رفتن به مطلب

کمک برای مشکل عجیب با پاور

Mr surface
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام من یه پاور ۱۰۳۵ گرین دارم چند روز پیش دکمه پاور زدم پاور یه چند لحظه صدم ‌‌‌‌تانیه روشن شد بعد خاموش شد پاور باز کردم همه خازن چک کردم هیچی نبود بردش سیاه نشده بود دو روز بعد بازم تست کردم دیدم روشن شد خیلی جالب بود برام همچین چیزی نیده بودم امروزم دوباره اینجوری شد الان روشن نمیشه الان میخواستم کسی میتونه من کمک کنه ممنون خیلی واجبه.

DSC_0651.jpgDSC_0652.jpgDSC_0650.jpg

ویرایش شده توسط Mr surface
لینک به دیدگاه

دوست عزیز سیم AC پاور رو جدا کنید.بعد با یک سیم دوسر ورودی پاور رو به هم وصل کنید احتمال زیاد درست میشه.

لینک به دیدگاه

دیگه چی بگم.

کابل رو جدا کنید و یه نیم ساعت بعد بزنید و روشن کنید!

لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز اینم بگم پاور باز شده گارانتی نداره

لینک به دیدگاه

یه نگاه به لینک زیر بنداز منم مشکل شما رو داشتم

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=31549

لینک به دیدگاه

ممنون من کلا تمام سیستم باز کردم اوردم بیرون دونه به دونه همه چیز چک کردم صدر صد مشکل پاوره

لینک به دیدگاه

اینم بگم پاور به تنهایی روشن نمیشه یعنی بدون نیاز به وصل کردن به مادربورد

لینک به دیدگاه

سیم سبز را با مشکی روی 24 پین پل کنی روشن میشه

لینک به دیدگاه

سیم سبز را با مشکی روی 24 پین پل کنی روشن میشه

اینکاره کرده بودم نشد واسه همین میگم از پاوره

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز.

اگه تهرانی میتونم براتون تعمیرش کنم.

پی ام بدین.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز.

اگه تهرانی میتونم براتون تعمیرش کنم.

پی ام بدین.

ممنون تهران نیستم 

الان دوباره روشن شد برق قطع میکنی چند ساعت دوباره روشن میشه میتونید بگید مشکل کجا هستش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

زمانی که پاور خاموش میشه هنگام جابجایی و تکان خوردن هست؟

احتمالا باید شل شدگی پایه لحیم شده در یکی از قسمتها داشته باشه که با تکان خوردن و جابجایی قطع و وصل میشه

از زیر برد پاور یه نگاه دقیق بنداز ببین همچین موردی که گفتم هست

چون فرمودید مشکل فیزیکی در مورد قطعات ندید و برد سوختگی پیدا نکرد این احتمال به قطعی پایه ها یا سردی قلع میره

حتی درست جا نخوردن کابل برق هم این امکان رو داره چون ممکن کابل رو جا بزنید و لحظه روشن شدن به نظر شما مشکلی نباشه ولی به دلیل اویزان ماندن کابل و وزنی که داره امکان داره باعث بشه اتصال نری و مادگی برق پاور از هم جدا بشه و پاور خاموش بشه(این مورد رو خودم تجربه کردم) از پشت محل برق پاور که دقت کنید سه تا پایه داره پایه ها  رو مقداری فاصلشون رو از هم جدا کردم یا به قولی خم کردم تا کابل محکمتر سر جاش قرار بگیره و امکان جدا شدن نداشته باشه

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

سلام

زمانی که پاور خاموش میشه هنگام جابجایی و تکان خوردن هست؟

احتمالا باید شل شدگی پایه لحیم شده در یکی از قسمتها داشته باشه که با تکان خوردن و جابجایی قطع و وصل میشه

از زیر برد پاور یه نگاه دقیق بنداز ببین همچین موردی که گفتم هست

سلام مهدی جان 

تماشا کردم هیچی ندییدم منم اول به همین فک کردم تکونش دادم روشن نشد همون جوری سیم پاور دراوردم اصلا تکون ندادم که دوباره روشن شد.

سیم ورودی که استفاده کردم اصلی هستش اون چیزی که میفرمایید من هم دیدم ناشی از استفاده از سیم های پاور نامرغوب هستش.

لینک به دیدگاه

سلام

ابتدا چک کنيد ببينيد سيم بنفش 5 ولت داشته باشد در هر حالتي بعد از وصل کردن دو شاخه به برق سيم بنفش بايد 5 ولت ثابت داشته باشد ، اگر پنج ولت داشتيد مدار استندباي سالم هست اگر کم يا زياد بود يا اصلا نبود مدار استندباي مشکل داره ، کم يا زياد بود اين ولتاژ معمولا از خرابي خازن هاي الکتروليتي ناشي ميشه اما اگر اصلا وجود نداشته باشه ممکن هست قطعي توي مدارات يا خرابي قطعات نيمه هادي داشته باشيد .

حالا اگر پنج ولت بود سيم سبز را به سيم سياه اتصال بديد بايد فن شروع به کار کنه ....... اين تست رو انجام بديد و خبرشو بديد .

post-9550-0-99128300-1410423685_thumb.png

ویرایش شده توسط Service Manual
لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز الان که درست کار میکه هر وقت این اتفاق افتاد چک میکنم خبرش بهتون میگم

لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز الان که درست کار میکه هر وقت این اتفاق افتاد چک میکنم خبرش بهتون میگم

سلام

اگر درست هست و وقتي چند ساعت از برق کشيده شده باشه و مجدد به برق بزنيد و اين مشکل براش پيش بياد فقط خازن الکتروليتي خراب داره ، ببرش يک تعميرگاه و بگو تمام خازن هاي الکتروليتيشو برات تعويض کنند همشون باهمديگه تازه اگر جنس خوب بگذاريد 10 هزارتومن هم نميشه و مشکل هم صد در صد حل ميشه / يا حق

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز چک کردم دوباره وقتی خراب شد اصلا هیچ کدوم از رشته های پین ۲۴ ۸ ۴ ۶ برق نمیده کلا خاموش برق نمیده

لینک به دیدگاه

دوست عزیز ببر واسه تعمیر یه موقع سیستمت صدمه میبینه ارزششو نداره

لینک به دیدگاه

اخه تهران نیستم شهرستانم اینجا تعمیرکار سراغ ندارم میترسم بزنن بترکونن بعد بگن درست نشد الان بعضی وقتا روشن میشه

لینک به دیدگاه

اخه تهران نیستم شهرستانم اینجا تعمیرکار سراغ ندارم میترسم بزنن بترکونن بعد بگن درست نشد الان بعضی وقتا روشن میشه

ببینید تو چه شرایطی درست میشه.

اگه مثلن یک ساعت از پریز بکشید دوباره بزنید درست میشه؟

لینک به دیدگاه

سیم های فن رو چک کن این مشکل میتونه از فن پاور هم باشه اون سیم زرد رنگ اگه درست نشد خازن های ورودی رو تعویض کن

لینک به دیدگاه

من خودم پاور ممونیکس دارم سالم بود و بدون مشکل کار میکرد فقط یه صدای ریزی داشت دیروز فرستادم گارانتی امروز زنگ زدم گفتن بردش سوخته ارزش تعمیر نداره!

ویرایش شده توسط Hamed.Madadi
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...