رفتن به مطلب

Recommended Posts

گفته مى شود در عشق و جنگ هر كارى مجازه، اما ظاهرا" ایسوس معتقد است در جنگ صنعت مادربرد سازی برخی شرکت ها دیگر پا را فراتر از حد خود گذاشته و طرح های ایسوس را دزدیده اند. به عقیده ی شرکت ایسوس شرکت های مادربرد سازی با نقض حقوق کپی رایت که قرار است به شرکت ایسوس برای طراحی OC Socket داده شود، طراحی ویژه ی Asus را در مورد سوکت مادربرد های چیپ X99 کپی کرده اند.

0e7lghmdeioupf5phqtx.jpg

و اما OC Socket چیست؟

OC Socket تعداد شش پین بیشتر نسبت به یک سوکت استاندارد LGA 2011-3 دارد. این پین ها طوری در سوکت جا گرفته اند که به کاربر امکان افزایش پنانسیل اوورکلاک پردازنده ی Haswell E تا 35 درصد بیشتر را می دهد.

به گفته ی Asus فن آوری OC Socket طوری مدار بندی LGA خانواده ی Haswell E را کامل می کند که در کنار بایوس UEFI مادربرد های Asus امکان افزایش فرکانس رمهای DDR4 را با تایمینگ های پایین تر در کنار اوورکلاک پردازنده میسر می سازد. این افزایش قدرت اوورکلاک بخصوص در زیر کولینگ های LN2 خودش را بیشتر نشان می دهد.  

به گزارش Digitimes شرکت Asus طی تحقیقاتی متوجه شده است که برخی شرکت های زنجیره ی تامین کننده  قطعات باعث لو رفتن طراحی OC Socket به دیگر رقبا شده اند. در این مورد ASRock، MSI و Gigabyte از این نو آوری خاص ایسوس کپی کرده و از آن در مادربرد های خود استفاده کرده اند.

باید دید اگر دعوایی در این مورد مطرح شود، به کجا خواهد انجامید.

منبع: MaximumPC

مترجم: آرمین ابیشی

ویرایش شده توسط ARMIN ABISHI
لینک به دیدگاه

عجب!! :-? :-?

یعنی دیگه اینجا معلوم میشه که ایسوس یه دو قدمی از دیگر شرکت ها جلوتره :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود و تشکر از جناب آرمین @};-

یعنی یه روز صبح از دیوار خونه میان پایین جمع آوری میکنن؟ :blink:

اطلاعات بیشتر در مورد این سوکت:  

سوکت LGA 2017 ،انقلابی در دستان ASUS
لینک به دیدگاه

جالبه

حکایت اپل و سامسونگ =))

با کامل احترام به هیچ عنوان عقبول ندارم

اگه asus میخواست مثل اپل شکایت کنه فروش خیلی از مادربورد ها تو اروپا و آمریکا ممنوع میشه

لینک به دیدگاه

الان دیدم نسبت به ایسوز کلا عوض شد من فکر میکردم msi شاخ ترین مادربورد هارو بزنه ولی الان.....

لینک به دیدگاه

اول این که هنوز چیزی ثابت نشده

دوم این که این تکنولوژی متعلق به ASUS نیست بلکه ماله INTEL هست و کمپانیهایی مثل Giga و MSI و AsRock و غیره از اون تبعیت می کنن اگر طرح یا تعریف پایه ها را دریافت کنن خودشون هم طرح را اجراع میکنن

سوم چه اشکالی داره شاید بقیه شرکتها بتونن کارهای بهتری به بازار عرضع کنن

چهارم ASUS جایگاه خودش را در بازار پیدا کرده و کسی نمیتونه با تکرار اون را از دستش در بیاره پس جایی برای ترس نداره فقط نواوری هست که میتونه این کار را انجام بده

من خودم چند تا مادربرد از برندهای مختلف داشتم هنوز هم دارم ولی همشون را قبول دارم چون همشون هم خاص هستن

فقط ASUS و Gigabyte یه چیزایی دارن که از بقیه سرتر هستن و با هم رقابت میکنن که احتمالا این شکایت ASUS هم از گیگابایت  یا رقیب جدید و تازه به دوران رسیده یعنی AsRock هست

من همشون را دوست دارم  ( هر که بامش بیش برفش بیشتر  ) ما هم برف بیشتر را بیشتر دوست داریم

لینک به دیدگاه

اول این که هنوز چیزی ثابت نشده

دوم این که این تکنولوژی متعلق به ASUS نیست بلکه ماله INTEL هست و کمپانیهایی مثل Giga و MSI و AsRock و غیره از اون تبعیت می کنن اگر طرح یا تعریف پایه ها را دریافت کنن خودشون هم طرح را اجراع میکنن

سوم چه اشکالی داره شاید بقیه شرکتها بتونن کارهای بهتری به بازار عرضع کنن

ببنيد وقتى يك شركتى در حد Asus ادعا ميكنه فقط من فلان كار رو كردم، بعد ميره اين طرحش رو براى ثبت به نام خودش Patent‌ ميكنه، يعنى اينكه كاملا" مطمئن هست كه شركت ديگرى دست به چنين كارى نزده. همچنين بدين معناست كه طراحي سوكت اينتل به صورت ديفالت اين نبوده كه ايسوس ايجاد كرده.

منتها ايسوس هم بايد ميدونسته كه شركت هايى كه برايش تامين سوكت ميكنند براى برند هاى ديگر هم سوكت ميزنند و احتمال لو رفتن قضيه زياده.

لینک به دیدگاه

ببنيد وقتى يك شركتى در حد Asus ادعا ميكنه فقط من فلان كار رو كردم، بعد ميره اين طرحش رو براى ثبت به نام خودش Patent‌ ميكنه، يعنى اينكه كاملا" مطمئن هست كه شركت ديگرى دست به چنين كارى نزده. همچنين بدين معناست كه طراحي سوكت اينتل به صورت ديفالت اين نبوده كه ايسوس ايجاد كرده.

منتها ايسوس هم بايد ميدونسته كه شركت هايى كه برايش تامين سوكت ميكنند براى برند هاى ديگر هم سوكت ميزنند و احتمال لو رفتن قضيه زياده.

-

. حتما شواهدی داره که ادعا کرده -

حالا تا بیاد اثبات کنه یه 1 سالی طول میکشه -

لینک به دیدگاه

حرف شما کاملا درست هست ولی کسی نمیتونه همچین حرفی را اثبات کنه چون در قوانین همیشه راههای دررو زیاد هست یعنی برای مثال ASUS 6 تا پین اضافه کرده Giga میاد 6 تا پین هم اضافه میکنه یا با یه ترفنده ماهرانه این کار را تکرار میکنه و هیچکس نمیتونه مدعی بشه که این یه تقلب هست ولی برن بالا بیان پایین همه میگن اول ASUS این کار را انجام داد و بنیانگزارش ASUS هست

لینک به دیدگاه

از آرمین عزیز بابت درج اخبار بروز در سایت و فروم تشکر می کنم

همچنین از دوستانی که بی خود و بی جهت به خاطر یه جمله شوخی نوشتن 5 امتیاز منفی به من دادند واقعاً ممنونم

ویرایش شده توسط kenzo
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...