رفتن به مطلب

ارتقا به haswell e ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان عزیزاحتمالا به زودی شاهد ورود مادر بردهای haswell e خواهیم بود . به نظر شما ارتقا از cpu 2700k sandy bridge به haswell e کارایی را بطور محسوس افزایش خواهد داد یا باید منتظر broadwell باشیم؟

ویرایش شده توسط atabakshahidi
لینک به دیدگاه

100%

ولی این که بخوای یه سیستم 1155 را با 2011 مقایسه کنی اصلا کار درستی نیست مقایسه میتونه بین Ivy Bridge E و Haswell E باشه که هر 2 از یک خانواده هستن

شما اگر قصد خریدن یکی از این سیستمها را دارید انتخاب درستی کردین ولی این ارتقا برای شما حدودا 7 تا 10 میلیون خرج به همراه خواهد داشت

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز از لحاظ سرعت و کارایی تغییرات چشمگیری در سیستم می کنه  ولی اگر وا قعا قصد خرید دارید  تا چند ماه اینده ورود نسل جدید اینتل و رم های ddr4 به بازار میشه که دیگه دقدقه بابت تعویض cpu وram ندارید به نظر من ارزش صبر کردن داره که قید خریدن سری haswell e رو بزنید البته قابل ذکره که سری haswell e  از لحاظ قدرت خیلی قوی تر از سری sandy bridge که اون بحث جداگانه ای داره 

ویرایش شده توسط W/!\NTED
لینک به دیدگاه

من فقط سوکت 2011 داشتم و سرعتش خیلی خوبه

فقط حرارتش کمی بیشتر هست و خنک کننده قویتری نیاز داری

واسه قوی و سریع شدن کامپیوترت باید همه قطعات را تغییر بدی و همشون مهم و تاثیرگذار هستند مثل پردازنده و مین برد و گرافیک و رم و ... 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

دوستان یک راهنمایی کنند که نسل آینده 1150 چی هست اسمش

منظورم نسل پنج هستش 

لینک به دیدگاه

100%

ولی این که بخوای یه سیستم 1155 را با 2011 مقایسه کنی اصلا کار درستی نیست مقایسه میتونه بین Ivy Bridge E و Haswell E باشه که هر 2 از یک خانواده هستن

شما اگر قصد خریدن یکی از این سیستمها را دارید انتخاب درستی کردین ولی این ارتقا برای شما حدودا 7 تا 10 میلیون خرج به همراه خواهد داشت

ممنون از جوابتون. cpu های این سری قیمتشون از 400 دلار شروع می شه (5820k) که ظاهرا گزینه خوبی هم هست. من متوجه نشدم که چرا باید ۷ تا ۱۰ میلیون خرج کرد؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز از لحاظ سرعت و کارایی تغییرات چشمگیری در سیستم می کنه  ولی اگر وا قعا قصد خرید دارید  تا چند ماه اینده ورود نسل جدید اینتل و رم های ddr4 به بازار میشه که دیگه دقدقه بابت تعویض cpu وram ندارید به نظر من ارزش صبر کردن داره که قید خریدن سری haswell e رو بزنید البته قابل ذکره که سری haswell e  از لحاظ قدرت خیلی قوی تر از سری sandy bridge که اون بحث جداگانه ای داره 

دوست عزیز مگه قراره جدیدتراز haswell e  هم بیادکه شما میفرمایید صبر کرد ؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما بزار بیاد وارد بازار ایران بشه بعد خریدت را انجام بده و اینجا قیمت تمام شده را اعلام کن

فقط نگی میخوام گرافیک 630 بزارم رو سیستم با پاور Green 600w و رم 8GB 1333 یا 1600

من هم مثل خودت فکر میکردم که با خریدن Motherboard و CPU همه چیز حله ولی بعد از خریدن تازه فهمیدم چه اشتباهی کردم و در حال حاضر بعد از خرج کردن حدود 7 میلیون کیسم روشن شده حالا بماند که بعضی از لوازم را کارکرده و قیمت مناسب خریدم و در حد بعد شما چطوری حساب میکنی من موندم

میشه بگی دقیقا چه لوازمی میخوای روش ببندی ؟؟؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما بزار بیاد وارد بازار ایران بشه بعد خریدت را انجام بده و اینجا قیمت تمام شده را اعلام کن

فقط نگی میخوام گرافیک 630 بزارم رو سیستم با پاور Green 600w و رم 8GB 1333 یا 1600

من هم مثل خودت فکر میکردم که با خریدن Motherboard و CPU همه چیز حله ولی بعد از خریدن تازه فهمیدم چه اشتباهی کردم و در حال حاضر بعد از خرج کردن حدود 7 میلیون کیسم روشن شده حالا بماند که بعضی از لوازم را کارکرده و قیمت مناسب خریدم و در حد بعد شما چطوری حساب میکنی من موندم

میشه بگی دقیقا چه لوازمی میخوای روش ببندی ؟؟؟

ممنون دوست عزیز. من فعلا بدنبال ارتقا cpu و مادر بورد هستم  که اگر به کالاهای جدید لیون نگاهی بکنین بزودی سری x99 وارد بازار ایران می شه. صرفا بدلیل اینکه سایر قطعات جانبی رو از من ‍سوال کردین مشخصات سیستم فعلی من این هست

psu : corsair rm 1000

vga : evga 780 ti sc sli

Ram : corsair 16Gb

Cpu : 2700k

Mother board : Asus Z77 Deluxe

لینک به دیدگاه

خوب از اول میگفتی که همه چی داری فقط CPU & Motherboard میخوای عوض کنی

پس با 3 تومن حل میشه برای شما که اگر CPU و مادربرد فعلی را هم بفروشی و بزاری روش 2.5 یا 2.3 از جیب میزاری

حالا اگر شما اینها را نداشتید باز هم میگفتی چرا 7 تا 10 تموم میشه ؟

لینک به دیدگاه

خوب از اول میگفتی که همه چی داری فقط CPU & Motherboard میخوای عوض کنی

پس با 3 تومن حل میشه برای شما که اگر CPU و مادربرد فعلی را هم بفروشی و بزاری روش 2.5 یا 2.3 از جیب میزاری

حالا اگر شما اینها را نداشتید باز هم میگفتی چرا 7 تا 10 تموم میشه ؟

دوست عزیز اگر عنوان تاپیک رو ببینید سوال بنده در مورد ارتقا مادر برد و cpu هست نه اسمبل کامپیوتر جدید.

لینک به دیدگاه

البته رم رو هم باید عوض کنی ، چون DDR4 میشه!

به نظرم عجله نکنی بهتره ، صبر کن وقتی اومد و قیمت مشخص شد و کمی افت کرد میتونی انتخاب کنی اما کارایی با توجه به تستهای تامز نزدیک 30% بهبود رو داره!

البته اینم بگم هنوز اکثر بازیها و نرم افزارها برای بالای 4 هسته بهینه سازی نشدند! صبر بهترین گزینه است. :)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...