رفتن به مطلب

زندگینامه افراد موفق و خلاق

سعید حسینی
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

دوستان همه اونهایی که در دنیا دارای اسم و رسمی هستند همگی دارای ذهنی خلاق و ایده های فراوان بودن که با عملی کردن اون افکار به موفقیت رسیدن و من این تاپیک رو به همین دلیل ایجاد کردم .

اگر ما در روز سازنده ایده و خلاقیت در زمینه شغل و کار خودمون باشیم مطمئن باشید که کسانی هستند که شما رو بدزدن و برای استفاده از ایده های شما پول خوبی رو به شما بپردازن .

که این همین اولین راه برای رسیدن به یک هدف بزرگ هستش که به نظر من از یک ایده کوچک و حتی در بعضی مواقع به نظر شما شاید مسخره بیاد از کنارش به راحتی نگذرید و به اون جامع عمل بپوشیونید .

در این تاپیک هر مطلبی رو در این زمینه و موفقیت در اینده بنویسید تا سارین هم از افکار شما استفاده کنن و تا شاید یک استارتی بشه برای به وجود آوردن مغزهای دنیا .

خودتون رو دست کم نگیرید .

من سعی میکنم که هر چند وقت یک بار زندیگه افراد موفق و به صورت مختسر در اینجا شرح بدم .

موفق و همیشه خندان باشید

لینک به دیدگاه

با سلام به همه دوستان خلاق

شاید به جرعت بگم که داستان زندگیه خیلی از افراد موفق رو خوندم و سعی کزدم که از هر کدوم به نحو احسن یه استفاده هایی بکنم تا شاید یه روزی هم برسه و ما هم مثل اونها موفق بشیم ( فعلا یک آرزوست)

امروز دوست دارم در مورد زندگیه کسی صحبت کنم که واقعا انرژی خاصی توی کارش داشت .

چیترو هوندا ---- اسمی که خیلییها اونو میشناسید و وسیله های نقلیه اون یکی از معروفترین ها ست .

در مورد زندگیش خلاصه مینویسم که از حوصله دوستان خارج نباشه .

روزهای قبل از جنگ جهانیه دوم هوندا علاقه زیادی به تعمیرات و ماشین آلات کشاورزی داشت . به همین خاطر یه روز یه آگهی میبینه که به یه کارگر توی شهر دیگه ای توی کارخونه ای که مربوط به ماشین الات بود نیاز داره . خلاصه ایشون تصمیم میگیره که بره اونجا کار کنه . .....

فکر میکند که وقتی وارد اونجا میشه چه کاریرو به اون میسپرن ؟

خوب اونجا مسئولیتش این بود که بچه صاحب کارخونه رو نگه داره و مواظبت کنه .

بعد از 2 سال وقتی که صاحب کارش متوجه میشه که هوندا از هوش بالایی برخورداره در یکی از قسمتهای کارخونه ازش بهره میگیره .

خلاصه در این راستا هوندا اولین پره های فلزی رو ( تا اون زمان چوبی بود ) اختراع میکنه و در نتیجه میشه هوندا و در تمام دنیا اون رو میشناسنش .

من داستان رو خلاصه کردم و در مورد اتفاقاتی که براش در زمان جنگ جهانیه دوم پیش میاد ور ننوشتم .

کل منظورم از این داستا ن خاک خوردن در کار هستش و باید صبر و تحمل داشت تا به نتیجه رسید .

موفق باشید و بازم سعی میکنم که داستان سایرین رو هم بنویسم تا همگی استفاده کنیم . و اگر شما هم داستان زندگیه افراد موفق و میدونید همینجا مطرح کنید .

لینک به دیدگاه

من در آغاز زندگی به جز یک ذهن کنجکاو از مزایای چندانی برخوردار نبودم . در مدرسه پیشرفت چندانی نداشتم و دست آخر هم ترک تحصیل کردم . چندین سال به کارهای سخت یدی مشغول بودم و آیندهام چندان امید بخش به نظر نمی آمد .

در جواني در يك كشتي باربري كاري پیدا كردم و رفتم تا دنیا را ببینم . به مدت ھشت سال سفر كردم، كار كردم و باز ھم سفر كردم تا اينكه نھايتاً بیش از ھشتاد كشور دنیا را در پنج قاره جھان ديدم.

وقتي ديگر نتوانستم كار يَدي پیدا كنم به سراغ فروشندگي رفتم . از اين خانه به آن خانه مي رفتم و با درصد معیني كه از فروش كالاھا نصیبم میشد گذران زندگي مي كردم. مدتھا درگیر فروش اجناس مختلف بودم تا اينكه يك روز به اطرافم نگاه كردم و از خودم پرسی دم: ‹‹ چطور است كه

ديگران از من موفق ترند؟ ››

آن وقت دست به كار ديگري زدم كه زندگي مرا از اين رو به آن رو كرد . به سراغ فروشندگان موفق رفتم و از آنھا پرسیدم كه چطور كار میكنند . آنھا به من گفتند كه چه كار میكنند و من ھم به نصیحتھايشان عمل كردم و فروشم بالا ر فت. نھايتاً آنقدر پیشرفت كردم كه تبديل به يك مدير فروش شدم. در كار مديريت فروش ھم از ھمان استراتژي استفاده كردم تا ياد گرفتم كساني كه در كار مديريت فروش موفق ھستند چه كار میكنند و آنوقت خودم ھم ھمان كارھا را انجام دادم.

اين جريان يادگیري و به كارگیري آنچه ياد مي گرفتم زندگي مرا دگرگون كرد. ھوز ھم مبھوت ھستم كه اين كار چقدر ساده و بديھي است . فقط كافي است ياد بگیري كه افراد موفق چه كار مي كنند و آنوقت خودت ھم ھمان كارھا را بكني تا به ھمان نتايج برسي . واقعاً چه ايده جالبي است.

مطلب خیلي ساده است . بعضي از افراد بھتر از ديگران عمل مي كنند، چون كارھاي بخصوصي را به روش متفاوتي انجام مي دھند . در واقع كارھاي درست را با روش درست انجام مي دھند، بخصوص اينكه اين افراد از وقتشان به نحوي بسیار بسیار بھتر از يك فرد عادي استفاده مي كنند.

به خاطر تجربیات ناموفقي كه در زندگي د اشتم يك نوع احساس ضعف و عدم كارآيي در من شكل گرفته بود . در اين مخمصه ذھني گرفتار شده كه فكر میكردم كساني كه بھتر از من عمل مي كنند واقعاً بھتر از من ھستند . آنچه ياد گرفتم اين بود كه اين فكر ضرورتاً درست نیست . آنھا فقط كارھا را با روش ديگري انجام مي دادند و از نظر منطقي آنچه را آنھا ياد گرفته بودند من نیز توانستم ياد بگیرم.

اين براي من در حكم يك مكاشفه بود و من از اين كشف، ھم مبھوت بودم و ھم ھیجان زده . ھنوز ھم ھستم . دريافتم كه مي توانم زندگي خودم را تغییر دھم و مي توانم تقريباً به ھر ھدفي كه براي خود م تعیین كنم برسم به شرط آنكه ببینم كساني كه در آن زمینه موفق ھستند چه مي كنند و سپس خودم ھمان كارھا را انجام دھم تا نھايتاً به ھمان نتايجي كه آنھا به دست آورده اند برسم.

ظرف مدت يكسال پس از شروع كارم در زمینه فروش تبديل به يك فروشنده طراز اول شدم . يك سال پس از آنكه وارد حوزه مديريت شدم توانستم تبديل به مدير عاملي شوم كه نود و پنج نفر نماينده فروش در شش كشور دنیا زير دستش كار مي كردند. در آن زمان بیست و پنج سال داشتم.

در طي سال ھا در بیست و دو حرفه مختلف كار كردم، چندين شركت را تأسیس و راه اندازي كردم و از يك دانشگاه معتبر در رشته مديريت بازرگاني مدرك گرفتم . ھمچنین توانستم زبان ھاي فرانسه، آلماني و اسپانیايي را ياد بگیرم و به عنوان سخنران، مربي و مشاور با بیش از ٥٠٠ كمپاني ھمكاري كنم . در حال حاضر سالانه براي بیش از ٣٠٠٠٠٠ نفر سخنراني مي كنم و سمینارھايي برگزار ميكنم كه بیش از ٢٠٠٠٠ نفر شركت كننده دارند.

در طول سوابق حرفه اي خود يك حقیقت ساده را در يافته ام. كلید دستیابي به موفقیت بزرگ، پیروزي، احترام، مقام و خوشبختي در زندگي اين است كه بتواني ذھنت را تمام و كمال روي مھمترين كار يا ھدفي كه داري متمركز كني ، آن را درست انجام دھي و تا آن را به اتمام نرسانده اي دست از كار نكشي . ھمین بینش كلیدي است كه قلب و روح اين كتاب را تشكیل مي دھد.

اين كتاب براي اين نوشته شده است كه به شما نشان بدھد چطور در كارھايتان سريع تر پیش برويد . روشھايي كه در زير مي خوانید شامل بیست و يك اصل است كه در مجموع قدرتمندترين اصولي است كه تا كنون در زمینه كارآيي فردي كشف كرده ام.

روش ھا، تكنیك ھا و استراتژيھايي كه ارائه مي شوند كاربردي، اثبات شده و سريع العمل ھستند . براي صرفه جويي در وقت از توضیحات گوناگون روانشناختي و عاطفي در مورد تنبلي و ضعف در مديريت زمان خودداري شده است . در اينجا از مقدمه چیني ھاي طولاني در مورد مباحث نظري و اصول و روش تحقیق، خبري نیست. آنچه در اينجا م يآموزيد اعمال مشخصي است كه مي توانید آنھا را بلافاصله به كار بگیريد تا در كار خود به نتايج بھتر و سريع تر دست پیدا كنید.

ھر ايده اي كه در اين كتاب عنوان مي شود روي بالابردن سطح كلي بھره وري، عملكرد و بازده كاري شما متمركز شده است تا ارزش و اعتبار شما را در ھر كاري كه مي كنید بیشتر كند . شما مي توانید بسیاري از اين ايده ھا را در زندگي خصوصي خود نیز به كار بگیريد . ھر كدام از اين روشھا و تكنیك ھاي بیست و يك گانه به خودي خود كامل بوده و ھمگي ضروري ھستند . يك استراتژي ممكن است در موفقیت در يك كار مؤثر باشد و يك استراتژي ديگر را میتوان براي كار ديگري استفاده كرد . روي ھم رفته اين ايده ھاي بیست و يك گانه در مورد كارآيي فردي مثل غذاھاي آماده اي ھستند كه مي توان آنھا را در ھر زمان و به ترتیب اھمیتي كه در شرايط كنوني براي ما دارد به طور دلخواه مورد استفاده قرار داد.

كلید موفقیت عمل كردن است . اين اصول براي رسیدن به پیشرفتھا و نتايج سريع و قابل پیش بیني نتیجه بخش ھستند . ھر چقدر سريع تر آنھا را ياد بگیريد و به كار ببنديد مسلماً در حرفه خود سريع تر پیشرفت خواھید كرد.

ھیچ محدوديتي در مورد آنچه مي توانید انجام بدھید وجود نخواھد داشت به شرطي كه ياد بگیريد چطور ‹‹ قورباغه را قورت بدھید ››.

برايان تريسي

سولانابیچ، كالیفرنیا

لینک به دیدگاه

لینک دانلود این کتاب با حجم 450 کیلو بایت

قورباغه ات را قورت بده !

با تشکر

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست خوبم iriali زندگی نامه یکی از قویترین و باهوشترین بازیابها و فروشنده های دنیا رو گذاشتی و واقعا من خودم به شخصه خیلی از زندگی و کتابهای ایشون لذت میبرم و معروفترین کتابشون هم کتاب قورباغه ات رو قورت بدیم هستش . که توی ایران خیلی خواهان داشته .

و خبر هم بدم که چند وقت پیش برایان تریسی اومد ایران و سمیناری داشت .

موفق باشید

لینک به دیدگاه

درود

اين جريان يادگیري و به كارگیري آنچه ياد مي گرفتم زندگي مرا دگرگون كرد. ھوز ھم مبھوت ھستم كه اين كار چقدر ساده و بديھي است . فقط كافي است ياد بگیري كه افراد موفق چه كار مي كنند و آنوقت خودت ھم ھمان كارھا را بكني تا به ھمان نتايج برسي . واقعاً چه ايده جالبي است. 

این جمله ای که الان خودنم واقعا درسته و واقعا تاثیر گذار و اگر واقعا این رو عمل کنیم به نتیجه میرسیم .

لینک به دیدگاه

و روشهای گفته شده در این کتاب

21 روش عالی غلبه بر تنبلی و انجام بیشترین کار در کمترین زمان

سفره را بچینید

دقیقا تصمیم بگیرید که چه می خواهید . روشن بودن در این مورد یک شرط اساسی است . پیش از شروع کار . هدف ها و تصمیم هایتان را بنویسید.

برای هر روز از قبل برنامه ریزی کنید

برنامه هایتان را روی کاغذ بیاورید . به ازای هر دقیقه ای که صرف برنامه ریزی میکنید . به هنگام اجرای ان پنچ یا شش دقیقه در وقت خود صرفه جوی خواهید کرد.

قانون ۲۰/۸۰ را در همه امور به کار بگیرید

۸۰ درصد از دستاوردهای تان نتیجه ۲۰ درصد از فعالیت شماست . همواره تلاش خود را روی این ۲۰ درصد متمرکز کنید.

پیامد های کارها را در نظر داشته باشید

مهمترین و ضروری ترین کارهای شما آنهایی هستند که میتوانند بیشترین تاثیر را چه مثبت و چه منفی روی کار و زندگی شما بگذارند . به جای تمرکز روی سایر کارها . تمام توجهتان را معتوف به این نوع کارها کنید.

روش الف. ب. پ. ت. ث. را مدام تکرار کنید

قبل از شروع. لیستی از کارهایتان تهیه کنید و سپس انها را از نظر ارزش و ضرورت اولویت بندی کنید تا مطمئن شوید که همیشه در حال انجام مهمترین کارهایتان هستید.

روی اهداف اصلی تمرکز کنید

نتایجی را که باید قطعا از کارتان بدست اورید تا بتوانید بگویید که به خوبی از عهده کار برامده اید مشخص کنید و در تمام مدت قاطعانه به دنبال به دست ارودن انها باشید.

به قانون تشخیص ضرورت عمل کنید

هیچ وقت برای انجام کارها وقت کافی وجود ندارد اما همیشه برای انجام مهمترین کارها وقت کافی هست

پیش از شروع مقدمات کار را کاملا فراهم کنید

امادگی تمام و کمال قبل از شروع کار مانع عملکرد ضعیف می شود.

همیشه یک شاگرد باقی بمانید

هر چه در ارتباط با کارهای ضروری و مهم تان دانش و مهارت بیشتری به دست اورید می توانید سریع تر انها را شروع کنید و زودتر به اتمام برسانید.

استعداد های منحصر به فرد خود ار تقویت کنید

دقیقا مشخص کنید چه کاری است که در حال حاضر خیلی خوب انجام می دهید یا در اینده میتوانید خیلی خوب انجام دهید . سپس تمام توان خود را در انجام ان به کار گیرید.

محدودیت های اصلی خود را مشخص کنید

محدودیت ها و یا عوامل بازدارنده درونی و بیرونی خود را مشخص کنید . عواملی که سرعت شما را در دست یابی به مهمترین هدفهایتان تعیین می کنند . سپس تمرکزتان را به از بین بردن این محدودیت ها معطوف کنید.

هر بار یک بشکه جلو برید

اگر کارها را مرحله به مرحله انجام دهید . می توانید بزرگترین و پیچیده ترین کارها را به انجام برسانید.

خودتان را تحت فشار بگذارید

تصور کنید که یک ماه دیگر باید شهر را ترک کنید . طوری کار کنید که گویا مجبور هستید قبل از ترک شهر تمام کارهای اصلی تان را به اتمام برسانید.

قدرت ها ی فردی خود را به حداکثر برسانید

اوقاتی از روز را که از نظر ذهنی و جسمی کارایی بیشتری دارید مشخص کنید و مهمترین و ضروری ترین کارهایتان را در این اوقات انجام دهید . به اندازه کافی استراحت کنید تا بتوانید بیشترین بازدهی را داشته باشید.

خودتان را به فعالیت ترغیب کنید

خودتان مشوق خودتان باشید . در هر شرایط یا موقعیتی به دنبال کسب نتایج خوب باشید . به جای تمرکز بر مشکلات به دنبال راه حل بگردید . همواره فردی خوش بین و سازنده باشید.

روش تنبلی سازنده را تمرین کنید

هیچ کس نمی تواند همه کارها را انجام دهد . بنابراین باید یاد بگیرید که از روی عمد در انجام برخی از کارهایی که از ارزش و اهمیت کمتری برخوردار هستند تنبلی کنید . با این کار خواهید توانست وقت کافی برای معدود کارهایی که واقعا مهم هستند ایجاد کنید.

اول سخت ترین کار را انجام دهید

روزتان را با سخت ترین کار اغاز کنید . کاری که می تواند بزرگترین تاثیر را بر روی خودتان و حرفه تان بگذارد . و تا وقتی که ان را تمام نکرده اید دست از کار نکشید.

کار را به قطعات کوچکتر تقسیم کنید

کارهای بزرگ و پیچیده را به قطعات کوچکتر تقسیم کنید و سپس هر بار یک قسمت از کار را شروع کنید و به اتمام برسانید.

وقت بیشتری ایجاد کنید

برنامه روزانه خود را طوری تنظیم کنید که به صورت طولانی مدت. هر روز وقت کافی برای تمرکز کامل روی کارهای مهم و اصولی داشته باشید.

سرعت انجام کار را افزایش دهید

عادت کنید که کارهای اصلی خود را سریع تر انجام دهید. به عنوان فردی که کارها را سریع و دقیق انجام می دهد مشهور شوید.

هر بار یک کار مهم انجام دهید

کارهای ضروریتان را دقیقا مشخص کنید. سریعا کار را شروع کنید و سپس بدون توقف تا اتمام ۱۰۰ درصد کار پیش بروید . این رمز واقعی افزایش کارایی و بهره وری فردی است.

ارائه کنید تا هر روز این اصول جزئی از عادت های شما شوند . تا ایجاد این عادت های مدیریت فردی و تبدیل انها به بخشی از ویژگی های شخصیت خود اینده تان را تضمین کنید.

فقط کافی است این کار را بکنید:

قورباغه را قورت بدهید!!

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

مصاحبه اي در شبكه سي ان بي سي با آقاي وارنر بافيت، دومين مرد ثروتمند دنيا كه مبلغ 31 بيليون دلار به موسسه خيريه بخشيده بود.

در اينجا برخي از جلوه هاي جالب زندگي وي بيان شده:

1- او اولين سهامش را در 11 سالگي خريد و هم اكنون از اينكه دير شروع كرده ابراز پشيماني مي نمايد!

2- او از درآمد مربوط به شغل توزيع روزنامه ها، يك مزرعه كوچك در سن 14 سالگي خريد.

3- او هنوز در همان خانه كوچك 3 اتاق خوابه واقع در مركز شهر اوماها زندگي مي كند كه 50 سال قبل پس از ازدواج آنرا خريد. او مي گويد هر آنچه كه نيازمند آن مي باشد، درآن خانه وجود دارد. خانه اش فاقد هرگونه ديوار يا حصاري مي باشد.

4- او همواره خودش اتومبيل شخصي خود را مي راند و هيچ راننده يا محافظ شخصي ندارد.

5- او هرگز بوسيله جت شخصي سفر نمي كند هرچند كه مالك بزرگترين شركت جت شخصي دنيا مي باشد.

6- شركت وي به نام بركشاير هات وي، مشتمل بر 63 شركت مي باشد. او هرساله تنها يك نامه به مديران اجرائي اين شركتها مي نويسد و اهداف آن سال را به ايشان ابلاغ مي نمايد.

او هرگز جلسات يا مكالمات تلفني را بر مبناي يك شيوه قاعده مند برگزار نمي نمايد. او به مديران اجرائي خود 2 اصل آموخته است:

اصل اول: هرگز ذره اي از پول سهامداران خود را هدر ندهيد.

اصل دوم: اصل اول را فراموش نكنيد.

7- او به كارهاي اجتماعي شلوغ تمايلي ندارد. سرگرمي او پس از بازگشتن به منزل، درست كردن مقداري ذرت بوداده (پاپكورن) و تماشاي تلويزيون مي باشد.

8- تنها 5 سال پيش بود كه بيل گيتس، ثروتمندترين مرد دنيا، او را براي اولين بار ملاقات نمود. بيل گيتس فكر نمي كرد وجه مشتركي با وارنر بافيت داشته باشد. به همين دليل او ملاقاتش را تنها براي نيم ساعت برنامه ريزي نموده بود. اما هنگامي كه بيل گيتس او را ملاقات نمود، ملاقات آنها به مدت 10 ساعت به طول انجاميد و بيل گيتس يكي از شيفتگان وارنر بافيت شده بود.

9- وارنر بافيت نه با خودش تلفن همراه حمل مي كند و نه كامپيوتري بر روي ميزكارش دارد. توصيه اش به جوانان اينست كه: از كارتهاي اعتباري دوري نموده و به خود متكي بوده و بخاطر داشته باشند كه:

الف) پول انسان را نمي سازد، بلكه انسان است كه پول را ساخته.

ب) تا حد امكان ساده زندگي كنيد.

ج) آنچه كه ديگران مي گويند انجام ندهيد. تنها به گوش فرا دهيد و فقط آن چيزي را انجام دهيد كه احساس خوبي

د) بدنبال ماركهاي معروف نباشد. آن چيزهائي را بپوشيد كه به شما احساس راحتي دست ميدهد.

ه) پول خود را بخاطر چيزهاي غير ضروري هدر ندهيد. تنها بخاطر چيزهائي خرج كنيد كه واقعا به آنها نياز داريد.

و) نكته آخر اينكه، اين زندگي شماست. چرا به ديگران اين فرصت را مي دهيد كه براي زندگيتان تعيين تكليف نمايند؟

لینک به دیدگاه

با سلام

علیرضا جان خیلی عالی بود من شیفته این مطالبم و اعتقاد دارم که این داستانها و زندگیه افراد موفق ادم رو به جلو میبره .

ادامه بده . موفق باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...