رفتن به مطلب

مشکل با کولر Windforce 3X کارت گرافیک GTX 770

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه‌ی دوستان و اساتاید بزرگوار

من حدود چند ماهی میشه که این کارت گرافیک رو خریدم، اما مدتیه که این مشکل برام پیش اومده:

-بعد از مدتی بازی که دور فن بالا میره و من از بازی خارج میشم، طبیعتا سرعت چرخش فن های کارت هم  کم میشه، اما در همین حین صدای  ازار دهنده ای هم از فن های کولر کارت به گوش میرسه...مثل خر خر کردن، یه جور نویز بد دیگه

می خواستم ببینم کس دیگه ای هم این مشکل رو داشته؟ از چی می تونه باشه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به اون صدا Coil whine گفته میشه توی گوگل سرچ کنید
coil whine gpu

یا

coil whine psu

بعد از مدتی کارکرد برطرف میشه، گاهی اوقات هم با عوض کردن پاور صدا برطرف میشه

در کل مشکل خاصی ایجاد نمی کنه

لینک به دیدگاه

احتمالا با یه چیزی در تماسه

مثلا سیم یا یه چیزی که نزدیکش هست

بازش کن و قشنگ با دقت نگاه کن

لینک به دیدگاه

میدنایت جان کویل واین نبود عزیز

تقریبا مثل چیزی هست که رویال گفتن، ولی کارتو که بررسی کردم با چیزی در تماس نبود....مشکل اینجاست که در حالت عادی مشکلی نداره و بعد از یک بار زیاد و کم شدن دور فن ها اتفاق میافته

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تقریبا مثل چیزی هست که رویال گفتن، ولی کارتو که بررسی کردم با چیزی در تماس نبود....مشکل اینجاست که در حالت عادی مشکلی نداره و بعد از یک بار زیاد و کم شدن دور فن ها اتفاق میافته

میدونم چی میگید دوست من.

اون نویز از بدنه تیغه های هیت سینک هست یا یه چیزی مثل اون !

بعد از مدتی کارکرد هیت سینک ها لرزش پیدا می کنند که در بعضی از دورهای فن بیشتر به گوش میرسه و یه ویز ویز شنیده میشه.

لینک به دیدگاه

ممنون از شما...پس زاه حلی براش نیست؟ چون تازه 2-3 ماهه که کارت رو خریدم

لینک به دیدگاه

میدونم چی میگید دوست من.

اون نویز از بدنه تیغه های هیت سینک هست یا یه چیزی مثل اون !

بعد از مدتی کارکرد هیت سینک ها لرزش پیدا می کنند که در بعضی از دورهای فن بیشتر به گوش میرسه و یه ویز ویز شنیده میشه.

اگر اینی که شما میگید اتفاق می افته بخاطر فرکانس طبیعی هیتسینک هست که در یک دور خاص با فرکانس فن یکی میشه و صداش زیاد میشه.

اگه مشکل این باشه، با کارایی مثل سفت تر کردن پیچ های اتصال به کیس یا با دست نگه داشتن گرافیک، میشه این صدارو قطع کرد

لینک به دیدگاه

با اجازه اساتید منم دو مورد رو اضافه کنم1. ببینید کارت به کیس کاملا محکم هست با دست تست کنید یه تکون بدین ببینید لقی نداره اگه داره که سفت کنید.2.ببینید پیچهای هیتسینگ شل نیستن اگه هستن با چهار سو سفت کنین ولی بیش از حد سفت نکنین که فشاری به کارت یا هسته نیاد سر چارسو رو چسب بزنید تا اثر چارسو نمونه روش که بهانه دست گارانتی ندین منم از همین کارت دارم یکی از پیچای هیتسینگ یکم شل بود.

ویرایش شده توسط !l@
لینک به دیدگاه

سلامی دوباره

دوست عزیز دره کیس را باز کن و گوشت را ببر نزدیک کارت ببین صدا از کدوم فن هست ؟

من با فنهای زیادی کار کردم و میدونم چه مشکلی ادره...مشکلش این هست که یکی از فنها اسیب دیده و برعکس چیزهایی که دوستان عزیز گفتن یکی از فنها بلبرینگش لق شده و از جاش بیرون اومده که باعث میشه خاره فنری به کنسه بلبرینگ فشار بیاره و به جای چرخیدن شفت در بلبرینک خود بلبرینگ داره میچرخه که هم باعث تولید صدا هم کاهش RPM فن میشه برای درست کردنش هم بهتره ببری نمایندگی بگی اون فن را عوض کنن خیلی بهتر هست .....شاید هم از شانس بد ساچمه خورد کرده

این شانس شاید 1x10000000 باشه 

لینک به دیدگاه

سلامی دوباره

دوست عزیز دره کیس را باز کن و گوشت را ببر نزدیک کارت ببین صدا از کدوم فن هست ؟

من با فنهای زیادی کار کردم و میدونم چه مشکلی ادره...مشکلش این هست که یکی از فنها اسیب دیده و برعکس چیزهایی که دوستان عزیز گفتن یکی از فنها بلبرینگش لق شده و از جاش بیرون اومده که باعث میشه خاره فنری به کنسه بلبرینگ فشار بیاره و به جای چرخیدن شفت در بلبرینک خود بلبرینگ داره میچرخه که هم باعث تولید صدا هم کاهش RPM فن میشه برای درست کردنش هم بهتره ببری نمایندگی بگی اون فن را عوض کنن خیلی بهتر هست .....شاید هم از شانس بد ساچمه خورد کرده

این شانس شاید 1x10000000 باشه 

خیلی ممنون...حتما پیگیری می کنم....گارانتی آواژنگ هست...راستی اگر همونطوری که شااره کردین، "ساچمه فن" اسیب دیده باشه چه مشکلات و دردسرهایی ممکنه به وجود بیاد؟

لینک به دیدگاه

والا تا جایی که میدونم چون مشکل از فن در یک سیستم خنک کننده هست نتیجه این مشکل گرمای بیشتر هست و چون به فن داره فشار میاد به قسمت برقی هم فشار میاره چون میخواد با دوره بالتر بچرخه ولی مانعی در سر راه داره که نمیزاره راخت به دوری که میخواد برسه برا تست هم زیاد مشکل نداری وقتی دیدی داره صدا میده خیلی اهسته با نوک انگشت در حده 10 تا 20 گرم یه ضربه به فن وارد کن ببین صداش قطع میشه یا نه !!!!

ولی باز اگه بازش کردی قشنگ و با دقت اطراف فن را نگاه کن شاید چیزی باهاش در تماس هست که باید دقت کنی تا ببینی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...