رفتن به مطلب

یک مود کوچولو (کیبورد)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود بر سروران گرامی

مدت ها بود که میخواستم یک مود انجام بدم، البته در سطوح حرفه ای! که البته نه وقتش میشد و نه بودجش بود، ولی خوب بعد از مدت ها یکم وقت گیر آوردیم و بودجه گفتیم یک کیبورد تقریبا قدیمی رو یه حالی بهش بدیم! :D

اول از همه این نکته رو بگم که ایدش رو از یکی از دوستان که این کارو انجام داده بود گرفتم، منم گفتم چرا که نه؟ فقط تاپیکش رو یادم رفت کجا دیدم، اگر دوستان دیدن قرار بدن خوشحال میشم.

post-13203-0-18245100-1412022762_thumb.jpg

برای مود کردن اولین چیزی که نیاز هست حوصله هست، بعدش هم پول پول پول ....(تاکیدم روی پول هست چون واقعا گرون شده وسیله!!)

خوب بریم سر اصل مطلب، اول یه نگاه به کیبورد انداختم، دیدم میشه قسمت هاش رو از هم جدا کرد، قسمت کلید هارو از پنل اصلی جدا کردم.

توی عکس اگر دقت کنید متوجه میشید که یکجاش از جای دیگه جدا شده سمت چپ.

post-13203-0-56261200-1412022649_thumb.jpg

post-13203-0-85821100-1412022712_thumb.jpg

بعدش گفتم خوب میشه که از برچسب های فیبر کربن استفاده کرد واسه قسمت پایینی و بقیش رنگ بشه!

مقداری رنگ مشکی تهیه کردم، اما اخرین چیزی که چسبوندم همون بود!

بعدش جدا سازی کلید ها مهم بود، کلید های مشکی که به راحتی جدا میشن، اما واسه کلید های آبی کلی فکر کردم که ببنم چطوری جدا کنم که نشکنن یا بپوشونم با چسب، که جدا شدن بالاخره :D

برای اینکه یکدست نشه کیبورد و خسته کننده از رنگهای سفید و مشکی به همراه طرح فیبر کربن استفاده کردم، توی ذهنم که خوب میشد، پس رفتم اسپری رنگ سفید و مشکی گرفتم.

رنگی که من استفاده کردم مودر هایی که میخوان با اسپری رنگ کنن هم از اون استفاده میکنن، دوپلی کالر، رنگش واقعا عالی هست، قسمت خوب این رنگ ها اینه که هم رنگ براق داره هم مات! که برای رنگ سفید من مات و رنگ مشکی براق استفاده کردم.

post-13203-0-90084400-1412022924_thumb.jpg

قسمت رنگ زدن خیلی مهمه، میتونم چند نکته که بعدا بهشون رسیدم رو بگم اینجا:

1. حتما سعی کنید توی محیط کاملا بسته این کار رو انجام بدین، مثل انباری، چون گرد و خاک میشینه روی کار و خراب میکنه کار رو.

2. از ماسک استفاده کنید!!!! (2 روز به خاطر بوی رنگ سر درد داشتم!! :laughing: )

3. به توصیه های روی رنگ توجه کنید! فاصله 25 سانتی متری رو واسه رنگ زدن درست حتما حفظ کنید!

4. اگر که پلاستیک رنگ داره حتما قبلش از اسپری رنگ استر استفاده کنید که هم نتیجه بهتر بگیرید و هم راحت رنگ کنید!

5. از یونولیت برای نگه داشتن دکمه هایی که میخواید رنگ کنید استفاده نکنید!!! چون با اسپری کردن رنگ کاملا از بین میره!

6. حداقل 3 بار پروسه رنگ زدن رو انجام بدین، با فاصله زمانی درست مثلا 2 ساعت! بعدش هم 24 ساعت بزاریدش که کاملا خشک بشه!

7. میتونید از اسپری جلا دهنده هم استفاده کنید.

post-13203-0-99848900-1412022813_thumb.jpg

post-13203-0-46122700-1412022852_thumb.jpg

post-13203-0-87755100-1412022883_thumb.jpg

بعد از رنگ کردن و خشک شدن قطه هارو بستم که شد این هایی که میبینید.

قسمتی که برچسب چسبوندم زیاد خودم راضی نیستم، چون پستی بلندی هاش رو نمیشد درست دراورد. شاید دوباره بچسبونم!

خاک هایی که در عکس میبینید به خاطر خاک خیز بودن منطقه ماست =))

کیفیت بد عکس ها هم واسه نداشتن دوربین هست

post-13203-0-93419000-1412022500_thumb.jpg

post-13203-0-63313600-1412022563_thumb.jpg

post-13203-0-02199300-1412022621_thumb.jpg

کل هزینه ها:

دو عدد اسپری رنگ هر کدام به مبلق 10500 تومان = 21000 تومان

برچسب فیبر کربن هم حدودا 7500 تومان که کلیش رو دارم و استفاده نشده خیلیش!

دیگه ببخشید اگر زیاد خوب نشده، توان ما اینقدر بود؛ ایشالا واسه مود کیش که وعده یک چیز خوب رو بهتون میدم

@};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

آفرین دوست عزیز :clapping:  ،خیلی خوبه که ایده هامون رو عملی کنیم.

لینک به دیدگاه

عالی بود داش محمد عالی به شما می گن هنرمند :)

درود عزیز

ممنونم

لطف دارین شما، خواهش میکنم @};-

درود

آفرین دوست عزیز :clapping:  ،خیلی خوبه که ایده هامون رو عملی کنیم.

درود عزیز

ممنونم @};-

تهش این که آدم چیزی که خودش واسش زحمت کشیده رو میبینه حال میکنه!

لینک به دیدگاه

قسمت رنگ زدن خیلی مهمه، میتونم چند نکته که بعدا بهشون رسیدم رو بگم اینجا:

1. حتما سعی کنید توی محیط کاملا بسته این کار رو انجام بدین، مثل انباری، چون گرد و خاک میشینه روی کار و خراب میکنه کار رو.

2. از ماسک استفاده کنید!!!! (2 روز به خاطر بوی رنگ سر درد داشتم!! :laughing: )

3. به توصیه های روی رنگ توجه کنید! فاصله 25 سانتی متری رو واسه رنگ زدن درست حتما حفظ کنید!

4. اگر که پلاستیک رنگ داره حتما قبلش از اسپری رنگ استر استفاده کنید که هم نتیجه بهتر بگیرید و هم راحت رنگ کنید!

5. از یونولیت برای نگه داشتن دکمه هایی که میخواید رنگ کنید استفاده نکنید!!! چون با اسپری کردن رنگ کاملا از بین میره!

6. حداقل 3 بار پروسه رنگ زدن رو انجام بدین، با فاصله زمانی درست مثلا 2 ساعت! بعدش هم 24 ساعت بزاریدش که کاملا خشک بشه!

7. میتونید از اسپری جلا دهنده هم استفاده کنید.

یک نکته یادم اومد گفتم بگم:

در صورتی که تو رنگرزی حرفه ای هستید از اسبری جلا دهنده استفاده کنید.چون اگه درست رنگ نکنید بعد از زدن جلا دهنده حسابی رنگتون ضایع میشه :)

در کل آفرین :laughing:

لینک به دیدگاه

درود دوست گلم @};-

کارتون ایول داره :x

اگه برچسب طرح کربن رو هم با حوصله کار میکردید ابن کیبرد با کیبردهای 100 هزارتومنی بازار یکی میشد :clapping:

لینک به دیدگاه

درود دوست گلم @};-

کارتون ایول داره :x

اگه برچسب طرح کربن رو هم با حوصله کار میکردید ابن کیبرد با کیبردهای 100 هزارتومنی بازار یکی میشد :clapping:

درود عزیز

ممنون از لطفتون @};-

یه مشکلی که توی استفاده از برچسب بود همون قسمت سمت چپ بود! چرا؟ به خاطر اون برامدگی که کیبورد داره، یعنی باید قبلش یه کاری میکردم که الگوی من روی کار بچسبه، بعدش الگو رو جدا میکردم روی برچسب میاوردم، اما نشد! چون تا نچسبه جای دقیق دکمه ها و برامدگی ها مشخص نمیشه!

یک روز کامل واسش وقت گذاشتم این شد تازه =)) =))

یکی از دلایلش هم اختلاف سطح بود، چون هی کم و زیاد میشه، و اینکه از سمت راست تا چپ اون برامدگی قطرش کم میشه! یک حالت ذوذنقه در نظر بگیرید که سطح بالاش گرد باشه و قسمتیش هم تو خالی!! قاعده پایینش هم گرد باشه!

سخت بودش، اگر راهی به ذهنوت میرسه واسش خوشحال میشم بگید،

لینک به دیدگاه

خسته نباشی دلاور

خدا قوت پهلوان @};-

ویرایش شده توسط BlackSound
لینک به دیدگاه

خسته نباشی دلاور

خدا قوت پهلوان @};-

خخخخخخخ

کشتی که نگرفتم که

@};- @};-

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

خیلی دمت جیز ....فک کنم اگه گاری بهت بدن مودش که بکنی یه لامبورگینی و آئودی چیزی از توش در میاری ...هووووووووووووووووورا ... :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :-? :-? :-? :-? :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: =)) =)) =)) =)) =)) =))

لینک به دیدگاه

ببینم میشه دکمه ها رو شیشه ای کرد که نور بندازیم زیرشون ؟؟؟ آخ چه جیگری میشه ...

رو این مود هم فک کنین

لینک به دیدگاه

خیلی دمت جیز ....فک کنم اگه گاری بهت بدن مودش که بکنی یه لامبورگینی و آئودی چیزی از توش در میاری ...هووووووووووووووووورا ... :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :-?

فداتون، نه دیگه تا اون حد =))

@};- @};- @};-

بسیار زیبا

ممنون علی جان @};-

ببینم میشه دکمه ها رو شیشه ای کرد که نور بندازیم زیرشون ؟؟؟ آخ چه جیگری میشه ...

رو این مود هم فک کنین

شیشه که نمیشه، حداکثر باید پلکسی باشه دیگه :D

ولی فکر نکنم، چون فضای زیر دکمه ها خیلی کمه، توی ذهنم بود واسه همین دکمه ها بندازم، اما دیدم فضاش کمه،حالا وقت کنم بازم ببینم میشه کاری کرد یا نه، بهتر از این بشه

ممنون از همفکریتون مهدی جان

@};- @};-

لینک به دیدگاه

خواهش محمد جان ...ببینم برچسب هارو از کجا گرفتی ؟؟؟

لینک به دیدگاه

خواهش محمد جان ...ببینم برچسب هارو از کجا گرفتی ؟؟؟

برچسب رو از این شبرنگ فروشی ها، کار ماشین معمولا انجام میدن

اونها دارن، رنگ های مختلفی هم داره

متری 30 تومن هست، البته عرضش 120

که زیاد نمیخواد واسه کل کیس حداکثر 1 متر!

خیلی زیاد میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود و سلام خدمت محمد جان عزیز

بازم خلاقیت افریدی محمد جان که جای تحسین و تشکر داره و اگر نزدیک بودم بهت به عنوان تشکر

یه دور همی میرفتیم یه معجون مخصوص + شکلات گلاسه میزدیم به حساب بنده تا اون روح و روانت تقویت بشه برای کارای بعدیت 

دستت طلا 

لینک به دیدگاه

درود و سلام خدمت محمد جان عزیز

بازم خلاقیت افریدی محمد جان که جای تحسین و تشکر داره و اگر نزدیک بودم بهت به عنوان تشکر

یه دور همی میرفتیم یه معجون مخصوص + شکلات گلاسه میزدیم به حساب بنده تا اون روح و روانت تقویت بشه برای کارای بعدیت 

دستت طلا 

درود بر بزرگ مرد عزیز عطا جان گل

اقا افتخار دادی به تاپیک درویشیه ما سر زدی

ما چاکریم، کار خاصی انجام ندادم، یکم نقاشی بود

شما تشریف بیارید قدم روی چشم ما بزارید

بزودی نوید یه کار کوچولوی دیگه رو میدم بهتون، به محض اینکه چیزی که تهیه کردم به دستم برسه، تاپیکش رو میزنم همین جا

این کامنت های زیباتون واقعا دلگرمی بزرگی واسه من هست

@};- @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام؛ خیلی خوب شده آفرین و خسته نباشی، میدونم تو پروسه رنگ چی کشیدی و باید بگم رنگ کاریت عالیه... برای چسبوندن انواع برچسب منجمله فیبر کربنی هم نمیدونم از سشوار استفاده کردی یا نه، ولی باید اضافه های برچسبو بدی زیر کار و با سشوار داغش کنی که نرم بشه و بتونی مثل موم باهاش بازی کنی... در کل خیلی خوب شده و لذتشو ببری

لینک به دیدگاه

سلام؛ خیلی خوب شده آفرین و خسته نباشی، میدونم تو پروسه رنگ چی کشیدی و باید بگم رنگ کاریت عالیه... برای چسبوندن انواع برچسب منجمله فیبر کربنی هم نمیدونم از سشوار استفاده کردی یا نه، ولی باید اضافه های برچسبو بدی زیر کار و با سشوار داغش کنی که نرم بشه و بتونی مثل موم باهاش بازی کنی... در کل خیلی خوب شده و لذتشو ببری

درود

ممنون دوست عزیز

برای فیبر از سشوار استفاده نکردم، اضافات رو بردم زیرش چسب زدم، راحت موند، چسب کاغذی زدم

لطف شماست عزیز

@};- @};-

لینک به دیدگاه

کارت عالی بود ایده خوبی بود

واسه بک لایت هم شما اگه بتونی اینو اجراش کنی کیبورد خیلی عالی میشه

http://www.instructables.com/id/How-To-Make-A-Backlit-Keyboard/

لینک به دیدگاه

کارت عالی بود ایده خوبی بود

واسه بک لایت هم شما اگه بتونی اینو اجراش کنی کیبورد خیلی عالی میشه

http://www.instructables.com/id/How-To-Make-A-Backlit-Keyboard/

ممنون عزیز

لطف دارین

ایده خوبیه این هم، اما فکر نکنم از اون سیم ها بشه پیدا کرد!

یه LED ساده توی بازار پیدا نمیشه!

حالا وقط کنم، حتما انجام میدم

@};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

بسیار حرکت زیبا و ارزشمندی بود خسته نباشید نتیجه اش هم از یک کیبورد تقریبا مرده یک کیبورد خوشگل بدنبا اومد :) که نوش جونتون .

فقط یک سوال این رنگی که استفاده کردید بعد از مدتی نمیریزه ؟

ویرایش شده توسط Monk
لینک به دیدگاه

بسیار حرکت زیبا و ارزشمندی بود خسته نباشید نتیجه اش هم از یک کیبورد تقریبا مرده یک کیبورد خوشگل بدنبا اومد :) که نوش جونتون .

فقط یک سوال این رنگی که استفاده کردید بعد از مدتی نمیریزه ؟

ممنون عزیز، لطف دارین نسبت به کار و من @};-  سلامت باشید

خوبیه این رنگی که استفاده کردم همینه، چون روی سطوح پلاستیکی، شیشه و غیره میشه کار کرد،بدون مشکل میشه استفاده کرد ازش

میگم که اون هایی که نمیخوان از دستگاه باد استفاده کنن یا امکانش رو ندارن، از این رنگ استفاده میکنن

@};- @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام :دی

من دستم روی کیبورد خیلی عرق میکنه به دلیل سطح پلاستیکیه قسمت های مختلف کیبورد(منظورم همونجاهاست که با اون پوشش پوشوندیش :دی) فکر کنم اگه منم اینکارو کنم مشکلم حل بشه :دی  نه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...