رفتن به مطلب

جدا سازی قطعات واترکولر Closed-loop

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود دوستان عزیز و ارجمند
توی فکرم هست که کولر H100i رو قطعاتش رو جدا کنم، و لوله هاش رو تغییر بدم، همچنین یه مود هم روی بلاک پردازنده انجام بدم
همچنین یک مخزن بهش اضافه کنم و اگر نیاز شد یک پمپ در حد اکواریوم
حالا چرا؟
همونطور که میدونین قیمت واتر کولرهای کاستوم زیاده!
یک دلیلش اینه، دلیل دوم میخوام مود خودم باشه!
مخزن رو هم خودم میخوام بسازم،
با استفاده از فیتینگ مناسب هم لوله هاش رو تغییر بدم، و در آینده نزدیک هم بهش یک رادیاتور اضافه کنم واسه گرافیک
حالا اصل سوال اینجاست که جداسازی این کولر مشکلی ایجاد میکنه؟
اگر بلاک رو باز کنم واسش مشکلی پیش میاد؟
طبق دانش خودم که نباید مشکلی باشه،
نظر اساتید چیه؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست گرامي

مطلب مفيدي رو شروع كرديد

واقعيتش براي من هم اين موضوع سوال بود

پيگير تاپيك شما هستم و نتيجه رو دنبال خواهم كرد

با تشكر

لینک به دیدگاه

سلام دوست گرامي

مطلب مفيدي رو شروع كرديد

واقعيتش براي من هم اين موضوع سوال بود

پيگير تاپيك شما هستم و نتيجه رو دنبال خواهم كرد

با تشكر

درود بر شما

خواهش میکنم،

البته اگر دوستان و اساتید شرکت کنن توی تاپیک

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام محمد جان 

خوب هستی ؟

برای تعویض شیلانگای H100i من کمی قبلا جستوجو کردم باید اول شیلنگا خودشو جدا کنی و بعد اون شیلنگ جدید مثل شیلنگ UV بگیری و باید کاملا هواگیری کنی وقتی تو شیلنگا رو برداری و بخای شیلنگ جدید جایگزین کنی حتما باید به صورت کامل هواگیری بشه تا کارایی اولیه رو از دست نده . 

لینک به دیدگاه

سلام محمد جان 

خوب هستی ؟

برای تعویض شیلانگای H100i من کمی قبلا جستوجو کردم باید اول شیلنگا خودشو جدا کنی و بعد اون شیلنگ جدید مثل شیلنگ UV بگیری و باید کاملا هواگیری کنی وقتی تو شیلنگا رو برداری و بخای شیلنگ جدید جایگزین کنی حتما باید به صورت کامل هواگیری بشه تا کارایی اولیه رو از دست نده . 

درود احسان جان، ممنون، شما خوبی عزیز؟

والا حقیقت نمیخوام از شیلنگ استفاده کنم دیگه!

میخوام از لوله مسی یا اکرلیک استفاده کنم واسش!

میشه فیتینگ زد واسش؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میشه فیتینگ زد واسش؟

ممنون 

میخای از این کریستالی ها استفاده کنی ؟ 

در مورد فیتینگ نممیدونم که سایزش بخوره یا نه .

لینک به دیدگاه

ممنون 

میخای از این کریستالی ها استفاده کنی ؟ 

در مورد فیتینگ نممیدونم که سایزش بخوره یا نه .

آره،

فیتینگ ها که سایز های مختلف داره، من فکر کنم بخوره!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میشه فیتینگ زد واسش؟

سلام

فکر نکنم استفاده از لوله از جنس فلز مناسب باشه.. در واقع به نظرم واترکولینگ چه کلوزلوپ و چه کاستوم باید یه ویژگی مهم داشته باشه داشته باشه... اونم اینه که سیستم کولینگ باید در همه جا(قسمتهایی ه مایع حرکت میکنه یعنی شلنگها) عایق باشه و فقط در 2 نقطه تبادل حرارت انجام بده! یکی در قسمت بلاک که گرما رو بگیره و دیگری در رادیات که گرما رو به محیط بده و اگه از لوله مسی استفاده کنید تعادل این جریان به هم میخوره,برداشت شخصیه من از سیستم واترکولینگ اینه با توجه به مشاهده کارکرد مدلهای مختلف

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

سلام

فکر نکنم استفاده از لوله از جنس فلز مناسب باشه.. در واقع به نظرم واترکولینگ چه کلوزلوپ و چه کاستوم باید یه ویژگی مهم داشته باشه داشته باشه... اونم اینه که سیستم کولینگ باید در همه جا(قسمتهایی ه مایع حرکت میکنه یعنی شلنگها) عایق باشه و فقط در 2 نقطه تبادل حرارت انجام بده! یکی در قسمت بلاک که گرما رو بگیره و دیگری در رادیات که گرما رو به محیط بده و اگه از لوله مسی استفاده کنید تعادل این جریان به هم میخوره,برداشت شخصیه من از سیستم واترکولینگ اینه با توجه به مشاهده کارکرد مدلهای مختلف

درود فرجام جان، ممنون که افتخار دادین

حقیقت مود هایی که از کیس ها دیده بودم و از لوله مسی استفاده کرده بودن، زیبایی خاصی داده بود به سیستم، واسه اون گفتم،

در مورد لوله های اکرلیک چطور؟

------------------------------------------

همین الان یک ویدئو از H80i دیدم که طرف همین کار رو انجام داده البته با شیلنگ

https://www.youtube.com/watch?v=0mDecgtaR10

لینک به دیدگاه

میشه فیتینگ زد واسش؟

سلام

بنظر من لوله مسی بهتر عمل میکنه.

تا وقتی که دمای هوای اطراف لوله کمتر از آب درون آن باشه، استفاده از لوله بجای شیلنگ به خنک کردن آب کمک میکنه و عملکرد کل سیستم واترکولر بهبود پیدا میکنه. یعنی علاوه بر رادیاتور شیلنگ (یا لوله) هم در خنک کردن آب کمک می کنه.

اصلا لازم نیست بین بلاک و رادیاتر چیز عایقی باشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود فرجام جان، ممنون که افتخار دادین

حقیقت مود هایی که از کیس ها دیده بودم و از لوله مسی استفاده کرده بودن، زیبایی خاصی داده بود به سیستم، واسه اون گفتم،

در مورد لوله های اکرلیک چطور؟

قربونت داداش

آره اما اونها لوله های فلزیه خاصی هستند که از داخل ایزوله هستند و معمولا برای کوتاه شدن جریان کولانت و جم و جور بودن سیستم واترکولینگ استفاده میشن مثلا به جای اینکه شلنگ خم بشه و فضای بیشتری بگیره و طولش هم بیشتر باشه از اون لوله های فلزی به صورت زانویی استفاده میشه تا هم مرتب تر باشه هم کولانت مسیر کمتری رو طی کنه.. بعید میدونم همچین لوله های فلزی پیدا بشه اینجا :دی

در مورد اکریلیک هم چون شباهت های ساختاری زیادی به پلاستیک داره عایق بهتری هست و به نظرم آپشن بهتری میتونه باشه

بطور کلی اگه دقت کرده باشید شیلنگ های واترکولینگهای کلوزلوپ به شدت عایق شده هستن از لحاظ تبادل گرمایی و دلیلش میتونه این باشه: واترکولینگ های کلوزلوپ از لحاظ عملکرد جداگانه رادیات و پمپ و بلاک از واترکولینگ های کاستوم  بسیار ضعیفتر هستند پس باید تا جایی که امکانش هست بهینه سازیشون کنن و جوری که من متوجه شدم عایق سازیه شیلنگ ها عمده ترین کاری هست که انجام میشه در کلوزلوپ ها(یعنی قطعات کلوزلوپ ها بصورت تکی کاراییشون ضعیفه اما با انجام بعضی بهینه سازیها کارایی کلی واترکولینگ رو بالا میبرن), و همین نکته نشون میده که عایق بودن لوله ها یا شیلنگها مهم هستش و حتی اگه در واترکولینگهای کاستوم هم حواسمون به عایق بودن شیلنگها باشه میتونیم کارایی بهتری بگیریم

افشین جان مسئله اینه که همیشه قرار نیست دمای محیط از دمای مایع پایینتر باشه که فلزی بودن لوله ها مفید واقع بشه.. معمولا دمای مایع خنک شده که از رادیات برمیگرده پایینتر هست تا حدی از دمای محیط (معمولا فقط دمای مایعی که از بلاک خارج میشه بالاتر از دمای محیط هست) و اگه این مایع خنک شده با محیط تبادل گرمایی داشته باشه بازهم  هم دمای محیط میشه در حالی که در رادیاتور قبلش خنکتر شده بوده....

البته بحثی که مطرح میکنم بر پایه تجربیات شخصی 2-3 ساله خودم با واترکولینگها هست و همیشه قطعیت ممکنه نداشته باشه

ویرایش: ظاهرا" بخشی از متنی که نوشتم ناپدید شده چون موقع ارسال پاسخ اون نرم افزار قندنشکن فعال بوده :دی

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

قربونت داداش

آره اما اونها لوله های فلزیه خاصی هستند که از داخل ایزوله هستند و معمولا برای کوتاه شدن جریان کولانت و جم و جور بودن سیستم واترکولینگ استفاده میشن مثلا به جای اینکه شلنگ خم بشه و فضای بیشتری بگیره و طولش هم بیشتر باشه از اون لوله های فلزی به صورت زانویی استفاده میشه تا هم مرتب تر باشه هم کولانت مسیر کمتری رو طی کنه.. بعید میدونم همچین لوله های فلزی پیدا بشه اینجا :دی

در مورد اکریلیک هم چون شباهت های ساختاری زیادی به پلاستیک داره عایق بهتری هست و به نظرم آپشن بهتری میتونه باشه

بطور کلی اگه دقت کرده باشید شیلنگ های واترکولینگهای کلوزلوپ به شدت عایق شده هستن از لحاظ تبادل گرمایی و دلیلش میتونه این باشه: واترکولینگ های کلوزلوپ از لحاظ عملکرد جداگانه رادیات و پمپ و بلاک از واترکولینگ های کاستوم  بسیار ضعیفتر هستند پس باید تا جایی که امکانش هست بهینه سازیشون کنن و جوری که من متوجه شدم عایق سازیه شیلنگ ها عمده ترین کاری هست که انجام میشه در کلوزلوپ ها(یعنی قطعات کلوزلوپ ها بصورت تکی کاراییشون ضعیفه اما با انجام بعضی بهینه سازیها کارایی کلی واترکولینگ رو بالا میبرن), و همین نکته نشون میده که عایق بودن لوله ها یا شیلنگها مهم هستش و حتی اگه در واترکولینگهای کاستوم هم حواسمون به عایق بودن شیلنگها باشه میتونیم کارایی بهتری بگیریم

افشین جان مسئله اینه که همیشه قرار نیست دمای محیط از دمای مایع پایینتر باشه که فلزی بودن لوله ها مفید واقع بشه.. معمولا دمای مایع خنک شده که از رادیات برمیگرده پایینتر هست تا حدی از دمای محیط (معمولا فقط دمای مایعی که از بلاک خارج میشه بالاتر از دمای محیط هست) و اگه این مایع خنک شده با محیط تبادل گرمایی داشته باشه بازهم  هم دمای محیط میشه در حالی که در رادیاتور قبلش خنکتر شده بوده....

حقیقت این هست که اون لوله مسی ها هم راحت تر گیر میاد :))))

حالا از اون لوله ها از کجا بیارم؟

در مورد اضافه کردن رادیات و پمپ نظرت چیه فرجام جان؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...