رفتن به مطلب

فرکانس بیشتر امتیاز کمتر

ali2424
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان من به تازگی رمهای 2666 از برند geil خریدم سیستمم در امضام هست رمها رو وقتی در حالت xmp میگذارم سیستم به راحتی بالا میاد در 2666 اما با کمال تعجب در برنامهAIDA64 Business  امتیاز مموری کمتر از حالت 2400 هست کسی میدونه علتش چیه مگه نه اینکه فرکانس بیشتر کارایی بیشتر پس چرا این اینجوریه  عکس هم گذاشتم

این در حالت 2400

51714990178406986267.png

این در حالت 2666

20163764365680889658.png

لینک به دیدگاه

درود

فکر کنم مشکل از کلاک پردازنده باشه، که فرکانس پایین تری داره توی 2666

شرایط رو تغییر بدین ببینین چی میشه

یعنی تا 4.3 اور کنید پردازنده رو روی فرکانس 2666

ویرایش شده توسط silvermn
لینک به دیدگاه

با سلام

دوست عزیز تا اونجایی که من میبینم توی فرکانس بالاتر ، زمان دسترسی به اطلاعات کاهش پیدا کرده و راندمان fsb افزایش که این نشون میده که در فرکانس بالاتر ، رم شما عملکرد بهتری داشته نه بدتر

یا علی

لینک به دیدگاه

درود

فکر کنم مشکل از کلاک پردازنده باشه، که فرکانس پایین تری داره توی 2666

شرایط رو تغییر بدین ببینین چی میشه

یعنی تا 4.3 اور کنید پردازنده رو روی فرکانس 2666

ممنون دوست عزیز اون 100 مگاهرتز هم دردی رو دوا نکرد

دوست عزیز تا اونجایی که من میبینم توی فرکانس بالاتر ، زمان دسترسی به اطلاعات کاهش پیدا کرده و راندمان fsb افزایش که این نشون میده که در فرکانس بالاتر ، رم شما عملکرد بهتری داشته نه بدتر

یا علی

ولی دوست عزیز امتیاز مموری در حالت رید و رایت کمتر شده تازه یک چیز دیگه ویندوز توی 2400 به رمه 7.9 میده توی 2666  7.8 این واقعا نوبرشه

لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز اون 100 مگاهرتز هم دردی رو دوا نکرد

کاشکی تست رو قرار میدادی،

روی تایمینگ ها کار کن،

هر دو تایمینگ یکسان دارن!

شاید جواب داد

لینک به دیدگاه

کاشکی تست رو قرار میدادی،

روی تایمینگ ها کار کن،

هر دو تایمینگ یکسان دارن!

شاید جواب داد

متا سفانه وقتی در حالت 2400 تایمینگ رو کم میکنم 10 11 11 30 با میم تست که تست میکنم پس نمیکنه امکان داره به کیفیت رمهای geil باشه یک بنده خدایی میگفت رمهای این شرکت کیفیت پایینی دارند و به درد سیستم هاسول نمیخورند همچین چیزی میتونه صحت داشته باشه

لینک به دیدگاه

متا سفانه وقتی در حالت 2400 تایمینگ رو کم میکنم 10 11 11 30 با میم تست که تست میکنم پس نمیکنه امکان داره به کیفیت رمهای geil باشه یک بنده خدایی میگفت رمهای این شرکت کیفیت پایینی دارند و به درد سیستم هاسول نمیخورند همچین چیزی میتونه صحت داشته باشه

والا در این مورد دیگه دوستانی که اورکلاک بیشتر میکنن کمک کنن فکر کنم بهتر باشه، ما تا اینجا میکشیدیم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به موازات افزایش فرکانس چندتا سابتایمینگ هاتون گشاد میشه !

یک نمونه که تاثیر زیادی هم داره tWCL هست.

لینک به دیدگاه

به موازات افزایش فرکانس چندتا سابتایمینگ هاتون گشاد میشه !

یک نمونه که تاثیر زیادی هم داره tWCL هست

معین جان مگه پروفایل xmp در رم خودش بهینه نیست پس چرا امتیاز کمتره د 2400 با همون تایمینگ

لینک به دیدگاه

معین جان مگه پروفایل xmp در رم خودش بهینه نیست پس چرا امتیاز کمتره د 2400 با همون تایمینگ

بهینه نیست، استیبل ترین چیزه !!! که حتی بدترین ماژول از این رم ها هم بتونه بزنه. tRFC هم یک فاکتور مهم هستش که کاهشش خیلی تاثیر می گذاره !!! یک شات از تب مموری برنامه CPU-Z کنار این عکس ها هم باز می کردید می تونست بهتر کمک کنه @};-

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام خدمت شما ماشالله استادان نظراتشونو گفتنن همانطور که پوریا خان گفتن یه شات از تب مموری CPU Z بزارید تا ببینیم چطورن . 

فقط من داشتم دیروز تست میکردم همونطور که پوریا جان گفتن TRFC رو تا جایی که میتونین پایین بیارید تا جایی که دیگه نشه فقط میکنم خودش روی 180 اینا باید چرخ بزنه اما نمیدونم شاتی که خدمتتون عرض کردم بزارید تا نظر بدیم . 

فقط یه مورد دیگه هم هست میتونین تا جایی که میتونین 4 تایمینگ اصلی رو پایین بیارین  اونا هم میتونه تاثیر گذار باشه و نقش مهمی رو ایفاء میکنه . 

XMP سعی میکنه جوری تنظیم کنه که کانملا سیستم استیبل باشه و بتونه هر تستی رو پاس کنه . 

ویرایش شده توسط EHSAN BAHAVAR
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/misc/utils/MemTweakIt_Win7-8-8-1_VER20201.zip

علی جان این لینکی که بهتون دادم رو دانلود و نصب کنید.

بعد داخل بایوس XMP 2400 رو ست کنید و وارد ویندوز شده و برنامه رو باز کنید و اسکرین شات بگیرید .

همین مرحله بالا رو با 2666 تکرار کنید و شات ها رو اینجا قرار بدید و از کنار هم قرار دادن اسکرین شات این دو پروفایل مشخص میشه که دقیقا کدوم تایم ها و سابتایمینگ ها گشاد شده که اینطور پرفورمنس افت داشته !

از سابتایمینگ های رده دوم(Secondary Timings) دو گزینه tRFC و tWCL مهم هستند.

از Tertiary Timings هم tWRDR ,tRRSR,tWWSR نسبتا مهم و تاثیر گذار هستند.

گشاد شدن بیش از حد این تایم ها شدیدا پرفرومنس رو خراب می کنه !

لینک به دیدگاه

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/misc/utils/MemTweakIt_Win7-8-8-1_VER20201.zip

علی جان این لینکی که بهتون دادم رو دانلود و نصب کنید.

بعد داخل بایوس XMP 2400 رو ست کنید و وارد ویندوز شده و برنامه رو باز کنید و اسکرین شات بگیرید .

همین مرحله بالا رو با 2666 تکرار کنید و شات ها رو اینجا قرار بدید و از کنار هم قرار دادن اسکرین شات این دو پروفایل مشخص میشه که دقیقا کدوم تایم ها و سابتایمینگ ها گشاد شده که اینطور پرفورمنس افت داشته !

از سابتایمینگ های رده دوم(Secondary Timings) دو گزینه tRFC و tWCL مهم هستند.

از Tertiary Timings هم tWRDR ,tRRSR,tWWSR نسبتا مهم و تاثیر گذار هستند.

گشاد شدن بیش از حد این تایم ها شدیدا پرفرومنس رو خراب می کنه !

ممنون دوستان عزیز که برای بنده وقت میزارین

2400

90619194973552776138.png

86473012355675931286.jpg

73340585420498755036.jpg

در266633729403319089828256.jpg

29765781591020658900.jpg

79115359357628466738.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز TRFC رم شما بسیار بالاست تا جایی که میتونین TRFC رو بیارین پایین بسیار تاثیر گذازره همچنین 2t رو بکنین 1t اما با انجام این کار ممکنه کمی ولتاژ بخاد که خیلی کم ولتاژ بدین اگه 1.68 هست بدین 1.65 با تغییر اینا یه تاست بگیرین و بزارین . 

بازم تاکید میکنم مثلا من رممو TRFC رو گذاشتم تو محدوده ی 100 الی 110 شما خیلی یاده و حتما اون رو بیارین تا جایی که میتونین پایین . 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همونطور که مشخص هست tWRWR و tRDRD شما خیلی گشاد میشه از 2400 به 2666 و عمده افت پرفورمنستون برای همین دو تایم هست که از 4 به 7 رسیده.جفتش رو روی همون 4 بذارید در فرکانس 2666 ببینید بالا میاد یا نه.

دو فاکتور مهم هم tRFC و tWCL هست.

این جمله پایین از یکی از دوستانم هست که در زمینه رم خبره هستند ایشون ،که توصیه می کنم با دقت بخونید حتما :

"در haswell شاهد تغییر اسم بعضی از تایمینگ ها هستیم و تعدادی تایمینگ اضافه شده است که بر روی کارایی تاثیر مستقیم دارند

tRRSR سابق در ivy به tRDRD تغییر نام داده اند و تایمینگ رابط آن tRDRD_dr می باشد مانند قبل بر روی Read تاثیر دارد

tWWSR در ivy به tWRWR تغییر نام داده اند و تایمینگ رابط آن tWRWR_dr می باشد و بر روی Write تاثیر دارد

با کاهش تایمینگ های فوق به کارایی اضافه می گردد برای مشاهده کارایی اضافه شده از برنامه aida 64 v3.0 استفاده نمیاید. برای اطمینان کامل از استیبل بودن از برنامه hyper pi 32m استفاده نمایید. (رمی که unstable باشد فقط به درد تست کوتاه مدت می باشد و در برنامه های سنگین دچار مشکل می شود)
محدوده کارکرد رم خود را با تست های متوالی به دست آورید به فرض مثال:

رمی با فرکانس 2400mhz با tRDRD=4 و tWRWR=4 بهتر از 2600mhz با tRDRD=5 و tWRWR=4 کار می کند"

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...