رفتن به مطلب

asus بگیرم یا apple

omid.gh
 اشتراک گذاری

31 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. asus بگیرم یا apple

Recommended Posts

سلام به همه ی دوستان گل لیونی ... @};-

قصد خرید لپ تاپ دارم و بین دو انتخاب واقعا موندم ...

1- SSD 512 SAMSUNG + ASUS N550JK               ..............>> قیمت تقریبی : 5/200/00

2- Apple MacBook Pro 15-inch  2013 ME293     .............>>  قیمت تقریبی : 5/600/00

شاید الان بگید این دو از لحاظ کاربری با هم متفاوت هستند ... درسته ولی بیشترین استفاده ی من از این لپ تاپ ها برای دیدن فیلم و عکس و موسیقی و وب گردی هست و در کنار اون نصب نرم افزار های مهندسیم که اگه اپل بگیرم باید به صورت مجازی ازش استفاده کنم ... این تا اینجا ... اما مسئله ای که باعث شده به اپل فکر کنم مدت زمان نگه داری شارژ که تا 8 ساعت هست  ظاهر زیبای اون و همچنین mac os x که تجربه ی کار با اون به صورت هکینتاش رو داشتم و به نظرم واقعا فوق العادست ... و موردی که باعث شد  asus رو انتخاب کنم برای کیفیت خوب بدنه و سخت افزار در کنار زیبایی و کاراییش و فقط حیف که تا 5 ساعت بیشتر شارژ اون جواب نمیده ... خلاصه حسابی گیج شدم و موندم کدوم بهتره :wacko: ... دوستانی که تجربه ی کار با هر کدوم از این دو مدل رو دارن لطفا راهنمایی کنند تا بعد از خرید با خودم نگم کاش اون یکی رو می گرفتم :( ...( کاش پول داشتم هر دو رو با هم می گرفتم  =))  )

ویرایش شده توسط omid.gh
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوست من ، همه اولویت هاتون رو اینجا بنویسید(میتونید برای خودتون رو کاغذ بنویسید) بعد هر کدوم رو با نیازهاتون مطابق تر بود امتیاز بدید !

مثلا بنده خودم اگر قصد انتخاب لپتاپ رو داشته باشم اولویت رو با وزن میذارم !

بعد کارایی کلی و سخت افزار.

بعد طراحی و زیبایی.

بعد پورتها و ورودی های مورد نیاز و قابلیتهای اتصال !

سیستم عامل

و ....

لینک به دیدگاه

انتخاب واقعا برام سخت شده ... این کار رو انجام دادم و برتری با asus هست اونم فقط برای اینکه میشه روش ویندوز نصب کرد و ویندوز هم قابل انعطاف تر از مک هست ( حد اقل تا جایی که من میدونم ) اما مسئله ای در مورد ایسوس هست اینه که نمیدونم واقعا کیفیت ساخت اپل رو داره ؟؟

لینک به دیدگاه

سلام به همه ی دوستان گل لیونی ... @};-

قصد خرید لپ تاپ دارم و بین دو انتخاب واقعا موندم ...

1- SSD 512 SAMSUNG + ASUS N550JK               ..............>> قیمت تقریبی : 5/200/00

2- Apple MacBook Pro 15-inch  2013 ME293     .............>>  قیمت تقریبی : 5/600/00

شاید الان بگید این دو از لحاظ کاربری با هم متفاوت هستند ... درسته ولی بیشترین استفاده ی من از این لپ تاپ ها برای دیدن فیلم و عکس و موسیقی و وب گردی هست و در کنار اون نصب نرم افزار های مهندسیم که اگه اپل بگیرم باید به صورت مجازی ازش استفاده کنم ... این تا اینجا ... اما مسئله ای که باعث شده به اپل فکر کنم مدت زمان نگه داری شارژ که تا 8 ساعت هست  ظاهر زیبای اون و همچنین mac os x که تجربه ی کار با اون به صورت هکینتش رو داشتم و به نظرم واقعا فوق العادست ... و موردی که باعث شد  asus رو انتخاب کنم برای کیفیت خوب بدنه و سخت افزار در کنار زیبایی و کاراییش و فقط حیف که تا 5 ساعت بیشتر شارژ اون جواب نمیده ... خلاصه حسابی گیج شدم و موندم کدوم بهتره :wacko: ... دوستانی که تجربه ی کار با هر کدوم از این دو مدل رو دارن لطفا راهنمایی کنند تا بعد از خرید با خودم نگم کاش اون یکی رو می گرفتم :( ...( کاش پول داشتم هر دو رو با هم می گرفتم  =))  )

خوتون ظاهران واردید و از جزئیات اطلاع دارید

من باشم اسوس رو پیشنهاد میدم

اپل  بگیری کمی سختیش بیشتره(مثلا تنوع نرمافزاری یا دشواریهای تعمیرات یا سختی گیر اوردن باطری شارژر یا خدمات گارنتی)

بعصی نرما افزارای خاصم باید براش اورجینال بگیری چون پک های نرم افزارییش محدوده

اگه باطری برات مهمه تو اسوس هم سریهای "U" باطری رو خوب نگه میدارن( حدود 10 ساعت)

البت برا باطری همهیشه اونی که اعلام میشه با اونی که شما میبی تفاوت داره (چون  تو ایدال ترین حالت تحمل باطری رو اعلام میکنن)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

از بابت اینکه تو کیفیت ساخت asus دو به شک هستی میتونی از نزدیک ببینی و لمسش کنی در ضمن شما داری 5 میلیون پول میدی و مطمئنا لب تابی با این قیمت کیفیت ساخت خوبی داره

در مورد اپل هم فارق از مطالبی که دوستان گفتن فکر کنم اگه احیانا به فکر فروش بیافتی بد فروش بره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

واقعا اگر اسوس اون کیفیت قابل قبول رو نداشت اینقدر تو بازار ما جا نمی افتاد که بعد از یک مدت از نظر قیمتی بالای برندهای رقیب قرار بگیره !مثل Acer،Lenovo،HP

نکته دیگه در هنگام خرید حتما به مدل پردازنده توجه کنید !

پردازنده های سری U مدلهای کم مصرفی هستند که شاید شارژدهی دستگاه رو بالا ببرند و نصف مدل MQ مصرف داشته باشه ولی در مقابل همان اندازه هم ضعیف تر هستند و حتی i7 های این سری از i5 های دکستاپ ضعیف تر هستند چون 2 کور و 4 ترید هستند !

لینک به دیدگاه

واقعا اگر اسوس اون کیفیت قابل قبول رو نداشت اینقدر تو بازار ما جا نمی افتاد که بعد از یک مدت از نظر قیمتی بالای برندهای رقیب قرار بگیره !مثل Acer،Lenovo،HP

نکته دیگه در هنگام خرید حتما به مدل پردازنده توجه کنید !

پردازنده های سری U مدلهای کم مصرفی هستند که شاید شارژدهی دستگاه رو بالا ببرند و نصف مدل MQ مصرف داشته باشه ولی در مقابل همان اندازه هم ضعیف تر هستند و حتی i7 های این سری از i5 های دکستاپ ضعیف تر هستند چون 2 کور و 4 ترید هستند !

البت Acer،Lenovo تو کشور ما جایگاه انچنانی ندارن و گرنه تو دنیا جایگاه ویژهای دارن

فک کنم ایسر 2 برا پیاپی پر فروش ترین لپ تاپ دنیا شده

لینک به دیدگاه

بله دقیقا دوستان کاملا با نظرتون در مورد مشکلات احتمالی در مورد اپل موافقم ... متاسفنه هیچ گونه نمایندگی معتبر برای اپل در ایران نداریم و این نکته ی منفی بزرگی هست ... در مورد ایسوس  یک مدل n56jr رو از نزدیک دیدم و واقعا قابل قبول و دوست داشتنی بود ... و به قول آقا مهدی و آقا معین  دستگاهی با این قیمت حتما دارای کیفیت خوبی هم هست.

ویرایش شده توسط omid.gh
لینک به دیدگاه

البت Acer،Lenovo تو کشور ما جایگاه انچنانی ندارن و گرنه تو دنیا جایگاه ویژهای دارن

فک کنم ایسر 2 برا پیاپی پر فروش ترین لپ تاپ دنیا شده

برام خیلی جالبه  lenovo دارای یک مدل با کانفیگ بالا و دارای کارت گرافیک قوی تر از همین ایسوس هست و قیمت پایین تری نسبت به این مدل ایسوس داره ... حیف که زیبایی ایسوس رو نداره .. و یه رویو خوندم که کیفیت صفحه نمایش ایسوس رو هم نداره .

لینک به دیدگاه

راستی دوستان یه سوالی ... این صفحه نمایش مک بوک که رتینا هست رو کسی از شما دوستان از نزدیک دیده ... چون رزولوشن بالایی داره و میگن خیلی باکیفیت هست ... به نظرتون در مقایسه ی بین این دو اون قدر تفاوت با مدل ایسوس داره و به قولی با چشم قابل تشخیص و درک هست ؟؟ یا این رزولوشن بیشتر برای بازارگرمیه ؟؟

لینک به دیدگاه

راستی دوستان یه سوالی ... این صفحه نمایش مک بوک که رتینا هست رو کسی از شما دوستان از نزدیک دیده ... چون رزولوشن بالایی داره و میگن خیلی باکیفیت هست ... به نظرتون در مقایسه ی بین این دو اون قدر تفاوت با مدل ایسوس داره و به قولی با چشم قابل تشخیص و درک هست ؟؟ یا این رزولوشن بیشتر برای بازارگرمیه ؟؟

برا صفحه نمایش یه چیزی میگم تا تجربش نکنی شاید متوجح نشی

رزولیشن بالا در اندازه کوچیک شاید زیبایی کیفیت تصور داشته باشه ولی چیزی نیست که منو قانع کنه(البت نظر منه و نظر دوستان هم محترمه)

یه مثال برات میزنم تا باز ترش کنم

من مولتی تسکینگم و همیشه پشت پی سی کلی پنجره باز دارم

برا همین اون وایل رفتم یه 22 اینچ گرفتم ولی دیدم رو تنظیمات فول تو اینچ 22 همه چهز کوچیک میشه مخصوصن متن و نوشته و وب گردی(خوب راهی هم هست مشکل رو بر طرف کرد اونم درصد اندازه تصویر رو برد بالا)

ولی اون وقت محیط شما باز محدود میشه (رفتم فروختم و یه تی وی 40 گرفتم)زیر 27 اینچ اصلا فول اچ دی لذتی نداره و فقط ازارو اذیته(تازه 40 اینچه لذت بخش تره)

حلا لپ تاپ تبلغ میکنن مثلا 15 اینچ و فول اچ دی!!!!(فقط یه رقابت تجاری هست این رزولیشن)

حالا شما فک کن اومدن تو اون اینچ به این کمی از فول اچ دی هم رزولیشن رو بالاتر بردن (بله تراکم پیکسل باعث خلق تصاویر زیبا تری میشه ولی اصلا بهینه نیست)

لینک به دیدگاه

ولى لپتاب هايي كه صفحه فول اچ دى آى پى اس دارن كيفيت تصوير فوق العادهاى دارن كه قابل مقايسه با اين يكى صفحات نيست

صفحه رتينا هم كه صد در صد عالى تر از فول اچ دى هست

دوست عزيز بهتره خودتون از نزديك ببينيد و امتحان كنيد

لینک به دیدگاه

برا صفحه نمایش یه چیزی میگم تا تجربش نکنی شاید متوجح نشی

رزولیشن بالا در اندازه کوچیک شاید زیبایی کیفیت تصور داشته باشه ولی چیزی نیست که منو قانع کنه(البت نظر منه و نظر دوستان هم محترمه)

یه مثال برات میزنم تا باز ترش کنم

من مولتی تسکینگم و همیشه پشت پی سی کلی پنجره باز دارم

برا همین اون وایل رفتم یه 22 اینچ گرفتم ولی دیدم رو تنظیمات فول تو اینچ 22 همه چهز کوچیک میشه مخصوصن متن و نوشته و وب گردی(خوب راهی هم هست مشکل رو بر طرف کرد اونم درصد اندازه تصویر رو برد بالا)

ولی اون وقت محیط شما باز محدود میشه (رفتم فروختم و یه تی وی 40 گرفتم)زیر 27 اینچ اصلا فول اچ دی لذتی نداره و فقط ازارو اذیته(تازه 40 اینچه لذت بخش تره)

حلا لپ تاپ تبلغ میکنن مثلا 15 اینچ و فول اچ دی!!!!(فقط یه رقابت تجاری هست این رزولیشن)

حالا شما فک کن اومدن تو اون اینچ به این کمی از فول اچ دی هم رزولیشن رو بالاتر بردن (بله تراکم پیکسل باعث خلق تصاویر زیبا تری میشه ولی اصلا بهینه نیست)

دوست عزیز شما اینو هم در نظر داشته باش هر چه سایز مانیتور بره بالا کیفیت تصویر میاد پایین.بهترین سایز واسه فیلم و گیم همون 22 اینجه

لینک به دیدگاه

میگم تا اینجا که ایسوس 10 تا رای اورده و اپل 4 تا ... منم با توجه به این نظر سنجی خرید میکنم ...

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما اینو هم در نظر داشته باش هر چه سایز مانیتور بره بالا کیفیت تصویر میاد پایین.بهترین سایز واسه فیلم و گیم همون 22 اینجه

اها کیفیت میاد پایین ولی کیفیت چی میاد پایین؟

فیلمهای sd اره حق با شماس!!شبکه های صدا سیما اره حق با شماست!سی دی ها و دی وی دی های انتشاراتی بازار اره حق با شماست!

ولی نه فیلم hd نه فیلم فول اچ دی کیفیتش پایین نمیاد

بازی فوتبال جام جهانی فول اچ دی رو نمیدونم تجربه کردی یا نه؟(کسانی که تجربه کردن نظر بدن فوتبال فول رو چند اینچ میچسبه)

گیمها رو فول با تظیمات بالا با 40 اینچ بازی کنی تازه متوجه میشه سازندگان چه جزئیاتی رو به در تسکچرها اعمال کردن

منم گفتم تراکم پیکسلی تو اینچ پایین برا فیلم دیدن خوبه ولی  ولی برا کارهای دیگه خوب نیست(مگه لپ تاپو میگیری فقط باش فیلم نیگاه کنی یا بازی کنی)

یه فیلم فول اچ دی واقعی رو با یه 40 اینچ ببینی تازه متوجح میشه کیفیت تصور چیه.

در کل تو اینچ پااین بیشتر یه تبلغ تجاری هست که بار پردازشی بالایی و مصرف باطری بالاترری رو به همراه داره

الان به جا ان که تصور رو 2k یا 3k کنن تو لپ تاپها بهتره عمر باطری رو بیشتر کنن (خیلیها بیشتر اینو میپسندن)

ویرایش شده توسط mehrxad(مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

• 10 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

به نظرم یک asus بگیرید + باتری اضافه! 

دوست عزیز تو پست دادن دقت کنید

این تاپیک مال 10 ماه پیش هست

لینک به دیدگاه

اگه واسه آهنگسازی و تدوین میخوای فقط اپل هرچند خودم از اپل خوشم نمیاد ولی خب سخت افزاراش کاملا با هم مچ هستند و هیچ باگی ندارن

اگه واسه گیم میخوای و کار های معمولی فقط ایسوس :D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...