رفتن به مطلب

Recommended Posts

شرکت Corsair و Asus از پیشگامان تولید قطعات حرفه ای کامپیوتر در همکاری نزدیک از عرضه ی سریع رمهای Corsair Dominator Platinum DDR4 در سه سرعت 3000MHz، 3200MHz و 3300MHz در بازار های جهانی خبر دادند. شرکت کورسیر تایمینگ رمهای پر سرعت DDR4 خود را با همکاری شرکت ایسوس بر روی مادربرد های X99 این شرکت تنظیم و تثبیت کرده است و از این رو رمهای دامینیتور جدید کورسیر با مادربرد های ASUS X99 Deluxe و Rampage V Extreme  کاملا" مچ و سازگار است.

0jc6lrltznasyvssgoj6.jpg

به گفته ی تی لا، مدیر اجرایی شرکت کورسیر، تثبیت و تنظیم رمهای پر سرعت Dominator Platinum 3300 MHz با کمک مادربرد های ایسوس باعث گردیده است تا این شرکت بتواند در همان ابتدای عرضه ی جهانی پلتفورم جدید X99 اینتل، این رمهای پر سرعت را نیز عرضه کند. وی همچنین اظهار داشت: "تیم اوورکلاکینگ و مهندسین زبده ی شرکت کورسیر بسیار مشتاق هستند رمهای سریعتری را نیز به سرعت وارد بازار کنند."

p2s7schu78mg83ju2bll.jpg

جو سیه، معاون مدیر کل و مدیر عامل دپارتمان تولید مادربرد ها و سیستم های دسکتاپ شرکت ایسوس نیز در این رابطه افزود: "همکاری نزدیک دو شرکت بزرگ در فتح جبهه های جدید تکنولوژی همیشه هیجان انگیز است، بخصوص وقتی هدف هر دو شرکت تولید محصولات جدید برای کاربران نهایی باشد. ترکیب مادربرد های X99 ایسوس با رمهای Corsair Dominator Platinum دوره ی جدید از ثبات و پرفورمنس بالای رمهای دسکتاپ را برای کاربران حرفه ای رقم خواهد زد."

منبع: Techpowerup

مترجم: آرمین ابیشی

لینک به دیدگاه

نهایت باس  رمهای ddr4 چه قدر میتونه باشه؟ ویک سوال دیگه این که ps4 از8 گیگ  رم ddr5  استفاده میکنه یا gddr5؟

لینک به دیدگاه

نهایت باس  رمهای ddr4 چه قدر میتونه باشه؟ ویک سوال دیگه این که ps4 از8 گیگ  رم ddr5  استفاده میکنه یا gddr5؟

اون پسوند "G" قبل از DDR نوشته میشه به معنی graphic هست و فقط در کارت گرافیک ها استفاده میشه

پس رم PS4 و یا هیچ پلتفرم دیگه ای نمیتونه GDDR باشه!!!!! :)

لینک به دیدگاه

فعلا" که روی 3300 تولید دارند و قرار است DDR4 در سیر تکامل خود به بالای 4200 هم برسد.

لینک به دیدگاه

اون پسوند "G" قبل از DDR نوشته میشه به معنی graphic هست و فقط در کارت گرافیک ها استفاده میشه

بله دوست عزیز رم ps4 رو gddr5 زده پس رم خودش ddr چنده؟

لینک به دیدگاه

بله دوست عزیز رم ps4 رو gddr5 زده پس رم خودش ddr چنده؟

حافظه کارت گرافیک PS4 از نوع GDDR5 هست

مدل رمش رو دقیق نمیدونم ولی فکر کنم که DDR3 باشه!!!

لینک به دیدگاه

حافظه کارت گرافیک PS4 از نوع GDDR5 هست

مدل رمش رو دقیق نمیدونم ولی فکر کنم که DDR3 باشه!!!

فک کنم یه جورای رم اشتراکی هست و سی پی یو هم با همین رم گرافیک کار میکنه

لینک به دیدگاه

درود

هر دو رم هستن و یک کار رو میکنن

اما سری های GDDR میتونن کاربرد گرافیکی بهتری داشته باشن روی پردازنده هم با اعمال تغییراتی قابل استفاده هست (خود گرافیک هم نوعی پردازندست منتها برای کار های موازی)

برای همین هست PS4 تا 30٪ جلوتر از رقیبش یکه تازی میکنه

لینک به دیدگاه

فک کنم یه جورای رم اشتراکی هست و سی پی یو هم با همین رم گرافیک کار میکنه

نه داداش رم پلی استیشن 4 8گیگ DDR5 هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود ، ممنون آرمین جان بابت خبر .

حقیقت این هست که این موضوع جنبه تبلیغاتی داره تا خواننده رو جو گیر و ترغیب به خرید این دو محصول با هم بکنه .

تمام مادبورد های تولیدی از یک چیپ استفاده خواهند کرد و تنها مسئله ای که تاثیر گزار هست طراحی برد مادربورد هستش که وقتی به بهینه ترین شکل صورت بگیره لاتنسی پایینتر و خطوط انتقال بدون نقص رو خواهد داشت که باعث میشه رم در فرکانس های بالاتر هم پایدار بمونه . حالا اگه مادبورد به خوبی طراحی بشه این مسئله برای تمام رم های موجود خواهد بود نه اینکه با یک رم بخصوص بهتر جواب بده .

لینک به دیدگاه

لاتنسی پایینتر و خطوط انتقال بدون نقص رو خواهد داشت که باعث میشه رم در فرکانس های بالاتر هم پایدار بمونه . حالا اگه مادبورد به خوبی طراحی بشه این مسئله برای تمام رم های موجود خواهد بود نه اینکه با یک رم بخصوص بهتر جواب بده .

مهیار جان فک میکنم لاتنسی پایین تر ولتاژ بیشتر گرمای بیشتر و فرکانس کمتر به همراه داره!!

ddr 1 400 = 3-4-4  + 2.5v

ddr 2 800=5-5-5-12 + 1.8v

ddr3 1333 =9-9-9 -15+1.5v

در رمهای جدید ddr4هم که لاتنسی بالاتر ولتاژ کمتر فرکانس بیشتر شده

برا زدن رکورد اور هم ارمین خان پستی گذاشته بودن لاتنسی رو تا 50 بردن بودن بالا تا فرکانس بالاتری بگیرن

در کل لاتنسی پاین  ولتاژ بیشتری میخاد در نتیجه گرمای بیشتری به همراه داره و پایداری رو کمتر میکنه(البت خیلی هم به کوچک سازی معماری هم ربط داره)

ویرایش شده توسط mehrxad(مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مهیار جان فک میکنم لاتنسی پایین تر ولتاژ بیشتر گرمای بیشتر و فرکانس کمتر به همراه داره!!

درود مهرزاد جان ،

منظور بنده از لاتنسی سرعت انتقال و کیفیت سیگنال گذرا از خطوط مسی روی فیبر مدار چاپی مادربورد هستش که اسلات رم را به پردازنده متصل میکنه .

لینک به دیدگاه

درود مهرزاد جان ،

منظور بنده از لاتنسی سرعت انتقال و کیفیت سیگنال گذرا از خطوط مسی روی فیبر مدار چاپی مادربورد هستش که اسلات رم را به پردازنده متصل میکنه .

درود مهیار جان

فک کرد cl رم رو میگید(عذر میخام )برداشت اشتباه من بود پیش میاد @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود مهیار جان

فک کرد cl رم رو میگید(عذر میخام )برداشت اشتباه من بود پیش میاد @};-

خواهش میکنم ،

توی فروم گفتگو کاملا عادی هستش برادر نیازی به معذرت خواهی نیستش ^_^  .

ممنون از ادبت :x  .

لینک به دیدگاه

:| قیافه مادربرد منو شیفته خودش کرد :| شیطونه میگه برو از دیوار مردم بالا دزدی کن ولی اینو بخر !!!! اصلاً تو عمرم مادربردی به این زیبایی ندیده بودم ! این سیر مادربرد ایسوس اسمش چی میشه ؟ ماکیسومس که نیست ! Rampage Extreme میشه آیا !؟
به نظرتون کی ایسوس این مادربرد رو معرفی میکنه ؟ :| من یه سال سیستم آپدیت نکردم فقط امروز فردا میکنم سیستم بهتری بیاد ! :| فکر کنم با این اوصاف اصلاً نمیتونم چیزی رو بگیرم =)))
ولی انصافاً این مادربرد جدید ایسوس با رم های گفته شده بیاد میگیرمش :دی

لینک به دیدگاه

من یک سوال دارم

پردازنده های جدیدی که در راه هست و X99 معرفی شده ایا مین برد من این پردازنده را ساپورت میکنه؟

لطفا اطلاعات بیشتری در موردش بزارید و بگید این پردازنده ها با رم DDR3 کار می کنه یا فقط با رم DDR4 کار می کنه

:-?

:daydreaming:

لینک به دیدگاه

من یک سوال دارم

پردازنده های جدیدی که در راه هست و X99 معرفی شده ایا مین برد من این پردازنده را ساپورت میکنه؟

لطفا اطلاعات بیشتری در موردش بزارید و بگید این پردازنده ها با رم DDR3 کار می کنه یا فقط با رم DDR4 کار می کنه

مادربوردتون مدلش چیه؟

لینک به دیدگاه

من یک سوال دارم

خیلی واضحه که مادربرد شما پردازنده های جدید رو ساپورت نخواهد کرد چون سوکت مین فعلی شما   lga 1150 در حالی که پردازنده های جدید اینتل با سوکت lga 2011 روانه بازار شدند.

کلا یکی از مشکلات اینتل همینه که هرسال یا سوکت یا چیپ عوض میکنه

لینک به دیدگاه

خیلی واضحه که مادربرد شما پردازنده های جدید رو ساپورت نخواهد کرد چون سوکت مین فعلی شما   lga 1150 در حالی که پردازنده های جدید اینتل با سوکت lga 2011 روانه بازار شدند.

کلا یکی از مشکلات اینتل همینه که هرسال یا سوکت یا چیپ عوض میکنه

بزرگوار سوکت مین برد من 2011 هست  ASUS Rampage IV Formula

:-B

لینک به دیدگاه

بزرگوار سوکت مین برد من 2011 هست  ASUS Rampage IV Formula

:-B

آخه این  asus formula در حال حاضر هفت مدل تو ایران دارند 4 تا Lga1150 و 3 تا Lga2011 مدل برای شما رو با مدل قبلی خودم اشتباه گرفتم البته قراره از هفته بعد چند مدل جدید  lga2011 برپایه چیپ X99 و کنترولر ddr4 به ایران بیاد البته با قیمتهای کزایی.

لینک به دیدگاه

من یک سوال دارم

طبق لیست سی پی یو ساپورت مادر بورد شما http://www.asus.com/ROG_ROG/RAMPAGE_IV_FORMULA/HelpDesk_CPU/ مادر بوردتون از پردازندهای جدید یعنی"i7-5960X,i7-5930k,i7-5820k" پشتیبانی نمیکنه.

البت اینکه در ایند asus برا مادر بورد اپ دیت بایوس برا ساپورت بزاره یا در مورد اینکه این پردازندها مطلق از رم ddr4 پشتیبانی میکنه اطلاعی ندارم (من که چیزی برا ساپورت از ddr3 تو این پردازندها پیدا نکردم استاید لطفا راهنمایی کنن)

لینک به دیدگاه

طبق لیست سی پی یو ساپورت مادر بورد شما http://www.asus.com/ROG_ROG/RAMPAGE_IV_FORMULA/HelpDesk_CPU/ مادر بوردتون از پردازندهای جدید یعنی"i7-5960X,i7-5930k,i7-5820k" پشتیبانی نمیکنه.

البت اینکه در ایند asus برا مادر بورد اپ دیت بایوس برا ساپورت بزاره یا در مورد اینکه این پردازندها مطلق از رم ddr4 پشتیبانی میکنه اطلاعی ندارم (من که چیزی برا ساپورت از ddr3 تو این پردازندها پیدا نکردم استاید لطفا راهنمایی کنن)

:-w

مرسی نی نی توشولو :batting eyelashes:

باعث زحمتتون شدم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...