رفتن به مطلب

آيا شما مي دونيد وضعيت فن هاي داخل کيس به چه صورتي بايد باشه

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

شايد ديده باشيد بعضي کيس ها هم قسمت جلو هم قسمت پشت و هم بغل و يا بالاي کيس جا براي فن دارند

اول اين رو به عرضتون برسونم که متاسفانه بعضي از دوستان براي خنک نگه داشتن سيستم درب کيس رو باز مي گذارند و فکر مي کنند به اين طريق کيس و قطعات داخلش خنک مي شه ولي متاسفانه سخت در اشتباه هستند و نه تنها قطعات خنک نمي شه و از عمرشون کاسته مي شه بلکه فن هاي کيس الي الخصوص فن هاي موجود در جداره کيس به هيچ عنوان ديگه عملي رو انجام نمي دهند و فقط مانند يک قطعه مي چرخند

علتش هم اين هست که وقتي شما درب کيس رو باز مي کنيد جريان هوايي که در داخل کيس در بين و لا به لاي قطعات در حال حرکت هست از حالت خودش خارج مي شه و ديگه هوايي به جريان در نمي ياد و فن هاي جلو يا پشت کاري انجام نمي دهند

شما با بستن درب کيس کمک مي کنيد که هوا در داخل کيس از جلو وارد و از پشت خارج بشه

يادتون باشه فن جلو هوا رو به سمت داخل هدايت و فن پشت و بالاي کيس هوا رو از کيس خارج مي کنند.

موفق و پيروز باشيد

لینک به دیدگاه

درود

مطلب کاملا کاربردی رو در زمینه کولینگ و تهویه قطعات در سیستم مطح نمودید. البته متاسفانه یک موضوعی را که خیلی از دوستان در هنگام خرید کیس به اون توجه نمیکنند فن جلوی کیس هست.خب طبیعتا اگر کیسی را که ما خریداری میکنیم فن جلو نداشته باشد ویا بدتر از ان اینکه امکان نصب فن جلو را هم نداشته باشد کارایی فن پشتی به شدت کاهش میابد. ویا اینکه به کار بردن فنهایی که در جهت مخالف یکدیگر کار میکنند و در حقیقت علاوه بر اینکه تاثیری بر روند خنک کردن قطعات ندارند اثر یکدیگر را هم خنثی میکنند.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

با سلام

ببخشيد سوال رو اينجا مطرح ميكنم ميخواستم نظر دوستان رو در مورد كيس Tuniq 3 بدونم .

از لحاظ كولينگ و در مجموع ارزش داره همچين كيسي رو گرفت ؟

البته جناب حسيني كه استاد ما هستند كيس هاي ديگه اي رو به جاي اين كيس معرفي كردند .ولي ميخواستم نظر بقيه دوستان رو هم در اين مورد بدونم .

با تشكر

لینک به دیدگاه

با سلام

ببخشيد سوال رو اينجا مطرح ميكنم ميخواستم نظر دوستان رو در مورد كيس Tuniq 3 بدونم .

البته جناب حسيني كه استاد ما هستند كيس هاي ديگه اي رو به جاي اين كيس معرفي كردند .ولي ميخواستم نظر بقيه دوستان رو هم در اين مورد بدونم .

با تشكر

با سلام

خوب اگر هم کیس خوبی باشه فعلا موجود نیست و من هم دوست دارم نظر سایر دوستانی که در این مورد کار کردن رو بدونم .

لینک به دیدگاه

با سلام

با تشكر

سلام

به نظر من در مورد خريد کيس هاي گيرين الي الخصوص مدل هاي Trio و tuniq 2 و tuniq3 شک نکن از اين جا هم مي توني ببيني ساير مشخصات اش رو قيمت اش هم هست 81000 تومان

tuniq3.gif

ساير اطلاعات از سايت گيرين:

http://green-case.com/products/case/midi/case.php?model=tuniq_3

لینک به دیدگاه

دوستان توجه داشته باشند كه سيستم كولينگ كيس ها براساس دو متد Active و Negative طراحي ميشوند

تا جريان مناسبي در داخل كيس بوجود آيد.

نكته ديگر جنس كيس است كه جاي تامل دارد كه بطور خلاصه بهترين جنس جهت خنك بودن دماي داخلي كيس

آلومينيم و سپس استيل و سپس ورق SECC است.

مسئله بعدي كه بسيار مهم است، كولينگ CPU و كارت گرافيك ميباشد كه كاربر بايد كيس را مناسب با كولينگ

خود انتخاب نمايد يا برعكس كولينگ را متناسب با كيس انتخاب كند.

نكته ايي كه مدت هاست آزارم ميدهد اين است كه كيس هايي مشاهده ميكنم كه داراي فن جلو هستند و آنهم

جلوي محل نصب هارد ديسك!!!!

و جالبتر اينكه جلوي اين فن هم يك پنل بسته قرار دارد!!!! به نظر شما اين چنين فني كارايي دارد؟!!

بحث فن هاي جلوي كيس از بابت خنك سازي هارد ديسك و داشتن جريان بهتر هوا در داخل كيس مطرح شد، به

عكس زير توجه كنيد در زير هارد ديسك يك فن است كه هوا را از زير كيس بداخل مي آورد كه داراي دماي كمتري

از دماي داخل كيس دارد و هم باعث خنك شدن هارد و هم كاهش دماي داخل كيس و جريان بهينه داخل كيس

ميشود.

file1186985813640.gif

اما كيس هايي مثل همين Tuniq يا مدل هاي فراسو و ... جلوي فن جلو كيس بسته است و درنتيجه تنها همان

هواي گرم داخل كيس را گردش ميدهد و مسئله بدتر اين است كه حرارت توليدي هارد را نه تنها خنك تر نميكند

بلكه آنرا به سمت كارت گرافيك هدايت خواهد نمود.

متاسفانه تا زمانيكه كاربران ما بفكر هزينه كردن واقعي براي سيستم خود كيس نباشند و تنها به زيبايي بپردازند

مشكل كيس هاي غيراستاندارد در بازار با پرجا خواهد بود و توليد كنندگان و وارد كنندگان نيز بر روي چنين كيس هايي

تمركز خواهند كرد.

لینک به دیدگاه

اينطور كه من متوجه شدم شما به دليل عدم تهويه از جلوي كيس سيستم تهويه اونها رو مناسب نميدونيد . درسته ؟

البته من شنيدم كه مدلهاي جديد tuniq 3 ‌داراي 4 فن 12 cm هستند . فكر كنم اون چهارمي رو براي جلو تعبيه كردند .ولي هنوز مدلهاي جديدش رو نديدم .

لینک به دیدگاه

تا حدودي بله، اما كلا به نظر من فن جلوي كيس بايد بالاتر از محل خود نصب هارد قرار بگيرد بطور مثال

اگر فن 12 سانتي در نظر بگيريم نصف آن در راستاي CPU و نصف ديگر آن در راستاي VGA باشد.

اون 4 فن Tuniq به اينصورت است كه يك فن به پنل جلو و جلوي هارد قرار دارد و يكيم كه همان فن

پشت كيس است و دوتا هم بصورت عمودي بالاي سر هم در پشت سر هارد و پنل قرارگيري درايو هاي

اپتيكال قرار داد. در شكل زير فن هايش با علامت صورتي معين شده است.

2qdzjvq.jpg

خوب پس ميبينيم كه عملا اين 2 فن داخلي تنها برق بيخود مصرف نموده و هيچ كار خنك كنندگي مناسبي

انجام نميدهد و فضاي داخل اين كيس كه كم است هيچ با وجود اين دو فن مشكل فضا و نصب، بخصوص

كارت هاي گرافيك جديد با سايز بزرگ مشكل ساز است.

درصورتيكه اگر بجاي آن دو فن داخلي يك فن 25 سانتي بر روي پنل در نظر گرفته شده بود، كارايي بالاتري

داشت.

در ضمن اگر شما قصد استفاده از فن خود CPU يا فن هايي را داريد كه هوا را بر CPU ميدمند، اصلا آن

2 فن هيچگونه فايده ايي نخواهند داشت.

نكته حائز اهميت اين است كه همانگونه كه خروج جريان هواي گرم از داخل كيس مهم است، ورود

جريان هوا با دماي كمتر از خارج كيس به داخل آن بخصوص براي كسانيكه آوركلاك ميكنند مهم است.

از دوستان خواهشمندم و اين نكته را ميگويم كه تنها بصرف ظاهر و اينكه مثلا چند تا جايزه و نشان دارد،

دست به انتخاب كالا و بخصوص كيس نزنند.

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست خوبم کاملا مطلب مفید و عالی بود و من به شخصه این نظزات شما به عینه اینجا دارم مشاهده میکنم .

لینک به دیدگاه

خوب تا اینجا مثل اینکه با فن جلوی کیس همه مخالف هستن درسته ولی به نظر من این طور نیست و همین فن کلی مفیده و در واقع کار اصلی اون دمیدن جریان هوا بر روی هارد هست

لینک به دیدگاه

خوب تا اینجا مثل اینکه با فن جلوی کیس همه مخالف هستن درسته ولی به نظر من این طور نیست و همین فن کلی مفیده و در واقع کار اصلی اون دمیدن جریان هوا بر روی هارد هست

با سلام

خوب به نظر من بحث یک کیس خوب فقط مربوط به کیفیتش نیست باید به قیمتش نگاه کرد مثلا TUNIQ حدودا بین 70000 تا 85000 تومان نوسان داره ولی فقط دو تا فن داخلش بهره گرفته شده که قیمت هر کدومش نهایتا 2000 تومانه و یک میله که قیمت اون هم نهایتا 2000 تومان هزینه داشته باشه در نهایت یه سری چراغ و LED زیر کیس نصب کردن و این کیس باید از سایر کیسها نهایت زحمتی که کشیدن 10000 تا 15000تومان گرونتر باشه که حدودا 20000 تا 40000 تومان گرونتره .

در مورد فن جلوی کیس نظر شخصیه بنده اینه که یه تاثیر بسیار کمی داره و بازم اگر بیشتر در طراحیه داخلی بیشتر توجه بشه خیلی بهتر و مشتری پسند تره .

پس نتیجه اول کیفیت و ساختار تکنیکی و بعد سایر مسائل مثل ظاهر و غیره .

البته این مسئله رو خود کاربرها هم مقصرند چون میان توی بازار و میگن یه کیس بده و فروشنده هم هر چی داره بهش پیشنهاد میده و به سایر قطعات سیستمش هیچ توجهی نمیکنه .

لینک به دیدگاه

دوست عزيز

حرف شما كاملا درست است اما بشرطي كه هواي خنك بيرون را به دورن و بسمت هارد بدمد تا هم دماي هواي

آن ناحيه را كاهش دهد و اگر هم جريانش بسمت كارت گرافيك هدايت ميشود دماي كمتري داشته باشد حتي 1

درجه سانتگراد هم در شرايط آوركلاك جهت پايداري مهم است.

اينگونه فن ها كه در اين كيس هاي ميبينيم هيچگونه هوايي به داخل نميفرستند و تنها هواي گرم ناحيه هارد كه

يكي از گرمترين جا ها است را بصورت كاملا مستقيم به سمت كارت گرافيك كه در پشت آن قسمت هم هيچگونه

گذرگاه هوا حتي بصورت Negactive وجود ندارد ميفرستد.

در ضمن در مادربورد هاي جديد مثلا Asus Exterme نگاه كنيد دقيقا در همان ناحيه چيپي قرار دارد كه دماي بالايي

توليد ميكند و با استفاده از تكنولوژي Silent قرار است خنك شود، آيا هدايت شدن هواي گرم هارد به آن قسمت

و بعد بسمت كارت گرافيك در ساعت كاري بالا و روشن بودن سيستم اين چنين حرفه ايي كه كاربرهاي آن اقدام

به آوركلاك هم ميكنند فايده مثبتي دارد يا مضر است؟

2s8o594.jpg

حتي بفرض اينكه اين سيستم را قرار است كاربري عادي استفاده كند آن دو فن داخلي + فن جلو هيچگونه اثري

براي كاربر عادي نخواهند داشت، درصورتيكه يه فن 25 سانتي با نور آبي يا هر رنگ ديگر هم CPU‌ و رم و كارت

گرافيك وي را بهتر خنك خواهد كرد هم نويز كمتري خواهد داشت و هم زيباتر خواهد بود و هم فضاي بيشتري

در داخل كيس در دسترس است.

لینک به دیدگاه

سلام . کیس من قابلیت نصب 3 فن رو داره . 2 تا در قسمت پشت کیس و کنار پنل پشت مادربورد و یکی روی در کیس . من این فنها رو به این صورت گذاشتم که فنی که در پشت و بالا قرار داره و فن روی در جریان هوا رو به سمت داخل میدن و فنی که در پشت و پایین هست جریان هوا رو به سمت خارج هدایت میکنه . این طور چیدن فن درسته؟ اگر نه چطور باید باشه؟ممنون

لینک به دیدگاه

سلام . کیس من قابلیت نصب 3 فن رو داره . 2 تا در قسمت پشت کیس و کنار پنل پشت مادربورد و یکی روی در کیس . من این فنها رو به این صورت گذاشتم که فنی که در پشت و بالا قرار داره و فن روی در جریان هوا رو به سمت داخل میدن و فنی که در پشت و پایین هست جریان هوا رو به سمت خارج هدایت میکنه . این طور چیدن فن درسته؟ اگر نه چطور باید باشه؟ممنون

سلام

تنها فن جلو هوا رو به داخل هدايت مي کنه

فن هاي بغل و پشت و بالاي کيس هوا رو به سمت خارج هدايت مي کنند

لینک به دیدگاه

دوست عزيز

اين مسئله اگر شما فن خود CPU را داريد استفاده ميكنيد، موردي پيش نخواهد آورد

اما در كل

كار اشتباهي است، چرا؟

فن بلايي پشت هوا را ميخواهد به داخل وارد كند و همزمان فن پاييني آن قصد خروج هوا را دارد

در نتيجه هوايي كه با دماي كمتر وارد شده است نه تنها جريان هواي گرم را در سطح بالاتر از جريان خنك

هميشه است را به سمت رم و درايو اپتيك شما هدايت ميكند (بر اثر فشار سرع ورود خود كه مانند پرتاب

كننده است) بلكه توسط فن پاييني بلافاصله آن را خارج ميكند و در نتيجه ما شاهد آن خواهيم بود كه تنها

تمركز اين چرخه بر CPU است و اين هم امر هم در طي زمان كاري و روشن بودن دستگاه نهايت 2 درصد

بصورت كلي و تنها براي CPU مفيد خواهد بود.

اما سئوال من اين است فن بغل شما چند سانتي است؟

25 سانتي باشد باعث شكستن جريان فوق ميشود و هواي خنك را به كل قطعات توضيح ميكند اما بخاطر

نحوه نصب بودن دو فن بالا و پايين در پشت بصورت عكس هم ما بيشتر شاهد ورو هوا بداخل هستيم تا

خارج شدن آن و فن پاييني كار بخصوصي را انجام نخواهد داد.

اما اگر فن شما 12 سانتي باشد احتمال زياد بر روي كارت گرافيك تمركز دارد كه باز هم بازده كار همان بازده

بالا بدون فن بغل است كه اينجا بخاطر ورود جريان خنك كي را ندمان بالاتر خواهد بود.

ولي اگر از دسته كيس هايي باشد كه توسط يك داك بر روي CPU تمركز دارد بايد بگويم كه شما هيچگونه بازده

مفيدي نخواهيد داشت.

توصيه بنده

اگر دو فن پشتي شما 8 سانتي است آنها را گونه ايي تنظيم كنيدكه هوا را به خارج بفرستند و اگر هم

12 سانتي هستند، فن پايين فعال باشد و فن بالايي را خاموش كنيد.

نكته

اگر فن شما هوا را به داخل كيس ميدهد در مسير ورودي هوا و جلوي فن از فيلتر هاي هوا قابل شستوشو

استفاده كنيد تا گرد و خاك هوا بخصوص دوده وارد كيس شما نشود چرا كه هم باعث گرم تر كار كردن

قطعات ميشود و هم در بعضي مواقع ديده شده است كه مثلا يك كارت PCI بطور مثال DVB مادربورد را سوزانده

است، علتش اين است كه اين كارت فوق العاده گرم كار ميكند و با وجود اين گرد و غبارها بر روي چيپ و مدار آن گرمتر

شده است و گاها (خيلي كم) باعث اتصال بين پايه هاي مدار ميشود.

سلام

تنها فن جلو هوا رو به داخل هدايت مي کنه

فن هاي بغل و پشت و بالاي کيس هوا رو به سمت خارج هدايت مي کنند

دوست عزيز، بسته به نوع سيستم خنك كننده طراحي شده توسط طراح كيس، بسته به نوع جنس كيس

و نوع استفاده همزمان از متدهاي Active و Negactive ميتوان جريان هواي فن پشتي را به سمت داخل

تنظيم كرد، كه اينگونه كيس ها حداكثر از يك فن ديگر در حوزه هارد جهت خروج هوا استفاده خواهند

كرد اما كلا با يك فن 12 سانتي هوا را وارد نموده و توسط متد Negactive كه نوع جنس كيس و بخش هايي

در كيس كه به نوعي باز و قابليت خرج جريان هوا را دارد، جريان گرم را از كيس خارج خواهند كرد.

اين چنين كيس هايي از فن هاي بولبورنگي كه حداكثر 16db نويز دارند، استفاده ميكنند تا در دسته كيس هاي

Silent (بدون صدا) قرار گيرند.

لینک به دیدگاه

پس با این حساب کیس گالاکسی با فن 25 سانتی بغلش و بدنه ی تمام الومینیم ش خیلی عالیه

galaxy.gif

درسته ؟

لینک به دیدگاه

خيلي عالي نيست اما

نسبت به كيس هاي موجود ديگر خيلي بهتر است بخصوص اگر شما از فن هايي

چون Thermaltake MaxOrb و يا بهتر از اون Thermaltake V1 يا Thermaltake BigTyp 120

استفاده نماييد، بهترين كارايي را خواهيد داشت.

البته قيمت اين كيس بالاي 100 هزارتومن است.

لینک به دیدگاه

كاربر عزير

بنده اين كيس را از نزديك ديده ام

من جواب شما را اينگونه ميدهم

فن وقتي طراحي ميشود قدرت مكش هوا را براي بازده كاري خود بايد از كجا تامين نمايد

آيا نه اينكه حداقل بايد 3 تا 5 سانتي متر جلوي فن باز باشد؟

در اين كيس خود شما تصوير واضحي قرار داديد مگر اين نيست كه هواي خنك بايد از شكاف

بغل كيس كه موازي است آنهم در فاصله حداكثر 2 سانتي متري از كناري به داخل مكش شود

و سپس توسط پروانه به داخل كيس؟!

آيا آن در جلو فن هميشه باز است؟!!

در ضمن آن لايه هايي كه شما ميفرماييد اصلا مناسب گرفتن گرد و غبار نيست، بهتر است در

مورد فيلتر هاي هوا مانند همين فيلترهاي فن هاي 25 سانتي خود شركت گرين تحقيق نماييد.

در ضمن همانطور كه در تصوير خود شما نيز است فن دقيقا به ريل هارد چسبيده است!! آيا اين

خود باعث لرزشي و ويبره ضعيفي در هارد نميشود؟ آيا وقتي هارد نصب شد باز هم آن شكاف ها

قادر به جريان درست هوا خواهند بود؟

چيزي حساب شده است كه يك گونه طراحي شده باشد كه چنين مشكلاتي نداشته باشد.

به نظر خود شما اين فن جلويي وقتي 2 هارد نصب شده باشد و كل سيستم بسته شده باشد

چه فايده ايي واقعا خواهد داشت؟ آيا 5 درصد هم كارايي لازم را دارد؟

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست خوبم (کاربر موقت ) به فروم خودتون خوش اومدید .

از اطلاعات دقیق شما از این کیس ممنونم .

اول از هم این رو باید در مورد محصولات گرین بگم که خودم به شخصه این مارک رو به دیگران به دلایل زیر پیشنهاد میدم :

1 - زحماتی که این شرکت در ایران با جسارت در سالهای گذشته در مورد پاور و کیس و الاخصوص جسارت جدا سازیه کیس از پاور رو کاملا میپرستم .

2 - خدمات خوبشون

3 - دانایی و علمشون و انتقال این علم به سایر مردم

خوب دلایل دیگه ای هم داره ....

خوب پس اول ما انتقاد کردبم ولی دلیل داشتم .درسته امکانات و طراحی داره که قابل تفکره ولی باید به فکر کسی که اینرو میخواد استفاده کنه و سیستم رو درون اون بزاره باید توجه کرد و بفکر راحتتر بسته شدن قطعات درون اون رو مورد توجه قرار داد .

من خودم چندین بار از این کیس برای مشتری بستم ولی هر چند بار با مشکلات فروانی برخورد کردم و یکی از این مشکلات بودن اون میله وسط کیس بود که دو عدد فن بهش متصله چون اصلا جای دست برای آدم نمیزاره که بتونه به راحتی قطعات رو اسمبل کنه . و پیشنهاد من اینه که اگر بشه اون میله رو یه جورایی پیچی کرد که بتونه آدم بازش کنه و بعد از بستن سیستم دوباره نصبش کنه خیلی بهتره . مورد دوم وقتی یه کارت گرافیک 8800 Gt روش بستم دیگه نتونستم یکی از فنهای داخل کیس رو نصبش کنم . و چون پاور 580eps بود و دارای کابلهای زیادی بود کابلها ضعیت کاملا بدی رو توی کیس با وجود یه دونه فن داخل کیس داشت . و تمام سعیمو کردم که یه جورایی کابلهای رو جمع کنم چون همونطور که خودتون میدونید باید داخل کیس فضا رو هم زیبا و هم فضا رو طوری ایجاد کرد که هوا بتونه به راحتی در داخل کیس جریان داشته باشه . خوب این ایرادهای این کیس بود .

خوب ما هم بی انصافی نکردیم و گفتیم که این ایرادها رو داره و باید بر طرف بشه تا قیمتش ارزش داشته باشه که ادم پولشو بابتش بپردازه .

بازم ممنونم و خیلی خوشحال میشم که اطلاعات بیشری رو در زیمنه سایر کیسها داشته باشیم .

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام .هر سه فنی که من دارم 8 سانتی هستن .جا برای نصب فن بزرگتر ندارم .کیس داک هم نداره. ایده آل ترین حالتی که میشه این فنها رو نصب کرد چطوریه؟ممنون

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست خوبم (کاربر موقت ) به فروم خودتون خوش اومدید .

از اطلاعات دقیق شما از این کیس ممنونم .

اول از هم این رو باید در مورد محصولات گرین بگم که خودم به شخصه این مارک رو به دیگران به دلایل زیر پیشنهاد میدم :

1 - زحماتی که این شرکت در ایران با جسارت در سالهای گذشته در مورد پاور و کیس و الاخصوص جسارت جدا سازیه کیس از پاور رو کاملا میپرستم .

2 - خدمات خوبشون

3 - دانایی و علمشون و انتقال این علم به سایر مردم

خوب دلایل دیگه ای هم داره ....

خوب پس اول ما انتقاد کردبم ولی دلیل داشتم .درسته امکانات و طراحی داره که قابل تفکره ولی باید به فکر کسی که اینرو میخواد استفاده کنه و سیستم رو درون اون بزاره باید توجه کرد و بفکر راحتتر بسته شدن قطعات درون اون رو مورد توجه قرار داد .

من خودم چندین بار از این کیس برای مشتری بستم ولی هر چند بار با مشکلات فروانی برخورد کردم و یکی از این مشکلات بودن اون میله وسط کیس بود که دو عدد فن بهش متصله چون اصلا جای دست برای آدم نمیزاره که بتونه به راحتی قطعات رو اسمبل کنه . و پیشنهاد من اینه که اگر بشه اون میله رو یه جورایی پیچی کرد که بتونه آدم بازش کنه و بعد از بستن سیستم دوباره نصبش کنه خیلی بهتره . مورد دوم وقتی یه کارت گرافیک 8800 Gt روش بستم دیگه نتونستم یکی از فنهای داخل کیس رو نصبش کنم . و چون پاور 580eps بود و دارای کابلهای زیادی بود کابلها ضعیت کاملا بدی رو توی کیس با وجود یه دونه فن داخل کیس داشت . و تمام سعیمو کردم که یه جورایی کابلهای رو جمع کنم چون همونطور که خودتون میدونید باید داخل کیس فضا رو هم زیبا و هم فضا رو طوری ایجاد کرد که هوا بتونه به راحتی در داخل کیس جریان داشته باشه . خوب این ایرادهای این کیس بود .

خوب ما هم بی انصافی نکردیم و گفتیم که این ایرادها رو داره و باید بر طرف بشه تا قیمتش ارزش داشته باشه که ادم پولشو بابتش بپردازه .

بازم ممنونم و خیلی خوشحال میشم که اطلاعات بیشری رو در زیمنه سایر کیسها داشته باشیم .

موفق باشید

كاربر عزير

بنده اين كيس را از نزديك ديده ام

من جواب شما را اينگونه ميدهم

فن وقتي طراحي ميشود قدرت مكش هوا را براي بازده كاري خود بايد از كجا تامين نمايد

آيا نه اينكه حداقل بايد 3 تا 5 سانتي متر جلوي فن باز باشد؟

در اين كيس خود شما تصوير واضحي قرار داديد مگر اين نيست كه هواي خنك بايد از شكاف

بغل كيس كه موازي است آنهم در فاصله حداكثر 2 سانتي متري از كناري به داخل مكش شود

و سپس توسط پروانه به داخل كيس؟!

آيا آن در جلو فن هميشه باز است؟!!

در ضمن آن لايه هايي كه شما ميفرماييد اصلا مناسب گرفتن گرد و غبار نيست، بهتر است در

مورد فيلتر هاي هوا مانند همين فيلترهاي فن هاي 25 سانتي خود شركت گرين تحقيق نماييد.

در ضمن همانطور كه در تصوير خود شما نيز است فن دقيقا به ريل هارد چسبيده است!! آيا اين

خود باعث لرزشي و ويبره ضعيفي در هارد نميشود؟ آيا وقتي هارد نصب شد باز هم آن شكاف ها

قادر به جريان درست هوا خواهند بود؟

چيزي حساب شده است كه يك گونه طراحي شده باشد كه چنين مشكلاتي نداشته باشد.

به نظر خود شما اين فن جلويي وقتي 2 هارد نصب شده باشد و كل سيستم بسته شده باشد

چه فايده ايي واقعا خواهد داشت؟ آيا 5 درصد هم كارايي لازم را دارد؟

16s83p.jpg

لینک به دیدگاه

خوب در مورد آن پيچ ها به نوعي حق با شماست

چون روي آن چيزي اسمبل نكرده بودم به آنها دقتي نداشتم

ولي باز هم اگر بخواهيم تسمه را جابجا كنيم خود كاربر مجبور خواهد بود در ناحيه مورد نظر خود

در قسمت زير دو سوراخ جهت آن پيچ ها ايجاد نمياد.

اما

1- آيا قرار گيري فن بصورت 90 درجه فايده ايي دارد؟

2- مدلي را كه بنده در نمايندگي شيراز ديدم 7 ميليمتر چه ارز كنم بايد بگم 2 ميل هم فاصله نداشت

3- خود شما به شكل آخري كه گذاشتيد دقت كنيد آيا اين جريان سيالي كه شما ميگوييد با آن حجم كمش

با توجه به حرارت توليدي هارد ها فايده موثري دارد؟سرعت جريان هوا داخل كيس بسيار مهم است وگرنه

بودن يا نبودنش نهايت 2 درصد فرق ميكند.

4- در مورد فن بالايي اگر شما از رم هايي استفاده كنيد مثل Ocz كه داراي هيتسينك خاصي هستند

به مشكل بر نميخوريد؟ ممنون ميشوم برايم توضيح دهيد فايده آن فن بالا چيست.

5- از روي شوخي ميشه مي پرسم چرا اين كيسي كه تصويرش را گذاشتيد اينقدر كثيف است:D

لینک به دیدگاه

خوب در مورد آن پيچ ها به نوعي حق با شماست

چون روي آن چيزي اسمبل نكرده بودم به آنها دقتي نداشتم

ولي باز هم اگر بخواهيم تسمه را جابجا كنيم خود كاربر مجبور خواهد بود در ناحيه مورد نظر خود

در قسمت زير دو سوراخ جهت آن پيچ ها ايجاد نمياد.

اما

1- آيا قرار گيري فن بصورت 90 درجه فايده ايي دارد؟

2- مدلي را كه بنده در نمايندگي شيراز ديدم 7 ميليمتر چه ارز كنم بايد بگم 2 ميل هم فاصله نداشت

3- خود شما به شكل آخري كه گذاشتيد دقت كنيد آيا اين جريان سيالي كه شما ميگوييد با آن حجم كمش

با توجه به حرارت توليدي هارد ها فايده موثري دارد؟سرعت جريان هوا داخل كيس بسيار مهم است وگرنه

بودن يا نبودنش نهايت 2 درصد فرق ميكند.

4- در مورد فن بالايي اگر شما از رم هايي استفاده كنيد مثل Ocz كه داراي هيتسينك خاصي هستند

به مشكل بر نميخوريد؟ ممنون ميشوم برايم توضيح دهيد فايده آن فن بالا چيست.

5- از روي شوخي ميشه مي پرسم چرا اين كيسي كه تصويرش را گذاشتيد اينقدر كثيف است:D

5l70n7.jpg

لینک به دیدگاه

سلام به همه

خوب دوستان از دوست خوبم که به نظرم با نام کاربریشون میخواست به مابگه که موقتا اینجاست ولی اگر اینجا باشید من در خدمتتون هستم و در ضمن اگر یکی از دوستان ما در شرکت سیما هستید خیلی خوشحال میشیم که به سوالات سایر دوستان پاسخ بدید .

در مورد ایراد کالا هر کالایی یه ایرادی داره ولی بیشتر از همه این مهمه که کیفیت کالا هماهنگ با قیمت کالا باشه . به طور کل الان که فکر نمیکنم تونیک موجود باشه فعلا ولی خوب میشه ایراداتی ازش گرفت مثل سایر قطعات با این حال من از شما ممنونم و خیلی چیزها رو مشخص کردید .

در مورد دربهای جلوی کیس به نظر من به قول دوستمون YeMojuD وقتی درها بسته باشه چطور تکلیف فنها چیه ؟یا خیلی سوالات میشه پرسید که جوابش اگر بدون تعصب باشه یه جورایی میشه ایراد از این کالا گرفت .با این حال به نظر من این انتقادات و بحثها باعث میشه یه کالا پیشرفت داشته باشه و نظرات دیگران هم در مورد اون کالا میبنیم و حتی ریزه کاریهایی که در اون کالا به کار رفته و در حالت معمولی نمیشه بهش توجه کرد و مشخص میشه .

امیدوارم که بجای موقت در فروم خودتون دائمی بشید .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...