رفتن به مطلب

استفاده از 100% کش L2 برای بالا بردن پردازش سی پی یو و لود ویندوز

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان انجمن لیون کامپیوتر

میخوام برای استفاده از کش L2 در ویندوز 7 8 8.1 توضیح بدم که چطور میشه از 100% آن استفاده کرد. در ویندوز XP تست نشده است ، دوستان تست کنند و نتیجه را اعلام کنند.

اکثر سی پی یو های اینتل کش L2 آنها 1 مگابایت یا 1.5 مگابایت ، در نسل های جدید به 2 مگابایت هم رسیده است اما در سی پی یو های ای ام دی 2 4 6 8 مگابایت هم خواهد رسید.

در ویندوز های 7 8 8.1 به صورت پیشفرض از کش 256 کیلوبایت استفاده میشه.

1. باید از مقدار کش L2 سی پی یو خود مطلع باشید

2.بعد در Run عبارت regedit را تایپ کرده

3.به قسمت HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Session Manager\Memory Management رفته و در قسمت سمت راست روی secondleveldatacache دو بار کیلیک کنید . میبینید که به صورت پیشفرض عدد 0 در قسمت value data هست

در این قسمت با توجه به مقدار کش L2 مقدار عددی را وارد کنید.

اگر 0.2 باشد عدد 0 ( به صورت پیش فرض 0 است)
اگر 0.5 باشد، عدد 200.
اگر 1 باشد، عدد 400.

اگر 1.5 باشد، عدد 600.

اگر 2 باشد، عدد 800.
اگر 3 باشد،عدد 1200
اگر 4 باشد، عدد 1600.
اگر 6 باشدعدد 2400
اگر 8 باشد،عدد 3200.
اگر 12 باشد عدد 4400

سی پی یو من کش L2 آن 1.5 مگابایت هست . پس عدد 600 را وارد value data میکنم و در آخر سیستم را ریست میکنیم تا تغییرات اعمال شود

حالا میبینیم که زمان لود ویندوز نصبت به قبل کوتاه تر شده و در استفاده از نرم افزارهای سنگین محاسباتی نرم افزار سریعتر محاسبات را انجام میدهد

جواد مهردادی

post-16985-0-69218900-1410185243_thumb.jpg

post-16985-0-57457900-1410185252_thumb.jpg

ویرایش شده توسط جواد مهردادی
لینک به دیدگاه

• ارسال 67
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

عزیز توی رندر گرفتن تاثییر منفی نداشته البته توی بلند مدت 

لینک به دیدگاه

سلام

ممنون از شما دوست عزيز اما مطلب قديمي هست :

http://www.vistax64.com/tutorials/75681-cpu-l2-cache-memory-setting-vista.html

http://www.inklineglobal.com/tips/11_cpu.html

لینک به دیدگاه

جالبه، ممنون

خواهش دوست عزیز

متشکر اقای مهردادی

فدای شما آقای کمالی

عزیز توی رندر گرفتن تاثییر منفی نداشته البته توی بلند مدت 

نه دوست عزیز

من خودم 3dmax کار میکنم . اصلا مشکلی نداره . خیالتون راحت

سلام

ممنون از شما دوست عزيز اما مطلب قديمي هست :

http://www.vistax64.com/tutorials/75681-cpu-l2-cache-memory-setting-vista.html

http://www.inklineglobal.com/tips/11_cpu.html

بله دوست عزیز

مطلب قدیمی هست . اما من مشاهده نکردم که در این انجمن مطلبی در این مورد باشه

فقط صرفا جهت اطلاع دوستان در اینجا قرار دادم !!! بیشتر بچه های این انجمن اطلاعی در این مورد ندارن !!!

در این 2 لینکی که قرار دادید حرفی در مورد کش 1.5 مگابایت حرفی زده نشده !!!!

بازم ممنون که پیگیر هستین

لینک به دیدگاه

خب استفادش چی هست؟ راستی cpu های amd کش l2چندانی ندارن !

post-14073-0-30659100-1410192168_thumb.jpg

ویرایش شده توسط ALCATRAZ
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

این مطلبی که فرمودین کاراییش در چی هست ؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

جالبه، ممنون

میخوام برای استفاده از کش L2 در ویندوز 7 8 8.1 توضیح بدم که چطور میشه از 100% آن استفاده کرد. در ویندوز XP تست نشده است ، دوستان تست کنند و نتیجه را اعلام کنند.

اکثر سی پی یو های اینتل کش L2 آنها 1 مگابایت یا 1.5 مگابایت ، در نسل های جدید به 2 مگابایت هم رسیده است اما در سی پی یو های ای ام دی 2 4 6 8 مگابایت هم خواهد رسید.

در ویندوز های 7 8 8.1 به صورت پیشفرض از کش 256 کیلوبایت استفاده میشه.

1. باید از مقدار کش L2 سی پی یو خود مطلع باشید

2.بعد در Run عبارت regedit را تایپ کرده

3.به قسمت HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Session Manager\Memory Management رفته و در قسمت سمت راست روی secondleveldatacache دو بار کیلیک کنید . میبینید که به صورت پیشفرض عدد 0 در قسمت value data هست

در این قسمت با توجه به مقدار کش L2 مقدار عددی را وارد کنید.

اگر 0.2 باشد عدد 0 ( به صورت پیش فرض 0 است)

اگر 0.5 باشد، عدد 200.

اگر 1 باشد، عدد 400.

اگر 1.5 باشد، عدد 600.

اگر 2 باشد، عدد 800.

اگر 3 باشد،عدد 1200

اگر 4 باشد، عدد 1600.

اگر 6 باشدعدد 2400

اگر 8 باشد،عدد 3200.

اگر 12 باشد عدد 4400

سی پی یو من کش L2 آن 1.5 مگابایت هست . پس عدد 600 را وارد value data میکنم و در آخر سیستم را ریست میکنیم تا تغییرات اعمال شود

حالا میبینیم که زمان لود ویندوز نصبت به قبل کوتاه تر شده و در استفاده از نرم افزارهای سنگین محاسباتی نرم افزار سریعتر محاسبات را انجام میدهد

جواد مهردادی

سلام

دوست گرامی

این مقداری که فرمودی هگز هست یا دسیمال ؟

در ضمن با نرم افزار "سی پی یو زد" میشه مقدار کش رو دید

سی پی یو من ای ام دی هستش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جواد مهردادی

سلام

این مطلبی که فرمودین کاراییش در چی هست ؟؟؟؟

:-? :-?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

من تست کردم فرقی نداشت

cpu fx6350 

14 مگ کش

کش سطح دو 6مگ

برای لود سریعتر ویندوز سرعت خواندن هارد مهمه برای همینه که سرعت لود ویندوز در ssd ها به مراتب بیشتر از هاردهای معمولی هست

بعید میدونم در بوت ویندوز تاثیر گذار باشه

احتمالا در پردازش های دیگه خودشو نشون بده

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

1-بنده بعید میدونم که ویندوز7یا8  به حدی خنگ باشه که خودش شناسایی نکنه!

2-چنین اموری در سطح پایین صورت میگیره و نمیشه به این سادگی در آن دخالت کرد.

ویرایش شده توسط HeLen jOOn
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

من تست کردم فرقی نداشت

cpu fx6350 

14 مگ کش

کش سطح دو 6مگ

برای لود سریعتر ویندوز سرعت خواندن هارد مهمه برای همینه که سرعت لود ویندوز در ssd ها به مراتب بیشتر از هاردهای معمولی هست

بعید میدونم در بوت ویندوز تاثیر گذار باشه

احتمالا در پردازش های دیگه خودشو نشون بده

تو سرعت برنامه ها که من چیزی ندیدم

تو بوت ویندوز ندیدم

تست Cache and Memory Benchmark برنامه Aida64 تغییری ندیدم

رندر گیری 3Dmax( سیستم دیگه ) تغییر مشاهده نشد

در تست GPGPU Benchmark  برنامه Aida64 تغییر مشاهده نشد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو سرعت برنامه ها که من چیزی ندیدم

تو بوت ویندوز ندیدم

تست Cache and Memory Benchmark برنامه Aida64 تغییری ندیدم

رندر گیری 3Dmax( سیستم دیگه ) تغییر مشاهده نشد

در تست GPGPU Benchmark  برنامه Aida64 تغییر مشاهده نشد

درود

قطعا بی تاثیره چون ویندوز خودش خیلی عاقله و اساسا در چنین مسائلی نمیشه دخالت کرد(سطح مطلق سخت افزار)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینم مدرک موثق دال بر بی اثر بودن از خود مایکروسافت:

Do not change the SecondLevelDataCache entry
Some third-party sources have erroneously reported that modifying the SecondLevelDataCache registry entry in HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet \Control\Session Manager\Memory Management can enhance system performance. The second level (L2) cache is recognized by the operating system and is fully utilized regardless of the setting of this parameter.

لینک :http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc938581.aspx

درنگاه اول خیلی ساده متوجه شدم چون  نمیشه با یه کلید رجیستری در مسائل شخصی پردازنده دخالت کرد!

لینک به دیدگاه

درود

1-بنده بعید میدونم که ویندوز7یا8  به حدی خنگ باشه که خودش شناسایی نکنه!

2-چنین اموری در سطح پایین صورت میگیره و نمیشه به این سادگی در آن دخالت کرد.

دوست عزیز تا ثیر داره

برای اونهایی که هارد ssd ندارن

برای انهایی هست که ویندوزشون سنگینه و کار گرافیکی با محاسبات سنگین انجام میدن

بله دوست عزیز شناسایی نمیکنه !!! خودتون میتونین ببینین که به صورت پیشفرض بر روی 256 کیلو بایت هست

من خودم 3dmax کار میکنم تست میگیرم ببینین

با یه سیستم از 1 فایل رندر میگیرم و زمان رندر رو براتون میزارم که با چشم خودتون ببینین که تاثیر داره یا نه !!! اون وقت ببینم میگین تاثیر نداره یا نه ؟؟؟

کش L2 در کار رندرینگ حدود 20 تا 25 درصد تاثیر مثبت داره !!! بخاطر مقدار کش L2 که در پردازنده های شرکت AMD ، که معمولا بیشتر از پردازنده های شرکت Intel هست کاربرهایی که کار رندرینگ انجام میدن بیشتر از از این پردازنده ها استفاده میکنن

به عنوان مثال در پردازنده FX 8350 شرکت AMD بخاطر مقدار کش L2 و L3 که هر 2 هشت مگابایت هست در کارهای رندرینگ بهتر از سایر پردازنده های هم رده خودش میباشد !!!

در نرم افزار 3d max و موتور رندر Vray در محاسبات LightCash و irradiance map ابتدا محاسبات را کش L2 انجام میدهد بعد به کش L3 انتقال پیدا میکنه ، هر چی این مقادیر کش ها بیشتر باشه محاسبات سریعتر انجام میشه !!!

و  در پلاگین Forest Pack Pro که یکی از پلاگینهای سنگین 3dmax میباشد هم به همین نحو میباشد !!!

این مسئله برای من ثابت شدست !!!

لینک به دیدگاه

اینم مدرک موثق دال بر بی اثر بودن از خود مایکروسافت:

Do not change the SecondLevelDataCache entry

Some third-party sources have erroneously reported that modifying the SecondLevelDataCache registry entry in HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet \Control\Session Manager\Memory Management can enhance system performance. The second level (L2) cache is recognized by the operating system and is fully utilized regardless of the setting of this parameter.

لینک :http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc938581.aspx

درنگاه اول خیلی ساده متوجه شدم چون  نمیشه با یه کلید رجیستری در مسائل شخصی پردازنده دخالت کرد!

دوست عزیز میشه !!! هیچ چیز غیر ممکن نیست !!!

برای من ثابت شده که تاثیر داره !!!

برای اثبات هم یه تست از 1 فایل انجام میدم که ببینید در زمان رندر چه میزان تاثیر داره !!!

به عنوان مثال : برای کسایی که کار رندرینگ انجام میدن و سیستم مناسبی هم ندارن ، رندر یک فایل اگه 3 ساعت طول بکشه . در مواقعی که زمان کوتاهه و زمان بییشتری در اختیار نیست کاربر حاضره هر کاری کنه تا زمان رندر برای 10 الی 15 دقیقه کمتر بشه !

این مسائل در اینجا کارایی خودشونو نشون میدن .

وقتی تست رو قرار دادم دوست دارم ببینم نظر شما چیه !!!!

من نمیخوام دفاعی از این موضوع کنم چون من هم مثل شما در جایی خوندم !!! فقط خواستم اطلاعاتمو با دوستان در اینجا به اشتراک بزارم !!!

دارم یه مقاله برای انتخاب قطعات برای کار رندرینگ مینویسم و ترجمه میکنم که در این انجمن قرار میدم .. در اون مقاله بیشتر توضیح خواهم داد

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما 2 مگابایت کش L2 دارین !!!

این مقدار رو سی پی یو های شرکت اینتل که دارای 8 هسته و 16 رشته هستند دارند !!!

در مقدار کش با اون سی پی یو ها یکسانه اما در بقیه موارد فرق داره !!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز میشه !!! هیچ چیز غیر ممکن نیست !!!

برای من ثابت شده که تاثیر داره !!!

برای اثبات هم یه تست از 1 فایل انجام میدم که ببینید در زمان رندر چه میزان تاثیر داره !!!

به عنوان مثال : برای کسایی که کار رندرینگ انجام میدن و سیستم مناسبی هم ندارن ، رندر یک فایل اگه 3 ساعت طول بکشه . در مواقعی که زمان کوتاهه و زمان بییشتری در اختیار نیست کاربر حاضره هر کاری کنه تا زمان رندر برای 10 الی 15 دقیقه کمتر بشه !

این مسائل در اینجا کارایی خودشونو نشون میدن .

وقتی تست رو قرار دادم دوست دارم ببینم نظر شما چیه !!!!

من نمیخوام دفاعی از این موضوع کنم چون من هم مثل شما در جایی خوندم !!! فقط خواستم اطلاعاتمو با دوستان در اینجا به اشتراک بزارم !!!

دارم یه مقاله برای انتخاب قطعات برای کار رندرینگ مینویسم و ترجمه میکنم که در این انجمن قرار میدم .. در اون مقاله بیشتر توضیح خواهم داد

سلام دوست عزیز وقت بخیر

البته گفته های بنده چیزی از ارزش زحمات شما کم نمیکنه و شما صرفا خواستی دانش مارو بیشتر کنی @};-

وقتی طراح و خالق ویندوز(Microsoft corporation ) میگه بی ربطه.....؟

بعدشم اگه مقداری با معماری سخت افزار (حداقل زبان ماشین)آشنا باشید درخواهید یافت که استفاده از کش به سیستم عامل ربطی نداره و خود پردازنده مستقیما و مستقلا استفاده میکنه-یعنی یه فرایند داخلی است و به میزان شناسایی شده توسط سیستم عامل ربطی نداره.

دوست عزیز تا ثیر داره

برای اونهایی که هارد ssd ندارن

برای انهایی هست که ویندوزشون سنگینه و کار گرافیکی با محاسبات سنگین انجام میدن

بله دوست عزیز شناسایی نمیکنه !!! خودتون میتونین ببینین که به صورت پیشفرض بر روی 256 کیلو بایت هست

من خودم 3dmax کار میکنم تست میگیرم ببینین

با یه سیستم از 1 فایل رندر میگیرم و زمان رندر رو براتون میزارم که با چشم خودتون ببینین که تاثیر داره یا نه !!! اون وقت ببینم میگین تاثیر نداره یا نه ؟؟؟

کش L2 در کار رندرینگ حدود 20 تا 25 درصد تاثیر مثبت داره !!! بخاطر مقدار کش L2 که در پردازنده های شرکت AMD ، که معمولا بیشتر از پردازنده های شرکت Intel هست کاربرهایی که کار رندرینگ انجام میدن بیشتر از از این پردازنده ها استفاده میکنن

به عنوان مثال در پردازنده FX 8350 شرکت AMD بخاطر مقدار کش L2 و L3 که هر 2 هشت مگابایت هست در کارهای رندرینگ بهتر از سایر پردازنده های هم رده خودش میباشد !!!

در نرم افزار 3d max و موتور رندر Vray در محاسبات LightCash و irradiance map ابتدا محاسبات را کش L2 انجام میدهد بعد به کش L3 انتقال پیدا میکنه ، هر چی این مقادیر کش ها بیشتر باشه محاسبات سریعتر انجام میشه !!!

و  در پلاگین Forest Pack Pro که یکی از پلاگینهای سنگین 3dmax میباشد هم به همین نحو میباشد !!!

این مسئله برای من ثابت شدست !!!

والا یکی از دوستان زیر پاش یه میخچه(warts)  بود جراحی کرد برداشت، یه مورد هم دیدم طرف "مارمولک" زنده روگرفته بود  ...... که میخچه کف پاش از بین بره!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینم یه توضیح رسمی از طرف مایکروسافت:

خلاصه:پردازنده های پنتیوم 2 و بعد از آن قابلیت مداخله سیستم عامل در مدیریت کش رو ندارن(یعنی نیازی نیست)

قاعدتا سیستم عامل های بعد از پنتیوم 2 هم دیگه نیازی به مداخله ندارن.

Pentium II and later processors do not have direct- mapped L2 caches. SecondLevelDataCache can increase performance by approximately 2 percent in certain cases for older computers with ample memory (more than 64 MB) by scattering physical pages better in the address space so there are not so many L2 cache collisions. Setting SecondLevelDataCache to 256 KB rather than 2 MB (when the computer has a 2 MB L2 cache) would probably have about a 0.4 percent performance penalty

لیست سیستم عاملهایی که نمیتونن حافظه سطح دو رو کاملا بکار بگیرن و روش شما مفیده:

• Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
  • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition

منبع: 

Detailed Explanation of SecondLevelDataCache 

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز وقت بخیر

البته گفته های بنده چیزی از ارزش زحمات شما کم نمیکنه و شما صرفا خواستی دانش مارو بیشتر کنی @};-

وقتی طراح و خالق ویندوز(Microsoft corporation ) میگه بی ربطه.....؟

بعدشم اگه مقداری با معماری سخت افزار (حداقل زبان ماشین)آشنا باشید درخواهید یافت که استفاده از کش به سیستم عامل ربطی نداره و خود پردازنده مستقیما و مستقلا استفاده میکنه-یعنی یه فرایند داخلی است و به میزان شناسایی شده توسط سیستم عامل ربطی نداره.

والا یکی از دوستان زیر پاش یه میخچه(warts)  بود جراحی کرد برداشت، یه مورد هم دیدم طرف "مارمولک" زنده روگرفته بود  ...... که میخچه کف پاش از بین بره!

سلام دوست عزیز

درسته من فقط مطلبی رو که خونده بودم رو در اختیار دوستان قرار دادم

مایکروسافت میگه غیر ممکنه

اما من تا فردا شب اگه بشه براتون یه تست رندر در هر 2 حالت با تمام موارد یکسان میزارم . بعد نظرتون رو میخوام !

اینم یه توضیح رسمی از طرف مایکروسافت:

خلاصه:پردازنده های پنتیوم 2 و بعد از آن قابلیت مداخله سیستم عامل در مدیریت کش رو ندارن(یعنی نیازی نیست)

قاعدتا سیستم عامل های بعد از پنتیوم 2 هم دیگه نیازی به مداخله ندارن.

Pentium II and later processors do not have direct- mapped L2 caches. SecondLevelDataCache can increase performance by approximately 2 percent in certain cases for older computers with ample memory (more than 64 MB) by scattering physical pages better in the address space so there are not so many L2 cache collisions. Setting SecondLevelDataCache to 256 KB rather than 2 MB (when the computer has a 2 MB L2 cache) would probably have about a 0.4 percent performance penalty

لیست سیستم عاملهایی که نمیتونن حافظه سطح دو رو کاملا بکار بگیرن و روش شما مفیده:

• Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
  • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition

منبع: 

Detailed Explanation of SecondLevelDataCache 

ممنون که پیگر هستین واقعا برام جالب هست !!! اینا گفته خود مایکروسافته اما در عمل من چیزه دیگه دیدم !!

امیدوارم من اشتباه کنم

دوست عزیز در خود ویندوز یا نرم افزارها میشه در پردازش پردازنده دست برد !!!

در برنامه 3dmax امکان استفاده از 1% تا 100% مقدار رم هست . بستگی به شما داره که چه مقدار رو برای برنامه تعریف کنی یا میتونی برای پردازش در همین برنامه 2 یا 3 هسته رو معرفی کنی . دسته شما در این کارها بازه

لینک به دیدگاه

جالب شد تست رو بزار ببینیم 

تاپیک جادویی میشود  :wacko:  :D

لینک به دیدگاه

دوستان من امتحان کردم.

ویندوز من 7 و 64 بیتی هستش. خیلی برنامه و استارت آپ دارم روی این سیستم.

روی حالت بدون اعمال تغییرات: 33 ثانیه طول می کشه تا Welcome اول ویندوز رو ببینم و ظرف 53 ثانیه کل دسکتاپم بالا اومد.

روی حالت با اعمال تغییرات: 33 ثانیه طول می کشه تا Welcome اول ویندوز رو ببینم و ظرف 48 ثانیه کل دسکتاپم بالا اومد.

توی مشاهدات من ، تا دیدن welcome هیچ تغییری رو حس نکردم ولی بعد از اینجا بالا اومدن صفحه کار برای من که بهتر شده (1 بار فقط این 2 حالت رو تست کردم و ممکن بوت سریع اتفاقی باشه) !!! پردازنده 4670K و فرکانسش هم 4.3 هستش با 1 مگ L2 کش !!!

اگر واقعاً سرعت بوت رو بهبود بخشیده باشه، شاید شاید شاید اینجوری که عقل من می گه ویندوز L2 کش رو برای کارهای مثل pre-rendering خودش اشغال می کنه و شاید این کار باعث کاهش پرفرمنس کلی توی کارهای رندرینگ اصلی بشه. مثلاً شما می خوای 3D Max برونی و تسکت احتیاج به L2 کش داره ولی ویندوز اومده L2 شما رو اشغال کرده ... :-? :-? :-?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست عزیز

درسته من فقط مطلبی رو که خونده بودم رو در اختیار دوستان قرار دادم

مایکروسافت میگه غیر ممکنه

اما من تا فردا شب اگه بشه براتون یه تست رندر در هر 2 حالت با تمام موارد یکسان میزارم . بعد نظرتون رو میخوام !

ممنون که پیگر هستین واقعا برام جالب هست !!! اینا گفته خود مایکروسافته اما در عمل من چیزه دیگه دیدم !!

امیدوارم من اشتباه کنم

دوست عزیز در خود ویندوز یا نرم افزارها میشه در پردازش پردازنده دست برد !!!

در برنامه 3dmax امکان استفاده از 1% تا 100% مقدار رم هست . بستگی به شما داره که چه مقدار رو برای برنامه تعریف کنی یا میتونی برای پردازش در همین برنامه 2 یا 3 هسته رو معرفی کنی . دسته شما در این کارها بازه

درود مجدد

سپاسگزارم :x

میزان استفاده از منابع رو میشه کنترل کرد اما در عملکرد سطح سخت افزاری نهایتش درایور بتونه دخالت کنه-سازوکار پردازنده خیلی پیچیده است به همین دلیل خود سازنده برنامه ریزیش میکنه و ما نمیتونیم در کارش زیاد دخالت کنیم.

مثال:خودشما با اینکه بدن و مغز خودتونه اما نمیتونید در مسائلی نظیر ضربان قلب-خواب و بیداری-هضم غذاو... مستقیما دخالت کنید.آیا میتونید عددی رو در قسمت خاصی از مغزتون ذخیره کنید؟آیا میدونید تاریخ تولدتان در کدام ناحیه مغزتان ذخیره شده؟آیا میتونید قلبتون رو متوقف کنید؟

مسلما موارد زیادی در پردازنده بصورت سخت افزاری و از طریق مدارهای منطقی کنترل میشه و نمیشه زیاد در اون مداخله کرد.

نکته:نباید الگوریتم های مدیریت پردازش رو با ساز و کار پردازنده یکی دونست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان من امتحان کردم.

ویندوز من 7 و 64 بیتی هستش. خیلی برنامه و استارت آپ دارم روی این سیستم.

روی حالت بدون اعمال تغییرات: 33 ثانیه طول می کشه تا Welcome اول ویندوز رو ببینم و ظرف 53 ثانیه کل دسکتاپم بالا اومد.

روی حالت با اعمال تغییرات: 33 ثانیه طول می کشه تا Welcome اول ویندوز رو ببینم و ظرف 48 ثانیه کل دسکتاپم بالا اومد.

توی مشاهدات من ، تا دیدن welcome هیچ تغییری رو حس نکردم ولی بعد از اینجا بالا اومدن صفحه کار برای من که بهتر شده (1 بار فقط این 2 حالت رو تست کردم و ممکن بوت سریع اتفاقی باشه) !!! پردازنده 4670K و فرکانسش هم 4.3 هستش با 1 مگ L2 کش !!!

اگر واقعاً سرعت بوت رو بهبود بخشیده باشه، شاید شاید شاید اینجوری که عقل من می گه ویندوز L2 کش رو برای کارهای مثل pre-rendering خودش اشغال می کنه و شاید این کار باعث کاهش پرفرمنس کلی توی کارهای رندرینگ اصلی بشه. مثلاً شما می خوای 3D Max برونی و تسکت احتیاج به L2 کش داره ولی ویندوز اومده L2 شما رو اشغال کرده ... :-? :-? :-?

سلام جناب پوریا

شما در یکی از این حالت ها 10 بار زمان بگیرید اگه تفاوت نداشت اونوقت معلوم میشه.

ویندوز مستقیما در مدیریت کش دخالتی نداره.کش رو خود پردازنده مستقیما مدیریت میکنه.

یعنی نه سیستم عامل و نه برنامه ها از کش استفاده نمیکنند و این خود پردازنده است که بکار میگیره.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...