رفتن به مطلب

انجام عملیات رندرینگ در 3dmax با مادربرد های 2 cpu ه

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان.

یکی از همکاران من در فکر خرید یه سیستم جدیده ورک استیشن هستش و هزینه براش مهم نیست.

سوالی از من پرسید که خود من هم جوابی براش نداشتم و گفتم اینجا سوال رو بپرسم شاید جوابی پیدا بشه .

این دوستم تمامی قطعاتی که لازمه یک ورک استیشن هست رو لیست کرده و بعضی از اون ها بیشتر از نیاز یک ورک استیشن کاری هستند.

سوالی که پرسید این بود که در رندرینگ تریدی مکس آیا میتونه از دو سی پی یو که بروی مادربرد نصب شده هم زمان کار بکشه یا نه. یا به عبارت دیگه اگه مادربردی تهیه کنه که دو سی پی یو Xeon 2697 رو پشتیبانی کنه و در زمان رندرینگ و مصارف دیگه مثل بازی ( والا من نمیدونم کدوم بازی زیره یه دونه این دوام میاره حالا 2 تاش بازی با  پلیرش می خوره حتما ) این دو سی پی یو باهم کار کنند . مثلا اگه 12 هسته هست بشه 24 هسته ؟

ممنون میشم دوستانی که وارد هستن جواب بدن.

راستی در تریدی مکس آپشنی داریم که رندرینگ یک فایل میتونه در چند سیستم به شکل هم زمان انجام بشه .

مرسی.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام
بزارین از آخر به اول جواب سوالاتون رو اینطور بدم ... شما با سی پی یو زئون یا دوتا بودن عملا افزایش کارایی در گیم نخواهید داشت که شاید در مدل های هم قیمت دسکتاپ و زئون کارایی زئون برای گیم کمی کمتره به خاطر فرکانس کاری پایین تر.

امکان شیر کردن پردازش بین چند سیستم هست بله اما بنا به گفته شرکت سازنده شبکه بسیار پر سرعتی میخواد حدود 3000 mbps که نیاز به کارت شبکه مخصوص داره 
فرض میگیریم این دوست شما نیاز به سی پی یو رندر داره و کاری به کارت گرافیکش نداریم که اون خودش بحث خودش رو داره ....اگر بخوام یه متوسط قیمتی بهتون بگم شما باخرید یه مادر بورد و دو تا سی پی یو زئون رده متوسط در مقابل یک مادر بورد و سی پی یو دسکتاپ اکستریم قوی چیزی حدود 3 برابر هزینه کنین اما حداکثر 20 تا 30 درصد افزایش کارایی رو شاهد خواهید بود.
قیمت بالای زئون به خاطر امکان استفاده همزمان اون به تعداد بالا و همین طور به دلیل فرکانس پایین ، مصرف بهینه انرژی و مقداری کیفیت بهتر خروجی کاری هست که توی کارای تجاری معمول خیییلی نمودی نداره...
اینکه فرمودین هزینه براش مهم نیست یعنی تا کجا نیست !!!
من کیس  زیر 7 تومن با توجه به اینکه الان هنوز سری اکستریم نسل 5 نیومده بازار ایران مدل 4930k رو پیشنهاد میکنم و زیر 10 تومن 4960x رو ..

منظور اینکه تا 10 تومن سراغ زئون نرین .. اما بالاتر از اون مجبورین زئون بخرین تا یه حدی که بشه سی پی یو اوپتیرون ای ام دی خرید که خداوندگار کارایی و کیفیته و نسبت کارایی به هزینه.
باز سوالی بود در خدمتم

:cool:

لینک به دیدگاه

البته با سی پی یو که دوستتون انتخاب کردن ظاهرا 25 تومنی کنار گذاشتن براسیستم .. پس گذینه ای جز زئون ندارید .. دو تا سی پی یو باعث افزایش کارایی میشه قطعا اما نه دو برابر ... برای کار انیمیشن ناچار به این هزینه کرد هستید ..
این مقاله هم حجت رو تمام میکنه برا شما 
http://www.tomshardware.com/print/xeon-e5-2600-v2-ivy-bridge-ep-benchmarks,reviews-3714.html

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اتفاقا نتیجه خرید 2 پردازنده 2697 در مقایسه با یک 4690X  از نظر تایم رندر چیزی حدود 3 تا 4 برابر خواهد بود. از طرفی  ورک استیشن محدودبت رم تا 768GB داره که در مقایسه 2011 ، 64 GB ، محدودیت رم داره. اگه حجم کار وسیع باشه 2011 اصلا جوابگو نیست. از طرفی هنگام کار با مکس، اگه 2 تا از پردازنده های زئون داشته باشیم یعنی زندگی. ویوپرت میشه رئال تایم.

منتها قیمت بالاس. 2 تا پردازنده مذکور حداقل 16 میلیون قیمت دارن.

در مورد رندر شبکه ای (فارم رندر) اینو میتونم بگم که با یک کابل کراس، میتونید 2 تا سیستم رو با هم شیر کنید و عملیات رندر رو هم زمان انجام دهید. البته میشه چند سیستم رو هم شیر کرد در اون صورت باید یک شبکه خاص ایجاد کرد.

آموزش شبکه کردن هم تو نت بگریدن هست.

در مورد اینکه سیستم ورک استیشن در برنامه مکس میتونه 2 پردازنده هم زمان کار کنه..بله کاملا...

واسه گیم هم خوب جواب میده. ممکنه در مقایسه با 4790K فعلا درصدی ضعیف تر عمل کنه. اما جوابگوی گیم در کل هست.

لینک به دیدگاه

مرسی دوست عزیز maxmood و Dj_aghamajid برای راهنمایی .

این دوستم بوجه ای که کنار کذاشته 25m هست که فقط مشکل در کارایی سی پی یو ها هست . که راهنمایی های شما رو به گوشش میرسونم . مرسی.

لینک به دیدگاه

برای بستن یک ورک استیشن تاور توی رنج 25 میلیون گزینه ای بهتر از دو تا 2697  نداریم شما در حال حاظر برای بدست آوردن کارایی بالاتر ناچار به استفاده از دوتا پردازنده هستین .. این یه رویه کلی هستش که توی رده high end همیشه نسبت هزینه به کارایی پایینتر ازاز رده های پایینه .. اما شما مجبوووووری برای دست پیدا کردن به کارایی بالاتر پول بیشتری هزینه کنی هر چند متناسب با افزایش کارایی نباشه .... حداقل 16 تومن پول سی پی یو شما میشه .. نمی دونم منظور شما از کارایی سی پی یو چیه دقیقا !!!!!! میشه بیشتر توضیح بدین .. شاید دوستان بهتر راهنماییتون کنن ..   چون پردازش با چنتا سی پی یو یا کاملا رایجه و برای کارهای وسیع گریز ناپذیره و رندر فارم که دوستمون اشاره کردن همینه .. الان مراکزی هستن که چنتا ورک استیشن 4  پردازنده ای رو شبکه کردن برای انجام کارهای سنگین ..... شاید مثلا  برای کار طراحی و معماری ساختمان یه تک سی پی یو زئون یا اکستریم دسکتاپ از اون دوتا که بالا گفتم کارتون رو راه بندازه تا حدودی ... اما برای انیمیشن  و رندر رئال تایم قطعا نه :-?

ویرایش شده توسط maxmood
لینک به دیدگاه

سلام.

کار من و این همکارم هردو طراحی و معماری ساختمان هست و این همکار من برای سرعت و کیفیت بیشتر رندر هاش این نظریه رو داده .

من کارایی رو در سرعت و قدرت بیشتر و کیفیت بهتر یک رندر می بینم . چیزی که در یک سیستم معمولی کاری حرفه ما 5 ساعت زمان میبره در این سیستم بین یک تا دو ساعت بشه . با کیفیت بیشتر و نزدیک به واقعیت تر . هرچی سی پی یو بهتر باشه سرعت رندر بیشتره . هرچی رم بیشتر باشه کیفیت بالا تری داری .

نمیدونم تونستم منظورم رو برسونم یا نه .

مرسی.

لینک به دیدگاه

درود بر شما .. منظورتون رو شما کاملا رسوندین

اتفاقا کار برادر من هم با سیستمی که خریدیم همینه .. با خرید 4770k زمان رندر نسبت به لپتاپ با پردازنده نسل اول i7 چیزی نزدیک به یک چهارم کاهش پیدا کرد .. در طی دو ماه هنوز هیچ رندری بیش از 1.5 ساعت زمان نبرده با سیستم من.. از  3 Vray استفاده میکنه.   این سیستمی که شما در نظر دارین کار معماری ساختمان رو حتی در رزولیشن 4k به کسری از ساعت میرسونه و بلا شک نسبت به پردازنده دسکتاپ دست شما رو برای گرفتن خروجی با جزعیات بیشتر باز میزاره ....در مرحله اول به 16گیگ رم و یک گرافیک متوسط  بسنده کنین اما پردازنده با حداکثر تعداد هسته و یک بسته کامل از یک سیستم حرفه ای ( مادربورد - هارد ssd و hdd  کیس و پاور و سیستم خنککنننده مطلوب ) بخرین .. در آینده اگر کارتون راه ننداخت میتونین رم و گرافیک رو به راحتی ارتقاع بدین اما معمولا برای طراحی ساختمان بیش از این نیاز نمیشه و تاثیری توی کار نداره ..اما پردازنده هرچه قویتر خروجی سریعتر و با کییفیت تر

ویرایش شده توسط maxmood
لینک به دیدگاه

یعنی شما میفرمائید من به ایشون به جای دو سی پی یو یک سی پی یو 4770k به پیشنهاد بدم ؟

Sent from my SM-G900H using Tapatalk

لینک به دیدگاه

این سی پی یو خوبیه به اون پیشنهاد کنم ؟ Intel Core i7-4930K . چه مادربردی براش ببنده ؟ میشه این سی پی یو رو دوتایی روی یک مادربرد نصب کرد ؟

لینک به دیدگاه

نهههههه بهیچ وجه منظورم این نبود که 4770kببندید .. خواستم در مقام مقایسه عرض کنم که بدونین این چیزی که شما قصد خریدش رو دارین حتی تا چند سال آینده به طور کامل پاسخگوی نیاز شما خواهد بود .. شما فقط سی پی یو زنون رو میتونین دو یا چهار تایی ببندید .. نه i7

لینک به دیدگاه

کاش اشاره میکردین که منظورتون از سیستم معمولی که در حال حاظر هر رندر باهاش 5 ساعت طول میکشه چیه تا اونوقت راحتتر میتونستم بگم با این سیستمی که قصد خریدش رو دارین چه مقدار پیشرفت توی کارتون خواهید داشت.
خلاصه بگم .. درسته توی کارای تجاری باید هزینه با آورده و درآمد متعاقبش همخوانی داشته باشه .. و خیلی هزینه کردن گاهی چندان بهره وری رو بالا نمیبره.. اما اگه دوستتون خیلی مشکل هزینه کرد نداره ..

بزارین همون دو تا زئون 2697 v2 رو بخره .. در عوض تا سالهای سال بینیاز از ارتقاع سیستم میشه. 

لینک به دیدگاه

اگر این 2 تا زئون رو ببنده سرعت و قدرت بیشتری داره دیگه ؟

یعنی بازدهی بهتری داره نسبت به بستن Intel Core i7-4930K ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر این 2 تا زئون رو ببنده سرعت و قدرت بیشتری داره دیگه ؟

یعنی بازدهی بهتری داره نسبت به بستن Intel Core i7-4930K ؟

بله دوست عزیز. 4930 که در مقابل اون 2غول، عددی نیست. شما در نظر بگیر چیزی حدود 4 برابر سریعتر از 4930 در تایم رندر جلو خواهید بود.

ویرایش شده توسط Dj_aghamajid
لینک به دیدگاه

از نظر کاربردی این 2 تا سی پی یو در یک زمان قابل بهره برداری هستن دیگه ؟ نه که یکی از انها در رندر گیری شرکت نکنه.

لینک به دیدگاه

عجب سوالی!!!
خوب معلومه که  هردو باهم قابل بهره برداری هستن .. این بدیهیه وگرنه چه توجیهی داره ساخت مادربورد سرور و ورک استیشن با دو یا چهار سی پی یو ....
توصیه اکید می کنم اگر قصد خرید  و شخصا اسمبل سیستم رو دارین حتما با یه کارشناس دراین زمینه مشاوره کنین تا قطعات متناسب و صحیحی بخرین .. چون از قرار معلوم چندان وارد نیستین توی حوزه سخت افزار..
اگر هم از شرکتهای متخصص حوزه سخت افزار خرید کنین که چه بهتر .. مثل مازستا و غیره

ویرایش شده توسط maxmood
لینک به دیدگاه

نه عزیز.یه زمانی خوب سرم میشد. دیگه پیر شدیم.باز هم مرسی.

لینک به دیدگاه

:) 
امیدوارم جسارت نکرده باشم.
دنیای ورک استیشن و سرور با کامپیوترهای دسکتاپ یکم متفاوته .. برای رسدن به حداکثر کارایی نوع کاربری تعیین کننده تره
قیمت قطعات هم بالاست پس جبران انتخاب اشتباه در خرید قطعات گرون تموم میشه برای افراد.
من خودم برای خرید همین سیستم نزدیکه 1 ماهی توی حوزه ورک استیشن تحقیق کردم و با توجه به بودجه و انتظاراتم دیدم خرید سیستم بر پایه زئون تا حدود 8 تومن کم بازده و غیر منطقیه.. هیچکس بینیاز از مشورت نیست ..
موفق باشی :clapping:

ویرایش شده توسط maxmood
لینک به دیدگاه

چه جسارتی برادر.

من به اینجا امدم که مشورت شما دوستان رو بشنوم .

باز هم مرسی. @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...