رفتن به مطلب

کمک - کاهش بسیار زیاد سرعت cpu 955

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان . خسته نباشید . من یک ماه پیش سی پی یو 955 رو خریدم ( البته اون موقع از کمک دوستان خیلی

استفاده کردم و اینجا از همه تشکر می کنم ) توی این یک ماه با برنامه CPUZ سرعت سی پی یو رو زیر نظر داشتم

همیشه سرعتش 3.2 بود . تا اینکه چند روز پیش دیدم سرعتش رو زده 803 ! عکسش رو هم فرستادم .

البته بعضی وقتا یکدفعه ای سرعتش میشه 2.2 یا 3.2 و بعد از 1 ثانیه دوباره میشه 803 .

نمیدونم چرا اینقدر سرعتش کم شده . ممنون میشم کمکم کنید . میتونه از ویندوز باشه ؟

البته من بایوس رو نگاه کردم ! اونجا همه چیز اوتوماتیک بود . من خودم از بایوس Multiplier رو به 11 تغییر دادم و بعد توی

ویندوز با CPUZ دیدم سرعت زیاد شده و روی 2.2 ثابت مونده ! ولی الان همه چیز رو به قبل بر گردوندم و دوباره سرعت

کم شده .

لطفا بفرمائید مشکل از کجاست . ممنونم .

1260962830.jpg

لینک به دیدگاه

سلام دوستان . خسته نباشید . من یک ماه پیش سی پی یو 955 رو خریدم ( البته اون موقع از کمک دوستان خیلی

استفاده کردم و اینجا از همه تشکر می کنم ) توی این یک ماه با برنامه cpuz سرعت سی پی یو رو زیر نظر داشتم

همیشه سرعتش 3.2 بود . تا اینکه چند روز پیش دیدم سرعتش رو زده 803 ! عکسش رو هم فرستادم .

البته بعضی وقتا یکدفعه ای سرعتش میشه 2.2 یا 3.2 و بعد از 1 ثانیه دوباره میشه 803 .

نمیدونم چرا اینقدر سرعتش کم شده . ممنون میشم کمکم کنید . میتونه از ویندوز باشه ؟

البته من بایوس رو نگاه کردم ! اونجا همه چیز اوتوماتیک بود . من خودم از بایوس multiplier رو به 11 تغییر دادم و بعد توی

ویندوز با cpuz دیدم سرعت زیاد شده و روی 2.2 ثابت مونده ! ولی الان همه چیز رو به قبل بر گردوندم و دوباره سرعت

کم شده .

لطفا بفرمائید مشکل از کجاست . ممنونم .

1260962830.jpg

دوست عزیز سرعت پردازنده شما کم نشده بلکه سی پی یو شما در حالت بیکار فرکانسش رو میاره پایین تا برق کمتری مصرف بکنه.برای اینکه خیالت راحت باشه وقتی سی پی یو زد بالا هست با وین رار یه فایل رو استرکت کن میبینی که سرعتت میره روی 3.2

لینک به دیدگاه

دوست عزیز ممنونم از پاسختون ولی من یک فایل 1 گیگ رو هم زیپ کردم و هم اکسترکت کردم باز هم هیچ تغییری

روی سرعت پیدا نشد !

آخه اون اوایل که من سیستم رو گرفتم وقتی که از سی پی یو زد استفاده می کردم همیشه سرعت رو 3.2 میزد .

بیشتر برای این فکرم مشغول شده که چرا یک دفعه ای اینحوری شده !

ویرایش شده توسط m_dj133
لینک به دیدگاه

درود

این مشکل مربوط به باگ نرم افزار cpu z در پردازنده های فنوم دو در ویندوز ویستا هست.اگر روی اکس پی امتحان کنید متوجه میشیدکه چنین مشکلی نداره.خود بنده هم 720 دارم و توی ویستا این موضوع برام وجود داره که مشکل از دتکت غیرصحیح دیتا cpuz در ویستا هست

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من روی xp دارم امتحان میکنم . اصلا ویستا ندارم و نصب هم نکردم !

به نظرتون لازم هستش که ویندوز رو عوض کنم ؟

ویرایش شده توسط m_dj133
لینک به دیدگاه

دوستان نرم افزار دیگه ای هست که بهم معرفی کنید تا با اون هم سرعت سی پی یو رو تست کنم ؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من روی xp دارم امتحان میکنم . اصلا ویستا ندارم و نصب هم نکردم !

به نظرتون لازم هستش که ویندوز رو عوض کنم ؟

خوب در این صورت باز هم ممکنه سی پی یو زد اطلاعات صحیح از فرکانس پردازنده شما نمایش نده.مثلا در مورد سیستم خود بنده در حالی که طبق تصویر زیر فرکانس در سی پی یو زد 800 مگاهرتز نشون میده که دایم هم متغیر هست اما در نرم افزار هاردور مانیتور مادربرد خودم 2880 مگاهرتز نشون میده که درستش هم همین هست

tmp4tmzelkjj2190jcg.jpg

.بهترین منبع در حقیقت اطلاعات پردازنده در بایوس هست که باید مشاهده کنید

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

ممنونم . الان با برنامه DR Hardware تست کردم همون 3.2 رو میزنه . احتمالا مشکل از برنامه سی پی یو زد هستش .

بازم ممنونم دوستان عزیز .

من باز هم به بایوس میرم ببینم اونجا چه خبره .

ممنونم .

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

دوست عزیز این مشکل شما کلا می تونه از 3 مورد باشه. اول مربوط به نرم افزار که می تونی با عوض کردن نسخه ی نرم افزار رفعش کنی. دوم اینکه اگه می بینی با هر نرم افزاری همین کلاک رو نشون می ده احتمالا از داخل بایوس مین سرعت سی پی یو رو کم کردی. چون این سری از سی پی یو ها بلک هستند و استپ هاش بازه برای کاربر.می تونی بعد از ریستارت سیستم با دکمه ی del به بایوس بری و تنظیمات رو به دلخواه تنظیم کنی یه به حالت پیش فرض دربیاری و سوم که احتمالش از همه کمتره و تقریبا بعیده ناشناخته بودن سی پی یو برای مین که به بایوس مادربرد مربوط می شه.:->

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزيز

آخرين ورژن cpu-z رو از لينك زير دانلود كنيد به احتمال زياد فركانس cpu رو درست نشان ميدهد

ajika75875lgwmn1z91l.jpg

دانلودcpu z 1.53.1

http://www.cpuid.com/cpuz.php

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...