رفتن به مطلب

کنسول یا pc?

اشتراک گذاری

انتخاب شما کدام است؟(لطفا بعد از مطالعه تاپیک انتخاب کنید)  

79 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. Microsoft

2. 2. sony

3. 3. pc

• سیستم 500 تا 1 میلیون
    • سیستم 1 میلیون
    • سیستم 1 تا 2 میلیون
    • بالا تر از 2 میلیون
    • هیچکدام

Recommended Posts

انحصاراتونم که کم کم شکسته میشن

post-14717-0-06775200-1409457659_thumb.jpg

post-14717-0-68761500-1409457726_thumb.jpg

ویرایش شده توسط danyal-s2
لینک به دیدگاه

من پول بستن سیستم کامل درست حسابی هنوز کم دارم در شروع خرید 2 ملیون خرج کردم بعدش به کمبود بودجه ومشکلاتی خوردم نصف سیستم مونده 

هنوز کامل نشده  :D  اما روز اولم پلی 4 در دست رس بود برای خرید اما هرچی فکر کردم توان خرید بازی هاش در خودم ندیدم  :(  :laughing:

بعد چند روز از خرابی احتمالی در اینده به ذهنم رسید خلاصه یاد پدر مادر گرام و همچین برادر افتادم و فامیل کنسول ببین باهاش بازی میکنی

کلمه بچه شدیی از تو بعیده داریی بازی میکنی خجالت بکش بازی ماله بچه ها هست   :laughing: اخه کنسول احساس کودک بودن در نسل قبل به وجود میاره یا کلوپ 1 ساعت فوتبال با بدبختی می افتن  :laughing:

خلاصه بازی ها کنسول هم چک کردم دیدم کیفیت اجرا نسبت به یک پی سی بالا تر نیست من که یک سال سیستم نداشتم یک سال دیگه هم روش همون پی سی میخرم  =))  :D

الان هم که اوضا خرابه  :(

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

صد درصد PC تجربه بهتری خواهی داشت

صبر کن 980 GTX معظم بیاد بعد معنی واقعی کیفیت و قدرت میفهمی :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

:laughing: مهرداد جان شما ملیون ها کار دیگه بغیر از بازی با کامپیوترت انجام میدی؟!منظورت وب گردی و فیلم دیدن و همین دیگه متاسفانه بقیه ملیون کارهای دیگه رو خاطرم نیست

بعد این میلیون کارارو با pc معمولی نمیشه انجام داد؟حتما باید high end باشه؟ یکی میگفت ما میتونیم رایت کنیم بازیای سگا و میکرو .... همه ی اینارم با pc معمولی میشه انجام داد

الان دیگه همه pc دارن پس کارای دیگه رو در نظر نگیرید فقط بازی رو در نظر بگیرید

استفاده و اجرای راحت بازی ها؟ همون نصب بازی دهن آدمو سرویس میکنه حالا واستا نسخه ی skidrow بیاد نمیدونم نسخه چی بیاد بازی ایراد داره براش پچ بیاد بازی درست بشه

میخای اجراش کنی میگه فلان فایل dll موجود نیست باید آپدیت کنی و...البته اینا برای pc بازا عادی شده ولی نگو راحته استفاده ی راحت یعنی دیسک رو بزار تو تمام

بعد پیشنهاد میدی با 1.5 سیستم جمع کنن تا مدت ها براشون جواب میده؟! :eek:

کارت گرافیکت فقط 1.5 پولشه همین چند روز پیش به من میگفتی تا 2 سال بیشتر جواب نمیده

cpu 2500k ای که داری چندین ساله برات کار میکنه ؟!این cpu الان برای کارت گرافیکت گلوگاه ایجاد کرده باید عوضش کنی

خوب این از جواب دوست عزیزم :devilish:

دوستانی که میگن فلان سایت با500 دلار سیستم بستن بهتر جواب گرفتن درک کنید که اوله نسله سخت افزار کنسولای جدید با سخت افزار pc فرق میکنه پیچیده تره

برای بازی سازا هنوز ناشناختست کنسول ها موتور های گرافیکی مخصوص خودشونو دارن که هنوز اول کاره مونده تا کامل بشن دوستانی که از موتور های گرافیکی

سردر میارن میدونن-سخت افزار کنسول ها دقیقا یکیه بنابر این میتونن از تک تک قطعاتش آخرین استفاده رو بکشن

الان شما برو با مشخصات xbox360 یه pc جمع کن با رم512ببینم میتونی بتلفیلد 3 رو مثل xbox360 روش اجرا کنی؟

دوستانی که میگن 8گیگابایت رم gddr5 بدرد نمیخوره و ملاک نیست نمیتونن ازش استفاده کنند و ....الان شاید نتونن ولی چند سال دیگه با پیشرفت تکنولوژی ازش

استفاده میکنن.یکی میگفت apu آشغال ضعیف ps4 میخاد چیکار کنه؟توی خبرهای همین فروم بود یکی از کاربرا گذاشته بود که سری جدید apu های قدرتمند amd قراره بیاد که بر پایه ی

apu های بکار رفته در ps4 هست بغیر از اون هم خیلی از pc بازها تو همین فروم ها گفتن اول کارت گرافیک بعد ram بعد cpu

درباره ی directx 12 هم زیاد گندش نکنید قبل هر شمارش که میخاد بیاد از این حرف ها زیاد میزنن تازه اصلا همون چیزیم که میگن باشه

خوب تو کنسول ها هم میتونن ازش استفاده کنند همونطور که مایکروسافت با اومدن directx 11 ازش در xbox360 استفاده کرد

تو این بحث های مشابه چند نفر میگفتن کنسول ها نمیزارن بازی ها پیشرفت کنن! میدونین چی باعث پیشرفت میشه؟رقابت اگه رقابت بزرگ بین کنسول ها نبود

اگه کنسول ها نبودن الان داشتیم نهایتا igi2 بازی میکردیم بهترین بازی ها روی کنسول ها اومدن از ماریو سونیک کراش بگیر بیا تا گاد اف وار و آنچارتد و هیلو و....

به دوست عزیزیم که تاپیکو راه انداخت بگم اگه فقط 500 تومن لازم داری تا کامپیوترت بتونه بازیای الانو اجرا کنه همون کامپیوترت رو ارتقا بده فعلا بازی کن

و پولاتو جمع کن برای موقعی که ps4 کپی خور شد یدونه بگیر طرف xbox one هم نرو

اگه مثل من از نظر مالی تعطیلی! همین پولو هفتصد بزار روش یه ps4 دست دو بگیر نگران قیمت بازیاشم نباش یه بازیو با چند نفر میتونی تعویض کنی

یا بفروشی توی فروم های مختلف حتی مغازه ها به حرف این pc gamer ها هم گوش نکن اینا هر دو سال 2-3تومن خرج میکنن بخاطر یخورده رزولوشن و فریم بالاتر

بعضیا هم که از هیچی سر در نمیارن فقط بلدن پول به فنا بدن مهرداد جان یه موقع فکر نکنی تورو میگما :laughing:

نمونه هایی از میلیون ها کار:

کار با فتوشاپ ، که در صورت نداشتن سیستم قوی پدرر آدم رو در میاره.

کار با برنامه های کانورتور ، که در صورت نداشتن سیستم قوی صبر عیوب میخواد.

دیدن فیلم های HD با حجم بالا که الان خیلی از PC های ساده از جمله مال خود شما قادر به اجراشون نیستن.

گوش دادن به آهنگ.

انجام بازی.

و خیلی کار های ریز و درشت دیگر که در زمان کار باهاش مواجه میشید.

نصب بازی:

من توی این مدت که جدید ترین بازی هارو یا دان کردم و یا خریدم کوچکترین مشکلی در نصب و اجراش نداشتم.

به غیر از واچ داگ که اونم در نصب و اجراش مشکلی نداشتم فقط بعد از انتشار بازی تعدادی پچ اومد که فقط باید کپی میشد.

اون فایل DLL هم که فرمودید به خودتون بستگی داره که چطور از سیستم محافظت کنید،اگه همیشه آپدیت باشه و یه آنتی ویروس خوب هم سرش نصب باشه هیچوقت از این مشکلات نخواهید داشت.

سیستم:

سیستمی که من گفتم 1.5 الان دارم میبینمش که دارم میگم،پسر دایی خودم یه سیستم بست با همین رنج قیمت اما اون زیاد اهل hige resolution بازی کردن نیست و وقتی هم که نخوای hige بازی کنی راحت همچن سیستمی پاسخگو خواهد بود.

CPU:

Cpuی من همچن cpuی ضعیفی نیست ، 2500k جزو cpuهای قدره و من الان حتی زمان اجرای سنگین ترین بازی ها هم باهاش مشکلی ندارم و وقتی زمان اجرای بازی میزان مصرفش رو چک میکنم نهایتا تا 70درصد پر میشه،تازه این در حالتی هست که اصلا اور نشده،کاربر معروف آقا فرجام که اهل اور هستن باهاشون درباره این CPU صحبت میکردم و میگفتن با فن استوک تا 3.7 گیگا اورش کردن و جزو یکی از بهترین CPU ها هست.

و در آخر این رو هم بگم که الان دوره PC gamer در حال تغیره و اکثر بازی سازا دارن رو میارن به سمت PC ، متاسفانه هر چی گشتم صفحه گیم فا که آمار نظر سنجی از بازی سازان برای انتشار بازی هاشون رو پیدا کنم نشد اما آماری که داده بودن به این صورت بود که 60 درصد تمایل به ساخت بازی برای PC داشتن و 40 درصد بقیه شامل تمام کنسول ها میشد.

دلیل این اتفاق هم همین دایریکس 12 و منتل و استیم هستش که آینده PC رو تغییر خواهند داد.

ویرایش شده توسط rahmanshahi
لینک به دیدگاه

یه حرفی بزنم اونایی که میگن نباس فدای چنتا انحصاری نکرد ، نمی دونن اون چنتا انحصاری چه غوغایی کردن من نقد این last of us رو می خوندم می گفت اون دختره الی یک هوش مصنوعی بی نظیری واسش ساختن که بیا و حال کن ! من باور نکردم اما رفتم و گیم پلی شو دان کردم و دیدم که واقعا شاهکاره ! همونطور که شاهکار سال 2014 دراومد بیش از 200 تا جایزه گرفته ! دوست عزیزی هم که میگه 3 تا پلتفورم لوسه آقا اصلا لازم نیس 3تا بخری یعنی این ایکس باکس اصلا ارزش خرید نداره یعنی من اگه سونی 4 هم بخرم و پول اضافی داشته باشم نمیدم واسه ایکس باکس مایکروسافت واقعا داره ضرر میده کنسولش همچین انحصاری هایی نداره تنها انحصاری خوبی که داره امسال بازی جدید tomb raider هس که اونم انحصاری زمانیه یعنی بعد یه مدت واسه بقیه میدن شما یه pc معقول و نه گران به همراه یه ps4 بخری تا 5 سال حدودا بی نیازی چرا 5 سال چون عمر نسل 8 رو 5 سال تخمین زدن ایکس باکس همچین انحصاری نداره که بخوای واسش پول بدی میگم ماه ها بود که این بازی last of us تو ذهنم بود هی می خواستم برم سون3 بگیرم آخه می گفتم مگه واسه یه بازی میرن کنسول میخرن آخه؟ :(

اما اگه بازیای مولتی رو رو pc بزنی و انحصاری ها رو رو ps4 دیگه مشکلی نداری 

کیفیت ps4 درسته که به pc نمی رسه اما دیگه خیلی تفاوت کم شده  عکسایی که از نسخه های مختلف یه بازی می ذارن رو توجه کنید جز در جزئیات خیلی کم تفاوتی ندارن  @};-

لینک به دیدگاه

ممنونم حسین جان اگه از میکرو به اینور کنسول نداشتی یعنی بهتریت بازیارو از دست دادی من اینهمه سال که بازی کردم

فقط از بازیای انحصاری کنسول ها لذت بردم

یعنی شما سری ,gears of war,god of war,,uncharted,halo

اینارو بازی نکردی؟انحصاری های ps2

god hand-altered beast-final fight-25 to life...

انحصاری های ps1

crash-twisted metal-wining eleven 3-soul reaver.....

مغزمو ترکوندی

یه ps2 بگیر بازیای انحصاری ps1-2 رو فعلا بازی کن به نظر من هنوزم دیر نشده البته الان دیگه مثل اونموقع حال نمیده ولی بازم بگیر بازی کن

آقا مهدی حرف شما درسته رو pc کفیت بهتره ولی مشکل اینجاست که سیستمی که فقط کارت گرافیکش 2 میلیون پولشه کیفیتش یکم بهتر از ps4 هست

در صورتی که باید چند برابر ps4 گرافیک داشته باشه بنابر این با عقل جور در میاد آدم بره چند ملیون پول pc بده هر 2 سال هم 2 تومن برا ارتقاش بزاره کنار؟

راستش بازی های سگا و psp رو روی پی سی بازی کردم با امولاتور ولی تو این چند ساله انقدر گرافیک بازی برام مهم بود اگه بازی گرافیکش پایین باشه اصلا نمیتونم بازی کنم مثل این میمونه چند سالی سوار پورشه بشی و بعد یک دفعه بخواهی سوار پراید بشی خوب بازی بی کیفیت ps2 رو الان نمیتونم حتی انحصاریاشو بازی کنم ولی به فکر خرید ps3 هستم میخوام مدل فت کپی خور نرم افزاری بگیرم از کل باز های بالا فقط god of war رو روی psp بازی کردم که خیلی بهم حال داد

لینک به دیدگاه

تو این چند ساله بهترین بازی که کردم از نظر داستان و محتوا بازی devil my cry 4 بود واقعا داستان زیبایی داشت هنوزم خاطراتش برام زنده است کلا بازی هایی که تو سناریوش زن  داره رو می پسندم چون ادمی دوست داره و کنجکاوه بقیه بازی رو انجام بده تا ببینه سر دختره چه بلایی میاد ولی گیم هایی که فقط ادم میکشن تا بازی تمام بشه جذابیت زیادی حداقل برای من نداره متاسفانه 

لینک به دیدگاه

اقا این بحثو تموم کنید اصلا نه pcخوبه نه کنسول

استارتر یه تابیک زده رفته حالشو میکنه شماها اینجا به جون هم افتادید پی سی خوبه کنسول خوبه 

9صفحه این تابیک بالا رفته همش حرفهای الکی 

به نظرم این تابیکو مدیران ببندن بهتره

لینک به دیدگاه

وقتی پول نداری pcببندی چرا گریه میکنی

خخخخخ

RIVER RAID برو بازی کن بقیم تو پستهای که گذاشتم ببین جوجه گیمر

موقعی که ما آتاری بازی میکردم با دسته خلبانی شماها کجا بودید ...

به شماهی که از پلی 1یا2یا3شروع کردید وراحت سیو وکد میزنید اخه میگند گیمر

به این پستام یک نگاهی بندازی بد نیست

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=31441&hl=

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=28720&hl=

کنسول یه زمانی راضی کننده بود ولی الان اصلا وابدا مفتش گرونI

الان کهPCدارم هر وقت دلم بخواد بازی آتاری و......میزنم وهر وقت دلم بخواد بازیهای غولی مثل کرایسیس3 میزنم

از طرز حرف زدنت معلومه بچه ای شاید سن....رو داشته باشی ولی بچه ای من 22 سالمه از میکرو و سگا و ... شروع کردم

کانترا رو هم تا تهش نرفتم ولی چندین مرحله جلو رفتم روالش اینجوریه که یه مرحله جنگله یه مرحله یه سالونیه که تهش بستس باید به تفنگا و آدما شلیک کنی تا دیوار خراب بشه

دوربینم از پشته و همینطور تکرار میشه درباره ی تاپیک دومت من چندتا سوال دارم ادعا کیست؟چطور یک آدم ادعارو تشخیص بدیم؟بچه ایه که ادعای بزرگی میکنه نوبیه که ادعای گیمری میکنه

بازی سخت میخای برو silver surfer رو روی میکرو بازی کن پشه!

نمونه هایی از میلیون ها کار:

کار با فتوشاپ ، که در صورت نداشتن سیستم قوی پدرر آدم رو در میاره.

کار با برنامه های کانورتور ، که در صورت نداشتن سیستم قوی صبر عیوب میخواد.

دیدن فیلم های HD با حجم بالا که الان خیلی از PC های ساده از جمله مال خود شما قادر به اجراشون نیستن.

گوش دادن به آهنگ.

انجام بازی.

و خیلی کار های ریز و درشت دیگر که در زمان کار باهاش مواجه میشید.

نصب بازی:

من توی این مدت که جدید ترین بازی هارو یا دان کردم و یا خریدم کوچکترین مشکلی در نصب و اجراش نداشتم.

به غیر از واچ داگ که اونم در نصب و اجراش مشکلی نداشتم فقط بعد از انتشار بازی تعدادی پچ اومد که فقط باید کپی میشد.

اون فایل DLL هم که فرمودید به خودتون بستگی داره که چطور از سیستم محافظت کنید،اگه همیشه آپدیت باشه و یه آنتی ویروس خوب هم سرش نصب باشه هیچوقت از این مشکلات نخواهید داشت.

سیستم:

سیستمی که من گفتم 1.5 الان دارم میبینمش که دارم میگم،پسر دایی خودم یه سیستم بست با همین رنج قیمت اما اون زیاد اهل hige resolution بازی کردن نیست و وقتی هم که نخوای hige بازی کنی راحت همچن سیستمی پاسخگو خواهد بود.

CPU:

Cpuی من همچن cpuی ضعیفی نیست ، 2500k جزو cpuهای قدره و من الان حتی زمان اجرای سنگین ترین بازی ها هم باهاش مشکلی ندارم و وقتی زمان اجرای بازی میزان مصرفش رو چک میکنم نهایتا تا 70درصد پر میشه،تازه این در حالتی هست که اصلا اور نشده،کاربر معروف آقا فرجام که اهل اور هستن باهاشون درباره این CPU صحبت میکردم و میگفتن با فن استوک تا 3.7 گیگا اورش کردن و جزو یکی از بهترین CPU ها هست.

و در آخر این رو هم بگم که الان دوره PC gamer در حال تغیره و اکثر بازی سازا دارن رو میارن به سمت PC ، متاسفانه هر چی گشتم صفحه گیم فا که آمار نظر سنجی از بازی سازان برای انتشار بازی هاشون رو پیدا کنم نشد اما آماری که داده بودن به این صورت بود که 60 درصد تمایل به ساخت بازی برای PC داشتن و 40 درصد بقیه شامل تمام کنسول ها میشد.

دلیل این اتفاق هم همین دایریکس 12 و منتل و استیم هستش که آینده PC رو تغییر خواهند داد.

مهرداد جان دقیقا برای کی فوتوشاپ حرفه ای بارزولوشن بالا انجام میدی؟منظورت همون عکساییه که کاراکترهای چندتا بازی رو میزاری کنار هم؟

کانورت کردن که فقط cpu میخاد لازمم نیست خیلی شاخ باشه البته چون تو bluray ریپ میکنی high end pc به کارت میاد(تو عمرت دیسک بلوری دیدی؟ :laughing: )

اجرای فیلم hd باهجم بالا منظورت فیلم دانلودی 2 گیگه دیگه؟کامپیوتر من نورماله؟کارت گرافیک  128مگابایت بنظرت نورماله؟ :laughing:

ااا تو نبودی از نصب و دردسر بازیای pc میگفتی xbox360 رو گرفته بودی راحت شده بودی؟

پسرخالت سیستم بسته...مگه نمیگفتی واچ داگز رو رو کمترین تنظیمات و رزولوشن بازور اجرا میکنه خوب اگه بخاد اینجوری بازی کنه 1.5 رو میده یهxbox360و یه ps3 میخره

درباره cpu هم بهت تلفنی گفتم از بچه های با تجربه لیون بپرس با توجه به کارت جدیدی که خریدی

دوباره شروع شد pc میخاد بترکونه گرافیکش فلانه.....همه ی این حرفارو اول نسل پیش نمیزدی آخرش رفتی xbox360وps3خریدی؟

راستش بازی های سگا و psp رو روی پی سی بازی کردم با امولاتور ولی تو این چند ساله انقدر گرافیک بازی برام مهم بود اگه بازی گرافیکش پایین باشه اصلا نمیتونم بازی کنم مثل این میمونه چند سالی سوار پورشه بشی و بعد یک دفعه بخواهی سوار پراید بشی خوب بازی بی کیفیت ps2 رو الان نمیتونم حتی انحصاریاشو بازی کنم ولی به فکر خرید ps3 هستم میخوام مدل فت کپی خور نرم افزاری بگیرم از کل باز های بالا فقط god of war رو روی psp بازی کردم که خیلی بهم حال داد

دوست عزیز فقط شما اینجوری نیستی متاسفانه همینطوره وقتی بازی با گرافیک نسل 8 بازی کنی بازیای نسل6 به چشم نمیان مگر اینکه همون موقع بازی کرده باشید

و بخاید حالا دوباره بازی کنید که تجدید خاطره بشه ولیری میک ها رو از دست ندید god of war hd collectionوoriginروی ps3 کیفیتخیلی خوبی دارن

خاستی ps3 بگیری نه فت نه سوپر اسلیم فقط اسلیم معمولی قبلشم درباره ی هک ps3 و ... حتما تحقیق کن

لینک به دیدگاه

از طرز حرف زدنت معلومه بچه ای شاید سن....رو داشته باشی ولی بچه ای من 22 سالمه از میکرو و سگا و ... شروع کردم

کانترا رو هم تا تهش نرفتم ولی چندین مرحله جلو رفتم روالش اینجوریه که یه مرحله جنگله یه مرحله یه سالونیه که تهش بستس باید به تفنگا و آدما شلیک کنی تا دیوار خراب بشه

دوربینم از پشته و همینطور تکرار میشه درباره ی تاپیک دومت من چندتا سوال دارم ادعا کیست؟چطور یک آدم ادعارو تشخیص بدیم؟بچه ایه که ادعای بزرگی میکنه نوبیه که ادعای گیمری میکنه

بازی سخت میخای برو silver surfer رو روی میکرو بازی کن پشه!

مهرداد جان دقیقا برای کی فوتوشاپ حرفه ای بارزولوشن بالا انجام میدی؟منظورت همون عکساییه که کاراکترهای چندتا بازی رو میزاری کنار هم؟

کانورت کردن که فقط cpu میخاد لازمم نیست خیلی شاخ باشه البته چون تو bluray ریپ میکنی high end pc به کارت میاد(تو عمرت دیسک بلوری دیدی؟ :laughing: )

اجرای فیلم hd باهجم بالا منظورت فیلم دانلودی 2 گیگه دیگه؟کامپیوتر من نورماله؟کارت گرافیک  128مگابایت بنظرت نورماله؟ :laughing:

ااا تو نبودی از نصب و دردسر بازیای pc میگفتی xbox360 رو گرفته بودی راحت شده بودی؟

پسرخالت سیستم بسته...مگه نمیگفتی واچ داگز رو رو کمترین تنظیمات و رزولوشن بازور اجرا میکنه خوب اگه بخاد اینجوری بازی کنه 1.5 رو میده یهxbox360و یه ps3 میخره

درباره cpu هم بهت تلفنی گفتم از بچه های با تجربه لیون بپرس با توجه به کارت جدیدی که خریدی

دوباره شروع شد pc میخاد بترکونه گرافیکش فلانه.....همه ی این حرفارو اول نسل پیش نمیزدی آخرش رفتی xbox360وps3خریدی؟

دوست عزیز فقط شما اینجوری نیستی متاسفانه همینطوره وقتی بازی با گرافیک نسل 8 بازی کنی بازیای نسل6 به چشم نمیان مگر اینکه همون موقع بازی کرده باشید

و بخاید حالا دوباره بازی کنید که تجدید خاطره بشه ولیری میک ها رو از دست ندید god of war hd collectionوoriginروی ps3 کیفیتخیلی خوبی دارن

خاستی ps3 بگیری نه فت نه سوپر اسلیم فقط اسلیم معمولی قبلشم درباره ی هک ps3 و ... حتما تحقیق کن

پس دقیقا فهمیدم وقتی من آتاری گیم میزدم تو تواین دنیا تشزیف نداشتی =))

خوبه که پستامو دیدی که اسم بازی میدی :)

الانم میخوام2تومن خرج گرافیک کنم تا دهن تو وهمسال تو بسته بشن  :eek:  این لینکو ببین جوجه گیمر

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=32730

ویرایش شده توسط danyal-s2
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

لطفا از الفاظ بد تو تاپیک استفاده نکنید و اگه بحث خاصی با هم دارید تو پیغام خصوصی بهم بدید

در مورد کنسول بهتر یا pc لپ کلام به جیب طرف ارتباط مستقیم داره

هیچ تعصبی در کار نیست فن های pc سابقشون خیلی بالاست و مطمئن باشید تعصبی عمل نمیکنن تمام دوستان دوران بچگیشون تو کلوب بودن و با کنسول بزرگ شدن

و ارزش کنسول رو میدونن اما تو این برهه از زمان کف ترازو به سمت pc سنگینی میکنه کنسول جایگاه خودشو داره pc هم همینطور

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

پس دقیقا فهمیدم وقتی من آتاری گیم میزدم تو تواین دنیا تشزیف نداشتی =))

خوبه که پستامو دیدی که اسم بازی میدی :)

الانم میخوام2تومن خرج گرافیک کنم تا دهن تو وهمسال تو بسته بشن  :eek:  این لینکو ببین جوجه گیمر

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=32730

راستش 2-3تا از پستای پر محتواتو بیشتر ندیدم

اون تاپیکیم که میگفتی گیمر کیست ؟چیست؟ :laughing: همونجا در اومدم  معلومه خیلی با خودت حال میکنی

amdوnvidia منتظرن تو کارتاشونو بخری هر چقدر پول داری بزار سیستمتو جمع کن همونو نگه دار آخر نسل که شد

بازی ای که pc تو اجرا میکنه رو با بازی ای که ps4 اجرا میکنه مقایسه کن اونموفع میفهمی رم 8gb gddr5 یعنی چی اون موقع باید دهن امسال تو بسته بشه که نمیشه

بازم اول نسل بعد میشه و pc میخاد بترکونه

فعلا با رم ddr3 حال کن

لینک به دیدگاه

اون تاپیکیم که میگفتی گیمر کیست ؟چیست؟ :laughing: همونجا در اومدم  معلومه خیلی با خودت حال میکنی

amdوnvidia منتظرن تو کارتاشونو بخری هر چقدر پول داری بزار سیستمتو جمع کن همونو نگه دار آخر نسل که شد

بازی ای که pc تو اجرا میکنه رو با بازی ای که ps4 اجرا میکنه مقایسه کن اونموفع میفهمی رم 8gb gddr5 یعنی چی اون موقع باید دهن امسال تو بسته بشه که نمیشه

فعلا با رم ddr3 حال کن

داداش دعوا نکنین از لحاظ کیفیت مطمئنا pc بهتر از ps4 هس منتها بازیای انحصاری سبب میشه که آدم هر دو رو بخره اون رم که میگی فقط به درد رزولشن بالاتر می خوره مثل رم گرافیک ! هر چه بخوای بازی رو رو تلویزیون بزرگتر بازی کنی به رم بیشتری نیازی داری که فک نکنم کسی بیاد رو تلویزیون 40 اینچ بازی کنه همون فوقش 22 اینچ کفایت می کنه که اونم همچین رمی نمی خواد بعدشم رم amd کجا و رم nvidia کجا ! نسل قبل سیستم سونی3 انویدیا و اینتل بود که خیلی غول بود اما این نسل خیلی زود با محدودیت مواجه خواهند شد سازندگان ! عمر نسل قبل 10 سالی میشه حال این که این نسلو میگن 5 سال فوقش ! خود سونی فهمیده که چه دسته گلی به آب داده 

لینک به دیدگاه

دوستان شما باید ببینید چه بازی و چه سبکی دوست دارید بعد انتخاب کنید بنده سگا

پلی 1

پلی 2

ایکس باکس 360 

داشتم

پلی 3 بازی میکردم

الانم پلی 4 دم دستمه بتل 4

سکند سان

فیفا 14

هم بازی کردم روش

اما خدایی بیشترین بازی که تو عمرم بازی کردم وارکرافت هست که بعد از هزار ساعت که بازی کردم هنوز هم حرفه ای نشدم

پس اول بازی رو انتخاب کنید بعد کنسول رو یا پی سی رو

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز PS4 یا Xbox ONE را نباید با PC مقایسه کرد حتی Laptop را نمیشه با PC Desktop مقایسه کرد چون هیچ دستگاهی در ضمینه پردازش قدرت کامپیوترهای شخصی را نداره.

اگر PS4 8GB GDDR5 داره یا Xbox ONE 8GB GDDR3 اینها مقدار حافظه ای هست که مشترکن برای Motherboard & CPU درنظر گرفته شدن ولی در کامپیوتر همه قطعات بصورت مجزاع هستن

مثلا برای 1 سیستم X79 شما میتونی یه پردازنده 12 هسته ای بزاری 128GB رم با فرکانس 2400Mhz که وقتی به صورت Quad Channel کار کنن قدرتی معادله 9600Mhz بر ثانیه دارن و در مورد گرافیک هم شما اگر مایه داری میتونی از 1GB تا 36GB GDDR5 بصورت  Three Way SLI یا بیشتر روش نصب کنی حالا به نظره شما میشه اینها را با هم مقایسه کرد یا نه ؟

ویرایش شده توسط Royal
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

1.هیچ ربطی به این که با فتوشاپ و امسال فتوشاپ چه کاری انجام میدی نداره مسۀله اصلی انجام کاره.

2.جهت اطلاع الان اکثر کانورتور ها برای کانورتِ با کیفیت تر و سریع تر گزینه ای درشون هست که امکان استفاده از gpu رو بهشون میده.

3.منظور من از فیلم hd فیلم با حجم بالا و در عین هال فریم ریت بالا بود.به این صورت که وقتی میخوان یه فیلمی رو کانورت کنن میزان فریم ریتش رو تنظیم میکنن که اگه کارت شما نتونه اون فریم ریت رو اجرا کنه شما فیلم رو اسلو موشن میبینین.

4.من حرفی در رابطه با اینکه سیستمت یا گرافیکت نرمال هست یا نه نزدم.

زمانی که من روی آوردم به کنسول که تقریبا بر میگرده به 5سال پیش ، زمانی بود که وقتی میخواستیم برای pc بازی بگیریم کلی مشکل داشتیم ، میرفتیم سر کوچه یه بازی میخریدیم که توسط شرکت های داخلی پک شده بود و اوتوران های خودشون رو روش قالب کرده بودن ، کیفیت دیسک ها افتضاح بود نصب ها مشکل بود ، و ما هم زیاد ازش سر در نمی آوردیم و از طرفی اینترنت مثل الان در دسترس نبود ، بعد از خرید 20 بازی همش 5تاش رو میتونستیم اجرا کنیم،حالا در این مدت چیکار میکردیم همش مخ بابارو میزدیم که ببریم کیس رو ارتقا بدیم حالا میبردیم مغازه به یارو میگفتیم این رو ارتقاع بدین چقدر میشه؟میگفت 200تومن با خوشحالی بعد از 1هفته سیستم رو تحویل میگرفتیم میومدیم بازی هارو دوباره نصب میکردیم میدیدیم اون بازی هایی که اجرا نمیشد که هیچ اونایی هم که اجرا میشد در حد 5فریم فرق میکرد.

حالا شما فرض کن با این مکافات یه دفعه سر و کله کنسول پیدا بشه خواب منم رفتم یه 360 خریدم و اوایل هم ازش راضی بودم چرا؟ چون بازی میخریدیم دونه 2تومن(تازه اگه چند تا هم میخریدی 1500میداد) میاوردیم راحت میزاشتیم بازی میکردیم و حالشو میبردیم.

حالا تغییراتی که اتفاق افتاده از این قراره:

PC

1.در pc اینترنت کاملا در دست راس قراره گرفته و برای کوچکترین مشکل سری راه حلش پیدا میشه.

2.بازی هارو وقتی دانلود میکنیم با اوتوران شرکت های معروف جهانی مثل skidrow ، reloaded ، blackbox هستش که اکثرا کافیه ستاب رو اجرا و آدرس رو بدی و بعد بازی رو اجرا کنی،تازه اونم به چه قیمت ؟یا دانلودش میکنی با اینترنت نامحدود یا میری فلش میدی 2تومن میگیره برات میریزه.

3.و در آخر هم برای ارتقاع سیستم تا اون کوچکترین مشخصات قطعه رو در میاری ، تست ها و بنچ مارکاش رو میبینی بعد میری میخری.

کنسول:

بعد از یک مدت از اون دوران خوب راحت بازی کردن،،پشت سر هم شروع شد این آپدیت میومد اون فریمویر میومد تازه این خوبش بود که ماله 360 بود توی ps3 که یاد اون مدتی که داشتمش میوفتم گریم در میاد.

بازی هاش که این آخرا دیگه دیوانه کننده شده بود 6 مدل dvd میزدن با قیمت های مختلف که اگه یه مدل معمولیش رو میگرفتی سر 1ماه لنزت میومد پایین.

الانم که دیگه کسی دنبال اون کنسولا نیست و اونی هم که میره دنبال نسل هشتمی باید خودش رو برای هر بازی 200تومن آماده کنه،این حرفایی هم که میگن عوض کنی یا بفروشی همش کشکه اگه در عمل جواب داد اون حرفه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نظر سنجی استارتر عزیز درست نیست

چون طرفدارانی که به یه دستگاه علاقه دارن مجبورن به اون یکی دستگاه هم رای بدن و همین موضوع قانون نظر سنجی و انتخاب بین کنسول و PC رو بهم میزنه

و این نتیجه ای که تا به اینجا رقم خورده درست نیست

باید سه گزینه می بود در یک سوال تا شرکت کنندگان فقط بتونن یک گزینه رو انتخاب کنن اونوقت بود که محبوبیت واقعی مشخص میشد

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

چون طرفدارانی که به یه دستگاه علاقه دارن مجبورن به اون یکی دستگاه هم رای بدن و همین موضوع قانون نظر سنجی رو بهم میزنه

باید سه گزینه می بود در یک سوال تا شرکت کنندگان فقط بتونن یک گزینه رو انتخاب کنن اونوقت بود که محبوبیت واقعی مشخص میشد

آره دوست عزیز متاسفانه اینطوری شد.

اولین نظر سنجی بنده بود و من دقیقا نتونستم اونطوریش کنم.

گزینه هیچکدام هم به هر سوال اضافه شد

ویرایش شده توسط ariagan
لینک به دیدگاه

ممنون از همه دوستان بابت نظر دهیشون.

شرمنده کردین به خدا.

از دوستانی که به جون هم افتادن خواهش میکنم تمام کنند بحثشون رو.درست که نیست شما یه چیزی میگید طرف مقابل جواب میده.!! آخه تا کی؟

آخرشم یه دلخوری بوجود میاد و تاپیک به بی راهی کشیده میشه.

این که کی گیمره و کی گیمر نیست و کی میخواد واسه
pc چقدر خرج کنه  واین بحثا اینجا جاش نیست.

با تشکر از همه دوستان.ایشاله  که تاپیک پر بار بمونه و به بی راهه کشیده نشه.

ممنون

ویرایش شده توسط ariagan
لینک به دیدگاه

1.هیچ ربطی به این که با فتوشاپ و امسال فتوشاپ چه کاری انجام میدی نداره مسۀله اصلی انجام کاره.

2.جهت اطلاع الان اکثر کانورتور ها برای کانورتِ با کیفیت تر و سریع تر گزینه ای درشون هست که امکان استفاده از gpu رو بهشون میده.

3.منظور من از فیلم hd فیلم با حجم بالا و در عین هال فریم ریت بالا بود.به این صورت که وقتی میخوان یه فیلمی رو کانورت کنن میزان فریم ریتش رو تنظیم میکنن که اگه کارت شما نتونه اون فریم ریت رو اجرا کنه شما فیلم رو اسلو موشن میبینین.

4.من حرفی در رابطه با اینکه سیستمت یا گرافیکت نرمال هست یا نه نزدم.

زمانی که من روی آوردم به کنسول که تقریبا بر میگرده به 5سال پیش ، زمانی بود که وقتی میخواستیم برای pc بازی بگیریم کلی مشکل داشتیم ، میرفتیم سر کوچه یه بازی میخریدیم که توسط شرکت های داخلی پک شده بود و اوتوران های خودشون رو روش قالب کرده بودن ، کیفیت دیسک ها افتضاح بود نصب ها مشکل بود ، و ما هم زیاد ازش سر در نمی آوردیم و از طرفی اینترنت مثل الان در دسترس نبود ، بعد از خرید 20 بازی همش 5تاش رو میتونستیم اجرا کنیم،حالا در این مدت چیکار میکردیم همش مخ بابارو میزدیم که ببریم کیس رو ارتقا بدیم حالا میبردیم مغازه به یارو میگفتیم این رو ارتقاع بدین چقدر میشه؟میگفت 200تومن با خوشحالی بعد از 1هفته سیستم رو تحویل میگرفتیم میومدیم بازی هارو دوباره نصب میکردیم میدیدیم اون بازی هایی که اجرا نمیشد که هیچ اونایی هم که اجرا میشد در حد 5فریم فرق میکرد.

حالا شما فرض کن با این مکافات یه دفعه سر و کله کنسول پیدا بشه خواب منم رفتم یه 360 خریدم و اوایل هم ازش راضی بودم چرا؟ چون بازی میخریدیم دونه 2تومن(تازه اگه چند تا هم میخریدی 1500میداد) میاوردیم راحت میزاشتیم بازی میکردیم و حالشو میبردیم.

حالا تغییراتی که اتفاق افتاده از این قراره:

PC

1.در pc اینترنت کاملا در دست راس قراره گرفته و برای کوچکترین مشکل سری راه حلش پیدا میشه.

2.بازی هارو وقتی دانلود میکنیم با اوتوران شرکت های معروف جهانی مثل skidrow ، reloaded ، blackbox هستش که اکثرا کافیه ستاب رو اجرا و آدرس رو بدی و بعد بازی رو اجرا کنی،تازه اونم به چه قیمت ؟یا دانلودش میکنی با اینترنت نامحدود یا میری فلش میدی 2تومن میگیره برات میریزه.

3.و در آخر هم برای ارتقاع سیستم تا اون کوچکترین مشخصات قطعه رو در میاری ، تست ها و بنچ مارکاش رو میبینی بعد میری میخری.

کنسول:

بعد از یک مدت از اون دوران خوب راحت بازی کردن،،پشت سر هم شروع شد این آپدیت میومد اون فریمویر میومد تازه این خوبش بود که ماله 360 بود توی ps3 که یاد اون مدتی که داشتمش میوفتم گریم در میاد.

بازی هاش که این آخرا دیگه دیوانه کننده شده بود 6 مدل dvd میزدن با قیمت های مختلف که اگه یه مدل معمولیش رو میگرفتی سر 1ماه لنزت میومد پایین.

الانم که دیگه کسی دنبال اون کنسولا نیست و اونی هم که میره دنبال نسل هشتمی باید خودش رو برای هر بازی 200تومن آماده کنه،این حرفایی هم که میگن عوض کنی یا بفروشی همش کشکه اگه در عمل جواب داد اون حرفه.

یکسری حرفایی میزنی از هر نظر به هیچ کدوم از بحث ها ربط نداره

از اونجایی که میشناسمت میدونم خدا هم یه هرفی رو بزنه باز حرف خودتو میزنی بیخیال میشم

چون طرفدارانی که به یه دستگاه علاقه دارن مجبورن به اون یکی دستگاه هم رای بدن و همین موضوع قانون نظر سنجی و انتخاب بین کنسول و PC رو بهم میزنه

نظر سنجی از پایه اشتباهه منم  موافقم

شرمنده کردین به خدا.

از دوستانی که به جون هم افتادن خواهش میکنم تمام کنند بحثشون رو.درست که نیست شما یه چیزی میگید طرف مقابل جواب میده.!! آخه تا کی؟

این که کی گیمره و کی گیمر نیست و کی میخواد واسه pc چقدر خرج کنه  واین بحثا اینجا جاش نیست.

ممنون

هیشکی به جون هم نیوفتاده rahmanshahi که دوستمه همیشه با هم از این بحث ها داریم

فقط این کاربره اسمشو نمیارم میگه به تو نمیشه گفت گیمر نمیدونم من پولدارم سیستممو ببین تو و امسال تو دنشون بسته شه....

اصلا این حرفا چه ربطی داره به بحث تاپیک من نمیدونم

لینک به دیدگاه

شرمنده کردین به خدا.

این که کی گیمره و کی گیمر نیست و کی میخواد واسه pc چقدر خرج کنه  واین بحثا اینجا جاش نیست.

ممنون

خاهش میشه داداش.

دشمنت شرمنده جوون

این بحث ها معمولا بحث های داغ هست و خودش باعث فعالیت و گرم شدن فروم میشه(اصلانم بد نیست|)

بالاخره هرکسی برا حرفاش دلیل و مدرکایی داره و طبق سلیقش اعلام نظر میکنه

سلیقه های همه هم محترمه (پی سی بازها با پی سی شون لذت میبرن کنسول بازها با کنسولشون و پی سی شون)

یه سری پی سی باز هم مثل امثال من در ارزوی کنسول گرفتن هستن (ولی مگه خرج پی سی میزاره!تا پولی میاد دستمون میزنیمش تنگ ارتقاع گرافیکی یا سی پی یو ای یا مادر بوردی) :laughing:

شما هم طبق نظر دوستان به نتیجه دلخواه خودتون میرسین(خدا هم این شادیها رو ازمون نگیره)

لینک به دیدگاه

خاهش میشه داداش.

دشمنت شرمنده جوون

این بحث ها معمولا بحث های داغ هست و خودش باعث فعالیت و گرم شدن فروم میشه(اصلانم بد نیست|)

سلیقه های همه هم محترمه (پی سی بازها با پی سی شون لذت میبرن کنسول بازها با کنسولشون و پی سی شون)

یه سری پی سی باز هم مثل امثال من در ارزوی کنسول گرفتن هستن (ولی مگه خرج پی سی میزاره!تا پولی میاد دستمون میزنیمش تنگ ارتقاع گرافیکی یا سی پی یو ای یا مادر بوردی) :laughing:

شما هم طبق نظر دوستان به نتیجه دلخواه خودتون میرسین(خدا هم این شادیها رو ازمون نگیره)

:x

@};-

داداش مرسی بخاطر ...

:D

لینک به دیدگاه

فعلا با رم ddr3 حال کن

زرشک

شما به هیچ صراطی مستقیم نمیشی برو با همون کنسول ذغالیت حال کن جوجه گیمر امروزی =))

لینک به دیدگاه

خاهش میشه داداش.

دشمنت شرمنده جوون

ایشاله...

منظور بنده توهین ها  و حرف های تندی بود که اکثرا باعت دلخوری میشد  (دو کار بری که حرف های کنایه دار و نا درست به هم میزدن)

وگرنه بحث با مدرک و منطق که عنوان اصلی تاپیکه و اصلا پایه و اساس هر مقایسه ایه.

ویرایش شده توسط ariagan
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...