رفتن به مطلب

اولین بنچمارک تهیه شده از AMD Fx-8370 داغ داغ

Recommended Posts

با سلام خدمت همه دوستان عزیز در این تاپیک قصد داریم اولین بنچمارکهای تهیه شده از پردازنده  Fx-8370 و FX-8370e قرار بدیم.

در زیر 2 لینک وجود دارد که دوستان با دانلود از اون میتونن این بنچمارکها رو نگاه کنن.

تذکر:لطفا دوستان حتما نظرات و برداشتهای خودشون رو با دلیل در مورد این مقایسه ها در این تاپیک قرار بدن.

تذکر: این بنچمارکها با زحمت زیاد از طرف اینجانب تهیه شده لذات خواهشمندیم از قراردادن در تاپیکهای دیگر سایتها جدا خودداری کنید.

part__1:              http://www.rodfile.com/lbol3fkcqora

part__2:           http://www.rodfile.com/wus8e1y4aeat

لینک به دیدگاه

از دوستان کارشناس خواهشمندیم بررسی خودشون از این بنچمارکها رو در این تاپیک قرار بدن!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهترین پیشرفت این نسل در خواندن و نوشتن مموری :

http://www.guru3d.com/articles_pages/amd_fx_8370_and_8370e_processor_review,14.html

و عبور از رکورد ماکس فرکانس پردازنده که در دست آندره یانگ و FX8150 بود :

http://hwbot.org/submission/2615355_the_stilt_cpu_frequency_fx_8370_8722.78_mhz

این رکورد بصورت 8 هسته و 8 ترید بوده.

و بکاپی که یانگ داشته از 8350  :

http://valid.canardpc.com/lpza4n

و البته 2 کور 2 ترید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
لینک به دیدگاه

با تشکر از شرکت شما در این تاپیک

با بنچمارکی که شما قراردادین 8370  تقریبا با  i7 4790 از نظر تولید دما برابری میکنه ولی 8370 با 125 وات و 4790 با 84 وات کار میکنه پس چطور همچین چیزی ممکنه؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

با تشکر از شرکت شما در این تاپیک

با بنچمارکی که شما قراردادین 8370  تقریبا با  i7 4790 از نظر تولید دما برابری میکنه ولی 8370 با 125 وات و 4790 با 84 وات کار میکنه پس چطور همچین چیزی ممکنه؟

با تشکر

واضحه عزیز

تکنولوژی بهتر اینتل در تولید پردازنده!

(باز داستان نکنید تاپیک رو! حوصله بحث کردن ندارم من!)

لینک به دیدگاه

واضحه عزیز

تکنولوژی بهتر اینتل در تولید پردازنده!

(باز داستان نکنید تاپیک رو! حوصله بحث کردن ندارم من!)

دوست عزیز متوجه سئوال نشدید!!

منظورم این بود که پردازنده جدید یعنی 8370 با اینکه توان مصرفیش از i7 4790 بیشتر هست ولی در تولید دما با هم برابر هستند که میشه نتیجه گرفت amd تونسته تولید دما رو در سطح  i7 4790 پایین بیاره.

با تشکر

لینک به دیدگاه

تشکر از شما دوست عزیز.

ویرایش شده توسط 3hooman
لینک به دیدگاه

از دوستان خواهشمندیم در صورت داشتن بنچمارک 8370 در خصوص بازکردن ویدیو h.264 در موضوعات قرار بدند.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز ممنون که این بنچمارکهارو کنار هم گذاشتید

من به دنبال بنچمارکهای i7 5820k بودم که در ریتینگی که گذاشتید بود

خیلی کمکم کرد

در مورد 8370 هم قیمتش رو هم اعلام کنید فکر کنم بهتر باشه !!!

چون دوستان با دیدن بنچمارک و قیمت میتونن بهتر تصمیم بگیرن که آیا ارزش خرید رو داره یا نه !!!

در مورد قدرت 8370 هم تقریبا با اندکی چشم پوشی نزدیک به 3770 هست ولی در من در جایی خوندم که در دمای بالا (حالت تمام لود) کارایی این پردازنده دچار مشکل میشه و در بعضی از نرم افزارهای سنگین مانند 3dmax و مایا کم میاره !!!

لینک به دیدگاه

دوست عزیز ممنون که این بنچمارکهارو کنار هم گذاشتید

من به دنبال بنچمارکهای i7 5820k بودم که در ریتینگی که گذاشتید بود

خیلی کمکم کرد

در مورد 8370 هم قیمتش رو هم اعلام کنید فکر کنم بهتر باشه !!!

چون دوستان با دیدن بنچمارک و قیمت میتونن بهتر تصمیم بگیرن که آیا ارزش خرید رو داره یا نه !!!

در مورد قدرت 8370 هم تقریبا با اندکی چشم پوشی نزدیک به 3770 هست ولی در من در جایی خوندم که در دمای بالا (حالت تمام لود) کارایی این پردازنده دچار مشکل میشه و در بعضی از نرم افزارهای سنگین مانند 3dmax و مایا کم میاره !!!

قیمت این پردازنده 190$ هست که 30$ ارزونتر از i5 4690 هست با بنچمارکی که مستر HEX تو صفحه اول قرار داده در 8370 مشکل دما تا حد زیادی کمتر شده و به i7 4790 اینتل رسیده.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مشکل اصلی پردازنده های 8350 اور هیت کردن اونها در فصل گرم و فشار زیاد روی پردازنده بود که فن استوکی که داخل جعبه بود نمیتونست از پس دفع اون بر بیاد.

طاقت گرمایی 8350 زیر 70 درجه هست و بهترین عملکرد زیر 62 درجه در حالی که نمونه هایی داشتیم که دما با فن استوک موجود در پکیج به فراتر از 70 درجه رسیده بود که متاسفانه خیلی ها پردازنده نازنینشون رو از دست دادند.

البته نمونه های ارائه شده با کیت واتر بودند ولی تستی که بنده شاتش رو گذاشته بودم با کولر U14S شرکت نوکتوا انجام شده بود(این کولر رقیب آرچون شرکت ترمال رایت هست و از کیت واتر که بهمراه پردازنده ارائه شده اندکی ضعیف تر می باشد)

البته بنده بیشتر دنبال مقایسه بین 8370 و 8350 هستم که هنوز تست های کاملی از دمای این پردازنده در مقابل نسل قبلی ارائه نشده.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مشکل اصلی پردازنده های 8350 اور هیت کردن اونها در فصل گرم و فشار زیاد روی پردازنده بود که فن استوکی که داخل جعبه بود نمیتونست از پس دفع اون بر بیاد.

طاقت گرمایی 8350 زیر 70 درجه هست و بهترین عملکرد زیر 62 درجه در حالی که نمونه هایی داشتیم که دما با فن استوک موجود در پکیج به فراتر از 70 درجه رسیده بود که متاسفانه خیلی ها پردازنده نازنینشون رو از دست دادند.

البته نمونه های ارائه شده با کیت واتر بودند ولی تستی که بنده شاتش رو گذاشته بودم با کولر U14S شرکت نوکتوا انجام شده بود(این کولر رقیب آرچون شرکت ترمال رایت هست و از کیت واتر که بهمراه پردازنده ارائه شده اندکی ضعیف تر می باشد)

البته بنده بیشتر دنبال مقایسه بین 8370 و 8350 هستم که هنوز تست های کاملی از دمای این پردازنده در مقابل نسل قبلی ارائه نشده.

درود

معین جان واترکولری که همراه پردازنده عرضه شده بودن فکر میکنم عملکردی شبیه به انتک 920 دارند. طبق تجربه ای که از انتک 920 و کورسیر 100i دارم و همچنین U14s . در کمال تعجب U14s حدود 2 درجه 4770K رو در آیدل خنک تر میکنه. در لود هم بهتر عمل میکنه. (البته چون عقیق فعلاً فن nf-a15 وارد نکرده به صورت تک فن دارم استفاده میکنم) ولی فکر نمیکنم U14s از واترکولر استوک پردازنده ضعیف تر باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

معین جان واترکولری که همراه پردازنده عرضه شده بودن فکر میکنم عملکردی شبیه به انتک 920 دارند. طبق تجربه ای که از انتک 920 و کورسیر 100i دارم و همچنین U14s . در کمال تعجب U14s حدود 2 درجه 4770K رو در آیدل خنک تر میکنه. در لود هم بهتر عمل میکنه. (البته چون عقیق فعلاً فن nf-a15 وارد نکرده به صورت تک فن دارم استفاده میکنم) ولی فکر نمیکنم U14s از واترکولر استوک پردازنده ضعیف تر باشه

درود

فکر می کنم از نظر ساختار منظورتون انتک 620 هست !

ولی این کولر Seidon 120XL هست.تست های خوبی از این مدل دیدم.

seidontests1_thumb.jpg

seidonoctemps_thumb.jpg

CPU_Stock3.png

CPU_OC3.png

و دیگه اینکه برای پردازنده ای مثل 8370 دمای پیک مهم هست و مطمئنا واتر ها در پیک و فشار طولانی مدت خیلی استیل تر و خنک تر از ایر ها هستند.یعنی با استمرار در لود دمای کولر ایر 1 درجه 1 درجه راحت میره بالا ولی برای واتر این اتفاق نمیافته و در یک دمایی تقریبا ثابت میمونه.

ضمن اینکه تست کولرها روی پلتفورمهای متفاوت خیلی متفاوت هست (عملکرد کولرها چه واتر و چه ایر برای دو پلتفورم اینتل و AMD با نتایج متفاوتی روبرو میشه)

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

از دوستان خواهشمندیم در صورت داشتن بنچمارک 8370 در خصوص بازکردن ویدیو h.264 در موضوعات قرار بدند.

اینهم بنچمارک پردازنده 8370 در نرم افزار هندبرک که در واقع اینکودر فرمت MKV با  کدک h.264 میباشد.

post-11512-0-54352600-1409952454_thumb.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینهم بنچمارک پردازنده 8370 در نرم افزار هندبرک که در واقع اینکودر فرمت MKV با  کدک h.264 میباشد.

attachicon.gifuntitled-9.png

تنها مشکل این پردازنده های که میشه گفت بزرگترین مشکلشون هم هست اینه که در تک ترید ضعیف هستند حتی ازفنوم 2 های 45 نانومتری که در اصل نسل قبلی پردازنده های AMD بودند ولی در مولتی ترید واقعا چیزی کم ندارند مثل همین تست که شما گذاشتید و می بینید که 8370 از 4820K هم بهتر ظاهر شده.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

تنها مشکل این پردازنده های که میشه گفت بزرگترین مشکلشون هم هست اینه که در تک ترید ضعیف هستند حتی ازفنوم 2 های 45 نانومتری که در اصل نسل قبلی پردازنده های AMD بودند ولی در مولتی ترید واقعا چیزی کم ندارند مثل همین تست که شما گذاشتید و می بینید که 8370 از 4820K هم بهتر ظاهر شده.

دقیقا همین چیزیه که شما فرمودین/دقیقا الان مدتیه به همین نتیجه رسیدم که باید از اینتل به سمت AMD کوچ کنم،چونکه برا کار بنده اینتل اصلا بازخورد خوبی نداره و همش هزینه ی بیخوده/

بنده اصولا به تست ها و نتایجی رو که عملا توسط خودم یا بقیه دوستان گرفته میشه خیلی اعتماد دارم و برام عینا سنده/

چند روز پیش عینا خودم رو سیستم یکی از بچه ها که 8350 داشت کار کردم و متوجه یه چیز عجیبی شدم!!! *dry#

8350 ایشون در رندر سه بعدی 4790 بنده رو با اختلاف بسیار زیاد رنده کرد!!! :huh:  :blink:

نه یک تست بلکه بالای 5-6 تا تست سنگین با 3 تا از نرم افزارهای اینکودینگ پرو گرفتم که واقعا لــــــــــول شدم -_-

راستش چون اصلا و ابدا اهل بازی نیستم بنابراین بر آن شدم که به AMD کوچ کنم و حتما هم اینکارو خواهم کرد...

لینک به دیدگاه

ممنون میشیم اگر این مقایسه رو پیدا کردین در این تاپیک  قرار بدین البته اگر بتونید به یوتوب دسترسی داشته باشد اون هم مقایسه های بروزی قرار میده

لینک به دیدگاه

دقیقا همین چیزیه که شما فرمودین/دقیقا الان مدتیه به همین نتیجه رسیدم که باید از اینتل به سمت AMD کوچ کنم،چونکه برا کار بنده اینتل اصلا بازخورد خوبی نداره و همش هزینه ی بیخوده/

بنده اصولا به تست ها و نتایجی رو که عملا توسط خودم یا بقیه دوستان گرفته میشه خیلی اعتماد دارم و برام عینا سنده/

چند روز پیش عینا خودم رو سیستم یکی از بچه ها که 8350 داشت کار کردم و متوجه یه چیز عجیبی شدم!!! *dry#

8350 ایشون در رندر سه بعدی 4790 بنده رو با اختلاف بسیار زیاد رنده کرد!!! :huh:  :blink:

نه یک تست بلکه بالای 5-6 تا تست سنگین با 3 تا از نرم افزارهای اینکودینگ پرو گرفتم که واقعا لــــــــــول شدم -_-

راستش چون اصلا و ابدا اهل بازی نیستم بنابراین بر آن شدم که به AMD کوچ کنم و حتما هم اینکارو خواهم کرد...

یعنی شما برای کاربرایی که بیشتر قصد باز کردن h.264 و فرمت جدید تر ودر عین حال سنگین ترش h.265 که کلا برای 4k نوشته شده 8370 رو مقرون به صرفه تر از i7 4790 میدونید؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بصورت کلی برای مولتی تسکینگ و نرم افزار هایی که قابلیت استفاده هم زمان از هشت هسته رو دارند fx ها بهترند.ولی در بازی ها که هنوز اکثرا از توان دو هسته بصورت کامل بهره می برند و یا نرم افزارهایی که قدرت تک هسته ها مهمتره اینتل برتری محسوسی داره!ساده ترین تست، wprime هست برای سنجیدن قدرت تک ترید ها.

blakhole هم هست جالبی هست.

لینک به دیدگاه

یعنی شما برای کاربرایی که بیشتر قصد باز کردن h.264 و فرمت جدید تر ودر عین حال سنگین ترش h.265 که کلا برای 4k نوشته شده 8370 رو مقرون به صرفه تر از i7 4790 میدونید؟؟

بله 100% همینه؛ اصلا و به هیچ عنوان شکی نکنین/غیر از به صرفه بودن 8370 نسبت به 4790،در قدرت رندرینگ و همچنین استفاده این نرم افزارها از مولتی ترید نیز این 8370 هستش که برنده ی میدان است.

لینک به دیدگاه

درود

قیصر جان من یکی زبونم مو دراورد از دست بعضی کاربران فروم

بخدا ما نگفتیم AMD عَخه

تجربه ثابت کرده رندر میگیری برو رو AMD حال کن اما گیم و کار هایی که هسته قوی میخواد برو رو اینتل

کلا AMD بازار خودشو داره اما از من میشنوی اگه کوچ کردی به AMD یه کولر توپ بزار کنار

هسته های FX تو دمای پایین بازدهی بهتری دارن و عمرشون بهتر میشه

لینک به دیدگاه

درود

قیصر جان من یکی زبونم مو دراورد از دست بعضی کاربران فروم

بخدا ما نگفتیم AMD عَخه

تجربه ثابت کرده رندر میگیری برو رو AMD حال کن اما گیم و کار هایی که هسته قوی میخواد برو رو اینتل

کلا AMD بازار خودشو داره اما از من میشنوی اگه کوچ کردی به AMD یه کولر توپ بزار کنار

هسته های FX تو دمای پایین بازدهی بهتری دارن و عمرشون بهتر میشه

چشم حتما  :) 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

البته من جای شما باشم قیصر جان منتظر 5820k میمونم.

باید حدود 1.2 میلیون باشه ولی فکر می کنم پلتفورم کواد چنل و پردازنده 6 کور 12 رشته برای شما بهتر باشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...