رفتن به مطلب

اولین بنچمارک تهیه شده از AMD Fx-8370 داغ داغ

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود

فکر می کنم از نظر ساختار منظورتون انتک 620 هست !

ولی این کولر Seidon 120XL هست.تست های خوبی از این مدل دیدم.

و دیگه اینکه برای پردازنده ای مثل 8370 دمای پیک مهم هست و مطمئنا واتر ها در پیک و فشار طولانی مدت خیلی استیل تر و خنک تر از ایر ها هستند.یعنی با استمرار در لود دمای کولر ایر 1 درجه 1 درجه راحت میره بالا ولی برای واتر این اتفاق نمیافته و در یک دمایی تقریبا ثابت میمونه.

ضمن اینکه تست کولرها روی پلتفورمهای متفاوت خیلی متفاوت هست (عملکرد کولرها چه واتر و چه ایر برای دو پلتفورم اینتل و AMD با نتایج متفاوتی روبرو میشه)

من شنیده بودم شبیه انتک 920 هست. اگر Seidon 120XL باشه که باز هم یه ذره از U14s ضعیفتره:

post-11166-0-89983600-1409993397_thumb.gif   post-11166-0-76310000-1409993407_thumb.gif   post-11166-0-43998900-1409993433_thumb.gif   

البته کاملاً درست میگید عملکرد در پلتفرم های مختلف اینتل هم تفاوت داره. چه برسه به اینتل و AMD 

لینک به دیدگاه

عاقا آخر ما نفهمیدیم برای گیم بریم اینور یا اونور :mellow:

یکی میگه Amd یکی دیگه میگه intel

آخر کدوم برای گیم عالیه وجواب گوی چندسال آینده گیم رو داره ؟ :wacko:

لینک به دیدگاه

عاقا آخر ما نفهمیدیم برای گیم بریم اینور یا اونور :mellow:

یکی میگه Amd یکی دیگه میگه intel

آخر کدوم برای گیم عالیه وجواب گوی چندسال آینده گیم رو داره ؟ :wacko:

درود

گرافیک حرفه ای استفاده میکنید اینتل i5 بگیرید از 8350 بازدهی بهتری میده (بازیها 4 هسته بیشتر استفاده نمیکنن و این وسط هسته های اینتل کارایی بیشتری نسبت به AMD دارن)

برای رندر چون محدودیت هسته وجود نداره AMD مناسب تر هست

لینک به دیدگاه

البته من جای شما باشم قیصر جان منتظر 5820k میمونم.

باید حدود 1.2 میلیون باشه ولی فکر می کنم پلتفورم کواد چنل و پردازنده 6 کور 12 رشته برای شما بهتر باشه.

منم با شما هم عقیده هستم

5820k گزینه خیلی بهتریه ، 6 هسته و 12 رشته با 15 مگابایت کش . واقعا گزینه خوبیه

تو نمایندگی دوبی 950 تومنه . منم منتظر هستم بیاد

رم ddr4 2800 corsair 32 gb حدود 1290 در میاد

اما خوب قیمت در ایران با بقیه کشورها فرق میکنه

باید منتظر موند و دید

ویرایش شده توسط جواد مهردادی
لینک به دیدگاه

درود

گرافیک حرفه ای استفاده میکنید اینتل i5 بگیرید از 8350 بازدهی بهتری میده (بازیها 4 هسته بیشتر استفاده نمیکنن و این وسط هسته های اینتل کارایی بیشتری نسبت به AMD دارن)

در نظر بگیرید که در کار رندر حرف اول رو سی پی یو میزنه !!!

هرچی مقدار کش بیشتر باشه بهتره !!

اتفاقا به مقدار هسته هم بستگی داره

چون در عملیات رندر گیری و محاسبات ، به تعداد رشته ها عملیات تصویر سازی انجام میده !!!

اگه سی پی یو 8 رشته باشه در موقع عملیات رندر گیری 8 خونه  (مربع) عملیات تصویر سازی رو انجام میده :)

ویرایش شده توسط جواد مهردادی
لینک به دیدگاه

درود

ممنون از راهنمایی

البته کنار گیم هم کارای سنگینی میکنم - به عنوان مثال

در هنگام بازی برنامه فورمت فکتوری بازه و داره یکسره تبدیل میکنه - از اونور شاید مکرر رایت هم داشته باشم -

و در این هنگام چند تا مرور گر هم باز باشه - و فتو شاپ هم در کنار اینا  آماده به کار باشه - بیشتر اوقات هم مدیا پلیر یکسره بازه و آهنگ میخونه

- تایم ویور هم بیشتر اوقات استفاده میکنم

بیشتر بازی ها هم آنلاینه - مثل بتلفیلد 3 یا تراک مانیا -

--------------------------------------------------- حال با این همه مسائل باید یه cpu  عالی انتخاب کنم - هر کی میاد میگه فلانی amd ببند بعد میرم یکی دیگه میگه نه intel خلاصه عجیب کلافه شدم بین این و اون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من خودم یکی از بزرگترین طرفدران AMD هستم..

اما قبول ندارم که 4790K از 8350 یا8370 تو رندر و کلا هر تستی ضعیفتر عمل میکنه..

در مورد رندر هم اینو مییتونم بگم: به عنوان مثال در موقع رندر (مکس ویری) هر چه تعداد هسته(واقعی یا مجازی) بیشتر باشه تعداد باکت بیشتری هم زمان سعی در پرداخت تصاویر میکنن.. اما هر کدوم تا پردازش یک بخش رو تموم نکنن، نمیرن سراغ بخش بعدی.. مثلا در انتهای کار، اگه 5 عدد مربع کوچک برای پردازش باقی میونده باشه و ما یک سی پی یو 6هسته ای داشته باشیم. 5 هسته درگیر با اون میشه و یک هسته بیکار میمونه. این یک نکته. نکته قبل هم این بود که تا یک مربع پردازش نشه، باکت سی پی یو نمیره سراغ بخش بعدی. پس اینجا اگه هسته های قدر تمند تری داشته باشیم حتی اگه هسته ها کمتر باشن ممکنه در کل بازدهی بالاتری بدست بیاد.

در کل بازدهی 2 پلت فرم متفاوت رو باید با شرایط یکسان سنجید. میزان و نوع رم، نوع کارت گرافیک و حتی سرعت هاردو..

اگه فرصت بشه و کسی پایه باشه مثلا با یه برنامه کاربردی مثل 3dmax ، تست بگیریم. ببینید چه سیستمی روی یک فایل از پیش تنظیم شده بهتر عمل میکنه...

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنمایی

البته کنار گیم هم کارای سنگینی میکنم - به عنوان مثال

در هنگام بازی برنامه فورمت فکتوری بازه و داره یکسره تبدیل میکنه - از اونور شاید مکرر رایت هم داشته باشم -

و در این هنگام چند تا مرور گر هم باز باشه - و فتو شاپ هم در کنار اینا  آماده به کار باشه - بیشتر اوقات هم مدیا پلیر یکسره بازه و آهنگ میخونه

- تایم ویور هم بیشتر اوقات استفاده میکنم

بیشتر بازی ها هم آنلاینه - مثل بتلفیلد 3 یا تراک مانیا -

--------------------------------------------------- حال با این همه مسائل باید یه cpu  عالی انتخاب کنم - هر کی میاد میگه فلانی amd ببند بعد میرم یکی دیگه میگه نه intel خلاصه عجیب کلافه شدم بین این و اون

دوست عزیز شما اونقدر هم حساسیت نشون نده

ببین وقتی صحبت از برتری اینتل یا AMD میشه،دلیل بر ضعیف بودن و نفی دیگری نیست/ما باید اینطور درنظر بگیریم که میخوایم برای نیاز خودمون از گزینه "خوب" و "خوبتر" یکی رو انتخاب کنیم/

وقتی میگیم پردازنده های AMD تو رندرینگ برتری داره به این معنی نیست که اینتل تو رندرینگ ضعیف عمل میکنه!!!یا حتی عکسش هم صدق میکنه یعنی AMD تو بازی اونطوری که برداشت میشه ضعیف نیست ولی نسبت به رقیب خود یعنی AMD مقداری ضعیفتر عمل میکنه.

حال با در نظر مطالب شنیده شده از جانب شما،به نظر بنده اگه شما افکارتونو رو پلتفورم اینتل معطوف کنید حتما نتیجه ی بهتری خواهید گرفت.

ضمنا چون اهل گیم هستین یه نگاهی به لینک های زیر بندازین شاید چیزی دستگیرتون بشه؛

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/62166-amd-fx-9590-review-piledriver-5ghz-15.html

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/62166-amd-fx-9590-review-piledriver-5ghz-16.html

ویرایش شده توسط gheysar1364
لینک به دیدگاه

از دوستان خواهشمنیدم هرکس بنچمارکی در مورد مقایسه حرارت 8370 با 8350 داره در این تاپیک قرار بده.

با تشکر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این نتیجه گیری پایانب سایت Overclockerclubs که خیلی قبولش دارم :

Pros:

• Lower TDP
  • Improved thermals
  • Excellent overclocking margins
  • Lower costs
  • Eight cores 
  • Optional AIO Cooling available

Cons:

• SIngle-threaded performance

اینم یه جا دیگه دیدم البته برای 8370E :

post-7048-0-04208700-1410086398_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

این نتیجه گیری پایانب سایت Overclockerclubs که خیلی قبولش دارم :

Pros:

• Lower TDP
  • Improved thermals
  • Excellent overclocking margins
  • Lower costs
  • Eight cores 
  • Optional AIO Cooling available

Cons:

• SIngle-threaded performance

اینم یه جا دیگه دیدم البته برای 8370E :

attachicon.gifscreen001.jpg

خیلی ممنون ار بنچمارکی که قرار دادین لطفا گر نمودار حرارت 8370 در مقایسه با 8350 رو هم پیدا کردین قرار بدین

لینک به دیدگاه

• 5 هفته بعد...

سلام به همه اساتید سوالی داشتم بنده  سال  2013 یک سیستم بمتنی بر پردازنده fx 8150  بستم  با یک گرافیک  AMD 7950 dual x   حالا میخوام چند میلیونی  همین سیستممو  تقویت کنم  اول از همه  میخوام همین گرافیکمو با یک  r9 280 x   کراسس فایر کنم!!! که فکر کنم به قدرت مطلوبی برسم ....... اما در مبحث سی پی یو  چون پردازنده هایه سری 8000 اف ایکس ای امدی  فقط در کلاک و میزان گرما با هم تفاوت دارن  ایا عقلانی هست  که بنده به جایه fx 8150  یک  fx8350  یا fx 8370  یا fx 9590  جایگزین کنم ؟  و شما کدوم رو پینشهاد میکنید اگر عقلانی هست !!! ؟ بعدش ایا   اگر با واتر کولینگ  کلاک fx8150  رو از  سی پی یو هایه 8370   8350  عبور بدم یعنی  کلاک fx 8150 رو از 3.6  با اورکلاک  با استفاده از خنک کننده مایع برسونم  به 4.5 گیگا هرتز!!! ایا  در بنچمارک عملکر بهتری نسبت به fx 8350 و fx 8370  میگیرم ؟ و میزان گرما هم با این خنک کننده ایا بی خطر خواهد بود ؟ و  سی پی یوم اسیب نخواهد دید ؟ 

ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنین چون امروز یا فردا دیگه میخوام سیستممو تثقیت کنم  ........   بعدشم میخواستم بودنم  پردازنده fx 8370   کی وارد ایارن میشه ؟ اگر کسی  8350  یا 9590  با قیمت مناسب داره شاید خردیار باشم ............  با تشکر 

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام به دوستان.

ببخشید ک سوالم رو توی این تاپیک مطرح میکنم.

من سی پی یوم : AMD FX-6350 Vishera هست

1. میخواستم بدونم فرق تکنولوژی درvishera و zambezi در سی پی یو های amd چی هست ؟

2. میخواستم بدونم برای گیم این سی پی یو یی که دارم خوب هست یا نه؟؟ و اینکه زیاد فرقی توی بازی (با مقایسه با اینتل هست ؟)؟

یا علی

ویرایش شده توسط behruz
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...