رفتن به مطلب

سیستم جدید با 4930k و شاید اورکلاک

Ali.Agha
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان

این سیستم رو دارم برای یکی همکارا جمع می کنم

CPU: i7 4930k
Main: Asus P9x79 deluxe
Memory: Corsair Dominator GT 2133mhz 4x4gb cl9
GPU: Quadro k600 1gb
SSD: 840 EVO 250
HDD: 1TB WD Black
PSU: Corsair RM750 80Plus Gold

در مورد کارت گرافیک باید بگم تجربه نشون داده quadro توانایی بهتری توی ویووی خود نرم افزار داره و بنچمارک ها هم البته همینو میگن. چون در واقع cpu rendering قراره انجام بشه.
حالا بگذریم مورد قابل بحث در اینجا اینه که میخوام ببینم اگر این cpu و main رو بخوام یه اورکلاک استیبل کنم تا حالا هم نکردم. چه کولری بذارم و چیکار کنم . استیبل که میگم منظورم اینه که واقعا خیالم از هر جور کرشی راحت باشه چون میخوام سیستم رو ببندم بره و دست خودم نیست. در حدی باشه که بشه همون 2133 مگاهرتز رم رو خوب استفاده کرد. کولر h60 مناسبه برای یه اورکلاک بیسیک ؟ یا باید برم سراغ h100i و اینا .. ؟

سپاس

لینک به دیدگاه

با تشکر
پلن اورکلاک کنسل شد.
main رو همون p9x79 le میذارم.

پیشنهادی برای ست رم 4 در 4 ندارید ؟
این رم میتونه با 1866 روی p9x79 le کار کنه ؟؟

http://lioncomputer.ir/product/3746/Corsair+Vengeance+Pro+32GB+8GBx4+2133Mhz+DDR3/

ویرایش شده توسط Ali.Agha
لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام .. شما همین مدل رم که فرمودین عالیه به نسبت قیمتش اما 2400Mhz رو بردارین که حداکثر توان مادربورد رو بتونین استفاده کنین .. فقط کافیه از بایوس مادربورد XMP رو فعال کنی تا به جای فرکانس مرجع 1866 بره روی 2400 کار کنه .. به راحتی و بدون هیچگونه فشار کاری ..
گرافیک هم اگر GPU Render نداری پول دادن به کوادرو بی معنی و توانش برای ویو رئال تایم اندازه GTX 740 هم نیست  و200 تومن اضافی داری هزینه میکنی و اگر انجین مورد استفاده شما کودا نیاز نداره و بر اساس opencl باشه قطعا رادئون بردار که باز صرفه جویی بکنی.
کولر هم همون h60 بدون اور کفایته  .. البته برای اور کیس و سیستم تحویه هم خیلی مهمه چون رگلاتور ها و چیپ شمالی مادر بورد هم گرم میکنه باید اونا رو هم خنک نگه داری چون شما با توجه به کارت سیستم استیبل خیلیییی برات مهمتر تا چند درصد اور و سرعت بیشتر
:-? 

ویرایش شده توسط maxmood
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...