رفتن به مطلب

AMD Phenom 2 x4 965BE یا INTEL CORE I7 860 بگیرم ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

یا بین core i7 860 @2.8ghz با AMD pheno 2 x4 965 be @ 3.4ghz خیلی تفاوت هست ؟؟؟؟؟ البته فرق 1 یا دو دقیقه ای توی رندر برام اهمیت نداره...

آخه تو قیمتشون خیلی تفاوت دارن

راستش من الان از سی پی یو intel c2d e8400 @ 3ghz استفاده میکنم ، خیلی هم ازش راضیم و کارم رو راه میندازه ولی میخوام سی پی یویم رو ارتقا بدم به چهار هسته ای. اهل اورکلاک هم نیستم من 55% کاری که با سیستم میکنم بازیه و 20% هم کار گرافیک میکنم و 25% هم D-O (Stream Sniffing) ( با dvb )... میخوام یه سیستم خوب ببندم حالا با توجه به کاری که با سیستم میکنم به نظر شما یه سیستم بر مبنای اینتل ببندم یا بر مبنای ای.ام.دی.

اینم بگم اگه بخوام سیستم رو از نوع اینتل ببندم علاوه بر سی پی یو باید یه مین بورد و 4 گیگ رم دی دی آر 3 بخرم که جمعا یه 600 تومنی آب میخوره

اگرم سیستم بر مبنای ای.ام.دی بخوام ببندم علاوه بر سی پی یو فقط باید یه مین بورد بگیرم و احتیاجی به خرید رم دی دی آر 3 نیست چون این سی پی یو phenom 2 x4 965 و اگه اشتباه نکنم سه گیگ رم دی دی آر 2 رو که الان دارم ساپورت میکنه و کلا هزینه خرید سیستم بر مبنای ای.ام.دی واسم حدودا 300 تومن آب میخوره

اینم بگم هر کدوم رو که بگیرم یه کولر 100 تومنی خوب واسش میگیرم که فکر کنم ifx-14 خوب باشه البته نمیدونم این کولر PHENOM 2 X4 رو ساپورت میکنه یا نه چون اولین بارم هست که نظرم برای خرید AMD جلب شده و چیز زیادی ازش نمیدونم

حالا به نظر شما با کارایی که با سیستم انجام میدم کدوم رو انتخاب کنم AMD یا intel ؟؟ چون تفاوت قیمتشون واقعا زیاد هست.

البته من قطعات رو از ایران تهیه نمیکنم واسه همین قیمت رو اینطوری دادم

لطفا کمک کنید

ویرایش شده توسط amirsss
لینک به دیدگاه

در مورد کارهايي که با سيستم انجام ميديد :

1- در گيم کلاک بيشتر کارسازه

2- در آفلاين کلاک رم و بافر هارد کارسازه

3- اما در کار گرافيک منظورتون چيه يعني با فو توشاپ کار مي کنيد يا مثلاً يه نرم افزار 3d

در کل من توصيه مي کنم که همين e8400 cpu را نگه داريد و يک کولينگ خوب براش بگيريد و يک مقدار اورش کنيد به اضافه يک رم cl پايين

هزينتون کمتر مي شه

سوالي بود در خدمتم

لینک به دیدگاه

درود

اگر کاربریتون از سیستم گیم هست و اهل اورکلاک هم نیستید فنوم دو 965 بلک ادیشن با کلاک پیش فرض 3.4 یکی از بهترینهاست برای این نوع کاربری.

البته رویژن c3 که 125 وات هست تهیه کنید بهتر هست

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

در مورد کارهايي که با سيستم انجام ميديد :

1- در گيم کلاک بيشتر کارسازه

2- در آفلاين کلاک رم و بافر هارد کارسازه

3- اما در کار گرافيک منظورتون چيه يعني با فو توشاپ کار مي کنيد يا مثلاً يه نرم افزار 3d

در کل من توصيه مي کنم که همين e8400 cpu را نگه داريد و يک کولينگ خوب براش بگيريد و يک مقدار اورش کنيد به اضافه يک رم cl پايين

هزينتون کمتر مي شه

سوالي بود در خدمتم

اگرم کلاک توی گیم مهمتره پس برم فنوم بگیرم

فکر میکنم cl رم هم 5 باشه مدلش kingstone ddr2 800 هست..

سخت ترین کاری که از سیستم میگیرم بازیه و از گرافیک هم منظورم اینه که maxon cinema4d کار میکنم بعبارتی 3d

برای آفلاین هم با این صحبت شما فکر نکنم مشکلی داشته باشم

راستش میخوام دو تا سیستم ببندم که این 8400 رو نگه میدارم ولی الان چون فنش استوکه اور نمیکنم... اینم بگم زیاد از اورکلاک خوشم نمیاد چون اهل رکورد نیستم

ممنون از راهنمایی شما

اگر کاربریتون از سیستم گیم هست و اهل اورکلاک هم نیستید فنوم دو 965 بلک ادیشن با کلاک پیش فرض 3.4 یکی از بهترینهاست برای این نوع کاربری.

البته رویژن c3 که 125 وات هست تهیه کنید بهتر هست

آره فنومrevision c3 125 وات هست ،

راستش من چون میخوام کراس فایر کنم باید یه مادربورد بگیرم . با خودم گفتم حالا که قراره یه مادربورد جدید بگیرم بهتره یه چیزی بگیرم که 3-4 ماه دیگه دوباره نخوام عوضش کنم از طرفی این e8400 هم خیلی واسم خوبه ولی شنیدم دیگه قراره سی پی یو lga775 تولید نشه و بعبارتی این قدیمی شده و منم روی این حساب گفتم یه مادربرد جدید بگیرم و کلا یه سیستم جدید ببندم

از شما هم ممنونم

لینک به دیدگاه

با سلام..

دوست عزیر بین 2 سی پی یو که لیست کردید بدون شک i7 860 انتخاب بهتر هست اما بهترین انتخاب نیست.

Phenom II X4 965 در کلاک استوک تقریبا برابر با i7 750 هستش و بنابراین توصیه نمیشه سمت AMD برین (با نگاهی به امضای من می بینید که خودم از AMD استفاده میکنم). درمورد بازی ها هم تکنولوژی Turbo Boost این سی پی یو خیلی کمکتون خواهد کرد (هر چند که در حالت استوک هم از 965 سر تر هست.) و ویژگی hyper Threading هم در برنامه ها.

به لحاظ نوع مین بورد و ساپورت رم باید عرض کنم Phenom 964 بر پایه سوکت AM3 هست که در اصل کنترلر DDR3 درش استفاده شده اما از انجا که قابلیت استفاده در مین بورد های مبتنی بر سوکت AM2+ رو هم داره در اینصورت (یعنی استفاده از یک مین بورد AM2+ ) میتونید از رم های DDR2 قعلی تون استفاده کنید. اما در نظر داشته باشید ساختار بعدی AMD بر روی سوکت AM3 ارائه خواهد شد و نمی توان چندان به ساپورت ان توسط مین بورد های AM2+ دلخوش کرد.

اما میرسیم به بحث در مورد خود اینتل که بیشتر مربوط به آینده میشه. اینبار اینتل به جای جدا کردن کلاس محصولاتش تنها بر اساس نام دست به یک اقدام دیگه زده و انها رو بر اساس سوکت جدا کرده. در کل سوکت 1366 جز High End محسوب میشه و 1156 Middle و Low end

بنابراین قویا توصیه میشه اگر این سیستم رو با انتظار کارکرد خوب و قابلیت اپگرید بدون تعویض مادربورد و رم طی 1 الی 3 سال آینده میخرید، به سمت سوکت 1366 و i7 920 یا 940 برید. چرا که سی پی یو های های اند جدید اینتل از جمله Gulftown که 6 هسته ای هست بر مبنای این سوکت ارائه خواهند شد.

موفق و موید باشید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...