رفتن به مطلب

کسی خبر داره که مادربرد های DDR4

Recommended Posts

داداش ایا این مادربرد پیشرفته که رم های ddr4 رو خواهد داشت فناوری هم داره که ddr3 هم اجرا کنه 

فعلا همچین چیزی موجود نیست

سال دیگه میلادی، با ورود پردازنده های Skylake این امکان به وجود میاد

لینک به دیدگاه

البته این نکته رو فراموش نکنید که این رم ها دارن با بهترین قطعات و چیپست ها میان! پس انتظار قیمت پایین رو نداشته باشین!
 همین الانش هم استفاده از سوکت 2011 برروی DDR3 برای خیلی ها امکان پذیر نیست!

لینک به دیدگاه

مادربرد MSI X99S SLI Plus با DDR4 از شرکت msi عرضه شد

امروزه عیار و ارزش هر مادربرد با توجه پشتیبانی آن از بهترین پردازشگرها و بهترین کارت های گرافیک تعیین می شود. اما به تازگی سومین معیار هم به این جمع اضافه شده است. مطمئناً این معیار توانایی پشتیبانی از رم های DDR4 است. MSI به تازگی مادربردی را معرفی کرده است که همه معیارهای بالا را تمام و کمال دارد.

گیمینگ باید از بهترین رم های DDR3 موجود در بازار و همچنین قابلیت اورکلاک رم و CPU پشتیبانی کنند. اگرچه رم های DDR4 مزایایی بیشتری نسبت به رم های DDR3 دارند ولی کاربران و اورکلاکرها به مدت زمانی برای آشنایی با آن و رهایی از تکنولوژی نسل گذشته نیاز دارند. کاربران با استفاده از رم های DDR4 همچنان می توانند به فرکانس بیشتر از 3GHZ هم دست پیدا کنند اما با این تفاوت که ولتاژ مصرفی این نوع از رم ها پایین تر است. (1.2 ولت به جای 1.5 ولت) در هر صورت MSI مادربرد X99S SLI Plus که از چیپست X99 اینتل بهره می برد را برای عرضه آماده کرده است. به جرأت می توان گفت که این مادربرد از تمام تکنولوژی های روز دنیا در این زمینه برخوردار است و مطمئناً می تواند برای کاربران حرفه‌ ای تجربه ای فراتر از آنچه تاکنون تجربه کرده اند را فراهم آورد. این مادربرد که دارای سوکت پردازنده LGA 2011-3 است و نه دو یا چهار، بلکه 8 اسلات حافظه رم دارد تا بتواند حجم بالایی از رم های DDR4 را پشتیبانی کند. علاوه بر این ها MSI X99S SLI Plus از چهار اسلات PCI Express 3.0 16x و دو اسلات mini PCI Express دیگر هم برخوردار است. با استفاده از این 4 اسلات می توان از فناوری های (Quad-SLI (NVIDIA و (Quad-CrossFire (AMD استفاده کرد. (چهار کارت تک هسته ای یا دو کارت دو هسته ای) از دیگر ویژگی های این مادربرد می توان به 8 پورت SATA با سرعت 6.0Gbps، چهارده پورت USB3.0، یک پورت SATA Express و پورت اتصال 24 پین ATX اشاره کرد. MSI برای طراحی ظاهر این مادربرد از رنگ مشکی استفاده کرده است و پنل I/O آن هم از رابط های PS/2، Gigabit LAN، صدای 6 کاناله، USB و... تشکیل شده است و توسط یک PCB هشت لایه همه این قطعات به یکدیگر متصل شده اند. فروش این مادربرد قرار است در 7 شهریور آغاز شود اما قیمت آن هنوز مشخص نشده است.

post-16784-0-11759900-1408647475_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

در مورد زمان تاخیر همیشه این نیست که کم بشه کارایی بره بالا!

و حقیقت این که چرا تایمینگ این رم ها در مقابل نسل قبل بالاست رو نمیدونم، اما از DDR2 به DDR3 هم همچین افزایشی توی تایمینگ و همچنین زمان تاخیر بودیم!

پس مشکلی ایجاد نخواهد کرد و حتما سریعتر هست!

قیمت ها الان این گونه هست، و حتما کاهش پیدا میکنه!

شما یک محصول به من معرفی کن که تازه باشه تکنولوژیش و همچنین قیمتش پایین باشه!

امکان نداره پیدا کنی!

مثل سری پردازنده های Haswell-E!

اون زمان هرکی DDR2 داشت میگفت میخوام چی کار؟ به چه درد میخوره DDR3؟ گرونه!

اما اگر الان کسی DDR2 داشته باشه بهش میگیم که اووووه، هنوز داری از DDR2 استفاده میکنییی؟؟؟؟؟؟

همین اتفاق هم واسه DDR4 و DDR3 خواهد افتاد!

دوست عزیز همه رمها از همون اول تا اخر تقریبا از یه ساختار واحد ساخته شده اند.

قطعا کاهش تایمینگ مساوی با افزایش پرفرمنس میباشد . و اگه دقت کرده باشی رمهای گرونتر اصولا رمهایی هستند که با فرکانس کاری بالاتر تایمینگ پایینتر رو رقم میزنند .

نکته بعدی این هست که شما گفتی کجای دنیا قطعه جدید که میاد قیمتش بالا نیست ؟ . من به شما خواهم گفت که فقط توی بازار ایران به این صورت هست.

همین الان هم معتفد هستم که DDR3 نسبت به DDR 2 جهش قابل توجهی نداشته ( به نسبت به جهش از DDR1 به DDR2 )

DDR2 نسبت به DDR1 خیلی سر تر بود و خریدش منطقی تر.

حالا دلیل اینکه همه میان سیستمی بر مبنای DDR3 میخرند فقط ِِِِِDDR3 نیست ! بلکه فاکتورهای دیگه هست که مهمترین فاکتور بازی تبلیغاتی و عوام فریبی قولهای قطعه سازی میباشد .

به دلیل انحصار و دیگر هیچ !

لینک به دیدگاه

البته این نکته رو فراموش نکنید که این رم ها دارن با بهترین قطعات و چیپست ها میان! پس انتظار قیمت پایین رو نداشته باشین!

همین الانش هم استفاده از سوکت 2011 برروی DDR3 برای خیلی ها امکان پذیر نیست!

اره بهترین از نظر قطعه سازان محترم انحصارطلب و ..............

ببین دوست من یه مقدار منطقی فکر کن . الان توی سبد کالای یه شهروند ایرانی ( طبقه متوسط ) این سیستمهای پر زرق وبرق الکی چه جایگاهی داره ؟

لینک به دیدگاه

پوز دادن هست اره یا غلط گفتم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز همه رمها از همون اول تا اخر تقریبا از یه ساختار واحد ساخته شده اند.

قطعا کاهش تایمینگ مساوی با افزایش پرفرمنس میباشد . و اگه دقت کرده باشی رمهای گرونتر اصولا رمهایی هستند که با فرکانس کاری بالاتر تایمینگ پایینتر رو رقم میزنند .

نکته بعدی این هست که شما گفتی کجای دنیا قطعه جدید که میاد قیمتش بالا نیست ؟ . من به شما خواهم گفت که فقط توی بازار ایران به این صورت هست.

همین الان هم معتفد هستم که DDR3 نسبت به DDR 2 جهش قابل توجهی نداشته ( به نسبت به جهش از DDR1 به DDR2 )

DDR2 نسبت به DDR1 خیلی سر تر بود و خریدش منطقی تر.

حالا دلیل اینکه همه میان سیستمی بر مبنای DDR3 میخرند فقط ِِِِِDDR3 نیست ! بلکه فاکتورهای دیگه هست که مهمترین فاکتور بازی تبلیغاتی و عوام فریبی قولهای قطعه سازی میباشد .

به دلیل انحصار و دیگر هیچ !

ببین عزیز

شما فقط میگی تایمینگ رفته بالا! اما به این نکته توجه نمیکنی که فرکانس هم افزایش داشته!

اون چه که من دستگیرم شده این هست که این تایمینگ ها به خاطر فرکانس بالاتر هست! باید منتظر بود و دید که تست ها چی میگن!

میتونی هم از دوستانی که اطلاعات بیشتری در این زمینه دارن اینجا بپرسی یا توی همین فروم!

اره بهترین از نظر قطعه سازان محترم انحصارطلب و ..............

ببین دوست من یه مقدار منطقی فکر کن . الان توی سبد کالای یه شهروند ایرانی ( طبقه متوسط ) این سیستمهای پر زرق وبرق الکی چه جایگاهی داره ؟

این که میگین انحصارطلب رو نمیفهمم یعنی چی؟؟

خوب شما میتونی یک سیستم DDR2 ببندی! مهم این نیست که چشمگیر بوده یا نه، مهم این هست که چه فاکتور هایی تغییر کرده!

توی پست قبلی هم گفتم، اون کاربر های متوسط توی بازار ایرانی که میگی هم یک سیستم 2011 بر پایه DDR3 هم واسشون زیاد هست!

اون ها به ایران که نیگاه نمیکنن! به جهان نگاه میکنن! فقط هم توی ایران قطعه گرون نیست! خیلی مکان ها اینطوری هست!

تازه زمان ورود سوکت 1151 فاصله زیاد هست تقریبا! گفتم، نسل Skylake که بیاد اونوقت خود شما جزو اولین افرادی خواهی بود که سیستم رو ارتقا میدی به DDR4!

این رو هم توجه نمیکنن دوستان که رم هایی که الان موجود شده واسه پیش خرید برای چیپست X99 هست!

اگر دقت کرده باشین ماژول دوال ندارن! و باز اگر الان هم یک جستجو بکنید میبینید که این رم ها حتی در DDR3 هم گرون هستند!

این واسه DDR3 و این هم واسه DDR4، واقعا افزایش قیمت زیاد هست؟؟؟؟ فقط 60 پوند اختلاف! با وجود افزایش فرکانس!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

یه تاریخ عرضه پرسیدن دوستمون

ببینید بحث تا کجا ها داره میره :D

لینک به دیدگاه

ببین عزیز

شما فقط میگی تایمینگ رفته بالا! اما به این نکته توجه نمیکنی که فرکانس هم افزایش داشته!

اون چه که من دستگیرم شده این هست که این تایمینگ ها به خاطر فرکانس بالاتر هست! باید منتظر بود و دید که تست ها چی میگن!

میتونی هم از دوستانی که اطلاعات بیشتری در این زمینه دارن اینجا بپرسی یا توی همین فروم!

خوب شما میتونی یک سیستم DDR2 ببندی! مهم این نیست که چشمگیر بوده یا نه، مهم این هست که چه فاکتور هایی تغییر کرده!

توی پست قبلی هم گفتم، اون کاربر های متوسط توی بازار ایرانی که میگی هم یک سیستم 2011 بر پایه DDR3 هم واسشون زیاد هست!

اون ها به ایران که نیگاه نمیکنن! به جهان نگاه میکنن! فقط هم توی ایران قطعه گرون نیست! خیلی مکان ها اینطوری هست!

تازه زمان ورود سوکت 1151 فاصله زیاد هست تقریبا! گفتم، نسل Skylake که بیاد اونوقت خود شما جزو اولین افرادی خواهی بود که سیستم رو ارتقا میدی به DDR4!

این رو هم توجه نمیکنن دوستان که رم هایی که الان موجود شده واسه پیش خرید برای چیپست X99 هست!

اگر دقت کرده باشین ماژول دوال ندارن! و باز اگر الان هم یک جستجو بکنید میبینید که این رم ها حتی در DDR3 هم گرون هستند!

این واسه DDR3 و این هم واسه DDR4، واقعا افزایش قیمت زیاد هست؟؟؟؟ فقط 60 پوند اختلاف! با وجود افزایش فرکانس!

اولا متوجه افزایش فرکانس هستم. ولی میگم باید به موازات با هم ارتقاع پیدا کنند.

بله اون فروم دوستان باتجربه ای هستند و اکثرا بچه های HOT OC هستند .

ولی چیزی که من دارم میگم فارق از بحثهای ریز و تخصصی هست.

ولی یه سری چیزها بهتر شده مثل بهبود معماری به 32 نانومتری و کاهش ولتاژ و.......

من هم قصدم قصاس قبل از جنایت نیست ، بلکه باید صبر کنیم که بیاد بعد نظر قطعی بدیم. ولی چیزی که گفتیم صرفا گمانه زنی بود که برگرفته از شایعات هستند.

نکته بعدی هم اینه که شما نباید دلیل افزایش کارایی رو صرفا دلیل تغییر نسل رم از DDR2 به DDR3 ببینید.بلکه مسائل زیادی توی این امر دخیل هستند که اینجا جای بحثش نیست.

من حرف کلی شما رو قبول دارم ، منتها خارج از مرزهای ایران. دیگه  اینکه  شما هم من و هم بقیه میتونن در باره بازار اشفته ایران نظر بدن.

من هم منظورم اکثر افراد جامعه بود نه قشر مرفح (که اصلا براشون این قیمتها اهمیت نداره ).و این نکته رو گوشزد کنم که 70 درصد یه مقدار بالا پایین زیر خط فقر هستند.

انحصار طلبی رو هم یه جای دیگه انشا الاه بحث مفصل میکنیم.

درسته

چی درسته دوست من؟

با سلام

یه تاریخ عرضه پرسیدن دوستمون

ببینید بحث تا کجا ها داره میره :D

درست میفرمایید.

دادا مشکلت حل شد؟؟؟؟؟ ^_^ ^_^ ^_^

دشواری ؟ :D

ویرایش شده توسط spear
لینک به دیدگاه

ببین عزیز

فرکانس کاری فعلا فرقی نکرده و همون رنج توی DDR3 هم هست !

http://www.newegg.com/Product/ProductList.aspx?Submit=ENE&N=100007611%20600006050%20600523472%20600462043%20600453361&IsNodeId=1&name=DDR3%203000%20%28PC3%2024000%29

توی لینکی که گذاشتم برای DDR4 علاوه بر اینکه دوال هم هست کواد هم هست! 

http://www.newegg.com/Product/ProductList.aspx?Submit=ENE&N=100007611%20600531817%20600521523&IsNodeId=1&name=288-Pin%20DDR4%20SDRAM

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...