رفتن به مطلب

کمک درمورد خرید مادربرد asrock m3a785gxh/128m

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

این مشخصات سیستم الان منه

MAIN : ASUS M2NE

CPU: phonon 8450*3

ram : 2 gig geil bass 800

vga: his 2600xt icq torbo

power: green 430

monitor : samsung 2032bw

میخواستم سیستم رو ارتقاء بدم به خاطر همین بعد از تحقیق از این مادربرد asrock m3a785gxh/128m خوشم اومده فقط یه چیزی رو متوجه نشدم که آیا اگه من این مادربرد رو بگیرم نیازی به تعویض cpu هم دارم یا نه ؟ منظورم اینه که این مادربرد که am3 ساپورت هستش am2+ رو هم ساپورت میکنه یا نه ؟

بعد برای گرافیک هم مد نظرم 5770 هستش به نظرتون الان خریدش معقولانه هست یا باید بیشتر صبر کنم تا قیمتها پایین بیاد

لینک به دیدگاه

با سلام..

گویا این قضایای am2+ و am3 برای دوستان خیلی دردساز شده.

کافیه فقط در نظر داشته باشید که am2+ یعنی 940 پین

و am3 یعنی 938 پین. خوب حالا با این تفاسیر به نظر شما سی پی یو ای که 940 پین هست میتونه تو سوکت 938 پین استفاده بشه؟ خیر

(البته بر عکسش صادقه ها، یعنی سی پی یو های am3 که 938 پین هستند می تونند در سوکت am2+ که 940 پین هست استفاده بشن)

در ضمن با مهاجرت به سوکت am3 ناچار به استفاده از رم ddr3 هستید. بهترین راهش اینکه که نوع am2+ همین ماردبورد را انتخاب کنید.

واسه کارت گرافیک هم در کل به نظر من یه مدت صبر کن و یه 5850 بگیر.

موفق و موید باشد.

لینک به دیدگاه

سلام

ممنونم ازت دوست خوبم با این اطلاع رسانی خوب و مفیدت خیلی بهم کمک کردی . برای خرید کارت گرافیک هم همونطوری که خودتون فرمودین صبر میکنم تا قیمتها یه کمی منصفانه بشه بعد خرید میکنم .

بعد از خوندن پیامتون به سایت asrock رفتم و فکر میکنم مشکل از خود من بوده چون فکر میکنم ( البته با این توضیحاتی که شما دادین ) این مادربرد am2+ هستش که قابلیت خوندن am3 رو هم داره اینم مشخصاتی که تو خود سایت زده بود

Support for Socket AM2+ / AM2 processors: AMD Phenom™ FX / Phenom / Athlon 64 FX / Athlon 64 X2 Dual-Core / Athlon X2 Dual-Core / Athlon 64 / Sempron processor

Support for AM3 processors: AMD Phenom™ II X4 / X3 / X2 and Athlon II X4 / X3 / X2 processors

بعد چیزی که خیلی برام جالبه اینه که تو مشخصاتش هیچ حرفی از ddr3 زده نشده

- Dual Channel DDR2 memory technology

- 4 x DDR2 DIMM slots

- Supports DDR2 1066*/800/667/533 non-ECC, un-buffered memory

- Max. capacity of system memory: 16GB**

و وقتی نگاه کردم دیدم این مادربرد تو لیست مادربردهای am3 هم وجود داره و تو مشخصاتی که در اونجا زده ddr3 هم ساپورت میکنه و حرفی از am2+ زده نشده حتی تو »CPU Support List

اگر زحمتی نیست یه نگاهی به این سایت بندازین

http://www.asrock.com/mb/index.asp

بازم ازتون ممنونم که برام وقت گذاشتین

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

ممنون میشم اگه اطلاعاتی در این رابطه دارین بهم بگین چون تو خرید این مادربرد لنگ در هوا موندم :( و این که این مادربرد ارزش خرید داره یا نه :)

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

کسی نیست به من بدبخت بی نوا ( اطلاعات ) کمک کنه :(

موندم این مادربرد رو بخرم یا برم سراغ یه مین دیگه

خدا بهتون عوض بده بیاین راهنمایی کنین وگر نه مجبورم نفرینتون کنما :(

شوخی کردم اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم منم راهنمایی کنه

قبل از هر پیغامی تشکر خودمو اعلام میکنم (:)

لینک به دیدگاه

سلام

این مشخصات سیستم الان منه

main : Asus m2ne

cpu: Phonon 8450*3

ram : 2 gig geil bass 800

vga: His 2600xt icq torbo

power: Green 430

monitor : Samsung 2032bw

میخواستم سیستم رو ارتقاء بدم به خاطر همین بعد از تحقیق از این مادربرد asrock m3a785gxh/128m خوشم اومده فقط یه چیزی رو متوجه نشدم که آیا اگه من این مادربرد رو بگیرم نیازی به تعویض cpu هم دارم یا نه ؟ منظورم اینه که این مادربرد که am3 ساپورت هستش am2+ رو هم ساپورت میکنه یا نه ؟

بعد برای گرافیک هم مد نظرم 5770 هستش به نظرتون الان خریدش معقولانه هست یا باید بیشتر صبر کنم تا قیمتها پایین بیاد

درود

دوست گلم در کل این فقط و فقط یک نظر و پیشنهاده چیزی که دارم میگم .

این مادربرود نسبت به مشخصاتی که داره ودوستان استفاده کردن مادربرود خوبیه و قیمتش هم خیلی مناسبه . ولی این دلیل نمیشه چون ما میگیم خوبه خراب نشه و یا اینکه رضایت شما رو تمام و کمال جلب بکنه مثلا همین کالا رو یکی از دوستان خرید دو بار به گارانتی مراجعه کرد و یکی دیگر میگه عالیه .

Cpu حاضر تون هم بهش میخوره .

در مورد 5770 باید بگم که این ذات کارتهای گرافیکه ارزونتر بشن ولی زمانش مشخص نیست

لینک به دیدگاه

سلام

ممنونم آقای حسینی برای راهنمائیتون . چند روز بود که منتظر بودم یکی بهم جواب بده تا بتونم تصمیم بگیرم و خیلی ممنونم از اینکه شما این زحمتو کشیدین چون دیگه خیالم راحت شد

درباره خرابی هم تو هر برندی ممکنه مثلا خود من وقتی asus m2ne خریدم مستقیم رفتم گارانتی و یکی دیگه بهم دادن ولی این به این معنی نیست که این مین مین بدی باشه و الانم چند ساله دارم ازش استفاده میکنم و خیلی ازش راضی هستم ولی خوب به خاطر سی پی یوهای جدید که وارد بازار شدن مجبورم عوضش کنم

با آرزوی موفقیت بیشتر برای شما دوست عزیز

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...