رفتن به مطلب

روشن شدن خود به خودی سیستم

hd5870
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود

یکی از دوستان سیستمی اورد پیش بنده و گفت که خود به خود وقتی که سیستم رو خاموش میکنم بعد چند دقیقه روشن میشه بنده هم تست کردم و دیدم بله وقتی خاموشش میکنی حدود بعد یکی دو دقیقه خود به خود روشن میشه

حتی بعضی مواقع موقعی هم که روشنه خود به خود خاموش میشه یعنی برعکسش اتفاق میفته

کسی میدونه دلیلش چیه :

مشخصاتش:

cpu:sempron

mian: abit am2 socket

ram:2 gb ddr2

power:pascal 500 watt غیر واقعی ازین در پیتی ها

گراف هم نداره چیپست انودیا هست

ویندوز هم ایکس پی سرویس پک 3

لینک به دیدگاه

دکمه پاور کیس رو امتحان کردید؟  سیمکشی دکمه پاور و ریسیت و... رو از مینبورد جدا کنید و بعد سیستم رو با یه اتصال کوتاه و با استفاده از پیچ گوشتی روشن کنید ببینید بازم خاموش میشه خودش ؟

ویرایش شده توسط FAZEL77
لینک به دیدگاه

سلام عزیز ...

منم چند سال پیش یه سیستم داشتم که اینجوری میشد . که فهمیدم از مودم هست (مودم dial up ) وبا زنگ خوردن تلفن اینطور میشد .

دقیق به یاد ندارم ولی رفتم تو بایوس مادر برد یه گذینه ای رو غیر فعال کردم .

همه چیز درست شد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام عزیز ...

منم چند سال پیش یه سیستم داشتم که اینجوری میشد . که فهمیدم از مودم هست (مودم dial up ) وبا زنگ خوردن تلفن اینطور میشد .

دقیق به یاد ندارم ولی رفتم تو بایوس مادر برد یه گذینه ای رو غیر فعال کردم .

همه چیز درست شد

سلام

نه دوست عزیز از مودم نیست چون موقعی هم که مودم وصل نیست بازم هم همین اتفاق میفته

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دکمه پاور کیس رو امتحان کردید؟  سیمکشی دکمه پاور و ریسیت و... رو از مینبورد جدا کنید و بعد سیستم رو با یه اتصال کوتاه و با استفاده از پیچ گوشتی روشن کنید ببینید بازم خاموش میشه خودش ؟

درود

کیس جوری هست که کلا پنل جلوش در نمیاد هر کاری میکنم در نمیاد سیمها رو هم از رویه سوکتهای رویه مین جدا کردم بازم همین طوری هست

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

مشکل از پاور هست

تاحالا کار نزدیک به 10-15 تا مشتری رو با تعویض پاورشون با پاور 300 گرین ، از نوع ارزون قیمتش _ حدود 30-35 تومن _ حل کردم

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز ببینید سیستم اتصالی نداره یا کیس برق نداره یعنی به کیس دست میزنی برق نمی گیره؟

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز مشکل از پاورش هست به احمتال زیاد.با عوض کردن پاور خود کسی با یه پاور دیگه ببینین بازم اینجوری میشه یا نه؟

.

لینک به دیدگاه

درود

بعد از تست پاور اگه مشکل پا برجا بود مادربوردتون اتصالی داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از همه دوستان خودم هم شکم بیشتر رویه پاورش هست باید عوض کنم ببینم بازم همین مشکل رو داره یا نه

لینک به دیدگاه

یکی از علتهاش میتونه تنظیمات cmos باشه که  البته جای این تنظیمات در بایوسهای مختلف فرق میکنه.
ولی  این مشکل در اثر خرابی پاور بوجود میاد. بایه پاور دیگه سیستموتو امتحان کن .بعضی وقتها این ایراد مربوط به مادربرد هم میشه

Jumperهای مربوط به دکمه های روی Case Power reset standbyرو بکش و بعد امتحان کن    در بعضی مواقع هم میتونه سووییچ های روی main كه reset - power هست
جابجا زده شده

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

احتمال زیاد مشکل از پاور هست ولی تو biosتو پاورمنیجمتن گزینه هایه  s1-s2-s3امتحان کن احتمالا مشکل حل شه 

لینک به دیدگاه

احتمالا LAN wakeup روشنه

یا Alarm wake up

ویرایش شده توسط AliSh45
لینک به دیدگاه

یه نکته

برای باز کردن پنل جلویی بعضی از کیسها فقط باید فشارشون بدید سمت بیرون چون اصلا پیچ ندارن و با گیره وصل شدن.

کیس شما هم به احتمال زیاد مینی هستش

لینک به دیدگاه

سلام . دوستان

برای منم همین اتفاق افتاده . دیشب کامپیوترمو گذاشتم روی hibernate و رفتم ب امید اینکه دوباره بیام پای کامپیوترم . ولی خوابم گرفت و نیومدم. صبح پا شدم دیدم صدا های فن میاد . دیدم بله سیستمم روشن شده . از هرکی هم توی خونواده پرسیدم گفتنروشن نکردن .

ایا میتونه هک شده باشه ؟ چون انتی ویروس اوست دارم و دیروز ی فایل دان کردم و پیغام مال ویر داد ولی اون فایل رو پاک کردم . 

خواهشا جواب بدین دوستان.

لینک به دیدگاه

هم شما هم این دوست عزیزمون که این مشکل را تجربه کردین شاید یکی از مواردی که یادتون رفته پورتهای USB هست

شما سیستم را خاموش نکردی و سیستم با کوچکترین حرکت از جانب Mouse روشن میشه پس تعجبی نداره وقتی دیدی که خود به خود روشن شده

دوست عزیزی هم که این تاپیک را درست کرده باید همه لوازم جانبی را از سیستم جدا کنه و بعد روشنش کنه اگر دوباره روشن بشه باید همه لوازم را جز CPU از رو مادربرد ورداره و دوباره تستش کنه

در چنین موقعیتی سخت هست پیدا کردن مشکل

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...