رفتن به مطلب

مشاوره برای کیس خیلی فوری!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان 

خسته نباشید!

کیس من ساده هست و یه کیسی میخوام که cooler master nepton 280L که طول رادیات 28 سانتی متر هست داخلش نصب بشه!

300 یا نهایت 330 هم بیشتر ندارم!

حالا نظر شما چیه؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان 

خسته نباشید!

کیس من ساده هست و یه کیسی میخوام که cooler master nepton 280L که طول رادیات 28 سانتی متر هست داخلش نصب بشه!

300 یا نهایت 330 هم بیشتر ندارم!

حالا نظر شما چیه؟

داداش با این بودجه که نمیشه چیزی پیدا کرد!!

بهتره قیدش رو بزنی همونطوری که من زدم :)

لینک به دیدگاه

خب آخه کیس X6 هم قسمت بالا 2 تا فن 14 میخوره که با این وجود باید جا بشه

در ضمن فاصله ی فن با هیتسینک مادربرد به نظرم در حدی هست که جا بشه!

چون H100i که جا بشه این هم جا میشه !فقط یه سوال برام پیش اومده که فاصلش تا هیتسینک مادربرد 5.5 سانت هست ؟!!!!

لینک به دیدگاه

خب آخه کیس X6 هم قسمت بالا 2 تا فن 14 میخوره که با این وجود باید جا بشه

در ضمن فاصله ی فن با هیتسینک مادربرد به نظرم در حدی هست که جا بشه!

چون H100i که جا بشه این هم جا میشه !فقط یه سوال برام پیش اومده که فاصلش تا هیتسینک مادربرد 5.5 سانت هست ؟!!!!

ببین دوست عزیز کولر مایع ربطی به اینکه دوتا 14 سانتی میخوره نداره.

کیس باید خودش بگه ساپورت می کنه.متاسفانه هیچ کدوم از کیس های گرین از این کولر پشتیبانی نمی کنند.باید حداقل 400 500 بزاری رو بودجه و یه کیس فول تاور بگیری مثله corsair 760T تا جا بشه.

ولی X6 فکر کنم از کولر 240 میلی متری ساپورت می کنه.بهتره کولری که من تو امضام نوشتم رو انتخاب کنین.فقط و فقط این کولر امضا و کولری که گفتین اختلاف 2 -3 درجه ای دارن. ارزشش رو نداره واسه یه کولر 280 میلی متری خودتو 500 تو خرج بندازی. همین کولری که میگم رو بگیر. عالیه!!!!!! :)

قدرتش از H100i هم خیلی زیاده

ویرایش شده توسط Bravo
لینک به دیدگاه

حق با تو بود کل احتلاف دما 3 درجه هست و نه بیشتر!

پس به نظرت h100i داخلش جا میشه ؟

و اینکه نظرت در مورد 

ANTEC H20 1250 COOLING KIT

چیه ؟

دقیقا هم قیمت h100i هست !

کدوم بهتره؟!

61oRl628g7L._SY355_.jpg

ویرایش شده توسط mr.cracker
لینک به دیدگاه

حق با تو بود کل احتلاف دما 3 درجه هست و نه بیشتر!

پس به نظرت h100i داخلش جا میشه ؟

اره دوست عزیز.به نظرم جا میشه.ببین H100i رو نگیر!!!!

Cooler master seidon 240mm رو بگیر.اصلا h100i در برابر این کولر هیچه. قیمتش هم 440 تومنه.ولی صبر کن از اساتید بپرسم کولر مایع تو X6 جا میشه.

لینک به دیدگاه

ببین ANTEC قدرتش تو خنک کنندگی نسبت به کولر مستری که گفتم خیلی کمه.نویزش هم خیلی زیاده.ببین کولر مستر سیدون 240 میلی متری بهترین کولر هستش تو رنج قیمت خودش.به من اطمینان کن.فقط صبر کن بپرسم تو کیس X6 جا میشه!

راستی خودت میتونی تو سایت های خارجی ببینی که قدرتش چغد بالاست .:

http://www.guru3d.com/articles_pages/cooler_master_seidon_240m_review,9.html

یا

http://www.anandtech.com/show/6916/cooler-master-seidon-240m-and-12-more-coolers-the-retest-and-megaroundup/6

ویرایش شده توسط Bravo
لینک به دیدگاه

این ANTEC H20 1250 COOLING KIT هم در حد کولر مستر بود ولی اون یه خورده بزرگتر بود که چشمم اونو گرفت :D

حالا این سوال شده برام که داخل x6 جا میشه یا نه!

لینک به دیدگاه

ببین ANTEC قدرتش تو خنک کنندگی نسبت به کولر مستری که گفتم خیلی کمه.نویزش هم خیلی زیاده.ببین کولر مستر سیدون 240 میلی متری بهترین کولر هستش تو رنج قیمت خودش.به من اطمینان کن.

ولی مطمئن هستی که 280L داخل x6 جا نمیشه ؟

اخه حیفه برا 50 تومن 280L نگیرم!

لینک به دیدگاه

ولی مطمئن هستی که 280L داخل x6 جا نمیشه ؟

اخه حیفه برا 50 تومن 280L نگیرم!

ببین دیگه از این بیشتر با اطمینان نمیتونم بگم. تو X6 جا نمیشه!!

ولی اگه راضی نمیشی میتونی از اساتید بپرسی.

.

.

.

.

راستش کیس رو گرفتی؟اگه نگرفتی هنوز میتونی اینو بگیری کیسه فوقالعاده ای هستش:

RaidMax VIPER GX

ویرایش شده توسط Bravo
لینک به دیدگاه

نه هنوز نگرفتم!

ولی وقتی قسمت بالا 2 عدد فن 14 میخوره پس از چه نظر جا نمیشه ؟

در ضمن این کیسی که گفتی از چه نظر بهتر هستش ؟

لینک به دیدگاه

نه هنوز نگرفتم!

ببین دوست عزیز شما نباید فقط طول رادیاتور رو ببینی باید ببینی ارتفاع رادیاتور چقدر هست و فاصله ی سقف کیس تا مادربرد که به هم گیر نکنند

چرا شما از کولر کوچکتر استفاده نمیکنی

لینک به دیدگاه

حق با شماست دوست عزیز

نظرم شد ANTEC H20 1250 COOLING KIT

کلی بنچمارک نگاه کردم فقط 2 درجه با 280L تفاوت داشت !

فقط نمیدونم کیفیت کارشون چطوره ؟؟!!!!

و دقیقا چه کیسی بخرم !

و اگه ببینم green x4 ساپورتش کنه حتما اینو میخرم

ویرایش شده توسط mr.cracker
لینک به دیدگاه

به نظر من اگه میتونی یه کولر h80i کرسیر گیر بیاری بخر چون ارزششو داره

لینک به دیدگاه

اصلا گیر نمیاد! 

اگه بخوام تک فن بخرم میرم کولر مسترو میگیرم با این که تک فن هستش ولی 470 پولشه و خنک کنندگیش در حالت سایلنت به اندازه ی مکس h100i هست!

لینک به دیدگاه

نه هنوز نگرفتم!

در ضمن این کیسی که گفتی از چه نظر بهتر هستش ؟

جا شدن یه کولر 280 میلی متری تو یه کیس علاوه بر جایه پیچ مخصوص یکمی فضا هم میخواد و به اینکه کیس X6 میتونه ساپورت کنه 280l رو بعید میدونم!!

(ولی به هر حال بپرس)

در ضمن کیسی که من گفتم در قسمت سقف به صورت 100% میتونی اون انتک یا کولر مستر رو نصب کنی.چون تو سایتش نوشته که کولرهای 240 میلی متری رو ساپورت می کنه و اینکه کیفیتش خوبه ولی X6 اطلاعاتی از اینکه میشه کولر مایع نصب کرد نداده!!!!

لینک به دیدگاه

به هر حال پیشنهاد های من برای کیس و کولر اینها هستند:

RaidMax VIPER GX

.

Cooler Master Seidon 240mm

لینک به دیدگاه

اصلا یادم رفت این سوالو بپرسم.مگه شما اورکلاک میکنین که به واتر کولر نیاز دارین؟

لینک به دیدگاه

ببین ANTEC قدرتش تو خنک کنندگی نسبت به کولر مستری که گفتم خیلی کمه.نویزش هم خیلی زیاده.ببین کولر مستر سیدون 240 میلی متری بهترین کولر هستش تو رنج قیمت خودش.به من اطمینان کن.فقط صبر کن بپرسم تو کیس X6 جا میشه!

راستی خودت میتونی تو سایت های خارجی ببینی که قدرتش چغد بالاست .:

http://www.guru3d.com/articles_pages/cooler_master_seidon_240m_review,9.html

یا

http://www.anandtech.com/show/6916/cooler-master-seidon-240m-and-12-more-coolers-the-retest-and-megaroundup/6

سلام دوست عزیز....

من چند وقتی درگیر انتخاب کولر هستم برای 4790k قصد اورم دارم ولی تا خرید کولر دست نگه داشتم .....

سیدون 120 بنظر شما جواب گو هست با توجه به تک رادیات بودن برای اور سی پی من ..... در نظرم بود که سیدون 240 بگیرم ولی متاسفانه کیس من X4 هست و 240 رو سا‍پورت نمیکنه الانم بودجه تغییر کیس رو ندارم ......

الان قیمت سیدون 120 امروز 280 تومان بود .... در کل یا این قیمت تا 300 کولر آبی بگیرم یا Air چون کولرهای Air مدل Noctua  تو بنچ مارک ها از کولر های آبی هم عملکرد بهتری داشتن .... البته مدل  Hyper 120Evo کولر مستر رو میخواستم که متاسفانه تو بازار موجود نیست ....

خیلی ممنون میشم من رو راهنماپی کنی ... :)

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز....

من چند وقتی درگیر انتخاب کولر هستم برای 4790k قصد اورم دارم ولی تا خرید کولر دست نگه داشتم .....

سیدون 120 بنظر شما جواب گو هست با توجه به تک رادیات بودن برای اور سی پی من ..... در نظرم بود که سیدون 240 بگیرم ولی متاسفانه کیس من X4 هست و 240 رو سا‍پورت نمیکنه الانم بودجه تغییر کیس رو ندارم ......

الان قیمت سیدون 120 امروز 280 تومان بود .... در کل یا این قیمت تا 300 کولر آبی بگیرم یا Air چون کولرهای Air مدل Noctua  تو بنچ مارک ها از کولر های آبی هم عملکرد بهتری داشتن .... البته مدل  Hyper 120Evo کولر مستر رو میخواستم که متاسفانه تو بازار موجود نیست ....

خیلی ممنون میشم من رو راهنماپی کنی ... :)

سلام

ببینید دوست عزیز(با اینکه من تو انتخاب کولر های مایع تخصص دارم)به نظرم i7 4790K چندتا گزینه ی کولر برای خودش داره که من اونا رو میگم ببینید کدومشون با بودجه تون تناسب داره!

1.اگه کیس کولر 240 رو ساپورت می کنه cooler master seidon 240m

2.اگه 140 ساپورت می کنهcooler master 140xl

3.cooler master 120v برای 120 میلی متری

4.کولر های ایر خوب:

noctua nh-d15

noctua nh-d14

cooler master hyper 212

thermalright silver arrow sb-e

اینا کولر های فوق العاده ای هستن.تو کولر های مایع 140XL بهترین هستش ولی چون به کیس نمیخوره این عالیه cooler master seidon 120V

تو کولر های ایر noctua nh-d15

ویرایش شده توسط Bravo
لینک به دیدگاه

سلام

ببینید دوست عزیز(با اینکه من تو انتخاب کولر های مایع تخصص دارم)به نظرم i7 4790K چندتا گزینه ی کولر برای خودش داره که من اونا رو میگم ببینید کدومشون با بودجه تون تناسب داره!

1.اگه کیس کولر 120 رو ساپورت می کنه cooler master seidon 120m

2.اگه 140 ساپورت می کنه cooler master 140xl

3.کولر های ایر خوب:

noctua nh-d15

noctua nh-d14

cooler master hyper 212

thermalright silver arrow sb-e

اینا کولر های فوق العاده ای هستن.تو کولر های مایع cooler master seidon 120m

تو کولر های ایر noctua nh-d15

ممنون از راهنماپی ..... @};-

فرق بین 120v  و 120m چیه ...؟ الان بیشتر بحث انتخاب نیست بحث موجودی بازار هم هست ... البته از شانس ما ...

چون صبح بازار بودم سری 120v فقط موجود بود ... نمایندگی دریا تو بازار ایران ..  بازار رضا هم اصلا هیچ چیزی موجود نداشت ....

در کل شما بین کولر آبی و ایر کدوم رو ترجیح میدین ....؟ نویز کدوم کمتر و بی سر و صدا تره ...!

خودمم Hyper 212 خیلی دنبالش بودم متاسفانه موجود نیست ...

در ضمن شما اطلاع دارین از سایت خود کولر مستربه چه صورت میشه خرید کرد ...؟

ویرایش شده توسط Naser.Morsali
لینک به دیدگاه

ممنون از راهنماپی .....

فرق بین 120v  و 120m چیه ...؟ الان بیشتر بحث انتخاب نیست بحث موجودی بازا هم هست ... البته از شانس ما ...

چون صبح بازار بودم سری 120v فقط موجود بود ... نمایندگی دریا تو بازار ایران بازار رضا هم اصلا هیچ چیزی موجود نداشت ....

در کل شما بین کولر آبی و ایر کدوم رو ترجیح میدین ....

جواب سوال اول: هردو از یک خانواده هستند ولی کولر 120V قدرت بیشتری نسبت به 120M دارد. اول اینکه به دلیل داشتن رشته های عبور دهنده ی گرمایی بیشتر نسبت به 120m دوم اینکه دارای سطح بیشتر تبادل گرمایی نسبت به مدل ام دارد.در همه ی بنچمارک ها تفاوت 3-4 درجه ای بین این کولر و کولر 120m وجود دارد پس انتخاب درست کولر مایع 120V هستش.

جواب سوال دوم:ببینین برای کارهای عادی و گیم کولر ایر هم جواب میده به راحتی ولی وقتی میگیم اورکلاک و گیم کلن نظر عوض میشه.سی پی یو ها با خنک کنندگی واتر کولر ها پایداری بیشتری دارند یعنی واتر کولر ها پایداری گرمایی و خنک کنندگی به مراتب بیشتری نسبت به ایر کولر ها دارند.

در اخر اگه شما اورکلاک میکنین و گیم میزنین و میخواین کلن سی پی یو خنک خنک بمونه بهترین انتخاب با توجه به کیس cooler master seidon 120V هستش.

ولی اگه برای کار عادی خواستین و اورکلاک نمی کنین noctua nh-d15 یا silver arrow بهترین انتخاب ها هستن.

لینک به دیدگاه

واقعا از اینکه تجربه و وقت تون رو به بنده دادین بی نهایت سپاس گذارم ..... @};-  @};- 

در واقع کار من مدلینگ و رندرینگ معماری هست و به این منظور اور میکنم .... کلا وقت گیم و غیره رو ندارم همچنین علاقه ...  :D  ( فقط angri birds میزنم :laughing:  )

خودتون در پست اول 120m رو ‍یشنهاد دادین منم به خاطره همین فرق شو با V پرسیدم .... خدا رو شکر که 120v هم موجود و به امید خدا همین خرید میشه ....  :x  :clapping: 

در کل اگه چیزی ار محصولات کولر مستر خواستیم و در بازار موجود نبود اطلاع دارین از سایت خود کولر مستر یا سایت های فروش اینترنتی به چه صورت میشه خرید کرد ...؟

ویرایش شده توسط Naser.Morsali
لینک به دیدگاه

واقعا از اینکه تجربه و وقت تون رو به بنده دادین بی نهایت سپاس گذارم ..... @};-  @};- 

در واقع کار من مدلینگ و رندرینگ معماری هست و به این منظور اور میکنم .... کلا وقت گیم و غیره رو ندارم همچنین علاقه ...  :D  ( فقط angri birds میزنم :laughing:  )

خودتون در پست اول 120m رو ‍یشنهاد دادین منم به خاطره همین فرق شو با V پرسیدم .... خدا رو شکر که 120v هم موجود و به امید خدا همین خرید میشه ....  :x  :clapping: 

در کل اگه چیزی ار محصولات کولر مستر خواستیم و در بازار موجود نبود اطلاع دارین از سایت خود کولر مستر یا سایت های فروش اینترنتی به چه صورت میشه خرید کرد ...؟

نه دوست عزیز دقت کن من در اول کولر 240m رو پیشنهاد دادم که اونم به دلیل اینکه از دو کولری شما گفتین قوی تره و به علاوه 240mm هستش.

چون اورکلاک می کنین 120v بهترین انتخابه.

اگه خواستین میتونین از این سایت با خیاله راحت خرید کنین کاملا معتبر هست.

www.pcmaxhw.com

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...