رفتن به مطلب

Recommended Posts

شرکت NVIDIA پس از پرده برداری از دو کارت جدید GTX 970 و GTX 980 اعلان کرد که تولید سه کارت high end خود، یعنی GTX 780 Ti، GTX 780، GTX 770 را متوقف خواهد کرد.

pqgzkpu3ebi41c0247v.jpg

قدرت کارت گرافیک جدید GTX 980 نه تنها دو کارت GTX 780 Ti و GTX 780 را ناک اوت می کند بلکه به دلیل دارابودن 2 میلیارد ترانزیستور کمتر، دو چیپ حافظه ی کمتر، و مدار فاز بندی ساده تر ساخت آن برای NVIDIA ارزانتر تمام می شود.

49k1neyq721v1vxwm6p.jpg

همچنین کارت گرافیک GTX 970 عملا" GTX 770 را کنار می زند و بسیاری از کارت های زیر 350 دلاری را از رده خارج می کند.

qqqk2dkggpyvn9ixoz7.jpg

انویدیا تا زمان ارائه ی GTX 960 در ماه اکتبر به تولید GTX 760 ادامه خواهد داد اما قیمت آن را کاهش می دهد و این کارت از این به بعد با حداقل 219 دلار قابل خریداری می باشد.

ynexsfc5hsxx0cwe8ass.jpg

منبع: Techpowerup

مترجم: آرمین ابیشی

ویرایش شده توسط ARMIN ABISHI
لینک به دیدگاه

• ارسال 117
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

با تشکر از آرمین

داشتم روی مقاله عالیجناب مکس ول کار میکردم  این خبر رو دیدم متاسفانه عمر محصولات داره هرروز کمتر میشه حالا چند ماه دیگه انویدیا میگه جیفورس 1000 اومد بگیردید 900 ناک اوت شد!!اصلا نمیذارن از محصولات استفاده کنیم!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

متشـکر از آرمین جان .  @};-  @};-  @};-

درسته که انویدیا این سه غول رو توقف تولید کرد اما این سه گرافیک به ویژه 780Ti حالا حالاها میتونه قدرتشو به رخ بکشه و در تستها و نتایج کارت گرافیک ها در اوایل جدول ها باشه .و توقف تولیدش چیزی از قدرت کارت رو پایین نخواهد آورد درسته که کارت 980 از 780Ti قویتر ظاهر شده اما اگر کارت گرافیک غیر رفرنس 780Ti هم مقداری کورکلاک و مموری افزایش پیدا کنه صد در صد به 980 میرسه و حتی میتونه از یه 980 بدون اور هم جلو بزنه پس با توجه به همین موضوع میتونیم پی ببریم که این دو کارت بسیار نزدیک هستند از لحاظ قدرت به یکدیگر .  @};-  و اما دوستانی که این سه کارت گرافیک رو دارند نباید بگن چون کارت گرافیکمون توقف تولید شد دیگر بدرد نمیخوره و به فکر فروش کارتشان بیفتند که بجز ضرر هیچ چیز ذیگری در بر نخواهد داشت برای کسی که در حال حاضر 780Ti داره و بخواد به 980 ارتقاء بده بنظر من علاوه بر ضرر افزایش پرفورمنسی هم به ان صورت نخواهد دید .  @};-

و اما باید انتقادی از شرکتا کنم که خیلی زود زود کارت گرافیکا رو ناک اوت میکنن و این به ضرر خریدار هست . هنوز چند ماه از عرضه ی 780Ti بیشتر نمیگذره که ناک اوت شد . 

ویرایش شده توسط EHSAN BAHAVAR
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود 980 TI اونوقت میاد پوست همه رو میکنه - !! بحث کاهش عمره-- یک سال برای یک کارت گرافیک خیلی کمه !!قدیم ترها دو یا دو سال نیم  بود نمیدانم چه بگویم -انگار باید آماده اراتقا شد! ولی به نظرم باید صبر کرد بعد از عرضه رسمی DX12 رفت سراغ گرافیک!

لینک به دیدگاه

post-10228-0-56195000-1411243838_thumb.jpg

دوستانی که گرافیک های 770، 780 و 780Ti دارند وسایل ایاب ذهاب دم در آماده است،

عجب رسمییه، رسم زمونه . . . . :big hug: :D

ویرایش شده توسط ARMIN ABISHI
لینک به دیدگاه

درود 980 TI اونوقت میاد پوست همه رو میکنه - !! بحث کاهش عمره-- یک سال برای یک کارت گرافیک خیلی کمه !!قدیم ترها دو یا دو سال نیم  بود نمیدانم چه بگویم -انگار باید آماده اراتقا شد! ولی به نظرم باید صبر کرد بعد از عرضه رسمی DX12 رفت سراغ گرافیک!

نه تنها قبل عمر کارتا 2 سال به بالا بود بلکه کارتهاس رده پایینتر هم به خوبی از گیم های روز اوت زمان با جزئیات مناسب پشتیبانی میکردن.اما در حال حاضر کارتی مل 770 یا 280x شدن لبه تیغه فول hd با جزئیات فول.یه زمانی میشد سام ماجراجو رو با mx 4 با رزلوشن 1024 بازی کرد که برا اون زمان این رزلوشن یه چیز بینظیر بود.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یک عدد 770 DCII  در حد اک به فروش میرسد به همین کاربری پیغام خصوصی دهید

-----------------

شوخی کردما !!@#

ویرایش شده توسط AmirMahmood
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کسی از دوستان خبر داره که EVGA GeForce GTX 980 Hydro Copper کی قراره وارد بازار جهانی بشه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستانی که گرافیک های 770، 780 و 780Ti دارند وسایل ایاب ذهاب دم در آماده است،

عجب رسمییه، رسم زمونه . . . .

سلام آرمین جان 

یه زمانی که کارتهای 780 و780ti میخواست ریلیز بشه هم همین گفتگوها بود ولی یک سئوال دارم و اینکه چند نفر از این دو مدل کارت خریدند ؟ یعنی اینکه توان خریدش را داشتند ؟

در این مملکت هنوزهم خیلی ها دنبال کارتهای سری 4 هستند و داشتن کارتهای سری 5 برایشان آرزو هست و هنوزم که هنوزه در این مملکت بازار سی پی یو های 775 داغ هست و ......

پس در این مملکت هیچ چیز قدیمی و شامل دم درب نمیشود و جایگاه خودش و طالب خودش را دارد . فقط یک مقدار جزئی قیمتها بالا پائین میشه و آن هم خیلی مهم نیست .

لینک به دیدگاه

تازه این کارت 770 میخام هفته دیگه راش بندازم عمرش تموم شد  :laughing: هنوز نگرفته به دیار باقی رفت  :D

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

درود آرمین جان و ممنون بابت اطلاع رسانی

سری 1000 هم قرار باشه بیاد پیش خرید کنیم باز هم مدل بالاتر میاد.نمیدونم این شرکت ها چه بلایی سر مردم میارن،

لینک به دیدگاه

درود آرمین جان و ممنون بابت اطلاع رسانی

سری 1000 هم قرار باشه بیاد پیش خرید کنیم باز هم مدل بالاتر میاد.نمیدونم این شرکت ها چه بلایی سر مردم میارن،

هیچی جیبمون رو خالی می کنند :mad:

ویرایش شده توسط mahdims
لینک به دیدگاه

گرافیک یعنی گیم گیم یعنی فریم ریت و رزوللوشن

هر وقت در دو مورد بالا سری 700 لنگید سری 700 ناک اوت میشه

از نظر انرژی هم که به اندازه 2.5 میلیارد انسان انرژی مصرف میکنیم

برق مفته نگران  نباشید!

لینک به دیدگاه

کاره خاصی نمیکنن، جیب مارو خالی و جیب خودشون رو پر!

البته که من از 770 که دارم راضی هستم، و پول هم دستم بیاد یکی دیگه میندازم کنارش!

ولی نمیفروشمش حالا حالا ها!

قیمت 980 تقریبا نزدیک 780 ه، اما خوب قدرتش خیلی زیاد تره! گرفتن 50 فریم توی 4K کار آسونی نیست!

ولی عشق است 770 خودمون رو :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

گرافیک یعنی گیم گیم یعنی فریم ریت و رزوللوشن

هر وقت در دو مورد بالا سری 700 لنگید سری 700 ناک اوت میشه

از نظر انرژی هم که به اندازه 2.5 میلیارد انسان انرژی مصرف میکنیم

برق مفته نگران  نباشید!

LIKE! :D

نیما جان خیلی هم با هم فرقی ندارند سری 700 با 900 مثلا در کارت 980 با 780Ti خیلی خیلی کم 780Ti ضعیفتر عمل میکنه که ارزش ارتقاء رو نداره . 

و این رو هم باید خاطر نشان کرد که در کشور ما به هیچ وجه نمیتونیم با تکنولوژی روز حرکت کنیم (!) چرا ؟ چون که اکثر شرکتا 2 الی 3 ماه بعد از ورود کارتا به بازار جهانی وارد بازار میکنن و بعد اونم که وارد میکنن 1 ماه فقط در قیمت نجومی به سر میبره تا وقتی بخاد قیمتا بیاد سر جاش اونا رفتن روی تکنولوژی جدید :D

iwgn7sctwzwjd709f8jm.png

ویرایش شده توسط EHSAN BAHAVAR
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این شرکتها زود به زود کالاهای خودشون رو میدن بیرون تا جهان سومی ها به خودشون بیان و فکری برای جامعشون بکنن و به قول اقا بهزاد هنوز اندر خم 775 نباشن :D

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه من منظورم از پیاین عمر عمر توانایی نبود بلکه عمر  ارزشی بود-وگرنه همین الان داریم با سری 007 کار میکنیم همه بازی ها رو هم بنده خدا ها اجرا میکنن  و کلا سری 700 خیلی دوست داشتنیه -من منظورم استفاده بیشتر و بهینه تر از کارت ها ست -میشه کمی تعویق داد تا خریدارد نسل از خریدش لذت ببره  و یا با کمک درایور های بهتر مرتب اپتیمایز کرد  بعد چیزی زد که خیلی تفاوت کنه-مثلا انویدیا یاد گرفته قوی ترین گرافیکش رو یک طوری میزنه که حدود 15تا 20 درصد قوی تر از  قویترین کارت نسل پیش باشه و بعد  مثلا 970 میشه 780 و مثل موقعی که 770 درواقع 680 بهینه شده بود!!!در واقع جهش های اساسی دیگه نمیبینیم اگر کمی فرصت بدن عمر بزارن  هم کاربر از محصولش بیشتر استفاده میکنه هم کمتر ضرر میکنه هم خودشون میتونن واقع نسل جهش دار د ایجاد کنن-همیشه حرف جان کارمک رو گفتم یکبار گفت این جنگ های ترافلوپس و گیگافلوپس فقط بازار گرمیه-میشه با استفاده از درایور های بهینه نهایت استفاده از توان یک گرافیک رو برد  این رو کسی گفته که خودش خالق موتور گرافیکیه-خوب شرکت ها فقط به سود بیشتر فکر میکنند.

بهرحال به نظرم تاز مان عرضه کارت گرافیکی که به طور سخت ازفزاری dx12 رو پشتیبانی کنه باید صبر کرد چون حتی اگر هم API مایکروسافت بخواد نرم ازفزاری آپدیت بشه باز وجود سخت افزار پشتیبانی کننده لازمه چون ذات API دایرکت ایکس سخت افزاری بوده-

لینک به دیدگاه

جهش رو فک کنم gm 200 با لیتوگرافی 20nm انجام بده برامون.ولی به چه قیمتی خدا میدونه.

در مورد direct 3d موافقم کلا apiها (چه مال ماکروسافت که همون dx هست و چه open gl و.... البته منتل یکم سطحش فرق میکنه) نه سخت افزار هستن نه نرم افزار تو لایه بندی جایی بین لایه های سطح بالا و پایین قرار میگیرن ولی کلا به لایه های پایین نزدیکی بیشتری دارن.باید d3d 12 رسما معرفی و روشون تست بشه تا بشه دقیقا نظر داد که ساپورت این کارتها چطوره شاید چیپ بتونه بخوبی ازش بهره مند بشه.

ولی کلا این نسل یکم لب مرزی هست چون در واقع چیپ های بعدی با لیتوگرافی کوچکتر میان و افزایش پرفورمنس دیگه مثل تفاوت سری 7 و 9 نیست و به احتمال زیاد افزایش کارایی چشم گیری خواهیم دید.

اینطور که تو یکی از فروم های خارجی خوندم (البته تو کامنت ها بود) apple برای iphone 6 از ترانزیستور های 20nm استفاده کرده(ببخشید حرومشون کرده) پس دیگه عمر ترانزیستورهای 28nm تمومه.(ای کاش این ترانزیستورها به جای اینکه تو یه گوشی گرونقیمت به کار میرفت تو سری 9 ازش بهره مند میشدیم.)

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

همچنین کارت گرافیک GTX 970 عملا" GTX 770 را کنار می زند و بسیاری از کارت های زیر 350 دلاری را از رده خارج می کند.

این اومد برا کل انداخت با کارتهای زیر 350 دلاری!؟(کلا مکسول اومده برا کل حسابی تو کارای و مصرف و قیمت)

چه شود جنگ کاهش قیمتها :laughing:

تا چند وقت دیگه هم بازا شاهد دسته دوهای اینا ( GTX 780 Ti، GTX 780، GTX 770)برای فروش میشه

او سری R9 ها برا افت بازار ماینرها به بازار ریخته شد اینا برای ارتقاع به نسل جدید به بازار ریخته میشن!(البت نه به شدت R9 ها)

چه خبرهای خوبی :D

ویرایش شده توسط mehrxad(مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

سلام آرمین جان 

یه زمانی که کارتهای 780 و780ti میخواست ریلیز بشه هم همین گفتگوها بود ولی یک سئوال دارم و اینکه چند نفر از این دو مدل کارت خریدند ؟ یعنی اینکه توان خریدش را داشتند ؟

در این مملکت هنوزهم خیلی ها دنبال کارتهای سری 4 هستند و داشتن کارتهای سری 5 برایشان آرزو هست و هنوزم که هنوزه در این مملکت بازار سی پی یو های 775 داغ هست و ......

پس در این مملکت هیچ چیز قدیمی و شامل دم درب نمیشود و جایگاه خودش و طالب خودش را دارد . فقط یک مقدار جزئی قیمتها بالا پائین میشه و آن هم خیلی مهم نیست .

سلام بهزاد جان،

استاد چرا راه دور بریم من خودم هنوز دستم به کارت گرافیک نرسیده و سالهاست با Intel HD خو گرفتم، چه برسه به کارت گرافیک Discrete که قیمتش بالاست. :D  اون پست من بیشتر برای مزاح بود وگرنه قطعا" کارت گرافیک های High End همیشه بازار خودشون رو دارند، بخصوص در ایران. (*)

ولی افت قیمت یک واقعیته، تا همین دو سه هفته پیش به یکی از دوستان پای تلفن پیشنهاد کردم تا سری 9 نیومده گرافیک 780 خودش رو بفروشه تا افت قیمت شدید پیدا نکنه.  ^_^ 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوستان قبول دارند کسي اهل گيم باشه بايد بره سمت کنسول با اين وضعيت کارتهاي گرافيکي !؟

الان ريجن 1 پلي 4 شده 1400 !

درسته هر سري بايد 200 تومان براي بازي هزينه کرد ولي بعد از اينکه بازي دلت رو زد ميبريش 20 تومان روش ميذاري يه بازي جديد ميگيري !

اورجينال پلي مي کني و ک.رک و منتظر آپديت و فيکس و درايور کارت گرافيک بمونم و اين حرفا رو نداره ! اولين فيکسي هم که از هر بازي بياد شما رو کنسولت آپديت کن و لذت ببر !

10 تا DVD نصب کن و اين حرفها رو هم نداره !(هزينه اش هم از اون 20 توماني که براي تعويض بازي ميدي بيشتره !)

کلي عناوين مثل آنچارتد،کيل زون،دلست آف آس و گادآف.وار و گرند توريسمو داره که شما رو PC نداري ! 

تا 4-3 سال هم خيالت راحته هرچي بياد با کيفيت قابل قبول ميشه پلي کرد ! ولي فکر کنيد 7870 که مشابه گرافيک پلي 4 هست همين الان 1080 مديوم و کمتر ميتونه بازيهاي روز رو بياره( اگر 60 فريم بخواي پلي کني) :دي

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام بهزاد جان،

استاد چرا راه دور بریم من خودم هنوز دستم به کارت گرافیک نرسیده و سالهاست با Intel HD خو گرفتم، چه برسه به کارت گرافیک Discrete که قیمتش بالاست. :D  اون پست من بیشتر برای مزاح بود وگرنه قطعا" کارت گرافیک های High End همیشه بازار خودشون رو دارند، بخصوص در ایران. (*)

ولی افت قیمت یک واقعیته، تا همین دو سه هفته پیش به یکی از دوستان پای تلفن پیشنهاد کردم تا سری 9 نیومده گرافیک 780 خودش رو بفروشه تا افت قیمت شدید پیدا نکنه.  ^_^

اصلا چند وقته بحث از افت قيمت ميشه ياد R9 290 و 7950 و 7970 و R9 280X ميافتم !

يعني اثري که اين ماينر ها در کاهش قيمت اين چند مدل در بازار رو داشتند دلار 1000 توماني نميتونست داشته باشه  =))

اصن يه وعضي  :laughing:

لینک به دیدگاه

معین جان آخه کنسولم تو تایتل هایی که مورد علاقه ما هست فول hd پلی نمیکنه که با aa ضعیفم تازه هست.

کلا برای بازی با جزئیات مکس باید مثل ریگ پول خرج کرد تو این وضعیت.کنسولم که با جزئیات و رزلوشن معمولی اجرا میکنه.

اما کلا هر کی کارت گرافیک high end و عشق کیفیت بالا و..... می افته به جونش (تجربه شخصی و دوستانم) دیگه بازی اون حال قدیم رو بش نمیده.من که همش چشمم به اون عدد فرپس گوشه صفحه :puke: هست.خیلی سال پیش وقتی سگا و ps1 یا age2 یا دوم بازی میکردم اصلا نمیفهمیدم این جزئیات و کیفیت چیه انقدر از بازی کردنم لذت میبردم که الان برام شده یه رویا.

واسه همین اکثر کسایی که کنسول دارن همون حس قدیمی رو دارن و بیشتر از ما از بازی لذت میبرن.

چیه بابا هر وقت نسل جدید داره میاد تو بازار آدم استرس میگیره که الان خدا تومن ضرر میکنه.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوستان قبول دارند کسي اهل گيم باشه بايد بره سمت کنسول با اين وضعيت کارتهاي گرافيکي !؟

الان ريجن 1 پلي 4 شده 1400 !

درسته هر سري بايد 200 تومان براي بازي هزينه کرد ولي بعد از اينکه بازي دلت رو زد ميبريش 20 تومان روش ميذاري يه بازي جديد ميگيري !

اورجينال پلي مي کني و ک.رک و منتظر آپديت و فيکس و درايور کارت گرافيک بمونم و اين حرفا رو نداره ! اولين فيکسي هم که از هر بازي بياد شما رو کنسولت آپديت کن و لذت ببر !

10 تا DVD نصب کن و اين حرفها رو هم نداره !(هزينه اش هم از اون 20 توماني که براي تعويض بازي ميدي بيشتره !)

کلي عناوين مثل آنچارتد،کيل زون،دلست آف آس و گادآف.وار و گرند توريسمو داره که شما رو PC نداري ! 

تا 4-3 سال هم خيالت راحته هرچي بياد با کيفيت قابل قبول ميشه پلي کرد ! ولي فکر کنيد 7870 که مشابه گرافيک پلي 4 هست همين الان 1080 مديوم و کمتر ميتونه بازيهاي روز رو بياره( اگر 60 فريم بخواي پلي کني) :دي

100 درصد موافقم . مخصوصا که بازی های پی سی به کسادی خورده . هیچی برای گفتن ندارن ، کسی گیم می خواد فقط کنسول . راحت ، کم هزینه تر ، کم دردسر تر و ... تازه بعضی از همین انحصاری هاش مثل همین انچارتد که خودت گفتی  واقعا رقیبی براش تو کامپیوتر نیست ، یا مثلا انفیموس اونم واسش رقیبی وجود نداره .

الان کامپیوتر فقط به چند تا بازی زندس :

League of Legends

Hearthstone

Dota

Wow

CS Global Offensive

sims :D

که هیچ کودوم هم به 980 , 970 و 960 احتیاج ندارن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

معین جان آخه کنسولم تو تایتل هایی که مورد علاقه ما هست فول hd پلی نمیکنه که با aa ضعیفم تازه هست.

کلا برای بازی با جزئیات مکس باید مثل ریگ پول خرج کرد تو این وضعیت.کنسولم که با جزئیات و رزلوشن معمولی اجرا میکنه.

اما کلا هر کی کارت گرافیک high end و عشق کیفیت بالا و..... می افته به جونش (تجربه شخصی و دوستانم) دیگه بازی اون حال قدیم رو بش نمیده.من که همش جشم به عدد فرپس گوشه صفحه :puke: هست.خیلی سال پیش وقای سگا و ps1 یا age2 یا دوم بازی میکردم اصلا نمیفهمیدم این جزئیات و کیفیت چیه انقدر از بازی کردنم لذت میبردم که الان برام شده یه رویا.

واسه همین امثر کسایی که کنسول دارن همون حس قدیمی رو دارن و بیشتر از ما از بازی لذت میبرن.

چه کاریه ، خب میریم عقب تر میشیم که به چشم نیاد :laughing: :laughing:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...