رفتن به مطلب

کمک در راه اندازی اتلیه فیلم و عکس

namjou
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام  یه چند وقتیه دنبال راه انداختن یه اتلیه فیلم و عکس برای مجالس تو سرمه ولی نمیدونم چیکار کنم و از کجا شروع کنم  مثلا چه دوربینی استفاده کنم چطور تبدیل کنم مخصوصا تبدیل فیلم ها از انالوگ به دیجیتال یا فضا سازی برا عکاسی   خلاصه یکم راهنمایی میخوام دیگه  اگه کسی کلاسی جایی میشناسه که من برم یه سری اموزش ببینم هم میتونه معرفی کنه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام خوبی

اینترنت برای همچین مواقعی هست دیگه گوگل کن متوجه میشی و زود تر به نتیجه میرسی

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

خمن میگم اینجا کسانی هستن که تجربه کاری دارن میشه کمک گرفت اینجا هم جای سوال پرسیدنه دیگه ما میپرسیم هرکی دوس داشت یه کمکی بکنه

لینک به دیدگاه

درود عزیز

اول اینکه جای تاپیکت اشتباه است

دوم اینکه شما خودت در زمیینه عکاسی تجربه داری؟
سوم اینکه کدوم شهر هستید؟

آتلیه داری سرمایه میخواد؟ دارید سرمایش رو؟

لینک به دیدگاه

من خراسان شمالی هستم. سرمایش جور میکنم شما بگید چقد میخواد. عکاس دوروبرم زیاد هست خودم هم دوربین d500 داشتم باهاش عکس میگرفتم قبلا. بعدش جای تاپیک دیگه هرچی گشتم بهتر از اینجا پیدا نکردم. من خودم نقش مدیریتی دارم نه عکاس میشم نه فیلم بردار سرمایه هم من جور میکنم تا حدودی که ببینیم چقد میشه

لینک به دیدگاه

برای تاپیک اینجا قرار میدادید

آخه گفتین کلاس واسه اون گفتم

اولین قسمت یه مکان مناسب هست، که باید برای عکس حداقل یک اتاق 20 متری داشته باشه، واسه ایجاد عمق و این چیزها

تجهیزاتی هم که میخواین؛ فلاش، چتر، فون حداقل 3 رنگ ،پایه فون، پایه فلاش، رفلکتور، رادیو تریگر، پانتوگراف  اینها مهم هاش هست، که چیزی بین 5 تا 15 تومن میخواد

برای دوربین اگر بخواین با دوربین فیلم برداری کنید و دوربین جدا تهیه نکنید باید حداقل یک 5D Mark II تهیه کنید! که قیمت دست دومش الان نزدیک 4 تومن بدون لنز هست

اگر میخواید که جدا این کار رو انجام بدین هزینه میره بالا، میشه یک 60D با لنز 80 میلیمتری، که میشه تقریبا 4 تومن با دوربین فیلم برداری، که از 4800 شروع میشه

دیگه دکور و این داستان ها هم میخوای، بعدش باید همکار فتوشاپ کار و مونتاژ کار هم داشته باشی و حتما همکار خانوم

از قیمت واحد تجاری اونجا خبر ندارم، ولی برای تجهیزات حداقل یه 50 تومنی نیاز هست، البته میتونی هزینه ها رو کم کنی، ولی خوب کیفیت کارت میاد پایین

لینک به دیدگاه

برای تاپیک اینجا قرار میدادید

آخه گفتین کلاس واسه اون گفتم

اولین قسمت یه مکان مناسب هست، که باید برای عکس حداقل یک اتاق 20 متری داشته باشه، واسه ایجاد عمق و این چیزها

تجهیزاتی هم که میخواین؛ فلاش، چتر، فون حداقل 3 رنگ ،پایه فون، پایه فلاش، رفلکتور، رادیو تریگر، پانتوگراف  اینها مهم هاش هست، که چیزی بین 5 تا 15 تومن میخواد

برای دوربین اگر بخواین با دوربین فیلم برداری کنید و دوربین جدا تهیه نکنید باید حداقل یک 5D Mark II تهیه کنید! که قیمت دست دومش الان نزدیک 4 تومن بدون لنز هست

اگر میخواید که جدا این کار رو انجام بدین هزینه میره بالا، میشه یک 60D با لنز 80 میلیمتری، که میشه تقریبا 4 تومن با دوربین فیلم برداری، که از 4800 شروع میشه

دیگه دکور و این داستان ها هم میخوای، بعدش باید همکار فتوشاپ کار و مونتاژ کار هم داشته باشی و حتما همکار خانوم

از قیمت واحد تجاری اونجا خبر ندارم، ولی برای تجهیزات حداقل یه 50 تومنی نیاز هست، البته میتونی هزینه ها رو کم کنی، ولی خوب کیفیت کارت میاد پایین

خیلی ممنون  خیلی کمکم کردید . برا دوربین فیلم برداری چی خوبه مدل قیمت اگه دستتون هست حدودا هم کافیه .الان از دوربین های کاستی استفاده کنیم یا دیجیتال ؟ کدومش بهتره ؟ برا کار سه بعدی و اینا چی ؟ 

لینک به دیدگاه

این دوربین ها که معرفی کردین برا عکسه میسه فیلم برداری هم کرد باهاشون ؟

لینک به دیدگاه

این ها هست

http://www.afrangdigital.com/pages/userpricelist.aspx?CateID1=3

با این عکاسی ها فیلم هم میشه گرفت، خیلی از فیلم هایی که میبینید با همین ها گرفته میشه،

باید دیجیتال باشه

لینک به دیدگاه

این ها هست

http://www.afrangdigital.com/pages/userpricelist.aspx?CateID1=3

با این عکاسی ها فیلم هم میشه گرفت، خیلی از فیلم هایی که میبینید با همین ها گرفته میشه،

باید دیجیتال باشه

اینها کاستی هستن یعنی  رویه حافظه ذخیره نمیکنن ؟

لینک به دیدگاه

اینها کاستی هستن یعنی  رویه حافظه ذخیره نمیکنن ؟

کاستی نیستن اینها تا اونجا که من میدونم

ولی شما کارت با همون 5D Mark II راه میوفته

لینک به دیدگاه

کاستی نیستن اینها تا اونجا که من میدونم

ولی شما کارت با همون 5D Mark II راه میوفته

خو داداش تو این شهر ما نگاه نمیکنن که دوربین چه کیفیتی داره ببینی دوربینت کوچیکه  کار بت نمیدن  :D

لینک به دیدگاه

درود،

من زیاد وارد نیستم ولی اگر می خوای با دوربین عکاسی فیلم برداری هم بکنی، حتماً از لنز های اولتراسونیک سری L برای Canon بگیر. لنز های معمولی صدای موتور و فوکاس توی فیلم می افته ... (فقط تجربه شخصی بود :D )

لینک به دیدگاه

بیشتر دنبال دوربین های مخصوص فیلمبرداری هستم با فیمت مناسب و کیفیت خوب 

لینک به دیدگاه

خوب عزیز شما وقتی میخوای آتلیه دار بشی باید نمونه کار بدی دیگه!

میتونی نت هم ببینی، که خیلی از تبلیغات رو با این نوع دوربین ها میگیرین!

یا خیلی از موزیک ویدئو ها!

در این که از اون نوع دوربین چی خوبه حقیقت سر رشته ندارم، در مورد عکاسی در خدمتم اما :)

لینک به دیدگاه

خوحالا جدا از دوربین و این حرفا درباره خود کار اتلیه و بلاخره چم خم کار هم کسی چیزس میدونه کمکمون کنه مثلا تجربیاتتون رو در اختیار ما بزارید که بدونیم از کجا شروع بکنیم و باید ونباید ها و مشکلاتی که ممکنه بهش بر بخوریم ازچه نرم افزار هایی برا میکس فیلم و طراحی عکس و ... راستش خودم میخوام یه کار طراحی مداد هم تو عکسام بزارم نظرتون رو یگین  بازم ممنون از همتون 

ویرایش شده توسط namjou
لینک به دیدگاه

این دکمه تشکر هم من هرچی میگردم پیدا نمیکنم چرا  :D

بزرگوار این فلش سمت چپ که به رنگ قرمز وسبز است برای تشکر و منفی است ضمنن یک چیز دیگه تا شما تعداد ارسالت به 50 نرسه این دکمه ها برای شما کار نمیکنه قوانین انجمن @};- 

لینک به دیدگاه

تجربه کاری دارید در اختیارمون بزارید اگه میشه من منتظر هستم ها 

لینک به دیدگاه

سلام راستی کسانی که در زمینه منتاژ و تدوین فیلم سر رشته دارم میشه کمکم کنید و بگید بهترین نرم افزار تبدیل چیه ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...