رفتن به مطلب

استفاده از 100% کش L2 برای بالا بردن پردازش سی پی یو و لود ویندوز

Recommended Posts

• کاربر ویژه

خوب حالا بایستی ببینیم دلیل ایجاد شدن این تغییر چیه؟ مهم نیستش که من اشتباه گفتم یا درست، الان مهم اینه که من واقعاً با تغییر اون عدد تغییر رو دیدم. بفهمیم دلیل چی هست خیلی خوبه !!! همه یک چیزی یاد می گیریم بالاخره @};-

درست میفرمایید

اگه ممکنه همه برنامه های استارت آپ و آنتی ویروس رو غیر فعال کنی-چون هربار سیستم زیر یه background loadمتفاوته

لینک به دیدگاه

• ارسال 67
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

خوب حالا بایستی ببینیم دلیل ایجاد شدن این تغییر چیه؟ مهم نیستش که من اشتباه گفتم یا درست، الان مهم اینه که من واقعاً با تغییر اون عدد تغییر رو دیدم. بفهمیم دلیل چی هست خیلی خوبه !!! همه یک چیزی یاد می گیریم بالاخره @};-

درسته پویا جان .

خوب حالا من این تست رو انجام بدم ؟ شاید به صورت تئوری غیر ممکن باشه اما به صورت عملی تغییر ایجاد میکنه

لینک به دیدگاه

سلام مجدد

قطعا  نظر شما ارزشمند و قابل احترامه و زحمتتان قابل ستایش @};-

موفق باشی

سلام مجدد در مجدد

فدای شما دوست عزیز . من فقط چیزی رو که دیدم و لمس کردم بیان کردم

شما هم موفق باشی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درست میفرمایید

اگه ممکنه همه برنامه های استارت آپ و آنتی ویروس رو غیر فعال کنی-چون هربار سیستم زیر یه background loadمتفاوته

ضمنا از نظر علم پژوهش و آمار مشت نمونه خروار نیست!

شما اگه حسش بود 10 بار تست کنید اونوقت انحراف اگه زیاد بود دنبال دلیل بگردید.

ویرایش شده توسط HeLen jOOn
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

y1mxxhoslym87e943dw.jpg

سلام استاد

آقا یه کم با ایشون کار کنید فارسی یادبیگیره خودش همینجا پست بده!

همونطور که میدونید لایه تعامل با سخت افزار یا hardware abstraction layer امکان دسترسی برنامه ها از طریق درایور به سخت افزار رو مهیا میکنه و فرمودن وقتی این لایه مقدار درست l2 رو تشخیص میده دیگه تغییر این مقدار معنی نداره.،اما چنین استفاده ای نیازمند برنامه نویسی عمیق و سختیه که فقط در برخی برنامه های سیسیتمی استفاده میشه،ایشون فرمودن اگه مقداری کمتر از مقدار کش سطح دو رو ست کنیم،هنگامی که فایلی بیش از اندازه حافظه رم کپی کنییم اثر خواهد داشت.همچنین گفت که نهایتا رتبه یا امتیاز سیستم  بهتر تخواهد شد.

لینک به دیدگاه

شاید اینکارتون تاثیری داشته باشه اما این تاثیر نمیتونه قابل مشاهده و خیلی چشمگیر باشه

واسه داشتن کامپیوتری سریعتر باید پردازنده و رم و هارد و گرافیک و مین برد و ... خوبی داشته باشی و همه اینا تاثیرگذار هستند و من همه این روش های شمارو دو سال پیش امتحان کردم و فایده نداشت و در اخرش به این نتیجه رسیدم که باید کل قطعات را عوض کنم و این کامپیوتر فعلی را خریدم

با اورکلاک و تنظیم دستی کردن نمیتونی تغییر چشمگیری داشته باشی و احتمالش هست بخاطر تنظیم دستی به قطعات اسیب برسه

:-B

در اخر تشکر میکنم که به فکر همه هستید و امیدوارم به این راهتون که کمک به مردم هست ادامه بدید و همیشه موفق باشید @};-

:Praying:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

فعلاً این مطلب رو داشته باشین

http://support.microsoft.com/kb/183063

و ممنون از

HeLen jOOn

و پوریای عزیز که باعث شدن بحث آموزنده تر بشه

لینک به دیدگاه

عزیز سخت افزار شما حکم برده ای رو داره که افسارش توی دست سیستم عامل شماست !!! شما می گی سیستم عامل نمی تونه کنترلی روی نحوه استفاده از سخت افزار داشته باشه، من می گم اینجوری نیست.

به طور کامل این طور نیست!

سیستم عامل برای تسهیل کار با ساخت افزاره و گرنه میتونه سیستم سیتم عامل نداشته باشه و کارشو انجام بده .(در واقع زمانی که شما سیتم رو روشن میکنی اصلا سیستم عامل کوچکترین دخالتی در لود و چک کردن سخت افزار و گذر گاها نداره)

با تغییر تاثیر هم 100 داشتید(مدرک رو کردین دیگه) ولی چون مایکر بعد چندین سال دخالت کاربر رو در این جریان برداشته(البت نه تو ریجستری) پس حتما دلیلی داره.

شاید مزایا یا معایبی پشت این جریان باشه ,شاید جهای دیگه استفاده بشه, شاید مثل اور یه بار زیادی بر سیتم باشه!

مثل جریان رم مجازی که  وقتی گیگ رمت رو زیاد کنی و برش داری  سیتمت هم دچار کندی ها بر اثر رم مجازی نشه ولی مایکرو گفته این کارو نکنید.

خالاصه بحث جالبی بود و البت ادامه دارد(امدم دیم  46تا نوتیفیکیشن دارم که فک کنم 40 تاش مال این تاپیک بود) :laughing: @};-

ویرایش شده توسط mehrxad(مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

سلام

و ممنون از

HeLen jOOn

اقا اساتید خلاصه ای از لینکاشونو ترجمه کنن(به صورت کلی و خلاصه)

ما که سوات نداریم چیکا کنیم  :mellow:

ویرایش شده توسط mehrxad(مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

متن چتی که با پشتیبانی اینتل داشتم

فایلی که برام لینک کردن

یکی از اهالی فن سخت افزار اون قسمتهایی که مربوط به بحث میشه رو لطفا کنه

ترجمش رو اینجا قرار بده ( من زیاد اصطلاحات سخت افزاری رو نمیدونم )

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

متن چتی که با پشتیبانی اینتل داشتم

attachicon.giffdfdfdfd.jpg

فایلی که برام لینک کردن

attachicon.gifcache6.pdf

یکی از اهالی فن سخت افزار اون قسمتهایی که مربوط به بحث میشه رو لطفا کنه

ترجمش رو اینجا قرار بده ( من زیاد اصطلاحات سخت افزاری رو نمیدونم )

درود عطا جان

همونطور که ایشون هم اشاره کردن پردازنده وظایفش رو در سطح سخت افزار بر اساس قواعد خودش انجام میده و کسی نمیتونه در سطح پایین که سخت افزار هست دخالت کنه.

هر پردازنده بر اساس قواعد و دستورات خودش عمل میکنه-به دستورات مطلق پردازندهOpcode میگن که فقط برای پردازنده قابل فهمه

بزارید بنده یه کار خیلی ساده که رایانه یا هر دستگاه دیجیتال دیگه ای انجام میده به روش پردازنده بیان کنم-هدف ما انجام جمع عدد 20با14 هست.

با این فرض که سیستم عامل اجرا شده و پردازنده آماده دریافت درخواست ماست

1-ابتدا باید به پردازنده بگیم که 2 عدد رو از طریق کیبرد دریافت کنه سپس نتیجه جمع اونهارو در صفحه نمایش نشون بده.

2-ما با کیبرد عدد 20 رو وارد میکنیم،پردازنده اون رو میخونه و در یکی از حافظه های رجیستر قرار میده.

3-عدد دوم هم خونده میشه و در یک رجسیتر دیگه  قرار داده میشه.

4-پردازنده اقدام به انجام عمل ضرب میکنه و نتیجه که عدد 34 هست رو در یه رجیستر دیگه قرار میده

5-پردازنده نتیجه رو در مکان مشخصی از ram  مینویسه

6-پردازنده نتیجه رو  در مکان مشخصی از صفحه نمایش نشون میده.

حالا همین که کارهای بالا رو چجوری انجام بده خودش باید به پردازنده دیکته بشه .

در پردازنده به جز دو عمل جمع و تفریق هیچ کار دیگه ای صورت نمیگیره-بقیه کارها هم با همین دو عملگر انجام میشه(ضرب تقسیم مقایسه و....)

حالا چرا همش بحث عدد میکنم؟چون در دیجیتال فقط عدد وجود داره یعنی متن تصویر  و همه چی فقط از عدد تشکیل شده-شما چه ویدئویی رو پخش کنید چه دانلود کنید در سیستم فقط سیگنالهایی که بیانگر عدد هستند تبادل میشه.

پردازنده از ترانزیستور تشکیل شده و اینها مدارهای منطقی رو تشکیل میدن-یادش بخیر یه دوستی بود میگفت بدون فعالیت مکانیکی چطور کاری توسط پردازنده انجام میشه-در پردازنده الکتریسیته به عنوان سیگنال در جریانه و همه چی همین برق ساده ای است که لامپ رشته ای رو روشن میکنه.

برگردیم به پردازنده،پردازنده وسیله ای است الکترونیکی که کارهاش رو بر اساس منطق ریاضی انجام میده،فرقی نمیکنه چه کاری انجام بدی باز اون با اعداد و ریاضیات سروکار داره.

اونچه که ما بصورت متن تصویر یا فیلم میبینیم کاری است که پردازنده بر روی اعداد انجام داده تا به صورت بصری در بیان.

یک برنامه نویس در پایینترین سطح به پردازنده میتونه بگه که عملی رو انجام بده ولی دیگه اینطور نیست بگه در کجای کش قرار بده چون اگه ما درکارش دخالت کنیم دیگه نمیتونه وظیفه اش رو انجام بده و دچار سردرگمی و خطا میشه-با توجه به اینکه پردازنده فوق العاده پیچیده است و هرکسی نمیتونه درکش کنه و مستقیما باهاش صحبت کنه سازندگانش اومدن کار رو ساده کردن ودر سخت ترین حالت ما با زبان اسمبلی باهاش صحبت میکنم.

یعنی به جای اینکه ما به گیربکس خودرو بگیم کدوم چرخ دنده با کدوم چرخدنده دیگه درگیر بشه و کجا قرار بگیره فقط اهرم رو در حالت 1 2 3 4 5 R  قرار میدیم .خب درسته که ساده شده ما ممکنه افراد حرفه ای بخوان دستی این کار رو انجام بدن؟

پردازنده به حدی پیچیده است که هیچ متخصصی نمیتونه به تنهایی بهش بگه همه کارهارو چطوری انجام بده درنتیجه سازندگان خودشون همه چیز رو برنامه ریزی کردن و نیازی به انفجار مغز ما نیست.حافظه کش هم یکی از این موارده و ما نمیتونیم در اون دخالت کنیم.مثلا یک راننده چه ارتباط مستقیمی میتونه با روغن موتور داشته باشه؟قطعا هیچ چون روغن موتور برای موتوره و نه ما.

ضمنا این پشتیبان گرامی کلا از بحث پرت بوده یا شایدم درست متوجه نشده!گویا همزمان با شخص دیگه ای در مورد مسئله ای جز سخت افزار مکاتبه میکرده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

و ممنون از

HeLen jOOn

سلام استاد

قطعا اگه بحثی اصولی باشه آدم کیف میکنه و براش جذابه حالا برخی از دوستان اسرار بنده رو "تحمیل "خوندن-مثلا همین لینک شمارو در پست 20 توضیح دادم اما....

خب مشخصا نمیشه انتظار داشت طرف بدون هیچ بحثی نظرت رو قبول کنه اما مشکل اینجاست که بحث معماری سخت افزار مقداری سنگین و گنگه-یعنی خود من هم دربیانش مشکل دارم(به قول انیشتین: اگه بتونیم چیزی رو برای مادربزرگمون توضیح بدیم و اونم متوجه بشه،ما اون مطلب رو به خوبی درک کردیم)البته جسارت به کسی نباشه منطورم بیان توسط خودمه که شاید مناسب نبوده هرچند که من پیچیدگی مسئله رو عامل میدونم.

حالا خوب بود که  شما با اعمال این tweak تفاوتی رو مشاهده نکردی و برای من دلگرمی شدی که ادامه بدم.

بدون شک وقتی افرادی   بحثی رو دنبال میکنند هدفشون کسب دانشه(ماجراجویی) و نه حواشی.

دم همه افرادی که توی این بحث شرکت کردن قیژ! @};- 

لینک به دیدگاه

سلام استاد

قطعا اگه بحثی اصولی باشه آدم کیف میکنه و براش جذابه حالا برخی از دوستان اسرار بنده رو "تحمیل "خوندن-مثلا همین لینک شمارو در پست 20 توضیح دادم اما....

خب مشخصا نمیشه انتظار داشت طرف بدون هیچ بحثی نظرت رو قبول کنه اما مشکل اینجاست که بحث معماری سخت افزار مقداری سنگین و گنگه-یعنی خود من هم دربیانش مشکل دارم(به قول انیشتین: اگه بتونیم چیزی رو برای مادربزرگمون توضیح بدیم و اونم متوجه بشه،ما اون مطلب رو به خوبی درک کردیم)البته جسارت به کسی نباشه منطورم بیان توسط خودمه که شاید مناسب نبوده هرچند که من پیچیدگی مسئله رو عامل میدونم.

حالا خوب بود که  شما با اعمال این tweak تفاوتی رو مشاهده نکردی و برای من دلگرمی شدی که ادامه بدم.

بدون شک وقتی افرادی   بحثی رو دنبال میکنند هدفشون کسب دانشه(ماجراجویی) و نه حواشی.

دم همه افرادی که توی این بحث شرکت کردن قیژ! @};- 

از شما هم تشکر میکنم که اینقدر پیگیرد دوست عزیز @};-

دوستان ممنون که دنبال این مطلب هستین @};-

برای منم خیلی جالب شده که ته این قضیه رو در بیارم 

بخاطر یه مشکل بنده الان دسترسی به فایل های خودم ندارم . قطعا فردا تست رو میزارم تا بحث داغتر بشه و بفهمیم پس چرا زمان رندر کوتاه تر میشه

ویرایش شده توسط جواد مهردادی
لینک به دیدگاه

اعمال این روش فقط رو بوت ویندوز و پردازش سنگین تاثیر داره؟

یا تو بازی هم بهتر میشه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اعمال این روش فقط رو بوت ویندوز و پردازش سنگین تاثیر داره؟

یا تو بازی هم بهتر میشه؟

برادر اگه این همه پستی که دادیم رو مطالعه کرده بودین متوجه می شدین که هیچ تاثیری نداره!

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

این مطلب رو همون موقع که توی سایت گذاشتن خوندم اما فقط پست اول رو . امروز برای یک سیستم 775 با کش 8 مگ ویندوز نصب کردم اومدم کش رو اوکی کنم که نشستم به خوندن و کلا منصرف شدم !!!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این مطلب رو همون موقع که توی سایت گذاشتن خوندم اما فقط پست اول رو . امروز برای یک سیستم 775 با کش 8 مگ ویندوز نصب کردم اومدم کش رو اوکی کنم که نشستم به خوندن و کلا منصرف شدم !!!!!

عجب تاپیکی رو بالا آوری!

یادش بخیر ...... :crying:

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...