رفتن به مطلب

کیس تا 15 میلیون برای رندر (خرید طی 2-3 ماه آینده)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام ودرود.

از دوستان خواهش میکنم در مورد خریدی که در عنوان تاپیک گفتم راهنماییم کنن. همون طور که در عنوان گفتم این خرید طی ماههای آینده انجام میشه (با توجه به بعضی مسائل مالی واینکه تا جاییکه میدونم هنوز کمتر از یک ماه از ورود نسل/سری جدید پردازنده ها ومادربردهای اینتل میگذره وقیمت ها جای کاهش قیمت بیشتری رو احتمالا درماههای آینده داشته باشن.)

اما چند نکته درمورد خرید :

- مهمترین قطعه ای که میخوام براش هزینه کنم پردازنده هست! با توجه به کاربردم که رندرینگ هست دنبال سریع ترین پردازنده متناسب با بودجه م هستم. چیزی که تابه حال دستگیرم شده اینه که خرید xeon بهترین گزینه برام هست. مثلا xeon e5-2697 v2 یا اگر بودجه یاری کنه سری پیشرفته تر. نکته مهم اینه که قصد دارم اگرمحدودیتی وجودنداشته باشه از مادربردی استفاده کنم که امکان نصب پردازنده دوم (از همون مدلی که برای اولی استفاده کردم) رو برای ارتقاء درچند ماه بعد از خرید اول بهم بده.

- نیازی به گرافیکی که قیمتی بالاتر از 1 یا 1.5 ویا 2 تومن باشه در حال حاضر ندارم، چرا که هم قطعا بودجه ام کافی نخواهد بود وهم خرید گرافیک خیلی حرفه ای مثل quadro یا گرافیک های gaming خیلی رده بالا که مموری و هسته CUDA بالایی رو دارند (کاربرد همچنان فقط رندر) به آینده سپردم. یعنی درابتدا قصددارم سیستم رو cpu-based ببندم.

- دنبال کیس بسیار خنک + واتر کولینگ مجزا برای پردازنده ها هستم چرا که میخوام استهلاک قطعات رو به حداقل برسونم چون سیستم تقریبا همیشه در حال استفاده خواهد بود.

- برام مهمه که مادربرد جای ارتقا قطعات طی 2-3 ویا در صورت امکان 4 سال آینده رو بهم بده. اگر این ملاحظه منو برای خرید کیسی که لاقل طی دو سال آینده میتونه بخوبی جواب کارموبده وسرعت بالایی داشته باشه، محدود میکنه لطفا با توضیحاتتون روشنم کنید ودر صورت لزوم از این آیتم صرف نظر کنیم.

- رم مورد نظرم حداقل 24 یا 32 گیگ هست. (نمیدونم، با توجه به دوال/تریپل/کواد چنل بودن ماژول های رم مادربرد اعداد روانتخاب کردم وممکنه رقمهای مشابهی روذکر نکردم ولی حداقل موردنظرم 24 هست.)

- هارد دو یا سه ترابایت اینترنال + ssd با 512 گیگ ظرفیت برای درایو ویندوز ونرم افزارها

- پاور قدرتمندی که در آینده جای ارتقا گرافیک رو بهم بده. اگر این خرید ومصرف در حال حاضر معقول نیست ومنطقی تره که اگر قصد ارتقا گرافیک رو داشتم در همون زمان پاور قدرتمندتری رو بخرم وقبلی رو آب کنم لطفا توضیحات لازم روبدید. ضمن اینکه برام سواله بستن پاور قدرتمندتر از نیاز غیراز بحث مالی ضرر دیگه ای داره؟ آیا این پاور برق بیشتری مصرف میکنه ویانه فقط بسته به نیاز مصرف میکنه؟

- با توجه به امکانات پردازنده های xeon که گزینه های بیشتری رو دراختیار میذاره که معنی بعضیهاشون رو حتی نمیدونم! ولی به هر حال نمیخوام چیزی رو از دست بدم مادربردی رو میخوام که همه گزینه های این مدل پردازنده رو فعال وقابل استفاده کنه.

میخواستم این تاپیک رو زمان خرید راه بندازم ولی پیش خودم گفتم میتونم از الان روقطعات پیشنهادی شما مطالعه کنم وقیمتارم همزمان رصدکنم.

خیلی ممنونم.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز پیشنهاد میکنم 24 یا 48 ساعت قبل خرید مشاوره بگیرید.

شما میخواهید دو سه ماه دیگه سیستم بخرید شاید تا اون موقع قطعات جدید بهتر کیس بهتر و غیره به بازار اومد پس به نظرم اون موقع مشاوره بگیره بهتره.

لینک به دیدگاه

ممنونم دوست عزیز، حالا این موضوع قطعی هم نیست وممکنه خرید توکمتر از چند هفته ی آینده انجام بشه(کمتر ازیک ماه)...24 یا 48 ساعت؟ یادمه تو آخرین خریدی که انجام دادم دوسه هفته ای رو سرقطعات مشاوره میگرفتم، مخصوصا حالا که میخوام بیشتر هزینه کنم.

شما فرضو براین بگیرید که الان میخوام خرید کنم..فکر نمیکنم حتی اگر دویا سه ماه دیگه هم خریدکنم تفاوت زیادی توقطعات وقیمت وجودداشته باشه.

ویرایش شده توسط Spicy
لینک به دیدگاه

با توجه به بودجه و کاربریتون باید از سوکت ۲۰۱۱ تهیه کنین و الان هم پردازنده های جدید برای این سوکت داره میاد که رم DDR4 هم میخواد. بهتره صبر کنین تا این سری وارد بازار ایران بشه

لینک به دیدگاه

به نظر شما این سری جدید پردازنده ومادربردها کی وارد بازار ایران میشه وقیمتها معمولا بعدازچندماه افت میکنن وآیا افتشون قابل توجه هست واینکه خریدشون از کشورهای حاشیه خلیج فارس آیا به صرفه تر نیست؟

فکر کنم لاقل مادربرد رو انتخاب کردم اگر گزینه دیگه ای رو پیشنهاد ندین :

Z10PE-D8 WS

لینک به دیدگاه

به نظر شما این سری جدید پردازنده ومادربردها کی وارد بازار ایران میشه وقیمتها معمولا بعدازچندماه افت میکنن وآیا افتشون قابل توجه هست واینکه خریدشون از کشورهای حاشیه خلیج فارس آیا به صرفه تر نیست؟

فکر کنم لاقل مادربرد رو انتخاب کردم اگر گزینه دیگه ای رو پیشنهاد ندین :

Z10PE-D8 WS

درود عزیز

استفاده رندر شما به چه صورتی هست؟ به صورت شرکتی یا اینکه خانگی؟

استفاده از دو پردازنده اونقدر تاثیر نداره واسه کارهای عادی!

شما حتی بخوایهد رندر های حرفه ای بگیرید باز هم سوکت 2011 کفایت میکنه

مگر اینکه بخواهید با استفاده از مایا یا 3DS MAX انیمیشن تولید کنید که اون موقع بودجه کافی نیست!

الان یک پردازنده 5960 به همراه یک مادربورد از سوکت Haswell e میتونه خیلی قدرتمند باشه و کلی یراتون صرفه جویی در هزینه کنه!

حالا باز شما بفرمایید که راحت تر بشه کمک کرد

لینک به دیدگاه

ممنونم.

رندر شرکتی. نخیر رندرها ساده نیستن واغلب پیش میاد که نیاز به رندر صحنه های سنگین و از زوایای مختلف ورزولیشن بالا هست.

نرم افزارهای مکس ومایا وافترافکت وشبیه سازی های سیالات وانیمیشن های کوتاه وکمتراز یک دقیقه. قصد ندارم انیمیشن های سنگین وطولانی بسازم ولی به صورت موردی کارهای سبک پیش میاد. از این بابت نگران نباشید بنده کاربر حرفه ای سه بعدی هستم (بگذریم که حرفه ای شدن انتهایی براش متصورنیست ولی درحدخودم به قدرکافی تواین کار استخون ترکوندم) وباسیستمهای زیادی کار کردم وبنچمارکهای رندر زیادی رودیدم. اولین کاربری نیستم که قصد استفاده از xeon (یکی ودرآینده یکی دیگه کنارش) رودارم. بخاطر مشغول بودن یک سیستم کند چهارهسته ای به قدرکافی زمان وفرصتهای زیادی روازدست دادم که الان نخوام تردیدی برای این سرمایه گذاری داشته باشم.

ممنونم.

ویرایش شده توسط Spicy
لینک به دیدگاه

سلام منم میخوام 7.5 تا 8 میلیون سیستم واسه رندر بگیرم . cpu E52640 V2  به نظرت میتونه رندر با کمترین زمان رو بگیره مادربرد هم ایسوس  P9X79 WS  نظرتون چیه ؟ 

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

بنده الان یه سوال اساسی دارم!

اولا که نمیدونم این مادربردهای x99 وپردازنده های جدید اینتل چرا وارد بازار ایران نمیشن تکلیف قیمتها رو بدونم، خفه شدیم آقاا!!

حالا این بماند...سوال اصلی من اینه که آیا دوپردازنده ی 18 هسته ای زئون e5-2699 v3 برای رندر انیمیشن های کوتاه باز هم ضعیف هستن؟ ینی در مجموع 36 هسته داریم! قیمتش بماند که فکر نمیکنم هر کدوم کمتر از 12 تومن باشه.

فقط یه جواب روشن از یه متخصص میخوام در این مورد...ممنون میشم.

لینک به دیدگاه

مرسی دوست من، منظورم به طور عمده وتوکل بازار بود، الان همین فروشگاه مادربردوپردازنده مورد نظرمو نداشت، ولی بازم ممنون همینم نمیدونستم.

دوستان من، جواب پست قبلمو بدن لطفا.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز خودت هم جوابش را میدونی و فکرش هم نکن که کم بیاره ولی شاید این CPU روی مادربردهای Desktop خوب کار نکنن چون برای سرور طراحی شدن ولی در هر حال تو هیچ حالتی یعنی چه روی سرور باشه چه روی Desktop قویترین پردازنده موجود در بازار و دنیای کامپیوتر محسوب میشه

در هیچ کاری کم نمیاره خیالت راحت فقط یه نقشه خوب برای سرقتش طرح کن چون فکر نکنم بتونی بخریش :cool:

شما که میخوای رندر کنی بهتره به فکر گرافیک خوب باشی اون هم SLI

لینک به دیدگاه

خوب مانیتور مناسبشم تو همین مدل های جدید x99 هست که تو پستهای قبل اسمشو آوردم، اون که باید مناسب باشه؟

چرا داداش میخرمش چرا سرقت؟! :)

راستی همون طور که تو پست اول گفتم سیستم رو میخوام cpu-based ببندم ونیاز به گرافیک گرون قیمت ندارم فعلا. شاید درآینده...

ویرایش شده توسط Spicy
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

B3.png

B5.png

autodesk_3ds_max_2015_specapc.png

autodesk_3ds_max_2011_naomi_render.png

autodesk_maya_2012_specapc.pngcinebench_r15.png

povray.png

در کل به نظر من با خرید یه مین x99  و یه سیپیو مثه 5930k  بتونید نیازتون رو برطرف کنید 

بالاترین سیستمی که باهاش رندر گرفتید چی بوده 

لینک به دیدگاه

تصمیم گرفتی رم چی میخوای برداری ؟؟؟ بعد از پردازنده و مادربرد باید به فکر حداقل 32 گیگ رم چهارکانال با باس و تایمینگ خوب باشی ...

لینک به دیدگاه

سلام دوستان،

والا دوست گلم خودمم بین خرید زئون و i7 موندم..هرچند نظرم بیشتر رو زئونه...درسته هزینه بسیار بیشتره ولی خیالم از بابت سرعت رندر وهر پروسه مالتی تردینگ بدون نیاز به اورکلاک ونگرانی از فرسایش پردازنده راحته..ولی از یه طرفم تو فرومهای خارجی میخونم که این clock پایین تو پروسه های سینگل تردینگ مشکل ساز میشه، ولی مگه چه مشکلاتی میخواد ایجاد کنه؟ من 5 ساله از i7 920 با clock 2.67 دارم استفاده میکنم (بدون اورکلاک) تو اجرای برنامه ها هیچ افت سرعتی که تو این مباحث راجع اش صحبت شده نداشتم. خوشحال میشم روشنم کنید که این به اصطلاح خودشون low editor speed چیه؟ چیزی مهم تر از رندرینگ وسیمولیشن برای من وجود نداره که اینام فرایندهایی هستند که از تمام هسته ها استفاده میشه ونیاز به سینگل کلاک بالا نیست.

بله دوست عزیز لاقل 32 گیگ رم میخوام، ddr4.

اگه بخوام i7 بگیرم قطعا کمتر از 5960x نمیگیرم که فکر کنم بالاتر از اون چیزی تو i7 ها نباشه.

با سیستم های قوی زیادی کار نکردم دوست جان، فقط ویدئوهای بنچ مارکها رودیدم وبه عنوان کسی که 5-6 سالی کارم فقط رندرینگ بوده میتونم قیاس درستی بینشون داشته باشم.

ویرایش شده توسط Spicy
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان،

والا دوست گلم خودمم بین خرید زئون و i7 موندم..هرچند نظرم بیشتر رو زئونه...درسته هزینه بسیار بیشتره ولی خیالم از بابت سرعت رندر وهر پروسه مالتی تردینگ بدون نیاز به اورکلاک ونگرانی از فرسایش پردازنده راحته..ولی از یه طرفم تو فرومهای خارجی میخونم که این clock پایین تو پروسه های سینگل تردینگ مشکل ساز میشه، ولی مگه چه مشکلاتی میخواد ایجاد کنه؟ من 5 ساله از i7 920 با clock 2.67 دارم استفاده میکنم (بدون اورکلاک) تو اجرای برنامه ها هیچ افت سرعتی که تو این مباحث راجع اش صحبت شده نداشتم. خوشحال میشم روشنم کنید که این به اصطلاح خودشون low editor speed چیه؟ چیزی مهم تر از رندرینگ وسیمولیشن برای من وجود نداره که اینام فرایندهایی هستند که از تمام هسته ها استفاده میشه ونیاز به سینگل کلاک بالا نیست.

بله دوست عزیز لاقل 32 گیگ رم میخوام، ddr4.

اگه بخوام i7 بگیرم قطعا کمتر از 5960x نمیگیرم که فکر کنم بالاتر از اون چیزی تو i7 ها نباشه.

با سیستم های قوی زیادی کار نکردم دوست جان، فقط ویدئوهای بنچ مارکها رودیدم وبه عنوان کسی که 5-6 سالی کارم فقط رندرینگ بوده میتونم قیاس درستی بینشون داشته باشم.

دوست عزیز 920 شما فقط 1 چهارمه سیپیو 5960 قدرت داره 

920 تو تست Cinebench  حدود 4.7 میگیره ولی 5960  حدود 15.16  میگیره و تو فرکانس 4.4 گیگاهرتز 18.16

http://www.guru3d.com/articles-pages/core-i7-5960x-5930k-and-5820k-processor-review,20.html

شما حد اقل 4 برابر افزایش کارایی دارید 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...