنه اما نه از تمامی ویژگی های  dx 12

برای مانیتور هم هنوزم دو دلم tn یا ips هی کاش مقایسه ای با کلیپ برای این مورد بود تا همه شک و تردید ها رو برطرف میکرد راستی ips از نظر کیفیت فاصله زیادی با tn داره یا فاصله کمه؟ به طور کلی برای مانیتور میتونم 1 تومن خرج کنم

کیس یکی از اون پیشنهاداتی که شما دادین رو انتخاب میکنم

راستی با این سیستم چه پاوری مناسبه؟0

مرسی

امیر جان خو عطا جان توضیحات لازم رو دادند

در خصوص مادربرد هم همانطور که عطا جان گفتند هردو مادربرد از بهترین ها هستند مهمترین تفاوت هیرو با گیمینگ 3 کارت صدا گمینگ هست

گرچه اگر شما گمینگ 3 رو تهیه کنید با توجه به اختلاف قیمت باقی مونده میتونید هزینه مونده رو روی کارت گرافیک هزینه کنید

در خصوص مانیتور هم این مدل ایسوس با 2میلی ثانیه

ASUS VK278Q 27inch LED Monitor با قیمت 1300

و یا این مدل IPS

ASUS VS24AH 24inch 16:10 WUXGA IPS LED Monitor با قیمت 1070تومن

در خصوص کیس به غیر از مدل های گرینی که عطا جان گفتند

رو رادیا مکس کبرا و همینطور اگوستا رو هم یک نیم نگاهی بکنید

در خصوص پاور خب شما گراف رو مشخص کنید اما شما حدودا 700 وات به بالا در نظر داشته باشید

لینک به دیدگاه

واسه گیم یه مادر بورد در حدی که بتونی 2 تا گرافیک ببندی و cpu رو تا 4.5 اور کنی . رمم به همون نسبت اور کنی مثلا تا 2666 مثلا کافیه نیازی نیست در اون حد واسه مادر بورد پول بدی من اگه جای تو بودم 2 تا گرافیک مثلا 780 مینداختم خیالم رو راحت میکردم .تازه بازم فریم نمیدن این بازیای جدید . واسه گیم رو کارت گرافیک بیشتر تمرکز کن .البته بقیه به نسبت مهم هستن . حرفم علمی نیست فقط نظر شخصی بود .

ویرایش شده توسط mka19
لینک به دیدگاه

پیشنهاد بنده اینه که اگه به mb حساس نیستی همون gamin 3 گیگا رو تهیه کن اما اگه حساسی در خرید asus Hero شک نکن اینو من نمیگم کسی 15 تا سیستم گیمینگ بسته به این نتیجه رسید که خودش هم باید hero ببنده

cpu i7 برای بازی پیشنهاد نمیشه استفاده از i5 4670k خیلی بهتر و به صرفه تر هست-اینجا میبینی که تفاوت چندانی ندارند البته در گیم و تا به امروز

http://www.ocaholic.ch/modules/smartsection/item.php?itemid=1061&page=6

kingstone fury 1866 تهیه کنید که هم چیپست قوی داره هم برای اورکلاک برای استفاده از 1866 به جای دیفالت 1600 دردسر نداره و با قابلیت plug and play راحت انجام میشه

گرافیک هم حتما سعی کن 2تا 760 4gb تهیه کنی که در کل از 780ti چهارده درصد سریتره

در مورد کیس هم x9 عالیه اما x5 x6 x7 هم میتونه بسته به بودجتون انتخاب خوبی باشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...